Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נס הרים בשבת בבוקר - יש טעם?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי התגובות, אני מניח שנס-הרים הוא כביש דיי מרכזי, שעל הדרך גם כיפי לנהיגה,

אני מבין נכון?
עכשיו, 
יש הבדל בין טור רוכבים עם ליווי מאחור שניתן לעקוף, 

לבין קבוצת רוכבים שסותמת מסלול באופן כזה שאין סיכוי לעבור וצריך לחכות זמן רב עד שניתן להמשיך בדרך.

אני חוזר על מה שרשמתי קודם,

אני מהצפון, פה יש המון קבוצות רכיבה, מעולם לא נתקעתי מאחורי אחת, אלא האטתי, וכשיכולתי - עברתי, עניין של עד דקה וחצי גג.

אולי הכבישים פה שונים, אולי נס-הרים הוא כביש ממש בעייתי בקטע הזה,

אבל פה אני רואה קבוצות רוכבים בממוצע פעם בשבוע, לא ממש מעכבים אותי מעבר לחצי דקה - דקותיים.

סליחה עם אלו שכועסים, אולי אני לא מבין את רמת הקטסטרופה שם בנס-הרים,

אני לא נהגתי שם, פשוט התייחסתי בהודעות שלי לגישה של "שילכו למקום אחר לרכב בו, הכביש למוכניות ולא לרוכבים" - שזו גישה שאני לא מסכים איתה,
אם זה באיזור ירושלים כמו שאני מבין, אמורים להיות מספיק הרים וכבישים לטפס שם.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, liav12 כתב:

האמת שזה מסלול שנסעתי בו פעם אחת מהמלצה של חבר, והיה ממש נחמד.

איך שם מבחינת נהגי אופנים? כי בתקופה שהייתי זה כשהיה סגר אז אף אחד לא היה בכלל בכבישים כמעט.

שוב פעם כותב - לא נוסע להתגרזן, אני לא מחפש את זה בטח כשיש עוד מישהו איתי ברכב.

יותר נוף אוויר טוב.

אם אתה לא מחפש להתגרזן, אז תכלס אתה יכול ליהנות שם גם בשבתות אחה"צ, רוכבי אופניים כבר אין בשעה כזו. כמובן בשישי יהיה יותר ריק אפילו משבת בשעות האלה (יותר מטיילים בשבת מאשר בשישי). 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 9 שעות, Super_T כתב:

אני חוזר על מה שרשמתי קודם,

אני מהצפון, פה יש המון קבוצות רכיבה, מעולם לא נתקעתי מאחורי אחת, אלא האטתי, וכשיכולתי - עברתי, עניין של עד דקה וחצי גג.

אולי הכבישים פה שונים, אולי נס-הרים הוא כביש ממש בעייתי בקטע הזה,

אבל פה אני רואה קבוצות רוכבים בממוצע פעם בשבוע, לא ממש מעכבים אותי מעבר לחצי דקה - דקותיים.

גם אני מהצפון, נוהג הרבה בכבישים הצרים שחביבים גם על רוכבי האופניים.

כשמדובר על בודדים, הם בהחלט צמודים לקצה השול, לא מהווים הפרעה ואני בכ"ז מאט וזז הצידה כדי לא להפתיע ולא להיות מופתע.

לכאלה אני מפרגן, גם הם כמוני רוצים את הספורט והשחרור שלהם לשבת.

Why don't we share, כמאמר סיינפלד.

מנגד, קבוצות הרוכבים זה חולירות שלא ברא השטן.

הם חושבים שברגע שהם 15-20-30, יש להם איזה זכות לתפוס נתיב שלם (חלילה לא על השוליים, מלוכלך שם), רוכבים ברביעיות לרוחב, עסוקים בעיקר בלדבר ועוד תוקעים מאחוריהם איזה אומלל עם רכב חברה שגם תופס את הנתיב ולא השוליים.

הם לא יראו שמץ של אכפתיות כשמאחוריהם מתפתחת שיירה שכל מה שרצתה זה לא לנסוע על 17 קמ"ש בשבת בבוקר בכביש שכוח אל, לא רוצה לעקוף על לבן, לא רוצה בטעות לפגוע בהם (כי תמיד נהג הרכב יהיה אשם).

הם אפילו לא ינסו טיפה לצמצם הצידה לרגע, שנוכל כולנו להשתמש בכביש ביחד.

הניסיון שלי הוא לחלוטין כזה. מעולם לא פינו לי את הדרך. מעולם אפילו לא הסתכלו אחורה.

אם מישהו מהקוראים פה שייך לקבוצה נדירה שיודעת להתחשב, תעבירו מסרים בקבוצות ופורומי האופניים שלכם.

ניוז פלאש: אתם לא לבד על הכביש. ולא, אבא שלכם הוא לא הבעלים שלו.

תתחשבו כמו שמתחשבים בכם.

יום יבוא ואיזה אידיוט יחליט שהוא מתחכם אתכם או סתם לא נזהר.

הוא יישב בכלא. חלק אחר יישב שבעה.

• אהבתי 5

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קרה בעבר שנהג עבר קבוצה כזו, נתן ברקס בכוונה, ורוכב או שניים עברו דרך השמשה האחורית שלו אל תוך הרכב שלו, ואופניים יקרים מקארבון הלכו לעזאזל.

הוא צפצף להם שיזוזו או משהו (כביש 4 אם אני זוכר נכון, איזור מושבי חוף הכרמל) - הם לא זזו מספיק, אז הוא עקף ו"התנקם".

זה נגמר בשוטרים ונזק לרכב ולאופניים וכנראה שלילה ארוכה לנהג שהדם שלו לא היה נקי מספיק מאלכוהול,

ואשפוז יום לאחד משני הרוכבים שעבר בטיסה דרך החלון האחורי של אותו סתום שבלם לו בפרצוף בכוונה.

אין ספק ששני המגזרים צריכים להתחשב ולהיות סבלניים,

בתור רוכב שטח (DH/AM/ENDURO) מאז ומעולם, לא יצא לי לחוות את מה שחווים רוכבי הכביש, למרות שאני מכיר כמה וכמה,

רק כנהג ואת חוויותי רשמתי למעלה,

אולי לא הייתי בכבישים הנכונים, אולי לא בשעות הנכונות (הייתי, פשוט מעט כדי, סטטיסטית, להיתקל בחבר'ה האלה),

אבל כך או כך, יש נהיגה ויש רכיבה ולדעתי, צריך לראות איך מאפשרים את שניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, David32 כתב:

אם שרת התרבות והספורט לשעבר ושרת התחבורה כרגע הייתה מקדמת פיתרון....

כמדומני אתה לא גר בארץ, 

אני תוהה אם אתה בכלל מכיר את הכביש שעליו נפתח הפוסט,

בקשה ממני אלייך - 

את החמיצות שלך השאר באשכול הפוליטי.   

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Mr.Hybrid כתב:

כמדומני אתה לא גר בארץ, 

אני תוהה אם אתה בכלל מכיר את הכביש שעליו נפתח הפוסט,

בקשה ממני אלייך - 

את החמיצות שלך השאר באשכול הפוליטי.   

אני מבין, 

אז אני צריך להודיע לך כמה שנים גרתי בארץ ואיפה נהגתי לפני שאני מגיב?

או שאני צריך לצנזר את עצמי בגלל שאני לא מתגורר כרגע בארץ?

החמיצות שלי...

אני טועה?

אין אפשרות למצוא וליישם פתרונות לבעיה?

oh well.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה שאלה עקרונית - האם כביש ציבורי מיועד לשימוש עבור אימוני ספורט?

אם כן, למה מונעים נהיגה ספורטיבית על כביש ציבורי?

למה שלא אחליט פעם בשבוע לקחת קבוצת ריצה של 40 איש ולעשות אימוני עליות בכביש נס הרים?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שאנחנו יושבים פה על אותה משבצת 🤔

אופני כביש נועדו לרכיבת כביש ויש תחרויות מוסדרות בנושא שבמהלכן סוגרים כבישים - בכל העולם,

מעבר לזה שבניגוד לריצה שאפשר להתאמן בה גם בשטח וגם בהליכון וגם על המדרכה, 
באופני כביש הנושא דיי סגור - צריכים, כביש 🤷‍♂️

באופן אישי אני לא מבין ולא מתחבר לרכיבת כביש, השטח הוא הבית שלי מאז ומעולם,
אבל, 
השאלה שלך @גור אדם פותחת פה תיבת פנדורה אחרת לחלוטין,
האם מקומה של "נהיגת ספורטיבית" על כבישים ציבוריים? (גם אם זה באמצע הלילה או לפנות בוקר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Super_T כתב:

באופני כביש הנושא דיי סגור - צריכים, כביש 🤷‍♂️

כמו שלריצה יש הליכון, לאופני כביש יש מכשיר שנקרא טריינר - שאתה יכול בבית לרכב על האופניים.

ופני כביש נועדו לרכיבת כביש ויש תחרויות מוסדרות בנושא שבמהלכן סוגרים כבישים - בכל העולם

עם תחרויות מוסדרות אין בעיה - סוגרים כביש, מקבלים אישורים מהמשטרה והכל בתיאומים מראש. כאשר קבוצה פרטית מתאמנת - היא פשוט "סוגרת" את הכביש על דעת עצמה.

האם מקומה של "נהיגת ספורטיבית" על כבישים ציבוריים? (גם אם זה באמצע הלילה או לפנות בוקר)

אם לאופני כביש מותר להתאמן על הכביש כי זה המקום היחיד (וזה לא) אז גם לנהיגה ספורטיבית מותר להתאמן על הכביש הציבורי...

הרי על אותו משקל שאופני כביש חייבים כביש להתאמן - גם רכב צריך כביש.

אגב, אין סיבה לא לסגור כבישים באופן מסודר עבור תחרויות ראלי - אם יאפשרו את זה מהבחינות האחרות (ביטוחים, משטרה ושאר ירקות).

עריכה אחרונה על ידי גור אדם
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע מה זה טריינר 😁 תאמין לי,

ועדיין השאלות האלה פתוחות מסיבה מסויימת,

למיטב ידיעתי, כרגע, בארץ, רכיבת כביש מותרת, נהיגת "ספורטיבית" בכביש ציבורי - פחות.
אל תבין אותי לא נכון - 
אני בעד שיאפשרו את שני הדברים - תחת סט חוקים מאוד ברור כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Super_T כתב:

למיטב ידיעתי, כרגע, בארץ, רכיבת כביש מותרת

החוק בנושא הזה קצת סותר

מצד אחד, בתקנות התעבורה:

איסור אימונים, התעמלות ומשחקים בדרך תק' (מס' 3)  תש"ל-1970

158. (א)  לא יתאמן אדם בדרך, לא יתרגל ולא יתעמל בה, ולא ישתתף במשחקים בתחרויות ספורט, במירוצי אופניים ובדומה, אלא אם ניתן לו, או לקבוצת בני אדם שהוא נמנה עמה, היתר לכך על ידי קצין משטרה, ובהתאם לתנאי ההיתר.

(ב)  הוראות תקנת משנה (א) לא יחולו על צבא-הגנה לישראל ועל משטרת ישראל.

ומצד שני, יש הסדרה של איך אמורים רוכבי אופניים לנהוג בכביש כאשר הם בקבוצה (כשגם זה לא ממש נאכף ע"י המשטרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך,

לפי הבנתי בכל אופן,

החוק קובע שכל מי שרוכב על אופניים על הכביש הוא עבריין - לא ריאלי ולא מעודכן,

בעיקר מכיוון שבחצי מהמקרים, לא ניתן לקבוע מתי אני משתמש בדרך למטרת הגעה ממקום למקום (Commuting) ומתי אני מתאמן..

יש אנשים שמגיעים לעבודה / או למקומות אחרים ברכיבה על אופניים / אופני כביש,

יש במקומות העבודה היום חניות לאופניים (או שמעלים למשרד), מקלחות וחדרי הלבשה,

תראה את החבר'ה על הכביש, לא יהיה לך מושג אם הם בדרך לעבודה או מתאמנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Super_T כתב:

החוק קובע שכל מי שרוכב על אופניים על הכביש הוא עבריין - לא ריאלי ולא מעודכן,

לא כל מי שרוכב, רק אלו שרוכבים למטרות אימון ספורטיבי.

קל מאוד לקבוע שקבוצה של רוכבים בבגדי סטיקלייט ביום שבת (או בכל יום אחר) אינם רוכבים יחדיו לעבודה... אלא אם כן במקרה הם כולם גרים בשפלה ועובדים בבר בהר בבר-גיורא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.6.2021 בשעה 17:55, אורח לרגע כתב:

השכלול הוא שהם דואגים שיהיה להם מאסף. מאסף= בן של אלף *רמו*ות שנוסע אחרי הקבוצה הזאת שנוסעת על 15 קמ""ש עם 4 וינקרים. בחיי שאני לא מבין מאיפה יש להם את החוצפה.

בתאריך 3.6.2021 בשעה 14:23, RBRB כתב:

גם כשיש קבוצות גדולות עם רכב ליווי, חלק גדול רוכבים בתוך הנתיב.

בתאריך 4.6.2021 בשעה 10:04, Mr.Hybrid כתב:

תמיד אני תוהה כמה משועמם הבן אדם שמזדחל עם רכבו אחרי קבוצה כזו ב-6:00 בבוקר.

בתאריך 4.6.2021 בשעה 11:36, אורח לרגע כתב:

ישראל מסוכנת לרוכבי כביש? משתתף בצערכם. אז אתם כופים על נהגים תמימים להקריב ולסבול בשבילכם?

מצרף תגובה שכתבתי בזמנו באוף-טופיק:

מסכים שלחסום נתיב (ולא משנה לאיזו סיבה) זה לא תקין. אבל לא כל קבוצה משתמשת ברכב ליווי כמחסום של נתיב שלם. זה לא הגיוני, זה חוסר כבוד לשאר משתמשי הדרך וזה לא חוקי(?).

בנוסף לא כל כביש הוא אסור לרכיבה. ואם מתנהגים בכבוד, נמנעים מכבישים עם נתיב אחד וללא שול, אפשר בהחלט לחלוק את המרחב הזה שנקרא כביש.

דרך אגב, רכב ליווי זה די חובה ולפי התקנות:

ציטוט

129א. רכיבה על אופניים בליווי רכב ליווי 
    (א) לא ירכב אדם על אופניים בדרך שאינה עירונית, בקבוצה המונה עשרה רוכבים לפחות, אלא בליווי רכב כאמור בתקנת משנה (ב).
    (ב) הנוהג ברכב ליווי כאמור בתקנת משנה (א) ינהג מאחורי הרוכב האחרון בקבוצת רוכבי האופניים ובמרחק סביר ממנו ויפעיל את ארבעת מחווני הכיוון ברכב.

ועוד כמה תקנות על רכיבה במקומות מסויימים:

ציטוט

128. נסיעה בצד ימין
הרוכב על אופניים ירכב קרוב ככל האפשר לשפתו הימנית של הכביש וינהג בזהירות ובמיוחד בעברו רכב העומד או בעקפו רכב הנע באותו כיוון.
129. רכיבה על אופניים במקומות מסוימים 
    (א) לא ירכב אדם על אופניים על מדרכה או על חלק מהדרך המיועד להולכי רגל בלבד; אולם מותר להולך רגל להוביל אופניים על המדרכה אם אין בכך הפרעה להולכי רגל.
    (ב) הוקצה בדרך שביל אופניים וסומן בתמרור מתאים לא ירכב רוכב אופניים בכל חלק אחר של הדרך אלא בשביל האופניים.
    (ג) לא ירכב אדם על אופניים במנהרה.
    (ד) (נמחקה).
    (ה) על אף האמור בתקנה 128, בדרך שאינה עירונית, שבה שול הדרך פנוי ומיוצב באספלט, ירכב רוכב אופניים בשול, קרוב ככל הניתן לשפתו הימנית.
    (ו) לא ירכב אדם שגילו פחות משתים עשרה שנים על אופניים בדרך שאינה עירונית.

מקור: https://www.gov.il/he/departments/legalInfo/electric_bicycle_regulations (זה לאופניים רגילים וחשמליים)

לפני 8 דקות, גור אדם כתב:

החוק בנושא הזה קצת סותר

ומצד שני, יש הסדרה של איך אמורים רוכבי אופניים לנהוג בכביש כאשר הם בקבוצה (כשגם זה לא ממש נאכף ע"י המשטרה).

בדיוק. ואז מתפלאים למה הכבישים אצלנו מזכירים שכונה אחת גדולה.

בתאריך 4.6.2021 בשעה 15:13, הרקוליטו כתב:

רוכב כביש לא מתעניין בנוף ( מי שיש לו זמן להביט על הנוף לא באמת בא להתאמן ) העניין הוא העליה. ומי שרוכב בעליה בכביש כזה בדבוקה ולא בטור מנציח את תרבות השכונה בספורט בישראל.

מסכים לחלוטין.

בתאריך 5.6.2021 בשעה 08:24, itaysamurai כתב:

אם מישהו מהקוראים פה שייך לקבוצה נדירה שיודעת להתחשב, תעבירו מסרים בקבוצות ופורומי האופניים שלכם.

אהלן אהלן, מה שלומך?

בתאריך 5.6.2021 בשעה 08:24, itaysamurai כתב:

מנגד, קבוצות הרוכבים זה חולירות שלא ברא השטן.

הם חושבים שברגע שהם 15-20-30, יש להם איזה זכות לתפוס נתיב שלם (חלילה לא על השוליים, מלוכלך שם), רוכבים ברביעיות לרוחב, עסוקים בעיקר בלדבר ועוד תוקעים מאחוריהם איזה אומלל עם רכב חברה שגם תופס את הנתיב ולא השוליים.

הם לא יראו שמץ של אכפתיות כשמאחוריהם מתפתחת שיירה שכל מה שרצתה זה לא לנסוע על 17 קמ"ש בשבת בבוקר בכביש שכוח אל, לא רוצה לעקוף על לבן, לא רוצה בטעות לפגוע בהם (כי תמיד נהג הרכב יהיה אשם).

הם אפילו לא ינסו טיפה לצמצם הצידה לרגע, שנוכל כולנו להשתמש בכביש ביחד.

הניסיון שלי הוא לחלוטין כזה. מעולם לא פינו לי את הדרך. מעולם אפילו לא הסתכלו אחורה.

אני לא יודע באילו קבוצות נתקלת. אני רוכב כביש באופן יחסית רציני כ-10 חודשים והיוממות שלי היא גם באופניים. סה"כ מבחינת רכיבה אני מעריך שכבר צברתי את ה-10K ק"מ.

לא נתקלתי בהתנהגות של חסימת כביש (עד כה), גם לא ברוכבים ב3 או 4 טורים. בקבוצה שאני מתאמן בה, אם השול מאפשר, אז רוכבים ב-2 טורים כאשר הטור השמאלי נושק לחלק הימני ביותר בנתיב והטור הימני רוכב על השול. אם הכביש לא מאפשר, רוכבים בטור אחד. ומשתדלים להימנע מכבישים כאלו. רכב הליווי נמצא על השוליים כאשר הפנס השמאלי שלו נמצא מאחורי הרוכב האחרון בטור השמאלי, ומשתדלים להימנע ככל הניתן מנסיעה על הנתיב. אדיבות וסבלנות הם מרכיבים משמעותיים, תוך כדי הבנה שרוכבי האופניים הם הצד החלש בסיטואציה, ואין להם זכות להתנהג בבריונות על הכביש.

בקבוצה שלנו ובקבוצות רציניות אחרות כגון igp, zone3, trihard, drops אין כל כך זמן לדבר, ומי שכן מצליח לדבר נמצא בדבוקה שלא מתאימה לרמה שלו. בד"כ, אתה עסוק בלשרוד ולא להישאר מאחור. רכיבות התאוששות לא עושים על הכביש. יש טריינר, פארקים, שבילי אופניים וכו' וכו'. בטח ובטח בעליות כמו נס הרים או צובה שכל מה שאתה מייחל לו הוא לא להתפך אחורה על הגב מרוב השיפוע.

מבאס לשמוע שנתקלת רק ברוכבים חסרי התחשבות, בהחלט חבל. אבל שתדע, שיש הרבה קבוצות רציניות יותר ורציניות פחות שנושא הבטיחות בדרכים הוא בעדיפות ראשונה, הרבה לפני הכושר.

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...