Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל בלמים ל C4 פיקאסו 2017 - איזה?

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד לא הבנתי מה היצרן אומר, האם המלצת היצרן היא להשתתמש ב DOT4 לא הייתי שם שום נוזל אחר. 

מניסיון עם מקרים של "שדרוג", עלול להיווצר קויטציה בהפעלות של מערכת הESP , תפקוד לקוי של המערכות ולאחר מכן מהלך דוושה לא תקין. פתאום שוקעת יותר מהרגיל או הופכת להיות ספוגית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מק"ט יצרן: 1610725580
על חזית הבקבוק רשום DOT4+

על האריזה מאחור רשום (בחלק שמתורגם לאנגלית): Low viscosity synthetic liquid for brake circuits with ABS  ESP
כמו כן רשום שהנוזל מתאים גם ל clutch controls (משאבת מצמד כמו שיש בברלינגו-2 למשל).

באתר המפרט את המוצר, מדובר בנוזל תוצרת CLIP SA או ACIA AUTOMOTIVE.
בהתאם למידע שהם מוסרים על המק"ט הזה, מדובר בנוזל "DOT 4 ESP" בתקן ISO CLASS 6.
מ 9/2019 הוא גם ידוע בשם SAFEBRAKE 16M (לינק כאן)

המידע הזה דיי סוגר לי את הפינה ש DOT4 LV ברכבי PSA עם ESP הוא הסטנדרט.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, danniel כתב:

עוד לא הבנתי מה היצרן אומר, האם המלצת היצרן היא להשתתמש ב DOT4 לא הייתי שם שום נוזל אחר. 

מניסיון עם מקרים של "שדרוג", עלול להיווצר קויטציה בהפעלות של מערכת הESP , תפקוד לקוי של המערכות ולאחר מכן מהלך דוושה לא תקין. פתאום שוקעת יותר מהרגיל או הופכת להיות ספוגית. 

אם התופעה שציינת ידועה לייצרני הרכב ובאמת גורמת לבעיה אז יש פה בעיה.

בשנת 2006 ייצרן הרכב VAG הוציא לשוק מפרט מעודכן לנוזל הבלמים לשימוש ברכבי קונצרן VAG שמספרו VW 501 14. נוזל הבלמים בתקן הזה מתאים לשימוש ברכבים חדשים שיוצרו בשנים האחרונות עם מערכות ABS/ESP וגם לרכבים שיוצרו בשנת 1995 וכנראה גם לפני (לא בדקתי).

לסיכום הייצרן VAG משווק היום רק נוזל בלמים אחד שמתאים גם לרכבים יישנים ללא שום אזהרה או התנייה.

בשוק קיימים המון ייצרנים שמייצרים את נוזל הבלמים DOT4 SL6 שמתאים למפרט של הייצרן VAG וגם הם מציינים שניתן להשתמש עם הנוזל החדש גם ברכבים שבהם השתמשו בנוזל DOT3/4.

3086-BrakeFluidSL6DOT4-26.0-en.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, איציק נ. כתב:

מק"ט יצרן: 1610725580
על חזית הבקבוק רשום DOT4+

על האריזה מאחור רשום (בחלק שמתורגם לאנגלית): Low viscosity synthetic liquid for brake circuits with ABS  ESP
כמו כן רשום שהנוזל מתאים גם ל clutch controls (משאבת מצמד כמו שיש בברלינגו-2 למשל).

באתר המפרט את המוצר, מדובר בנוזל תוצרת CLIP SA או ACIA AUTOMOTIVE.
בהתאם למידע שהם מוסרים על המק"ט הזה, מדובר בנוזל "DOT 4 ESP" בתקן ISO CLASS 6.
מ 9/2019 הוא גם ידוע בשם SAFEBRAKE 16M (לינק כאן)

המידע הזה דיי סוגר לי את הפינה ש DOT4 LV ברכבי PSA עם ESP הוא הסטנדרט.

איציק

אז אתה מסודר והכול טוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.1.2021 בשעה 09:15, Igalz כתב:

אמת.. 

גם אצלי בc4 דור שני, וגם אצל בת הזוג בc4 דור ראשון שמתי נוזל dot4 class 6 והמערכת מתפקדת היטב. 

אני קונה נוזל מקורי של רנו שנמכר בבקבוק חצי ליטר במחיר הוגן מאוד (לעומת המתחרים)

https://www.justmotor.co.il/product/נוזל-בלמים-מקורי-של-רנו-dot4-class-6

מעדכן:
לאבי חלפים יש גם נוזל DOT4 SL6 של ליקווי מולי (שבאתרים זרים בעולם, נחשב לאחד הטובים שיש) - ב 90 ש"ח לליטר (שזה אפילו יותר זול מה"מקורי" של רנו).
מחר מקווה להספיק לאסוף ממנו עוד כמה בקבוקים...
בעניין ההחלפה: בברלינגו (שלי) לאחר החלפה ל DOT4 מורגש שינוי לטובה בבלימה (התחושה בדוושת יותר מדוייקה באופן מורגש, פחות ספוגית [לא שקודם לכן היא היתה ספוגית, אבל עכשיו היא מרגישה יותר חדה]). בברלינגו 2017 לאחר החלפה לנוזל המקורי של רנו (DOT4 LV\ESP), למרות שהנוזל יצא מעט עכור וירקרק (גם אצלי יצא ככה), אין שינוי לטובה\רעה. ניקזתי גם את המעגל של המצמד ובא לציון גואל.

על הדרך יצא גם משהו טוב: גיליתי שהמשאבת אופן בגלגל אחורי צד שמאל (צד נהג) מתחילה לפתח הזעה מינורית, והנה אני בדרך להחליף זוג משאבות בלם אחוריות :-) 

אגב, לאחר בדיקה במערכת היצרן של PSA, נוזל הבלמים שציינתי קודם לכן (מק"ט 1610725580) אומנם לא מיובא לישראל ע"י לובינסקי - אבל מתאים *לכל* סוגי המכוניות של PSA, גם 2-3 עשורים אחורה (כולל כל מיני ענתיקות כמו BX\ZX וכד'). בקיצור, לפי היצרן, אין חשש לעבוד עם המק"ט הזה על כל קשת הדגמים של PSA.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, איציק נ. כתב:

אגב, לאחר בדיקה במערכת היצרן של PSA, נוזל הבלמים שציינתי קודם לכן (מק"ט 1610725580) אומנם לא מיובא לישראל ע"י לובינסקי - אבל מתאים *לכל* סוגי המכוניות של PSA, גם 2-3 עשורים אחורה (כולל כל מיני ענתיקות כמו BX\ZX וכד'). בקיצור, לפי היצרן, אין חשש לעבוד עם המק"ט הזה על כל קשת הדגמים של PSA.

איציק

זה בדיוק מה שכתבתי קורה אצל VAG.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק

בדקת אצל ג'אן? הם מייבאים עצמאית ויתכן שלהם יש את הנוזל המקורי.
לדעתי BX משתמשת ב- LHM כנוזל בלמים כך שהדוגמא לא מוצלחת (או שבקטלוג של PSA יש טעות קשה)...

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, שי כתב:

רשומה גם bx, אולי טעות סופר - אולי לא. 

בשביל הספורט, אבדוק אצל ג'אן. 

תודה 👍

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה BX הארורה (היו לנו 4 במשפחה).

משתמשת בנוזל ההידראולי למערכת הבלימה.

אין בארורה בכלל משאבת בלם, "המשאבה" זה שסתום

ששולט על מעבר הנוזל מהמערכת ההידראולית אל מעגל הבלימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, איציק נ. כתב:

מעדכן:
לאבי חלפים יש גם נוזל DOT4 SL6 של ליקווי מולי (שבאתרים זרים בעולם, נחשב לאחד הטובים שיש) - ב 90 ש"ח לליטר (שזה אפילו יותר זול מה"מקורי" של רנו).
מחר מקווה להספיק לאסוף ממנו עוד כמה בקבוקים...
בעניין ההחלפה: בברלינגו (שלי) לאחר החלפה ל DOT4 מורגש שינוי לטובה בבלימה (התחושה בדוושת יותר מדוייקה באופן מורגש, פחות ספוגית [לא שקודם לכן היא היתה ספוגית, אבל עכשיו היא מרגישה יותר חדה]). בברלינגו 2017 לאחר החלפה לנוזל המקורי של רנו (DOT4 LV\ESP), למרות שהנוזל יצא מעט עכור וירקרק (גם אצלי יצא ככה), אין שינוי לטובה\רעה. ניקזתי גם את המעגל של המצמד ובא לציון גואל.

על הדרך יצא גם משהו טוב: גיליתי שהמשאבת אופן בגלגל אחורי צד שמאל (צד נהג) מתחילה לפתח הזעה מינורית, והנה אני בדרך להחליף זוג משאבות בלם אחוריות :-) 

איציק

אבל למה לקנות איזשהו dot 4 ב90 שקל ומעלה שאתה יכול dot 5.1 ב75  י_י

https://www.autostore.co.il/product/נוזל-שמן-בלמים-motul-dot5-1-1l/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה DOT4 LV הוא בצמיגות יותר נמוכה מה- DOT 5.1 ולכן העדפתי ללכת עליו.

טמפ' הרתיחה של הנוזל לא רלוונטית למקרה שלי, מדד הצמיגות יותר רלוונטי.

בבוקר נסעתי לפתח תקווה לחנות חלפים שאני בד"כ קונה שם לא מעט דברים, ולמרות שהם מתעסקים עם שיפורים וכד' - לא היה להם מושג מה זה DOT4 Class6 או DOT4 ESP או DOT4 פלוס. חנויות החלפים פשוט מנותקות לחלוטין ממה שקורה בפועל. גם בחנויות חלפים נוספות שבדקנו (כפ"ס והסביבה) לא היה להם מושג מה זה.
אבי מרחובות הוא היחידי שמצאתי עם מגוון של יצרנים העומדים בדרישות הנ"ל (ליקווי-מולי, ATE, המקורי של רנו, FORCH וברמבו [לא היה במלאי] ).
FORCH אגב הוא הכי זול ( 40 ש"ח לחצי ליטר).
בסופו של דבר כן ביקרתי היום אצל אבי וקניתי עוד 4 מיכלים של ליווי מולי DOT4 Class6 ב 90 ש"ח ליחידה.

במקביל גם קניתי משאבות לגלגלים האחוריים של הברלינגו, כך שאני כבר מוכן להחלפה שלהן בקרוב מאוד.

איציק

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.1.2021 בשעה 23:40, איציק נ. כתב:

בשביל הספורט, אבדוק אצל ג'אן. 

תודה 👍

אין להם. בדקתי

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...