Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לעבור עבודה או להישאר בישנה ? (תחרות בין מקומות עבודה)

adi89
שימו לב! השרשור הזה בן 1018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תסתכל על החתימה שלך.

אני שוב מסכים איתך לחלוטין, וגם שלא תבין לא נכון, לא טענתי שאתה טענת שאין מקרים כאלה, אלא פשוט חשבתי שאולי מישהו יכול להבין ככה

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

יש טבלאות שכר, ובהחלט קיבלתי הצעות מחברות אחרות (עד עכשיו האמת), אני פשוט לא מעוניין בהן 😂

התחום שלי אמנם נמצא במחסור חמור של מתכנתים טובים, אבל הוא מספיק ותיק כדי להיות קבוע בטבלאות השכר השונות.

ההפרש של 3K לא היה בתוך החברה, כי בתוך החברה ההפרש היה של 1.5K בערך... (כאלה שלא ביקשו העלאות)

על איזה טבלאות שכר אתה מסתמך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתחום שלי בינתיים מצאתי שאלה של SeeV הכי מייצגות.

אבל שמעתי מאנשים מתחומים אחרים שזה פחות מייצג אצלם.

אז אולי אפשר להגיד שזה SeeV וחברים / קולגות לשעבר

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, hans כתב:

אין כמו מנטליות של סטארט אפ כדי לשמור על רעננות, מכל בחינה שהיא, מקצועית וחברותית.

רק לציין - מנטליות של סטארטאפ - קיימת לא רק בסטארטאפים. (במקרה עובד באחת כזו - אחרי שהגעתי למסקנה שיותר מתאים לי מבחינה אישית , התפתחותית וכו - והמשכורת היא בטופ - מעל חלק מהFAANG / גאמפא בשוק האמריקאי - אז זה מוריד הרבה מהסטרס והמניות הן לא כסף מונופול :))

לפני 22 שעות, hans כתב:

זה הזמן הכי טוב לעבור עבודה, הביקוש לעובדים מיומנים בשיא

מדויק.

השוק חם עכשיו לגמרי. זה אחלה זמן לחפש.

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מ-Mid ל-Senior נוצר "מרווח" בין השכר בפועל שלי לשכר בשוק, פניתי, שאלו אותי אם התחלתי לחפש עניתי שלא, קיבלתי העלאה של 3000

אני אתן קצת קונטקסט - ההפרש ברוב המקומות עם דרגות משרה מוסדרות בין מיד לסיניור הוא 50% העלאה.

3000 ש״ח נשמע כאילו עברת מTop of the band במיד לBottom of the band בסיניור.

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש טבלאות שכר

טעות להתייחס אליהן.

הם מייצגות במקרה הטוב את מה שהמעסיקים רוצים לשלם ולא מה שהם משלמים בפועל.

כמו כן - הן לא כוללות פירוט של בונוסים ומניות. בחברות מסוימות - במיוחד במשרות סיניור - זה יכול להגיע לגובה המשכורת השנתית.

השוואה עם קולגות כל עוד הם לא עובדים בחברות המסוימות האלו - גם משאירה אותך באי ידיעה.

מניסיון - ההפרשים משמעותיים מאוד, ובישראל לא מדברים על זה.

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בונוסים ומניות כמובן שלא כלול, אם כי אני לא מקבל מניות ואופציות. אז הן גם ככה לא מחושבות.

אהם ... תראה מה כתבתי.

לפני 4 שעות, ramik33 כתב:

למשרה בכירה במפעל בטחוני מוכר

אם אנחנו מדברים על טק - Steer clear לדעתי. אפשר לפתוח בפרטי אם אתה מעונין.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, hans כתב:

לדעתי האישית והבלתי מחייבת בעליל,

אין כמו מנטליות של סטארט אפ כדי לשמור על רעננות, מכל בחינה שהיא, מקצועית וחברותית.

עכשיו אני סקרן.

תגדיר "מנטליות של סטארט אפ" ולמה זה טוב לי?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות מבחינתי (ואני וידידי עבדנו ביחד) זה בעיקר היכולת שלך להשפיע על המוצר ותהליכים פלואידים והחלטות 2 way door באמת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

עכשיו אני סקרן.

היכולת והרצון להזיז דברים מהר, והיכולת ליצור ולעצב ולשנות את *תהליך* העבודה, גם בלי להיות בשדרה הניהולית.

בנוסף, אחריות אישית גדולה יותר בלי להסתתר מאחורי בירוקרטיה ו"ככה עושים את זה אצלנו".

חרב פיפיות, כן?

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

עכשיו אני סקרן.

אתה בדרך כלל תעשה יותר מהכל, בטח אם הגעת בהתחלה והסטארטאפ קטן יחסית (סטארטאפ יכול להיות גם עם rnd של 200 אנשים, ומאות עובדים בכלליות), מה שאומר שתלמד יותר, תהייה אחראי יותר ויהיה לך כנראה ערוץ מאוד ישיר לכל הדרג הניהולי.

החסרונות בסטארטאפים מאוד קטנים בעיקר הם משני כיוונים: הראשון הוא שכנראה תרוויח פחות ממה שתרוויח בחברות אחרי כמה סבבי גיוס ומוצר יותר מבוסס. השני הוא שאם אתה בתחילת הדרך לא בטוח שיהיה לך ממי ללמוד.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז השקל וחצי שלי בנושא (עם הנסיון של 25 שנים בהייטק וכמה חברות כולל סטארטפים בדרך)

יש אנשים שבנויים לעבוד במקום עבודה אחד כל חייהם, אבל לטעמי הם מעטים,

יש חברות שלא יכולות לתת העלאת שכר מכיוון שהתקציב לא מאפשר, מה שכן כאשר הם בונים את התקציב השנתי משאירים X כסף עבור שימור עובדים כפי שקרה לבחור כאן וכן במסגרת זו הם כן יכולם לתת העלאה (שלא יכלו לפני),

הקפיצות המשמעותיות בשכר (עד תקרה מסויימת) קורות בעיקר במעבר בין עבודות ולכן אני חושב שזה טוב לרענן מידי פעם וללמוד טכנולוגיות חדשות.

מה עוד שבמעבר לסטארטאפ תמיד אפשר לבקש אופציות ולקוות לאקזיט...

סוציאליות - ימי הבראה זה כסף קטן יחסית, ימי חופשה מה שצברת אתה פודה ותמיד תבקש יותר במקום החדש.

תצליח בדרכך החדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Liviur כתב:

אני אתן קצת קונטקסט - ההפרש ברוב המקומות עם דרגות משרה מוסדרות בין מיד לסיניור הוא 50% העלאה.

3000 ש״ח נשמע כאילו עברת מTop of the band במיד לBottom of the band בסיניור.

התחלתי כמה שנים לפני ב-Top of the band במיד, מאז קיבלתי עוד כמה וכמה העלאות שכר לפני שקיבלתי את תפקיד הסניור (מן הסתם).

אז כשקיבלתי את תפקיד הסניור עצמו, כבר הייתי מעל ל-Top of the band במיד.

אז יצא שהגעתי לקצת יותר מה-Bottom of the band בסניור, אבל תזכור שרק התחלתי וזה היה תפקיד סניור רשמי ראשון שלי.

לפני 14 שעות, Liviur כתב:

טעות להתייחס אליהן.

הם מייצגות במקרה הטוב את מה שהמעסיקים רוצים לשלם ולא מה שהם משלמים בפועל.

כמו כן - הן לא כוללות פירוט של בונוסים ומניות. בחברות מסוימות - במיוחד במשרות סיניור - זה יכול להגיע לגובה המשכורת השנתית.

השוואה עם קולגות כל עוד הם לא עובדים בחברות המסוימות האלו - גם משאירה אותך באי ידיעה.

מניסיון - ההפרשים משמעותיים מאוד, ובישראל לא מדברים על זה.

אין לי מניות, אצלנו הם נותנים מניות ואופציות רק לדרגות גבוהות יותר.

לגבי בונוסים משלמים אצלנו סביר, תלוי בביצועים שלך, אבל זה נע בין משכורת לשתיים.

אני משווה עם קולגות שעובדים ועבדו בכל מיני מקומות... גם כאלה שהיו איתי בצוות / מקביל אליי ועברו למקומות אחרים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, llaavvii כתב:

טוב אז השקל וחצי שלי בנושא (עם הנסיון של 25 שנים בהייטק וכמה חברות כולל סטארטפים בדרך)

יש אנשים שבנויים לעבוד במקום עבודה אחד כל חייהם, אבל לטעמי הם מעטים,

יש חברות שלא יכולות לתת העלאת שכר מכיוון שהתקציב לא מאפשר, מה שכן כאשר הם בונים את התקציב השנתי משאירים X כסף עבור שימור עובדים כפי שקרה לבחור כאן וכן במסגרת זו הם כן יכולם לתת העלאה (שלא יכלו לפני),

הקפיצות המשמעותיות בשכר (עד תקרה מסויימת) קורות בעיקר במעבר בין עבודות ולכן אני חושב שזה טוב לרענן מידי פעם וללמוד טכנולוגיות חדשות.

מה עוד שבמעבר לסטארטאפ תמיד אפשר לבקש אופציות ולקוות לאקזיט...

סוציאליות - ימי הבראה זה כסף קטן יחסית, ימי חופשה מה שצברת אתה פודה ותמיד תבקש יותר במקום החדש.

תצליח בדרכך החדשה.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זו שאלה מהסוג שדעות של אנשים רק יבלבלו אותך, אתה יודע את מצבך הכי טוב, תשאל את עצמך, האם טוב לך במקום העבודה הנוכחי שלך? (מלבד עניין השכר) חברתית, יצירתית, אתה מרגיש מיצוי עצמי?

ב''לחץ כלכלי'' אתה מתייחס לשאיפה להרוויח יותר, או שמא הכוונה היא למצוקה כלכלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אמנם אין לי מושג לגבי שוק ההי-טק, אבל אני כן יכול לתת לך את השנקל שלי:

אמרת שאתה רוצה לעזוב, קיבלת בתמורה העלאת שכר ובונוס.

אני ציניקן. לי זה אומר, שנתנו לך משהו כדי שתישאר שם עד שימצאו מחליף עבורך, ואז הם "יעזרו" לך לעזוב מיזמתם.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ברווז כתב:

אני ציניקן. לי זה אומר, שנתנו לך משהו כדי שתישאר שם עד שימצאו מחליף עבורך, ואז הם "יעזרו" לך לעזוב מיזמתם.

בהייטק זה עובד קצת אחרת - הרבה יותר זול לתת העלאה לעובד קיים שמכיר את העבודה, מאשר לבזבז כסף וזמן על למצוא מחליף ולהכניס אותו לעניינים (ותאמין לי שזה סיוט).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, ברווז כתב:

זה לא עובד ככה באמת. זה סצנה די סטנדרטית ביחסי הכוחות בהייטק

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...