Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניתי פיג'ו 301 יד שניה ולקחתי לפני הקניה לבדיקה

Manotz
שימו לב! השרשור הזה בן 995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, קניתי פיג'ו 301, שנת 2015, ב13,000 שח. אני סטודנט ולכן חיפשתי את האיזון שבין כמה שיותר חדש בשנתון לבין מחיר נמוך. 

קראתי ביקורות על הדגם והשנתון הספציפי וראיתי שדווקא מקבל ביקורות די טובות.

עשתה 113,000 ק"מ. היתה יד מס' 2 לפני הרכישה שלי.

אחרי שקראתי פה בפורום הרבה, הבנתי שלפני שקונים רכב חייבים לקחת למכון בדיקה שאתה בוחר וכך עשיתי.

עוד הבנתי כאן בפורום שיש 3 דברים קריטיים - מנוע, גיר, שילדה.

קראתי גם לגבי מכוני בדיקה שהרבה פעמים הם בכוונה מגזימים בתקלות בכדי לכסות את עצמם שלא יקרה מצב הפוך שהם לא זיהו משהו תקול.

בקיצור הדבר היחיד שהיה נראה מטריד בבדיקה זה שהמוכרת אמנם עשתה טיפולים בזמן אבל נגמר לה השמן במנוע והיא לא שמה לב ונסעה על הרכב ללא שמן

לפרק זמן לא ידוע.

המנוע עצמו בבדיקה היה תקין, אך ללא שמן. קניתי בתחנת דלק ומילאתי ועשיתי היום 70 ק"מ נסיעה ומצב השמן נשאר זהה, כלומר אין איזו נזילה קיצונית של שמן או משהו.

זו התוצאה של מכון הבדיקה.

הרכב אמור לעשות כל 15,000 ק"מ טיפול, עשה ב103,000 (התקשרתי למוסך ואישרו לי את זה), הטיפול הבא עוד 5,000 ק"מ.

השאלה שלי היא האם לאור התמונה שאני מצרף, כדאי לנסוע בהקדם למוסך ולעשות כבר עכשיו טיפול? אני קצת קצר בכסף ותוהה אם זה סובל דיחוי.

במבחן התוצאה בנסיעה הדבר היחיד שאני מרגיש שבעייתי זה שיש קצת רעשים כשלוחצים על הגז ושיש קצת קפיצות ברכב כשלוחצים על הגז.

לא מבין בזה יותר מדי, אבל מרגיש כאילו יש איזה חוסר התאמה בין הלחיצה על הגז לבין התאוצה. כלומר כשמתפנה נתיב בפקק ואני רוצה לעבור לנתיב הפנוי אז אני פונה אליו ולוחץ על הגז להאיץ ולהשתלב אליו, והרכב לא מאיץ ישר, ואז פתאום קופץ ומאיץ קצת יותר מדי לדוגמא.

מחיר מחירון לנתונים הספציפיים שלו הוא 17,700. רצתה 14,000 ולאור הבדיקה אמרתי שלדעתי ראוי להוריד לפחות 1,000.

בשיחה שלי במכון לאחר הבדיקה, הוא אמר שבפועל לדעתו זו עסקה בסדר אם אוריד מחיר אבל שהוא לא יכול להתחייב ולייעץ על זה באמת, אלא רק לדבר על התקלות.

לסיכום השאלות הן האם לדעתכם העסקה היתה טובה, והאם יש כאן תקלה דחופה שמצריכה לנסוע למוסך לפני תום 5,000 הק"מ שנותרו רשמית לטיפול הבא?

car check.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Manotz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה שהצגת די גרועה.  מלבד הערות על המנוע, שים לב שיש הערות בנוגע למשולשים (כנראה תצטרך להחליף לפני הטסט הבא), תותבים /כריות בולמי זעזועים. בנוסף - הרכב עבר תאונה - הוחלפה כנף, יש תיקוני פח. לא מובן לי כ"כ מה זה גומיות פגומות, אבל ייתכן והוחלפו החלונות לאחר התאונה. סימני פירוק והרכבה של תיבת ההילוכים - ומחשב גיר שבור - ככה"נ הגיר הוחלף/שופץ. אולי זה יכול להסביר את הקפיצות בעת האצה.

היית ממליץ לבדוק איזו תאונה עבר הרכב ומה בדיוק הוחלף. תוכל להעזר במסלקת הביטוח לצורך כך. תשאל גם את המוכר ותתעד איתו את השיחה. יש מצב שמכר לך לימון די רציני.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, fatboy1340 כתב:

הבדיקה שהצגת די גרועה.  מלבד הערות על המנוע, שים לב שיש הערות בנוגע למשולשים (כנראה תצטרך להחליף לפני הטסט הבא), תותבים /כריות בולמי זעזועים. בנוסף - הרכב עבר תאונה - הוחלפה כנף, יש תיקוני פח. לא מובן לי כ"כ מה זה גומיות פגומות, אבל ייתכן והוחלפו החלונות לאחר התאונה. סימני פירוק והרכבה של תיבת ההילוכים - ומחשב גיר שבור - ככה"נ הגיר הוחלף/שופץ. אולי זה יכול להסביר את הקפיצות בעת האצה.

היית ממליץ לבדוק איזו תאונה עבר הרכב ומה בדיוק הוחלף. תוכל להעזר במסלקת הביטוח לצורך כך. תשאל גם את המוכר ותתעד איתו את השיחה. יש מצב שמכר לך לימון די רציני.

אכן, תראה גם שרשום לך בנוגע לחוסר השמן במנוע, לטיפול מיידי.

איזה שמן קנית? על פי מה? על פי הצעת מוכר הדלק?

אני הייתי נכנס למוסך לפחות להחלפת שמן והחלפת תושבות גיר. 

האם קנית את הרכב עם הגיר הרובוטי? או האוטומטי?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה נראית ממש לא טוב לרכב בן 6 (רשום לך גם במפורש במנוע בלאי פנימי גבוה וכנראה פירורים של רצועה מתפוררת במסנן שמן באגן) ובשילוב עם התאונות שהרכב עבר וההזנחה של הרכב (המון דברים שבורים, פגומים, חסרים וכו', חוסר שמן שכן מעיד על נזילה או בריחה או אכילת שמן) זה רכב שאמנם קנית בזול אבל תכין הרבה כסף לתיקונים.

לא פירטת איזה מנוע קנית אבל יכול להיות שזה הדגם שהגיע עם הגיר הרובוטי הבעייתי לכן הקפיצה והשהייה בתאוצה זאת הפעילות של הגיר.

עריכה אחרונה על ידי Angelica

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Manotz כתב:

לא מבין בזה יותר מדי, אבל מרגיש כאילו יש איזה חוסר התאמה בין הלחיצה על הגז לבין התאוצה. כלומר כשמתפנה נתיב בפקק ואני רוצה לעבור לנתיב הפנוי אז אני פונה אליו ולוחץ על הגז להאיץ ולהשתלב אליו, והרכב לא מאיץ ישר, ואז פתאום קופץ ומאיץ קצת יותר מדי לדוגמא.

רשום בטופס הבדיקה רעידות בתאוצה.

חוסר שמן במנוע - מעיד על הזנחה (גם אחזקה גרועה מחוסר ידע נחשבת כהזנחה).

אכן - התעסקו כנראה עם הגיר וצריך להחליף תושבת גיר.

כעיקרון - לא הייתי דוחה כניסה למוסך לתיקונים חשובים.

יש לך כאן מספיק רג'קטים לתקן (דברים שדורשים תיקון).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להתקרב לרכב כזה. אבל כבר קנית אז אין ממש מה לעשות . להבא לפני המכון בדיקה זה א' ב' לבדוק שמן ואם תראה שאין שמן מספיק או הצבעשלו שחור מידי אל תיקח את הרכב לבדיקה אפילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש

אם כבר קנית אז אין מה לדבר על מה שהיה.

הייתי ממליץ לך להגיע למוסך גבע בת"א ליישור קו לרכב וגם יספרו לך אם יש בעיות ספציפיות ויסבירו לך בפשטות מה צריך לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממי קנית? 

להבא, רכב בלי שמן במנוע לא קונים.

מקווה שהרכב תקין, רק מוסך מומחה כפי שהמליצו לך (גבע) יכול לתת לך את תמונת המצב האמיתית. גש לשם עם טופס הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הגזימו פה עם תגובות הקטסטרופה לדעתי. לענין התאונה לא מדובר במשהו רציני, אין שילדה דפוקה, מכות וסימנים בפח, אפילו החלפת חלק מתברג, תמצא במרבית כלי הרכב, את הקפיצות אפשר לתלות בתושבות הפגומות, אלו אכן נדרשות כנראה להחלפה שאת דחיפותה צריך לברר במוסך. ההערות לגבי המנוע יכולות לנבוע מכשל רציני, אבל במבט ראשון דווקא נראות כמו כסת"ח סטנדרטי. הדבר היחיד שמטריד הוא שאכן המנוע היה בפעולה ללא שמן, לא טוב. כדאי למצוא זמן לקפוץ לגבע, או למישהו אמין אחר ולברר ביסודיות אם אפשר להמשיך כך או שיש צורך בתיקון דחוף יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ראשון שלי, חשבתי שזה דווקא בסדר :(.

המוכרת זאת אישה שלא מבינה דבר ברכב ופשוט נסעה ועשתה טיפולים בזמן.

עבר טסט לפני חודש. מנוע רובוטי 1.2.

מכון הבדיקה שהלכתי אליו (קומפיוטסט) טען שרכב נסע בלי שמן במנוע, ברגע שאמר פשוט נסעתי לקנות בדלק שמן ובדקתי בגוגל שהשמן תואם למנוע ואכן תואם.

יש מוסך הוגן ומומלץ במרכז לפיג'ו? ראיתי שהגיבו כאן מוסך גבע בתל אביב. זה מוסך מורשה לפיג'ו?

נ.ב. שאלתי את הבוחן מהבדיקה ועל אף הרשום בפירוט של התקלות, הוא לא דיבר בצורה כזו שמשתמע שמה שרשום בנזקים זה אסון. הוא פשוט שאל בכמה מוכרים, אמרתי 14,000, אמר לנסות להוריד עוד ואכן הורדתי ל13,000. הדבר היחיד שהוא אמר כששאלתי אם פרקטית לאור הבדיקה כדאי לקנות את הרכב, הוא אמר שהוא לא מייעץ דברים כאלה רשמית אבל כן לנסוע למוסך למלא שמן. כלומר זה מבחינתו היה בפועל ה"אירוע" המשמעותי היחיד בבדיקה לפי איך שהבנתי ממנו.

עריכה אחרונה על ידי Manotz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Manotz כתב:

היי, קניתי פיג'ו 301, שנת 2015, ב13,000 שח

תתחדש, אין כמו חוויה של רכב ראשון. 

מי שחושב שב 13.000 שקל אפשר לקנות רכב מושלם ללא בעיות בכלל, לא מציאותי. 

סה"כ פעלת בשיקול דעת, בחרת דגם שבאמת נותן את השילוב הטוב ביותר כנראה בין מודל חדש למחיר נמוך, לקחת אותו לבדיקה ולא קנית על בליינד, זה בסדר גמור. 

מנוע 1.2 האטמוספרי כמעט ולא מושפע מבעיית הטיימניג המפורסמת (בניגוד ל 1.2 טורבו). 

גיר רובוטי חד מצמדי הזה לנהג שמגיע מגיר אוטומטי או ידני, גם במצב תקין נראה לא תקין בהתחלה. 

אתה נוהג בזה ואומר לעצמך: וואלה אין מצב שזה עובד ככה. 

עם הזמן מתרגלים, כמו כן אולי כבר החליפו קלאץ'. "מחשב גיר" שמוזכר בבדיקה זה כנראה המפעיל הרובוטי. 

בקיצור תלמד לנהוג עם הגיר הזה. 

לגבי חוסר שמן מנוע, מטריד באמת. השמן שקנית בתחנת דלק 99% שלא מתאים, הצמיגות 5W30 מתאימה אבל סביר שאין לו את התקן של פיז'ו שהם דורשים.

בכל מקרה, המנוע לא היה ללא שמן בכלל. אם הוספת ליטר וזה במקסימים, היו במנוע כ 2.5 - 3 ליטר, הקיבולת הכללית היא 3.5 או 4 ליטר.

בכל מקרה זה לא מאוד קריטי אם זה לזמן קצר. תעקוב אחרי צריכת שמן ואחרי שתדע איפה זה עומד תעשה טיפול עם החלפה לשמן בעל תקן B712297 ופילטר שמן מקורי. 

להבא אל תקנה בתחנות דלק שום דבר חוץ מדלק. 

לגבי יתר ה X - ים בהדיקה, תעבור פה על בדיקות לפני קניה שמעלים אנשים, תראה שאין בדיקה אחת ללא הדברים האלו או דומים כשמדובר ברכב עם מעל 100.000 ק"מ. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוחן הוא לא יועץ מכירה. תפקידו לבדוק את הרכב ולשקף ללקוח עד כמה שניתן את מצבו וברור שהוא לא יגיד לך אם לקנות או לא כי אם תקנה בהמלצתו ואח"כ תתגלה בעיה תוכל לבוא אליו בטענות והדבר שהמכונים האלה הכי אוהבים זה כסת"ח.

אין לרכב אחריות אתה לא חייב מוסך מורשה. להיפך גבע בתל אביב זה מוסך מומחה פיזו והרבה יותר מקצועי מכמה מהמוסכים של היבואן. תכניס אליו את הרכב ליישור קו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Manotz כתב:

יש מוסך הוגן ומומלץ במרכז לפיג'ו? ראיתי שהגיבו כאן מוסך גבע בתל אביב. זה מוסך מורשה לפיג'ו?

מורשה=שייך לרשת של היבואן.
גבע הם לא מורשה, הם מוסך שמתמחה ברכבים צרפתיים והם מהמוסכים המקצועיים ביותר בארץ בתחום, לך אליהם.
בת"א יש גם את שאפט שמומלצים.

קנית רכב לא טוב, אבל - זה לא נורא, לומדים.
תטפל בכל מה שצריך לטפל בהקדם, כל מה שתזניח עכשיו - ינשך אותך בתחת אח"כ.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Manotz כתב:

המוכרת זאת אישה שלא מבינה דבר ברכב ופשוט נסעה ועשתה טיפולים בזמן.

זה מאוד חשוב וזה מוסיף לך נקודות.

קח לבדיקה במוסך מומלץ, כולי תקווה שהכל תקין ונדרשת השקעה סבירה ביישור קו בלבד.

להבא, אחרי בדיקה במכון ולפני סגירת רכישה, מומלץ להגיע למוסך עם הטופס כדי לקבל הערכה של תמונת המצב גם מבחינה כספית. זה גם משמש אותך במשא ומתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש אתה מציין שקראת פה בפורום הרבה ושקראת ביקורות על הרכב לפני שקנית.

אז למה לא העלת לפה את תוצאות הבדיקה?????

כואב לי לקרוא את הפוסט כי שנה שעברה הייתי באותו מצב. סטודנט שמחפש שנתון הכי גבוה במחיר הכי נמוך. 

כמובן שאפשר לפרט על כל הנורות האדומות שהיו אמורות להזהיר ולעזור לך בקנייה הזו, אבל כבר קנית, אז אין טעם.

יצא לי לעבוד בחברת השכרה עם הדגם הספציפי הזה (1.2 אטמוספרי). השהיות בגז זה כנראה הגיר. לא תקלה, אלא התפקוד הרגיל שלו. על שאר הדברים קצת קשה לי לענות כי אני לא מספיק בקיא.

אם הייתי בנעליים שלך כרגע, הייתי נוסע למוסך גבע שמתמחה בצרפתיות, לדעתי יש גם את אורן בחולון אבל אני לא זוכר בדיוק אם הוא מתמחה בצרפתיות או ברכבים אחרים. אל תדחה את הנסיעה לשם. אני מבין שאתה סטודנט וצריך לחסוך כמה שיותר, אבל אם אתה מתכנן להחזיק את הרכב לאורך זמן, עדיף לא להחמיר את הבעיות, וכמובן צריך שמומחה יתן לך חוות דעת כשהרכב נמצא ממש מולו.

בהצלחה ותתחדש.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...