Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח מהירות ראשון שלי... מה לעשות?

שימו לב! השרשור הזה בן 872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני נהג חדש (לא צעיר) עם ותק של כשנה וחצי,

קיבלתי בדואר דוח מהירות על ידי מצלמה עם קנס ע"ס 750 ש"ח ו8 נקודות,

העבירה שבוצעה על פי הדוח היא "נהגת ברכב הנ"ל בדרך עירונית המסומנת בתמרור 426 ובמהירות של 101 קמ"ש העולה על מהירות של 80 קמ"ש הרשומה בתמרור, בניגוד לתקנה 54 (א) לתקנות התעבורה, סמל עבירה: 6542."

העבירה בוצעה בשעה 02:44 (לפנות בוקר) בדרך בגין מדרום ירושלים ליד ע.ת. מס' 397/210.

אשמח לעצתכם האם כדאי לי לשלם את הקנס ולספוג את הנקודות או שיש מה לנסות לערער/להגיש בקשה לביטול/אזהרה/להישפט.

הטיעונים שאני יכול לחשוב עליהם בשביל להקל הם:

1. מדובר במהירות של 1 קמ"ש בלבד מעל טווח החריגה של 20 קמ"ש מהמהירות המותרת, מה שהיה נותן לי רק 250 ש"ח קנס וללא נקודות.

2. זה אולי דרך עירונית באופן רשמי (האם היא מסומנת בתמרור??) אבל מבחינת תנאי הדרך וניראות הדרך זה נראה לגמרי דרך בינעירונית עם 3/4 נתיבים (מי שמכיר יוכל להסכים איתי).

3. העבירה בוצעה לפנות בוקר כשהכביש ריק לחלוטין, מה שמפחית דרסטית את חומרת העבירה ואת הסיכון למשתמשי הדרך. וכן בגלל שהכביש ריק מה שגורם לכך שאין אינטרקציית מהירות עם רכבים אחרים וכן מדובר בכביש רחב עם 3/4 נתיבים, וכן זה ירידה שבה הרכב מאיץ מעצמו - קל מאוד להגיע למהירות הזו בלי לשים לב.

אולי יש טיעונים נוספים שלא חשבתי עליהם..

מה דעתכם?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

1.  תוכל להשתמש בזה בבקשה מהתובע לפני המשפט להקל.

2.  מכיוון שלא ספרת היכן קרה, איך נדע לגבי סימונה ?  בכל מקרה - סע לשם ןתבדוק בעצמך.  אם אכן תוכל להוכיח שניתן הלגיע לשם מחוץ לעיר ולא להתקל בסמון של דרך עירונית - הרווחת.  לגבי 3/4 נתיבים - יש הרבה דרכים עירוניות כאלה.  כך שאני לא מסכים אתך.  כדאי שתדבר עם מורה הנהיגה שלך ותבקש החזר חלקי.

3.  כאן אני חושב שאתה צריך לדרוש החזר מלא ממורה הנהיגה שלך, לקחת מורה אחר ולחזור על שיעורי הנהיגה.  כדאי גם לעבור על ספר הרכב, ולחפש את העמוד המסביר על התצוגה שמול הנהג ומה מוצג בה (רמז: בין היתר מהירות הנסיעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, shraga100 כתב:

שלום,

אני נהג חדש (לא צעיר) עם ותק של כשנה וחצי,

קיבלתי בדואר דוח מהירות על ידי מצלמה עם קנס ע"ס 750 ש"ח ו8 נקודות,

העבירה שבוצעה על פי הדוח היא "נהגת ברכב הנ"ל בדרך עירונית המסומנת בתמרור 426 ובמהירות של 101 קמ"ש העולה על מהירות של 80 קמ"ש הרשומה בתמרור, בניגוד לתקנה 54 (א) לתקנות התעבורה, סמל עבירה: 6542."

העבירה בוצעה בשעה 02:44 (לפנות בוקר) בדרך בגין מדרום ירושלים ליד ע.ת. מס' 397/210.

אשמח לעצתכם האם כדאי לי לשלם את הקנס ולספוג את הנקודות או שיש מה לנסות לערער/להגיש בקשה לביטול/אזהרה/להישפט.

הטיעונים שאני יכול לחשוב עליהם בשביל להקל הם:

1. מדובר במהירות של 1 קמ"ש בלבד מעל טווח החריגה של 20 קמ"ש מהמהירות המותרת, מה שהיה נותן לי רק 250 ש"ח קנס וללא נקודות.

2. זה אולי דרך עירונית באופן רשמי (האם היא מסומנת בתמרור??) אבל מבחינת תנאי הדרך וניראות הדרך זה נראה לגמרי דרך בינעירונית עם 3/4 נתיבים (מי שמכיר יוכל להסכים איתי).

3. העבירה בוצעה לפנות בוקר כשהכביש ריק לחלוטין, מה שמפחית דרסטית את חומרת העבירה ואת הסיכון למשתמשי הדרך. וכן בגלל שהכביש ריק מה שגורם לכך שאין אינטרקציית מהירות עם רכבים אחרים וכן מדובר בכביש רחב עם 3/4 נתיבים, וכן זה ירידה שבה הרכב מאיץ מעצמו - קל מאוד להגיע למהירות הזו בלי לשים לב.

אולי יש טיעונים נוספים שלא חשבתי עליהם..

מה דעתכם?

תודה מראש

דרך בגין בירושלים היא נחשבת דרך עירונית והרבה נהגים נופלים בקטע הזה כי היא באמת יותר דומה לאיילון מאשר לרחוב בתוך העיר. 

בכל מקרה כל הטיעונים שהצגת לא רלוונטים.

רלוונטי 2 דברים.

1. נושא אמינות המצלמות נידון בעבר והתקבל פסק דין שהן לא אמינות. כרגע הנושא נידון שוב בבית משפט בב"ש, אפשר לבקש דחיה של תשלום הקנס עד לפסק הדין במשפט שם. 

2. במידה וכן תרצה לשלם אתה יכול לבקש להישפט ולהיפגש עם התובע ביום הדיון  לפני הדיון עצמו ולבקש הפחתה של קמ"ש אחד תוך כדי שאתה פונה אל לבו ואם הוא יסכים אז הדו"ח יומר ל250 שקל ובלי נקודות. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהיותך נהג חדש, בכל עבירת מהירות שתורשע בה , תוארך תקופת היותך נהג חדש לשנתיים נוספות.

• רעיון טוב! 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש בגין מרושת במצלמות בערך מיום הקמתו, והתמרורים לסימון מהירויות *הכי ברורים ביקום* ומתחדשים בכל גשר/מנהרה.

בנוגע למה שאפשר לעשות - קרישי / כרישי כתב תשובה מעולה. תחשב לבד האם אובדן של יום עבודה בשביל להופיע במשפט עולה לך פחות מ-500₪ תיאורטיים לגמרי (מה-250₪ לא תוכל לחמוק).

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.12.2021 בשעה 19:28, fatboy1340 כתב:

בהיותך נהג חדש, בכל עבירת מהירות שתורשע בה , תוארך תקופת היותך נהג חדש לשנתיים נוספות.

בתאריך 3.12.2021 בשעה 18:51, Krishi כתב:

1. נושא אמינות המצלמות נידון בעבר והתקבל פסק דין שהן לא אמינות. כרגע הנושא נידון שוב בבית משפט בב"ש, אפשר לבקש דחיה של תשלום הקנס עד לפסק הדין במשפט שם.

לפי הנ"ל שווה לך בכל מקרה לבקש דחייה עד לפס"ד בב"ש, כך גם אם תורשע לא תזדקק שוב לנהג חדש.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאריך הרלוונטי הוא תאריך ביצוע העבירה, ולא תאריך פסק הדין.

לכן אם יורשע יזדקק שוב לנהג חדש.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

התאריך הרלוונטי הוא תאריך ביצוע העבירה, ולא תאריך פסק הדין.

לכן אם יורשע יזדקק שוב לנהג חדש.

מעניין.

לפיכך, אם ימתין לפס"ד בב"ש, ויורשע, נניח, שנה לאחר שסיים את הנהג החדש (כשהרשיון בתוקף, כמובן. לא אחרי שלילה) יהפכו לו את הרשיון הרגיל לרשיון נהג חדש? בטוח?

לא מגדירים נהג חדש או הארכת נהג חדש רק בחידוש רשיון?

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר, אולי לא ינפיקו לו רשיון פלסטיק חדש שעליו כתובה הגבלה של "נהג חדש", אבל בבדיקה במסוף בהחלט תופיע ההגבלה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...