Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון פרונט אחרי החלפת בולמ"ז, כמה קריטי/דחוף?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עומד מחר להחליף את כל הבולמ"ז ברכב שלי (הגיע הזמן אחרי 200K ק"מ) והמוסכניק שלי מתעקש כי כיוון פרונט מיד לאחר ההחלפה הוא קריטי. מחר שישי והמכון לכיוון פרונט נסגר בצהריים כך שאני חייב להיות במוסך מוקדם ככל האפשר כדי שאספיק לבצע את כיוון הפרונט לפני שהמכון יסגר.

כמה קריטי הוא כיוון הפרונט? הכוונה היא האם ניתן לנסוע כך יום-יומיים בלי שיגרם נזק או שמצד שני הרכב יתחיל לטייל על הכביש בכל מהירות בין עירונית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי בולמים במאזדה 3. הלכתי לכוון פרונט אמרו שהוא מכוון כבר 100 אחוז. סתם שילמתי כסף.

לא בטוח שאתה צריך לכוון אבל בשביל הראש שקט עדיף.

לדעתי כל עוד אין משיכות יכול לנסוע חופשי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ לאחר החלפת חלקים מסויימים (צמיגים/בולמי זעזועים ) כדאי לבצע כיוון פרונט.

אם ביצעת אחד כזה לא מזמן ואין לך משיכות בהגה לצדדים אז כנראה,שהכל מכוון כמו שצריך.

אם תתחיל להרגיש,שיש משיכות של ההגה,גש למכון פרונטים לבדיקה וכיוון זוויות ההיגוי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי לפני שנתיים לאחר החלפת זרועות.

שוב, אין בעייה עם ללכת ולכוון. הבעייה היא שהמוסכניק טוען שאסור לנסוע ללא הכיוון ואני מחר בלחץ של זמן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי היום (4 בולמ"ז של "זאקס") במחיר סביר (2800 ש"ח הכל), היום בבוקר המכונאי אמר לי כי אין צורך בכיוון פרונט כי הפו"ה לא מתבצע בזרועות ואי לך, הכיונון המקורי לא משתנה...😏 כריות הבולמים לא הוחלפו והייתי קצת מאוכזב שגיליתי שהן לא הוזמנו אבל נאמר לי כי לא ניתן כרגע להשיג אותן ןלדברי המכונאי הן היו במצב טוב. ממה שהבנתי שלושה מתוך ארבעת הבולמ"ז היו תקינים ואילו אחד (ימני אחורי) היה חלש. בכל מקרה אני לא מרגיש שינוי דרמטי כלשהו בנסיעה מנהלתית.

נסיעה בין עירונית בחזור לא הראתה שום שינוי בניהוג, אע"פ כן אבצע כיוונון ביום א'. אשמח להמלצה על מכון באיזור ראש העיין אם מישהו מכיר (אוכל לצאת בהפסקת צהריים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם כלל שאחרי כל טיפול שנוגע המתלים אני הולך לבדוק כיוון פרונט - בד'כ הבדיקה הזו זולה יותר מזוג צמיגים שהולכים אם המתלה יצא מכיוון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Haim_gds כתב:

החלפתי היום (4 בולמ"ז של "זאקס") במחיר סביר (2800 ש"ח הכל), היום בבוקר המכונאי אמר לי כי אין צורך בכיוון פרונט כי הפו"ה לא מתבצע בזרועות ואי לך, הכיונון המקורי לא משתנה...😏 כריות הבולמים לא הוחלפו והייתי קצת מאוכזב שגיליתי שהן לא הוזמנו אבל נאמר לי כי לא ניתן כרגע להשיג אותן ןלדברי המכונאי הן היו במצב טוב. ממה שהבנתי שלושה מתוך ארבעת הבולמ"ז היו תקינים ואילו אחד (ימני אחורי) היה חלש. בכל מקרה אני לא מרגיש שינוי דרמטי כלשהו בנסיעה מנהלתית.

נסיעה בין עירונית בחזור לא הראתה שום שינוי בניהוג, אע"פ כן אבצע כיוונון ביום א'. אשמח להמלצה על מכון באיזור ראש העיין אם מישהו מכיר (אוכל לצאת בהפסקת צהריים)

אז בהתחלה המוסך טען שזה חובה אח"כ שלא צריך? 

זה האמת מידע קצת מבלבל ומתחושות שאיך הרכב נוסע אחרי החלפה, קשה לדעת באופן וודאי האם זויות המתלה יצאו מהתחום המוגדר.

טוב שהחלטת לבצע כוון, זה משהו שתמיד מומלץ לעשות פעם בשנתיים עד שלוש, בלי שום קשר להחלפת חלקים.   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהו שמבצע כיוון פרונט בכל חודשיים.

לדבריו הפסי האטה, מדרכות, בורות וסדקים בכבישים יכולים לגרום לנזק ללא הכיוון הזה.

הוא נוהג ב-ב.מ.וו מתחילת שנות ה-2000. 

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Mr.Hybrid כתב:

מכיר מישהו שמבצע כיוון פרונט בכל חודשיים.

לדבריו הפסי האטה, מדרכות, בורות וסדקים בכבישים יכולים לגרום לנזק ללא הכיוון הזה.

הוא נוהג ב-ב.מ.וו מתחילת שנות ה-2000. 

הוא צריך לגשת להסתכלות.

סתם עושים עליו קופה. אין מה לכוון בכלל כל חודשיים. אני 5 שנים לא כיוונתי והיה מכוון 100.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט בעד לכוון פרונט כל חודשיים, על הדרך להחליף בולמי זעזועים בכל החלפת צמיגים, שמן מנוע בכל תדלוק ופילטר מזגן בכל פעם שהמאפרה מתמלאת.

ועכשיו ברצינות- לא שמעתי על דחיפות כלכך חמורה לכוון פרונט מיד אחרי החלפת בולמי זעזועים, זה לא שהוחלף לך מסרק הגה, כן יכול להיות במקרים מסוימים שינויים מינוריים בזוויות ההיגוי אז בשביל השקט הנפשי ובעיקר בשביל לצמיגים היקרים שלם (אמרנו e-class ?) שווה ללכת בזמנך הפנוי למכון פרונט שיבדקו ויכוונו את מה שצריך.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר לשם השקט הנפשי שלי, אני קצת "יקה" בתפיסה שלי לתחזוקת הרכב (החלפת הבולמ"ז הייתה יזומה עקב הקילומטרז', לא כשל כלשהו).

אני לא יודע אם זה פסיכולוגי אבל בנסיעה הבוקר בכביש 6 הרגשתי מעין רעד קל מקדימה, אז שוב, אשמח להמלצה על מכון פרונט באיזור ראש העין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מ - 30 שנה מבצע כיוון פרונט אצל קליין ביהוד. לדעתי שווה להגיע עליו. זאת לא נסיעה ארוכה מראש העין. (גם אני לא מהאזור, ומגיע אליו באופן סדיר)

לשיקולך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...