Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כול החנויות חלפים מתנהלות כמו באסטה בשוק?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מודה ומתוודה, הנסיון שלי עם חנויות כאלה מסתכם ב 3 חנויות, אז יכול להיות אני סתם מכליל.

הנסיון שלי הוא כזה שאני מגיע במצב קרב לקניות. מנסים תמיד לדחוף לי דברים או להביא מותגים/מוצרים שלא ביקשתי בטענות שקריות ומטופשות. זה ממש מעצבן. 

הדבר השני זה שאין מחירים על דברים: היום זה 80 שקל מחר זה 110 מחרתיים זה 100. נו מה ? לשים מחירים על דברים זה מתקדם מדי? 

בקיצור, האם אתם מכירים חנויות חלפים שבאתי , ביקשתי, קיבלתי, שילמתי וביי? ללא דרמות מסביב ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בחלפים, כמו בהרבה דברים אחרים, אתה צריך לעשות שיעורי בית, לדעת בדיוק מה אתה רוצה לרכוש, לבוא ולדרוש בדיוק את זה. 

מרבית המוכרים בחנויות חלפים לא פתחו בורג אחד בימי חייהם, לכן אל תנסה להתייעץ איתם ואל תקבל מהם המלצות, מבחינתם למכור חלפים או אבטיחים זה אותו דבר, רק תקנה. 

לגבי מחירים, אין ברירה אלא לעשות סקר שוק. מצטרף להמלצות על אבי חלפים ואוטוסטור, חנויות שמתנהלות בשקיפות ובצורה מסודרת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימן טוב לחנות שמתנהלת כמו שצריך - בכל פעם שאתה מבקש משהו, דבר ראשון אומרים לך "תביא רישיון רכב".

משם לוקחים את מספר ה VIN, מזינים במחשב ולפי זה מביאים לך חלק שב 99% מהמקרים יהיה מתאים. 

יש מספר חנויות שעובדות כך, הרוב עדיין לא. 

ככה עובדים ביונדאי שופ, בג'אן חלפים, בחזי דלאל (אלו ספקים של חלפים מקוריים) וגם שחמון חלפים בפתח תקווה. כמובן יש עוד אבל זה מה שאני מכיר בנוסף לרשימה בתגובוהת הקודמות. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Potato כתב:

2 דקות ואתה בחוץ.

תלוי מאוד ברכב ותלוי מאוד בחלק ואיזה חלק אתה רוצה (מקורי/תחליפי/OEM/סיני...). לא תמיד החלק במלאי. בטח אם זה רכב ישן כמו שיש לחלק מחברי הפורום פה.

כנראה שהכיוון של בוקי נכון. מי שמבקש רשיון רכב כנראה עובד נכון.
לגבי מחירים כן זה לא רשום על החלק, החלק גם יושב מאחור באיזה מדף אז איך בדיוק זה יהיה רשום? כדאי לדעת מראש פחות או יותר מה הטווח מחירים ההגיוני לחלק הזה. מהנסיון שלי (רכב ישן) בדרך כלל יש הפתעות טובות כשמגיעים למחירים.
כדאי גם לציין אם אתם רוצים תחליפי/מקורי/סיני/לא סיני. ברירת המחדל שלכם היא לא ברירת המחדל של החנות. חנות טובה תנסה להביא לכם מה שביקשתם היא לא תנסה לנחש למה התכוונתם.
בנתניה יש לי נסיון טוב עם ע.מ. 

טיפ: צריך לזכור שהחנויות האלה עובדות עם אנשים שיודעים מה הם רוצים, אז חשוב לדעת מה לבקש. סיפור קטן שממחיש את העניין: בתחילת הדרך שלי עם הרכב וההתנהלות מול חנויות חלפים הגעתי לחנות וביקשתי רצועת טיימינג ומשאבת מים. המוכר בחנות היה מספיק מקצועי כדי לדעת להגיד לי שברכב שלי יש שני סוגים של רצועות, לקח רשיון רכב בדק, אמר לי שלדעתו זה סוג X וצדק. הגעתי לחבר להחליף את הרצועה, החבר שאל אותי "לא הבאת מותחן?", אמרתי לו ביקשתי רצועה...
מפה לשם מסתבר שאני אידיוט, טיימינג זה קיט, אף אחד לא קונה רצועה. המוכר יכל להגדיל ראש ולהבין שאני אידיוט, אבל הוא יצא מנקודת הנחה שאני מבין על מה אני מדבר...

חשוב מאוד לדעת מה אתם צריכים ומה לבקש.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, farkash7 כתב:

תלוי מאוד ברכב ותלוי מאוד בחלק ואיזה חלק אתה רוצה (מקורי/תחליפי/OEM/סיני...). לא תמיד החלק במלאי. בטח אם זה רכב ישן כמו שיש לחלק מחברי הפורום פה.

מה תלוי?

רשמתי באופן מפורש,תתקשר לחנות,תבקש מהם שישימו את כל החלקים שאתה רוצה בארגז ותבוא לשלם ולקחת.

אם אין שיגידו בטלפון שאין ואחפש חנות שיש בה.

איפה הסתבכת?

כי לי זה עובד מצוין בינתיים.

לפני 1 דקה, דניאל1983 כתב:

מישהו מכיר חנות חלפים טובה בחיפה?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

זה חלפים...אם אתה יודע מה אתה רוצה תתקשר לברר אם יש.

חנות חלפים=מחסן,מה אמור להיות טוב בה חוץ מהמחיר?

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי שרשמת באופן מפורש "תתקשר לחנות". ראיתי שרשמת בעברית קלוקלת  "תבוא עם רשימה מסודרת".
מה אני בדיוק אמור להבין מזה? תבוא זה אומר תגיע לחנות. עכשיו בדיעבד אני מבין למה התכוונת. פעם הבאה תשפר את הניסוח. אני אשתדל לשפר את הבנת הנקרא.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי חוויה מאוד רעה בחנות חלפים שהייתי לקוח חדש שם,  קניתי רפידות ברקס ל 206. שלחתי להם בוואטסאפ את הרישיון רכב, ווידאתי איתם שאכן קיים מה שאני רוצה, קונה, מגיע להחליף (האוטו כבר על בוקים) ומגלה שזה מתאים לרכב אחר(הפתעה). סגה שלמה של החלפה. בסוף לא נותרה לי ברירה אלא להוסיף כסף לרפידה אחת איכותית יותר. 

כנראה שזה גם משהו שאני צריך להזמין מחו"ל (כמו מרבית חלקי החילוף)  ולא להתעסק עם חנויות כאלה. 

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, דניאל1983 כתב:

מישהו מכיר חנות חלפים טובה בחיפה?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

יש כמה -

חלקי חילוף המגינים.

פיילר חלפים.

ים חלקי חילוף.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, outnex כתב:

מי שטוב ויודע על מה הוא מדבר הם:
אבי חלקי חילוף ברחובות.
אוטוסטור בחולון.
משה חלפים בפ"ת.
אוטופוניט ביבנה.

אפשר לצרף לרשימה גם את אוטו ציון ביהוד.

בכל החנויות האלה אתה בונה לעצמך עגלה, ובמידת הצורך אתה יוצר קשר עם החנות והם מסייעים לך בכיף.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושכחת עוד דבר שזה הזיופים. יש לא מעט זיופים בשוק.

אני מצטרף להמלצות על אוטוסטור, אבי חלפים ויונדאי שופ.

אגב, לבחור מחיפה - עלות המשלוחים די זולה, תתקשר - תזמין כל מה שאתה רוצה ותקבל את זה במשלוח הביתה.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימן טוב לחנות שמתנהלת כמו שצריך - בכל פעם שאתה מבקש משהו, דבר ראשון אומרים לך "תביא רישיון רכב".

משם לוקחים את מספר ה VIN, מזינים במחשב ולפי זה מביאים לך חלק שב 99% מהמקרים יהיה מתאים. 

יש מספר חנויות שעובדות כך, הרוב עדיין לא. 

ככה עובדים ביונדאי שופ, בג'אן חלפים, בחזי דלאל (אלו ספקים של חלפים מקוריים) וגם שחמון חלפים בפתח תקווה. כמובן יש עוד אבל זה מה שאני מכיר בנוסף לרשימה בתגובוהת הקודמות. 
בדיוק, אלה גם בדרך כלל עובדים עם היבואן הרישמי

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, darkmanxxx כתב:

הייתה לי חוויה מאוד רעה בחנות חלפים שהייתי לקוח חדש שם,  קניתי רפידות ברקס ל 206. שלחתי להם בוואטסאפ את הרישיון רכב, ווידאתי איתם שאכן קיים מה שאני רוצה, קונה, מגיע להחליף (האוטו כבר על בוקים) ומגלה שזה מתאים לרכב אחר(הפתעה). סגה שלמה של החלפה. בסוף לא נותרה לי ברירה אלא להוסיף כסף לרפידה אחת איכותית יותר. 

כנראה שזה גם משהו שאני צריך להזמין מחו"ל (כמו מרבית חלקי החילוף)  ולא להתעסק עם חנויות כאלה. 

חלקים בטיחותיים כמו רפידות בעייתי להזמין מחול. גם לא באמת תחסוך כסף (ספציפית על רפידות וצלחות נניח והיה קל להזמין).

בנוסף כמו שציינו פה לפני, רוב הלקוחות של החנויות האלה שקונים מעבר לשמן/נורות וכו' יודעים בדיוק מה הם רוצים.

עריכה אחרונה על ידי wa11a
  • רעיון טוב! 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...