Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ההדבקה בפוליו מתרחשת דרך צואה נגועה שהגיעה איכשהו לפה, כלומר, דרך מזון לא רחוץ או ידיים מלוכלכות. מהיכן הגיע הפוליו לישראל הפעם? ובכן, אין דרך נעימה לומר זאת: כנראה מהחיסון לפוליו.

חיסוני פוליו נחלקים לשני סוגים: וירוס מומת ווירוס מוחלש. הווירוס המומת הוא בעל יעילות של 90%-100% כשנותנים 3-4 מנות, ולכן תוכנית החיסונים של משרד הבריאות כוללת היום רק אותו. רק ילדים הרגישים לאחד מרכיביו מקבלים את החיסון החי-מוחלש. אלה אמנם לא יחלו בפוליו, אך הם עלולים להעביר את הנגיף הלאה. יש לכך יתרונות: מחוסנים שייחשפו לווירוס בגרסה כזאת יחזקו את החיסוניות שלהם, וכך גם רוב הלא-מחוסנים שיפגשו בו.

במקרים נדירים מאוד, הווירוס החי-מוחלש עלול לפגוע במי שאינם מחוסנים, במיוחד אם הם רגישים חיסונית. המקרה הנוכחי מתרחש כעשור אחרי המבצע שבו ניתנו חיסונים חיים-מוחלשים כחלק מהיערכות למניעת התפרצות פוליו בארץ, לאחר שאותרו סימני פוליו בביוב והעידו על כך שיש בישראל נשאים. ואז, למרות הקמפיין, לא נמצא אפילו מקרה אחד של מחלה תסמינית. בדיקות ביוב בתוספת חקירות אפידמיולוגיות שבוצעו כעת מעידות כי ההתפרצות הנוכחית כנראה מוגבלת לשכונה מסוימת בירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו הסיבה שהחיסון נגד פוליו ניתן כשילוב של 2 סוגי החיסון: החיסון המומת (סה"כ 5 מנות) ניתן כבסיס, והחיסון המוחלש (2 מנות) ניתן בשל היתרונות שציינתי בפוסט הקודם, שאחד מהם הוא הדבקה של לא מחוסנים בזן חלש וגירוי שלהם ליצירת חסינות נגד המחלה. אבל הארועים הנדירים של חזרת הזן להיות אלים מוכרים, וזו אחת הסיבות לניטור מי הביוב, אחרי שלפני מספר עשורים התגלה זן כזה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, korola כתב:

רק ילדים הרגישים לאחד מרכיביו מקבלים את החיסון החי-מוחלש.

לא נכון בעליל, שני הילדים שלי קיבלו גם מומת וגם חי-מוחלש.

כולל הפרוצדורה של שבועיים לסגור את הקקי בשקית קקי אטומה, ולהחליף לו עם כפפות וכו'

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, לא שמעתם שפוטין חיסל את הקורונה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.3.2022 בשעה 09:15, m3x7r3m3 כתב:

לא נכון בעליל, שני הילדים שלי קיבלו גם מומת וגם חי-מוחלש.

כולל הפרוצדורה של שבועיים לסגור את הקקי בשקית קקי אטומה, ולהחליף לו עם כפפות וכו'

מאשר ומחזק - אשתי דוקרת ילדים מקצועית (טיפת חלב) וזאת הפרוצדורה. גם וגם.

זה שלא כולם ניגשים לחיסונים או מגיעים מתי שבא להם ומפספסים לגמרי חלונות זמן וכיו"ב - נו, לא חדש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.3.2022 בשעה 09:19, vadim6385 כתב:

מה, לא שמעתם שפוטין חיסל את הקורונה?

תחילה נציין שאני בעד חיסונים. עשיתי אפילו 4 חיסונים ואני מתחת גיל 60.

עכשיו... כאשר רואים את הפליטים מאוקראינה מצטופפים במרכזי קליטה, כאשר הם שוכבים מזרון ליד מזרון. ולא שמענו על התפרצות של מגיפת קורונה.

אזי המסקנה שפוטין חיסן את הקורונה. וסתם מפחידים אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע שאין שם התפרצות קורונה? הנושא הזה ירד מהכטתרות, לכ מדברים עליו.

אני מניח שאף אחד חא בודק קורונה אצל הפליטים אז לא יודעים מה מתרחש שם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה התפרצות קשה, היו חייבים לעשות בידודים והגבלות. שהרי אי אפשר לסכן את כלל הפליטים ו/או גם את אזרחי פולין או שאר הארצות קולטות הפליטים.

והודעה על התפרצות מחלות אם יש, זאת תעמולה טובה עבור האוקראינים.

נ.ב

גם לישראל הגיעו פליטים. סביר להניח שעשו להם בדיקה בכניסה. לא שמענו על כאלה שנשלחו לבידוד.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדיניות הכניסה של ישראל היא לבדוק ולשחרר, נגמר סיפור ה-24 שעות או המתנה לתשובות. 

מה קורה בפולין, רומניה ושכנותיהן? מדובר בקרוב ל-2.5 מיליון פליטים, קשה לי להאמין שמישהו בודק אותם. גם כך יש להם מספיק בעיות רפואיות, ויש מחסור בצוותים רפואיים שיטפלו בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעשה עליה לישראל?

התגלה כבר בארה"ב ובבריטניה: מה ידוע על זן דלתאקרון? (ynet.co.il)

התגלה כבר בארה"ב ובבריטניה: מה ידוע על זן דלתאקרון?

מדובר בווריאנט המשלב את שני קודמיו הדומיננטיים - דלתא ואומיקרון. הוא התגלה כבר לפני חודשיים בצרפת, בדנמרק, בהולנד, בארצות הברית ובבריטניה. המדענית הראשית של ארגון הבריאות העולמי: "צריך להמתין לניסויים כדי לקבוע את המאפיינים שלו". למה הוא נוצר, ומה הסיכוי שיגיע לישראל?

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמאס לכולם, חוץ מהלוירוס. והוא מכתיב את הדרישות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא אמרו שהחודש יוצא חיסון של פייזר שמחסן נגד כל הווריאנטים האלה?

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...