Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לעבור עבודה או להישאר בישנה ? (תחרות בין מקומות עבודה)

adi89
שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לאחר הזנחה מסויימת בתחום השכר ולחץ כלכלי שהולך וגובר, החלטתי לחפש עבודה במקום אחר.

מצאתי. חברת סטרטאפ מדורגת טוב, דיי יציבה וקרובה יותר הביתה.

נתנו הצעה טובה, פלוס חסרון שהוותק הסוציאלי שיש לי כיום מתאפס, ימי הבראה מתחילים מחדש, פחות ימי חופש.

הייתי סגור. באתי למקום הנוכחי ואמרתי שאני עוזב ופתאום בום - נתנו הצעה נגדית בגובה שכר גדול ב1,000 ש"ח פלוס בונוס מיידי של עשרות אלפי שקלים.

אני לא יודע מה לעשות.

במקום החדש אהיה באמת בהייטק טהור עם מקום שיש לו פוטנציאל להתפתח, אבל אני לא יודע אם ומתי השכר שלי יעלה, לא מכיר את האופי של סטארטאפים

במקום הקיים - ארגון גדול וכבד, יציב שאני יודע בבירור איפה אני ולאן יש לי להתקדם, אבל לא היי טק טהור ולא הכי מעניין.

מה הייתם עושים? ממש התלבטות גורלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמה זמן אתה במקום הנוכחי?
מדוע חיפשת לעזוב? האם בגלל השכר? האם ביקשת העלאה וסרבו? אני אנחש שבגלל שלא ציינת זאת, לא עזבת בגלל השכר, ולכן, העובדה שהם מציעים מעט יותר, הרי לא נוגעת לסיבה שבגלל רצית לעזוב מראש. דמיין שמראש היית מרוויח היום את מה שהציעו לך, עדיין היית מחפש לעזוב?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעל ל-8 שנים במקום הנוכחי.

חיפשתי בגלל השכר בעיקר, וכן, ביקשתי העלאה ועשו פרצופים.

אם הייתי מרוויח כיום את מה שהציעו לי לא הייתי מחפש. אבל פתאום כשחיפשתי גיליתי עולם חדש בחוץ, עולם מעניין ושונה ואני לא יודע אם אני רוצה לטעום ממנו או לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות להתמקח עם המקום החדש על ימי חופש ושאר הדברים החשובים לך.

אבל הייתי שם את זה בצד ומנסה לחשוב 3 או 5 שנים קדימה, איזו עבודה תתרום יותר להתפחות המקצועית שלך ולשכר העתידי בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, adi89 כתב:

אני לא יודע מה לעשות.

במקום החדש אהיה באמת בהייטק טהור עם מקום שיש לו פוטנציאל להתפתח, אבל אני לא יודע אם ומתי השכר שלי יעלה, לא מכיר את האופי של סטארטאפים

במקום הקיים - ארגון גדול וכבד, יציב שאני יודע בבירור איפה אני ולאן יש לי להתקדם, אבל לא היי טק טהור ולא הכי מעניין.

תגדיר "היי טק טהור".

מה אופי התפקיד החדש ומה אופי התפקיד הנוכחי?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, adi89 כתב:

בחדש אין לי מושג, זאת הבעיה.

רק אתה יכול להגיד כמה חשובה לך יציבות וכמה מפחיד אותך שינוי.

סטארטאפ זה אומר בד"כ חוסר ביטחון תעסוקתי ושעות עבודה ארוכות. מתאים לך?

מצד שני זה גם הרבה פעמים אומר עבודה מעניינת ויכולת השפעה גדולה יותר. כמה אתה רוצה את זה?

כמה מהר קיבלת הצעה? אתה מרגיש שאתה "מוצר" מבוקש?

אם כן, הסיכון לכאורה לא גדול. מכסימום תעזוב עוד שנה ותמצא משהו אחר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, adi89 כתב:

אני מעל ל-8 שנים במקום הנוכחי.

חיפשתי בגלל השכר בעיקר, וכן, ביקשתי העלאה ועשו פרצופים.

אם הייתי מרוויח כיום את מה שהציעו לי לא הייתי מחפש. אבל פתאום כשחיפשתי גיליתי עולם חדש בחוץ, עולם מעניין ושונה ואני לא יודע אם אני רוצה לטעום ממנו או לא

מקום שסרב לבקשת העלאה אבל עכשיו כשאתה עוזב פתאום מסכים, זה לא מקום שהייתי רוצה להשאר בו. מעסיק שמתנהג כמו אחרון ספקי השירות הוא לא בשבילי.

אבל זה אני. לך יש את השיקולים שלך. החשש מהחלפת מקום עבודה באופן כללי הוא מובן, וכמובן שבסטרטאפ יש סיכונים משלו. 

כמי שנמצא באותו מקום 8 שנים אתה כנראה לא אוהב לצאת מאיזור הנוחות שלך, אתה זה שחייב להחליט אם הסיכון שווה לך.

תזכור שאתה גם לא חייב לעזוב למקום שמצאת, אתה יכול לקבל את הצעת המעסיק ולהמשיך לחפש מקום אחר שאולי יתן לך להנות גם מבטחון וגם מאתגר והתפתחות.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את ההצעה של המעסיק. תדייק במה שאתה צריך בעבודה הבאה שלך ושים דגש עליו בחיפוש עבודה החדש. גם אם מדובר על שנה לחפש עבודה חדשה. אני ממש מבין ללבך, זה מאוד קשה לצאת מחוץ לעבודה כשיש חוסר וודאות באופן כללי, עם כל זאת הפיתוח המקצועי מאוד חשוב לדעתי ולא שווה לחכות שחוסר הוודאות יעזוב והכל יחזור לשגרה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום שמסרב להעלאת שכר ואז פתאום מסכים כשאתה רוצה לעזוב, זה לא מקום להישאר בו לדעתי. 

לדעתי אין מה לחשוש מסטראטאפ באופן גורף, יש כאלו שמגייסים הרבה כסף וסגורים לפחות שנתיים קדימה מבחינת משכורות לעובדים. תנסה לרחרח קצת לגבי המקום. 

בדרך כלל בסטראטאפים נוצרים קשרי חברות/עבודה וגם אם הסטראטאפ נכשל וסוגר, יש איזה גרעין שממשיך יחד לסטראטאפ הבא, או שצוותים שלמים עוברים יחד לחברה אחרת. בכל מקרה נדיר שאדם מקצועי שעבד בסטראטאפ ישאר מובטל. 

כרגע הביקושים לעובדים בהייטק בשיא ושווה לנצל את זה. 

דמי הבראה זה שטויות.

תנסה לראות אם יכולים לבוא לקראתך בימי חופש. גם אם לא יוכלו בחוזה, בהרבה מקומות תגיע להבנה עם הבוס על עבודה מהבית מדי פעם כשיש אילוצים, או יום לסידורים כל עוד המשימות שלך לא מתעכבות. 

באופן כללי אני חושב שהיום בהייטק מי שלא מחליף מקום עבודה פעם ב 3-4 שנים, פשוט מתנוון. 

גם מקצועית וגם מבחינת קשרים שיקדמו אותו. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית והבלתי מחייבת בעליל,

אין כמו מנטליות של סטארט אפ כדי לשמור על רעננות, מכל בחינה שהיא, מקצועית וחברותית.

אבל זה אינדיבידואלי לגמרי, יש אנשים שהדינמיות והשינויים התכופים מכניסים אותם לסטרס.

בנוגע לביטחון התעסוקתי - שום דבר לא בטוח מצד אחד, ומצד שני השנה הזאת הייתה פשוט מופרעת מבחינת השקעות בסטארטאפים, ואני מכיר את מהשטח, לא מקריאת עיתונים. אל תתבייש לשאול כמה גייסו ומה התוכנית ולכמה זמן יספיק הכסף.

עריכה: כמו שציינו מעליי, זה הזמן הכי טוב לעבור עבודה, הביקוש לעובדים מיומנים בשיא, אני לא זוכר דבר כזה. תגיד למקום החדש שהמקום הקודם השווה תנאים ותן להם הזדמנות לשפר את ההצעה...

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

עריכה: כמו שציינו מעליי, זה הזמן הכי טוב לעבור עבודה, הביקוש לעובדים מיומנים בשיא, אני לא זוכר דבר כזה. תגיד למקום החדש שהמקום הקודם השווה תנאים ותן להם הזדמנות לשפר את ההצעה...

פות"ש שכח ממה שאמרתי, תאמין יותר לכאלה מהתחום.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8 שנים במקום אחד ולא פזלת החוצה? נשמע לי שארגון "כבד" כמו הנוכחי יותר מתאים לך מארגון דינאמי. 

אם מביאים לך תנאים טובים במקום הנוכחי ו"מאפסים" את הסיבה שבגללה רצית לעזוב  - לדעתי תישאר. יציבות תעסוקתית שווה המון.

ולאלו שרושמים שהם לא היו נשארים אצל מעסיק שמוכן לתת העלאה רק לפני העזיבה - למעסיק יש הרבה שיקולים (מדיניות העלאת שכר למשל, בטח אם זה מקום גדול שיש בו הרבה עובדים) לכן אין צורך להתרגש מזה, המעסיק צריך להרוויח בסוף החודש. גם אם התחושה לא נעימה זו לא סיבה לפסול אותו. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אף מעסיק לא משווה את תנאי השכר לעובדים שלו, לתנאי השוק, סתם ככה.

עובד הייטק שלא החליף עבודה ב8 שנים אחרונות, כנראה מרוויח הרבה פחות מהשכר בשוק.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...