Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להחזיק תינוק ברכב - יש חיה כזאת (חוקית) ???

שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל אדם, מתינוק בן יומו ועד זקן בן 120 חייב להיות רתום בהתקן ריסון מתאים לגילו ומידותיו. החוק ברור, ויש לו בסיס מחקרי רב שנים.

כאב לא הייתי מאפשר לתינוק או ילד לנסוע אלא בהתקן מתאים לגילו הרתוק לרכב בצורה תקנית. זו אחריותי לשלומו ולחייו. כך עשיתי כאשר ילדי היו בגיל שדרש זאת, וכך אעשה כאשר יהיו להם ילדים.

אין בישראל קטע כביש שאינו מאפשר יציאה למקום עצירה בטוח בטווח של 15 דקות. זה כולל את כבישי הנגב עם חניונים וסעיפים בצד הדרך, וגם את כביש 6 שאפשר לצאת ממנו לתחנת דלק או מקום עצירה בטוח אחר. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, אין שום יאוש בעולם כתב:

ומעל החגורה שמה קנגרו עם התינוק, לא ברור לי למה זה לא בטיחותי.

כח קנגורו זו חתיכת בד שלא יוצרה בשביל לעמוד באנרגיה של תאונת דרכים והתינוק עלול לעוף ממנה ולהתרסק לך על השמשה, או סתם לשבור מפרקת מעצם הטלטול.

אביזרי בטיחות לרכב. מתוכננים, נבדקים ועומדים בתקנים מחמירים. 

בשנות ה-80 שר התחבורה קורפו לא הבין למה צריך חגורות בטיחות, לטענתו מספיק ״לתת קונטרה עם הידיים על ההגה״ במקרה של תאונה. זו היתה אמירה של בורות מוחלטת. תאונה שמספיק לרסק אוטו תשבור יפה מאוד את הידיים עם הקונטרה והכל, כך גם הקנגורו, שהוא מנשא בד עם יעוד ספציפי, לא אביזר בטיחות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 שעות, אין שום יאוש בעולם כתב:

אם אשתי חגורה כדין ומעל החגורה שמה קנגרו עם התינוק, לא ברור לי למה זה לא בטיחותי.

אבל מכיון שהסתפקתי בנושא העדפתי להעלות את הנושא כאן וכן להתעניין האם מישהו יודע על פיתרון אחר.

כמו שכבר עמוס כתב, הפיתרון הוא להאכיל את התינוקת לפני שיוצאים לדרך או במקום שניתן לעצור בו בבטחה. אלתורים וקומבינות כדי לחסוך בזמן זה נחמד אבל לא במקום כשמדובר בחיים של המשפחה שלך. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, אין שום יאוש בעולם כתב:

בכל מקרה אינני מעוניין לעבור על החוק (אני עדיין נהג חדש...... סתם, בלי קשר) ועל כן כאמור הצעתי את השאלה בפורום הנוכחי.

באמת שאני לא מבין את הדברים שאתה כותב. מה זה לעבור על החוק? את מי זה מעניין בכלל.

חגורת בטיחות מצילה חיי בני אדם, על כמה וכמה ילדים שיותר פגיעים. אז מה הקשר לחוק בדיוק. (לא שאלה)

קשרתי את בני ביתי עוד בתקופה שאנשים חיפפו בזה מחוסר מודעות, משטרה גם לא אכפה את זה בדיוק.

הפעולה הייתה טבעית עבורי כי חיי בני משפחתי קודמים לחוק כזה או אחר. (לא פעם התעמתתי עם זוגתי על זה בחריפות)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף ליוגב. כאשר נולד בני הבכור התקנתי חגורת בטיחות במושב האחורי על מנת לקבע מושב בטיחות. מדובר ברכב משנת ייצור 1982 בו היו מותקנות חגורות רק למושבים הקדמיים  ולאחוריים היו נקודות עיגון אך לא חגורות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי סיטואציה החודש,

אני יוצא מהחניה מהרחוב, 

עקב מחוסר בחניה רכבים חונים בחלקם על המדרכה 

כך שרוחב כביש הגישה מספיק רק לרכב לצאת או להיכנס,

אין שדה ראיה טוב יש מראה.

אני נוהג וכבר בתוך כביש היציאה הצר, הילד שלי בכיסא בטיחות, 

הנהגת בכיוון הנגדי עם הילד שלה, נראה לי בן שלוש מקדימה בכיסא בטיחות שלא מותקן כראוי, 

מבחינה בי ובולמת, הבלימה לא הייתה חזקה ,לא בלימת חירום.

נסיעה במהירות של 15-20 מקסימום. 

הילד שלה עף לשמשה הקדימית, ונפל לרצפת הכיסא. 

האמא הייתה בהלם. 

אין סיכוי שאני מוציא את התינוק מהכיסא בטיחות

לאכילה בשולי כביש מהיר, לא משנה כמה הוא יצרח.

במדינה שלנו לרוב כל מספר ק"מ בודד ישנה תחנה דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בשביל הקוריוז, אצלי מראש אין שום סיכוי שילדים יאכלו ברכב, גם שהיו ממש קטנים. עניין של אסתטיקה/ניקיון.

חוץ מזה רכב הוא לא חדר אוכל בשום מצב. הדבר היחידי שאפשר היה לתת זה מעט במבה, ועוד איזה חטיף (מנערים מעט וזה עובר)

אוכל רטוב לא נכנס לרכב שלי, או שוקולד חלילה, בשום שלב שאני מכיר בחיי. אוכלים לפני, או במקרה של תינוקות, בקבוק לפה (מילא יש מגבת למטה)

או כמו תמיד בעדיפות ראשונה - עוצרים בחניונים, יושבים בנחת בצל או בשמש, , מאכילים את הילד, שותים קפה ונרגעים, וחוזרים לרכב בכיף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנגורו אינו התקן ריסון, ומכיוון שכך בעת בלימה חזקה (לא לדבר על תאונה חו"ח) התינוק עלול פשוט להחליק החוצה מן הקנגורו והיישר לאוויר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, תודה רבה.

ואני מבין שאין בשוק משהו תיקני (במקום קנגרו) לנ"ל.

אין ברירה נמשיך לעצור בתחנת דלק עד שהיא תגדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי לפגוע חלילה רק מניסיון חיים. גם שהילד יגדל, צריך לחנך אותו שרכב זה לא חדר אוכל, ויש זמני אוכל ומקום מתאים. 

מכיר חברים שהילדים שלהם היו משגעים אותם בנהיגה שהם רעבים, אצלי היה שקט לגמרי, גם בנסיעה של שעות.

זה אגב תופש לא רק על אוכל גם בדברים לכאורה פעוטים,  כמו שהם דורשים בתוקף דברים שיקנו להם במיידית.

העיקר שהפנמת שבטיחות הילדים קודמת לרעב לכאורה, או חמור יותר לפחד לקבל דוחות משטרה, ולא את ההשלכות של ילד לא חגור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מאפשר לילדים לאכול ברכב.

אני לא קנאי לרכב ואני אוהב את הילדים, אך אני האחראי לנקיון ברכב והחוק אצלנו ברכב הוא שלא אוכלים בו, וכך הוא נשאר נקי בצורה סבירה ולא דורש נקיון פנימי בכל שבוע. הרכב הוא גם סוג של משרד וחשוב לי שיהיה נקי ונעים, גם למתארחים ברכב.

זה לא קל, יש לי מיצובישי אאוטלנדר והרבה ילדים (לא זוכר כעת כמה בדיוק אבל לא חשוב) והם למדו שלפני הנסיעה יש לאכול ולשתות. חריגים הם בקבוקי תינוקות ונסיעות ארוכות מאוד (מה שכמעט לא קורה) בהם מותר לאכול 'בתוך השקית'.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.12.2020 בשעה 20:07, אין שום יאוש בעולם כתב:

הבנתי, תודה רבה.

ואני מבין שאין בשוק משהו תיקני (במקום קנגרו) לנ"ל.

אין ברירה נמשיך לעצור בתחנת דלק עד שהיא תגדל.

בשוק יש דברים תקניים, והתקנים והמבחנים שצריך לעמוד בהם ההתקנים אינם מאפשרים משהו בסגנון של קנגורו, בטח לא עד גיל שנתיים (שם הרגולציה יותר מחמירה היום, נגד כיוון התנועה, במושב האחורי ימני קיצוני, מחובר דרך IsoFix / חגורה וגם שמושב הנוסע "נועל" את ההתקן במקומו)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...