Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי קרוסאובר 2015, גיר רציף התחיל להתנהג מוזר. האם זאת הבעיה המפורסמת של הגיר הזה?

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Max_igo כתב:

עדכון נוסף, הנציגה הקודמת הייתה חדשה או לא סתם לא ידעה על מה היא מדברת.

הפעם דיברתי עם הנציג שאני בדר"כ בקשר איתו.

אכן אישר שיש הארכת אחריות לגיר מהדגמים הנ"ל וגם אישר שמה שאני מתאר (הרכב לא מגיב בלחיצה על הגז בפקקים) הוא סימפטום של הבעיה בגיר.

לאחר החגים הרכב יכנס למוסך, כל ההיסטורית טיפולים תשלח ליבואן (זה יהיה קל כי הרכב מטופל רק במוסכים של סוזוקי) והגיר אמור להיות מוחלף.

זה ניראה שאתה מקבל שירות מצוין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן אישר שיש הארכת אחריות לגיר מהדגמים הנ"ל וגם אישר שמה שאני מתאר (הרכב לא מגיב בלחיצה על הגז בפקקים) הוא סימפטום של הבעיה בגיר.

לאחר החגים הרכב יכנס למוסך, כל ההיסטורית טיפולים תשלח ליבואן (זה יהיה קל כי הרכב מטופל רק במוסכים של סוזוקי) והגיר אמור להיות מוחלף.

כיף לשמוע במיוחד שזה הרכב של ההורים שלי גם, תמיד ידעתי שידאגו להם אם תהיה בעיה ממקרים דומים בעבר אבל כיף לקבל אישור על כך שוב. 

כל הכבוד ליבואן, מזל שיש לי הורים שמרנים שקונים סוזוקי ועושים את כל הטיפולים במוסכי היבואן למרות שהרכב כבר 3 שנים לא באחריות, רק בגלל דברים כאלה אני חושב שזה שווה לשלם קצת יותר על כל טיפול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ניראה שאתה מקבל שירות מצוין.

האחריות המורחבת על הגיר הרציף גורמת לכך שכל בעלי סוזוקי קרוסאובר עד 2016 צריכים לטפל אצל היבואן, משנת 2017  יש בקרוסאובר גיר אוטומטי של טויוטה שהוא אמין יחסית ואז אתה יכול לטפל איפה שאתה רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

חוזר לעדכן.

הרכב נכנס למוסך המרכזי של סוזוקי בחיפה ביום ראשון בבוקר ונשאר שם. לדבריהם הם צריכים להריץ סדרה של בדיקות כדי לדעת האם באמת מדובר בבעייה הידועה של הגיר ושזה יקח יומיים בערך, לאחר מכן התוצאות של הבדיקה והסטוריות הטיפולים תשלח ליבואן ונחכה לאישור שלו.

היום דיברתי עם הנציג ונאמר לי שיש אישור מהיבואן להחליף לגיר חדש והעבודה תבוצע בפועל מחר.

עד כה השירות ולקיחת האחריות של סוזוקי מעולים.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
  • אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בבוקר התקשרו אליי מהמוסך עוד לפני 8 בבוקר כדי למסור לי שהרכב מוכן, מסתבר שהם התחילו לעבוד עליו אתמול.

מחיר החלקים שהוחלפו לפי המחירון של סוזוקי (בחשבונית שקיבלתי) הוא כ-22,000 ש"ח. אני כמובן לא שילמתי כלום.

הבעיה מסתבר הייתה לא רק בזה שהגיר היה מפסיק להגיב בפקקים אלא בעוד דברים שפשוט התרגלתי אליהם בגלל שנהגתי על הרכב באופן יומיומי, למשל לא שמתי לב עד כמה הגיר הרעיש, רעד וקפץ ועם הגיר החדש ההבדל היה מורגש באופן מיידי והרכב מרגיש ונוסע כמו רכב חדש.

יש לי רק דברים טובים להגיד על המוסך המרכזי של סוזוקי בחיפה, כל הטיפול היה מעולה מההתחלה ועד הסוף.

בתאריך 19.9.2021 בשעה 19:47, levy כתב:

האחריות המורחבת על הגיר הרציף גורמת לכך שכל בעלי סוזוקי קרוסאובר עד 2016 צריכים לטפל אצל היבואן, משנת 2017  יש בקרוסאובר גיר אוטומטי של טויוטה שהוא אמין יחסית ואז אתה יכול לטפל איפה שאתה רוצה.

אני גם ממליץ לכל מי שיש קרוסאובר מהשנים האלה ועדיין לא החליף גיר שיטפל ברכב במוסכים של סוזוקי, זה עושה את העבודה הרבה יותר קלה במידה וצריך להפעיל את האחריות המורחבת שיש על הגיר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שמרתיע אותי בקניית הרכב הזה :

אמנם היבואן מתנהג למופת בניגוד למשל לקרסו ש"לא שמע על בעיית גיר רציף בניסאן ג'וק"

אבל

1) האם התיקון יחזיק מעמד לזמן רב ? אם הגיר מלכתחילה לא טוב אולי הבעייה תחזור ?

2) בכל אופן יש התעסקות עם היבואן ואולי ינפנפו אותי בטענות סרק כלשהן ?

3) איך השוק יתמחר את הבעייה הזו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, zvigolden כתב:

זה מה שמרתיע אותי בקניית הרכב הזה :

אמנם היבואן מתנהג למופת בניגוד למשל לקרסו ש"לא שמע על בעיית גיר רציף בניסאן ג'וק"

אבל

1) האם התיקון יחזיק מעמד לזמן רב ? אם הגיר מלכתחילה לא טוב אולי הבעייה תחזור ?

2) בכל אופן יש התעסקות עם היבואן ואולי ינפנפו אותי בטענות סרק כלשהן ?

3) איך השוק יתמחר את הבעייה הזו ?

לגבי 1, הגיר ששמו הוא חדש לגמרי. גם אם יחזיק עוד 80,000 ק"מ (כמו המקורי) זה סביר כי מאמין שעד אז אמכור את הרכב. לטענתם הגיר הוא לא זהה לגמרי לגיר המקורי אלא דגם משודרג ולכן הבעיה לא אמורה לחזור. עד כמה זה נכון? לא יודע.

אני מכיר גם אנשים עם הרכב הנ"ל שמזמן עברו את ה-100,000 ק"מ והגיר עדיין מקורי והכל בסדר...

לגבי 2, לי לא הייתה שום התעסקות עם היבואן והמוסך ביצע את הכל מולם. מצד שני, הרכב שלי טופל רק במוסכים של היבואן לכן לא יכלו להיות להם שום טענות בנושא הזה.

לגבי 3, לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lior2321 כתב:

שמח לשמוע

זה הזמן למכור

הרכב מתאים לי. הוא בדיוק הרכב שמוביל אנשים מנקודה א' לנקודה ב' בלי יותר מדי כאב ראש. אני אוהב את זה. בעיקר אם הנסיעות שלך לא בכבישים עירונים (שם הגיר הרציף קצת רועש).

מעבר לזה הרכב חסכוני בדלק, מספיק גדול וגם גבוה שזה בונוס מבחינתי. הוא אמנם לא יעבור נחלים ונהרות, אבל בהחלט מאפשר לנסוע בשבילי אפר וחצץ בלי לפחד לדפוק משהו מלמטה.

לגבי צריכת הדלק המעולה. רוב הנסיעות שלי הם בכביש 6, אני מפעיל את בקרת השיוט ל-110 ומגיע לצריכת דלק מעולה של ליטר ל-18 ק"מ במחשב (ליטר ל-17 בפועל במשאבה).

אז למה שאמכור עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.10.2021 בשעה 12:03, Max_igo כתב:

הרכב מתאים לי. הוא בדיוק הרכב שמוביל אנשים מנקודה א' לנקודה ב' בלי יותר מדי כאב ראש. אני אוהב את זה. בעיקר אם הנסיעות שלך לא בכבישים עירונים (שם הגיר הרציף קצת רועש).

מעבר לזה הרכב חסכוני בדלק, מספיק גדול וגם גבוה שזה בונוס מבחינתי. הוא אמנם לא יעבור נחלים ונהרות, אבל בהחלט מאפשר לנסוע בשבילי אפר וחצץ בלי לפחד לדפוק משהו מלמטה.

לגבי צריכת הדלק המעולה. רוב הנסיעות שלי הם בכביש 6, אני מפעיל את בקרת השיוט ל-110 ומגיע לצריכת דלק מעולה של ליטר ל-18 ק"מ במחשב (ליטר ל-17 בפועל במשאבה).

אז למה שאמכור עכשיו?

אתה בטוח שזאת הצריכת דלק שלך? הזיה לגמרי-  זאת צריכה של רכב היברידי.

אין סיבה למכור את הרכב ..חוץ מיזה שהוא לא נוח בעליל. המתלים שלו קשיחים בצורה קיצונית והבידוד רעשים לא משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, netanel1014 כתב:

אין סיבה למכור את הרכב ..חוץ מיזה שהוא לא נוח בעליל. המתלים שלו קשיחים בצורה קיצונית והבידוד רעשים לא משהו.

מסכים. אבל רוב הנסיעות שלי מחוץ לעיר ושם המתלים לא מפריעים. לגבי בידוד הרעשים, לא שמתי לב למשהו יוצא דופן.

לגבי צריכת הדלק, אני מבין למה אתם לא מאמינים לי, גם אני לא האמנתי. אבל בדקתי כמה פעמים ובמשאבות שונות.

זאת צריכה ריאלית אם נוסעים בכביש 6, בלי פקקים (אני יוצא אחרי הפקקים בבוקר וחוזר אחרי הפקקים בערב), במהירות של 100-110 קמ"ש עם בקרת שיוט. יצא לי במשאבה בין 16.5 ל-17 ליטר לק"מ בהזדמנויות שונות. כל התנאים האלה חייבים להתקיים, כאשר הדגש הוא על בלי פקקים ועם בקרת שיוט מכוונת ל-100 קמ"ש פחות או יותר. כאשר אחד מהתנאים האלה לא מתקיים צריכת הדלק תהיה גבוהה יותר. אני גם חייב להדגיש שצריך הרבה סבלנות כדי לנהוג ככה אבל עשיתי את זה בשביל הנסיון ולאחר מכן כי גיליתי שהנהיגה הזאת חוסכת לי המון דלק אז המשכתי. בימי טרום קורונה הייתי נוהג למשרד כ-80 ק"מ ביום לכל כיוון, סה"כ 160 ק"מ וזה היה משמעותי מבחינת החסכון בדלק.

בנסיעות עירוניות או ערבוב של נסיעות בינעירוניות ועירוניות או כשאני נוהג בצורה הרגילה שלי (עם רגל יחסית כבדה על הגז) הצריכה היא הרבה יותר גבוהה.

באחת הפעמים עברתי כמעט 800 ק"מ על מיכל אחד, כל הנסיעות היו נסיעות למשרד יום אחר יום (כביש 6). במילוי נכנסו כמעט 45 ליטר של דלק. כלומר צריכה של 17.3 ליטר לק"מ. מחשב הדרך מצידו הראה צריכה של 1 ל-18 או 5.6 ליטר ל-100 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Max_igo כתב:

מסכים. אבל רוב הנסיעות שלי מחוץ לעיר ושם המתלים לא מפריעים. לגבי בידוד הרעשים, לא שמתי לב למשהו יוצא דופן.

לגבי צריכת הדלק, אני מבין למה אתם לא מאמינים לי, גם אני לא האמנתי. אבל בדקתי כמה פעמים ובמשאבות שונות.

זאת צריכה ריאלית אם נוסעים בכביש 6, בלי פקקים (אני יוצא אחרי הפקקים בבוקר וחוזר אחרי הפקקים בערב), במהירות של 100-110 קמ"ש עם בקרת שיוט. יצא לי במשאבה בין 16.5 ל-17 ליטר לק"מ בהזדמנויות שונות. כל התנאים האלה חייבים להתקיים, כאשר הדגש הוא על בלי פקקים ועם בקרת שיוט מכוונת ל-100 קמ"ש פחות או יותר. כאשר אחד מהתנאים האלה לא מתקיים צריכת הדלק תהיה גבוהה יותר. אני גם חייב להדגיש שצריך הרבה סבלנות כדי לנהוג ככה אבל עשיתי את זה בשביל הנסיון ולאחר מכן כי גיליתי שהנהיגה הזאת חוסכת לי המון דלק אז המשכתי. בימי טרום קורונה הייתי נוהג למשרד כ-80 ק"מ ביום לכל כיוון, סה"כ 160 ק"מ וזה היה משמעותי מבחינת החסכון בדלק.

בנסיעות עירוניות או ערבוב של נסיעות בינעירוניות ועירוניות או כשאני נוהג בצורה הרגילה שלי (עם רגל יחסית כבדה על הגז) הצריכה היא הרבה יותר גבוהה.

באחת הפעמים עברתי כמעט 800 ק"מ על מיכל אחד, כל הנסיעות היו נסיעות למשרד יום אחר יום (כביש 6). במילוי נכנסו כמעט 45 ליטר של דלק. כלומר צריכה של 17.3 ליטר לק"מ. מחשב הדרך מצידו הראה צריכה של 1 ל-18 או 5.6 ליטר ל-100 ק"מ.

זה באמת מטורף . שמע אם ככה אין באמת סיבה למכור את הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים אלה אני לא נוסע למשרד בכל יום והרכב נוסע הרבה גם בעיר ולכן קצת קשה לי לחזור על הניסוי.

בפעם הבאה שאני אסע למשרד, אני אתדלק מיכל מלא ואאפס את המחשב, בחזור אני אתדלק ואצלם לכם את צריכת הדלק הריאלית וצריכת הדלק לפי מחשב הרכב, אמנם זאת רק נסיעה אחת (180 ק"מ) אבל זה ידגים את מה שאני מדבר עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...