Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קידום חקיקה - מערכות נגד שכחת ילדים ברכב - בעד/נגד.

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, mm1987 כתב:

מין כרית שמלבישים על כסא הבטיחות (על סוללות) והמכשיר מתחבר לסמארטפון. דרך אפליקציה תהיה התרעה.

ומה יעשו אלו שאין להם סמארטפון?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mm1987 כתב:

והשוטר יעיר את הילד הישן בשביל לבדוק האם קיימת כרית מתחתיו? או שיבקש מהנהג להראות לו בטלפון שיש לו את האפליקציה ושאכן היא מתריעה שיש ילד במושב?

נראה לי מאוד בעייתי לעקוף את החוק המטופש הזה שיעזור אך ורק למקורבים של השרה ופחות לציבור הרחב.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

כבר כיום יש חובה למערכת מניעת שכחת ילדים ברכבי הסעות,

האכיפה היא בעיקר בטסט כאשר הנהג נדרש להציג בכניסה לטסט אישור מהמתקין (אישור כמו אישור בלמים עם מספר סידורי מנוקב), ללא אישור הרכב לא יכול להכנס בכלל לטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, mm1987 כתב:

אני הבנתי כמו שסלואורייד רשם בהודעה מספר 36.
מין כרית שמלבישים על כסא הבטיחות (על סוללות) והמכשיר מתחבר לסמארטפון. דרך אפליקציה תהיה התרעה.

מה קורה אם שוכחים את הסמטרפון ברכב? הילד יצפצף?

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילד מצפצף בלי קשר למרחק שלו מהסמארטפון

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 שעות, eladts כתב:

מה קורה אם שוכחים את הסמטרפון ברכב? הילד יצפצף?

בוא נקים סטרטאפ של מערכת למניעת שכחת הסמארטפון ברכב ונדחף אותו למירי רגב. נעשה מיליונים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאני כותב את זה אבל אני מסכים עם מה שסמוטריץ' כתב.

ציטוט
גבירתי שרת התחבורה, כוונתך רצויה, מעשייך שוב לא!
>>>
אתמול פרסמה שרת התחבורה, מירי רגב, טיוטת תקנות שמבקשות לחייב מה -1 למרץ להתקין בכל רכב שמסיע ילד עד גיל 5 מערכת טכנולוגית למניעת שיכחת ילדים ברכב ולקבוע עבירה פלילית, קנס ונקודות, למי שלא יתקין מערכת כזו.
אין ויכוח על המטרה הראויה של התקנות - מניעת טרגדיות של שיכחת ילדים ברכב בקיץ. אנחנו בעולם שיש בו הסחות דעת רבות וכמעט בכל קיץ מתרחשים כמה מקרים של תמותת ילדים שנשכחו ברכב.
אבל, וזה אבל גדול, להוסיף רגולציה ובירוקרטיה וחובות וקנסות זו לא הדרך לטפל בזה. זה הפתרון הקל, כמעט הייתי אומר פתרון של ראש קטן. וזה אפילו יזיק.
מיד אסביר למה זה לא יעבוד, מי כנראה הולך להרוויח מזה, ומה כן הפתרון הנכון, אבל קודם כל צריך לומר שצעד כזה במקום לרתום את הציבור למאבק החשוב הזה ייצור כעס, התמרמרות ואנטי מוצדקים וממילא יזיק לו.
>>>
כשהייתי שר תחבורה גיבשתי פתרון שמשלב הסברה מאסיבית באמצעות הרלב"ד ועידוד התקנה וולונטרית של מערכות כאלה באמצעות החזר חלק מסכום הקניה בתשלום אגרת הרכב, בדומה להסדר שבוצע בעבר עם התקנת מערכות התרעה כדוגמת מוביליי. זה הפתרון הנכון והמאוזן שיש בו יצירת מודעות ותמריץ חיובי להתקנת המערכת, אבל אין בו הוספת רגולציה ובירוקרטיה לא מוצדקים. כדי להשלים את המהלך נדרשו ממשלה קבועה ותקציב מדינה (כדי להעניק את ההחזרים) ואת זה כידוע לא היתה לי הזדמנות לעשות. עכשיו השרה רגב משנה כיוון ומבקשת להקטין ראש, לא לקחת אחריות בעצמה, לחייב התקנה בחוק ולאכוף את זה בקנסות כבדים.
וזה פשוט לא יעבוד. לחייב יותר מליון כלי רכב בישראל להתקין מערכות כאלה תוך שלושה חודשים (מהרגע שהתקנות יכנסו לתוקף ועד ה -1 במרץ) זו משימה בלתי אפשרית. אין כיום יכולת ייצור והתקנה בכמויות כאלה בארץ, ואם כן זה יעלה הון תועפות שילך לכיסם של כמה יצרנים או יבואנים בודדים שכולנו נהיה לקוחות שבויים שלהם (טיפ לעיתונאים חוקרים: חפשו את נתיב הכסף אצל יצרנים ויבואנים שדחפו את זה ואת הקשרים שלהם למרכז הליכוד... ). למיטב ידיעתי אין כיום באף מדינה בעולם חובה כזו, אין אף יצרן רכב שמתקין מערכות כאלה מיוזמתו, ויש שחקנים בודדים בשוק הישראלי שיוכלו לספק כמות כזו בזמן קצר כזה.
וגם את האמת צריך לומר - עם כל זה שכל ילד הוא עולם ומלואו וכל מקרה של תמותת ילדים הוא נורא ואיום - מבחינה מספרית אין הצדקה לחייב את כל הרכבים בהתקנת מערכת יקרה כזו בשל מספר מקרים קטן בכל שנה (יש מתודולוגיות מאוד ברורות שבאמצעותן בודקים הצדקה של רגולציה במבחני עלות-תועלת).
ולבסוף, גם אם רוצים להטיל חובה כזו צריך לעשות את זה בצורה מדורגת ולאורך זמן, באופן שבו ניתן יהיה לייצר שוק תחרותי וזול עם מגוון מוצרים ומחירים. כך, למשל, ניתן לחייב את היבואנים מכאן והלאה להתקין מערכות כאלה על רכבים חדשים שנכנסים לארץ ולגבי רכבים קיימים להסתפק בהמלצה ותמריצים, ולכל הפחות להטיל את החובה על פני תקופה ארוכה הרבה יותר.
במדינה מתוקנת מעודדים אזרחים לקחת אחריות. לא מחייבים כל דבר בחוק, לא מטילים חובות יקרים לא הגיוניים, ולא משיתים קנסות ללא הצדקה.
>>>
אני קורא לכם להגיש הערות והסתייגויות באתר של משרד המשפטים ולהתנגד לתקנות. אם לא נצליח לעצור את זה בשלב הזה התקנות יידרשו לקבל את אישור וועדת הכלכלה של הכנסת ושם נצטרך לעצור את זה באמצעות השכל הישר של חברי הוועדה ואם זה לא יספיק אז באמצעות הלחץ שלכם עליהם.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ילדים. למה אני צריך לשלם קנס על התקנת מערכות כאלה בגלל חוסר אחריות של אנשים אחרים? זה כמו המובילאיי המיותר הזה שהמדינה חייבה להתקין בכל מיני דגמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אכן כותב לעניין.

הוא מבקר בראיונות את ההתנהלות של רגב מהיום שהיא החליפה אותו במשרד התחבורה. היא מחפשת לעשות כותרות ולא לשפר את השירות לאזרח.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, eladts כתב:

אין אף יצרן רכב שמתקין מערכות כאלה מיוזמתו

טעות

מעבר לכך, מסכים עם כל דבריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שליווה את הסיפור הזה מתחילתו אני רוצה לציין כמה דברים. 

1. מסכים, התקנות שהתקבלו הן טרלול מערכות ברמות הכי גבוהות.

2. מבלי להוריד מאום מגובה הטרגדיה של שכחת ילדים במכוניות, מקרי טביעה בבריכה הביתית הם גורם נפוץ משמעותית בתמותת ילדים, לא ראיתי תקנות בנושא.  

3. מקרי מוות ופציעות קשות כתוצאה מאי חגירה מתרחשים בשכיחות גבוהה משמעותית - אולם זה דורש אכיפה והמדינה לא אוהבת לאכוף דברים קשים.

4. גם במשטרת התנועה אומרים שלא בקול רם שמדובר בחרטא בלתי ניתנת לאכיפה. לשוטר אין שום דרך לדעת אם המערכת הזו עובדת או לא, החיוב בקיום המערכת הוא רק בזמן הסעת ילד במכונית, אין שום דרך לאמת את התקינות שלה ועוד.

5. לאור הכוונה המקורית של משרד התחבורה, התקנות שהתקבלו כרגע הן הרע במיעוטו. כולל העובדה שניתן לייבא עצמאית את המערכת מחו"ל אם המחיר בארץ יהיה גבוה מדי.

6. אלו תקנות שבטרם יהפכו לכאלו שגוררות קנס ונקודות (בתכנון - החל מינואר 2021) עוד צריכות לקבל אישור של ועדת הכלכלה והיא לא אמרה את המילה האחרונה שלה, בטח אם ההרכב בה יהיה לעומתי. מה שתלוי בתוצאות הבחירות, אבל אנחנו נכנסים פה לספקולציות פוליטיות. 

7. איני מכיר נוכחות לוביסטים בדיון, איני יודע על סמך מה מסתמך הדיווח הזה. נציגי יזמים בהחלט היו ואלו דווקא הציגו מערכות זולות בהרבה מאלו בעלויות של מאות שקלים שהציגו אנשי משרד התחבורה בעבר. אגב, ריבוי היזמים דווקא אומר שתהייה תחרותיות, מה שלא היה בתקנות המקומיות. 

8. ככלל, לוביסטים נוכחים הרבה פעמים מאחורי הקלעים של דיוני הוועדות. לא בדיון עצמו שאליו הם לא תמיד יכולים להיכנס בכלל, ואם הם נכנסים הם יושבים בצד ולא משתתפים בו. מה הם כן עושים? דוחפים לחברי הוועדה כל מיני ניירות עמדה ומנסים לשכנע אותם לתמוך בהחלטה שתשרת את שולחיהם. לגבי זה, את האצבע המאשימה תפנו לחברי הכנסת ולמוסד שמאפשר את זה. ועוד משהו, שלא בהכרח קשור, הלוביסטים ששלחו או לא שלחו יזמים בסדרי הגודל של משווקי מערכות כאלו הם לא מה שצריך להטריד אתכם - אלו של רפורמות בבנקים, במשכנתאות, ברווחי הגז וחברות הביטוח - בואו - זה לא לישון בלילה אחר כך. 

9. פרופ' יצחק בירק שקיבל במה מכובדת מאוד בדיון העלה הסתייגויות חשובות מאוד. ספוילר - הוא ממש לא אמר את המילה האחרונה. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואותי זה משעשע שלא מזמן, כשהייתי ילד, אפילו לא היו לנו חגורות בטיחות מאחורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, eitanuch כתב:

אין לי ילדים. למה אני צריך לשלם קנס על התקנת מערכות כאלה בגלל חוסר אחריות של אנשים אחרים? זה כמו המובילאיי המיותר הזה שהמדינה חייבה להתקין בכל מיני דגמים.

אתה לא צריך להתקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, eladts כתב:

אני לא מאמין שאני כותב את זה אבל אני מסכים עם מה שסמוטריץ' כתב.

גם תרנגול עיוור לפעמים מוצא גרגיר או שניים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...