Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנס מוגדל שלא הייתי מודע לקיומו

שימו לב! השרשור הזה בן 1259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבטיח לך שזה לא הפריע לאף אחד, בוודאות, תסתכל בצילום של המקום כמו ש @Be roo אמרה, ותראה תגובות קודמות, אתה בכלל לא יודע איפה אמורים לחכות שם והגעתי לשם ממש ברמה שהיא יוצאת דקה שתיים אחרי מהתחנה, אין לי ספק שאנשים נופלים שם כמו זבובים כל הזמן כי זה לא נראה בכלל מקום בעייתי להמתין בו לכמה רגעים עבור נוסעים שאוספים. בטח שזה לא ליטרלי תחנה עם מושבי אוטובוס ואנשים שמסתכלים עליך ומחכים לאוטובוס כמו שאתה בטח מדמיין. אני בחיים לא מהאנשים האלה שלא שמים על הסביבה ועומדים בפרצוף של כולם גם אם זה יעכב/ יפריע להם או לא יודע מה, אני גם נלחץ מתשומת לב מוגזמת, אני יכול אפילו לוותר על מקום חנייה מאתגר להכנס אליו אם אני יודע שיקחו לי כמה נסיונות ושאנשים מאחורי יחכו עד שאצליח למרות שכולם עושים את זה, אני מאוד רגיש לסביבה.

בנוגע לתל אביבים, הכוונה היא שגם הם נופלים לקנסות כל הזמן, בין אם על ידי זה שעולים על נתצים בטעות (יש מקרים מאוד מבלבלים שם) או בין אם על ידי זה שמקבלים קנסות כי השתנו הסדרי חנייה באזור שהם כבר חונים בו 100 שנה, זו העיר הכי מטורללת מהבחינה הזו. זה לא קשור באמת להתחמקות במובן של להשתין על החוק, זה יותר במובן של להמנע מקנסות, משימה כמעט בלתי אפשרית לטווח רחוק שם.

אח שלי גר שם וכל כמה זמן הוא אוסף אחד למרות שכמובן מנסה להמנע מזה, לפעמים אחרי מכתב הם מבטלים את הדוח, אבל לתת הם יודעים מאוד יפה שם.

בכל אופן זה לא פעם ראשונה שאספתי אותה רק שזו פעם ראשונה שמטעמי נוחות חשבנו ששם יהיה סבבה מבחינת המיקום שצריך לנסוע אליו, הלקח העיקרי שאני לומד זה לא להגיע לתל אביב לאזורים לא ידועים, זה באמת לא קורה לי באף עיר אחרת וזה לא כי בערים אחרות אני מצליח ״להתחמחק״ ובתל אביב הם כל כך שומרים על הסדר. להפך זה המקום הכי ג׳ונגל בארץ מכל הבחינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 19 שעות, Doron_Z כתב:

מה יעזור ששלחו אם לא קיבלתי? זה בכלל לא מעניין כל עוד לא נמסר אלי ולא חתמתי.  

מה שמעניין זה אם שלחו בתוך מניין הזמן הנקוב בחוק, ובמידה ושלחו, מדוע לא קיבלת.

החוק מגדיר תקופת זמן בה יש להודיע לאדם על שנתפס מבצע עבירה. החוק גם מגדיר כיצד יש להודיע לאדם על ביצוע העבירה. והחוק גם מגדיר תקופת זמן לתשלום הקנס, בטרם יצבור ריביות.

בעבירת חניה, תקופת הזמן שיש להודיע לעבריין שנתפס מבצע עבירה היא שנה (ובמידה והוא נתפס באמצעות מצלמה - 4 חודשים, למעט חריגים). אופן ההודעה לעבריין הוא בדואר רשום. אם לא ביצעו הוראת החוק בתקופת הזמן שניקצבה - דין הקנס להתבטל מחמת התיישנות.

אם ביצעו את שהוטל עליהם ובכל זאת לא קיבלת, החוק מגדיר שאם נמנעת מלקבל את ההודעה, רואים אותך כמי שקיבל אותה (מסיבות ברורות).

לכן, אם שלחו בפרק הזמן שהוגדר, אבל לא קיבלת בגלל שלל סיבות זולת הימנעותך מקבלו - הרי שלא עמדו בדרישות החוק, ודין הקנס להתבטל.

ולכן, 

פנה לעירייה, ובקש אסמכתא לכך ששלחו הודעת הקנס המקורית.

אם אין ביכולתם לספק לך את זה, הרי שאין ביכולתם לדרוש ממך ריביות (ובמידה והתקופה למשלוח חלפה - אין ביכולתם לדרוש ממך אפילו לא את גובה הקנס המקורי).

אם יש ביכולתם, והם אכן מספקים לך אסמכתא למשלוח, עליך לברר מה עלה בגורל משלוח זה. אם תגלה שדבר הדואר לא נמסר בשל אי דרישתך או סירוב לקבלו - הרי כאילו נמסר לך, והעירייה פעלה כנדרש. אם, לעומת זאת, תגלה חריגה בזמנים שהחוק מגדיר, או שלא קיבלת את דבר הדואר בשל כל סיבה אחרת זולת המנעותך מקבלו - העירייה לא עמדה בנדרש. אם תקופת ההתיישנות לא חלפה, יש להם זמן לתקן ולשלוח לך את הודעת הקנס המקורית (ללא ריביות). אם תקופת ההתיישנות חלפה - אין להם יכולת לדרוש ממך דבר.

שים לב שגם לגבי פנייה לעירייה יש זמן מוקצב, ולכן במקום לבזבז זמן ולפרוק עצבים בפורום, בצע את שיועץ לך במהירות.

עדכן בתגובת העירייה לכשתתקבל, ומשם נראה מה יש לעשות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת. כמובן שלא נמנעתי או סירבתי. אם הם ממציאים לי אסמכתא אז עכשיו אני בבחינת לך תוכיח שאין לך אחות? 

מעניין אותי איך באמת יכולים להוכיח המנעול או סירוב, לעולם לא הגיע אלי שליח או דואר רשום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יופיע "לא נדרש" זו בעיה שלך. אם "לא ידוע בכתובת" או שנשלח לכתובת שגויה או משהו דומה זו בעיה של העיריה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, מה זה בעיה שלי. זה באמת עקרוני אני לא אוותר על זה, תגידו שזה דון קישוטי מבחינתי אבל אין דבר כזה שקנס שלא הייתי מודע לקיומו עד אתמול יבוא לי בתוספת ריבית ושמי שאחראי לכך יחליט שיש לי אחות או במילים אחרות ש"לא נדרש". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שתקבל מהם זה מספר דואר רשום.

עם המספר הזה אתה פונה לדואר, ומברר את סטטוס המשלוח.

מהדואר אתה מקבל מה קרה עם דבר הדואר האמור. למשל, מתי מסרו לך הודעה על הימצאותו בסניף, מתי הושב לשולח, ומה הסיבה (למשל - נמען לא ידוע, או לא נדרש, וכו').

אם אתה רואה משהו לא תקין, אתה פונה לעירייה בבקשה המתאימה (ביטול הדוח מחמת התיישנות, או בקשת הדוח המקורי).

תשתף פה את תוצאות הבירור של הדואר, ונראה מה אפשר לעשות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורון Z

נותנים לך עצות ואתה מספר לנו סיפורים

לא תעשה את הבדיקות שלך כפי שהסבירו לך כאן תמצא לפתע שעיקלו את חשבון הבנק שלך או שני מקררים יבואו לביתך לבצע עיקול.

המערכת חזקה מכל השטויות שאתה כותב אלא אם תראה שהמערכת שגתה

חפש כאן לאחור תמצא איך בוטל דו"ח שכבר היה בטיפול עו"ד של העיריה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שלא אעשה? אני מקשיב למה שאומרים לי מבחינת הצעדים שצריך לבצע, רק מציין שלא מקבל מצב שיגיע קנס מוגדל ולא תהיה לי אפשרות להוריד אותו לסכום המקורי כמו שהשתמע פה, תקרא לזה שטויות לא ממש מעניין אותי.

את כל מה שקייזר אמר לי אני אעשה, לא סתם סימנתי לו תודה על ההודעות שלו. 

אני אמשיך לעדכן פה כשיהיו התפתחויות. 

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.7.2020 בשעה 18:29, Doron_Z כתב:

מבטיח לך שזה לא הפריע לאף אחד, בוודאות, תסתכל בצילום של המקום כמו ש @Be roo אמרה, ותראה תגובות קודמות, אתה בכלל לא יודע איפה אמורים לחכות שם והגעתי לשם ממש ברמה שהיא יוצאת דקה שתיים אחרי מהתחנה, אין לי ספק שאנשים נופלים שם כמו זבובים כל הזמן כי זה לא נראה בכלל מקום בעייתי להמתין בו לכמה רגעים עבור נוסעים שאוספים. בטח שזה לא ליטרלי תחנה עם מושבי אוטובוס ואנשים שמסתכלים עליך ומחכים לאוטובוס כמו שאתה בטח מדמיין. אני בחיים לא מהאנשים האלה שלא שמים על הסביבה ועומדים בפרצוף של כולם גם אם זה יעכב/ יפריע להם או לא יודע מה, אני גם נלחץ מתשומת לב מוגזמת, אני יכול אפילו לוותר על מקום חנייה מאתגר להכנס אליו אם אני יודע שיקחו לי כמה נסיונות ושאנשים מאחורי יחכו עד שאצליח למרות שכולם עושים את זה, אני מאוד רגיש לסביבה.

סבבה אז אתה אולי כזה, ואם כולם היו כאלו אז אולי החוקים היו שונים. אבל רוב האנשים לא כאלו ולכן יש חוקים.

החוק במקרה הזה הגיוני ולגיטימי ואפשר להמנע מהאי נעימות הזו בקלות רבה מאוד.

או שבת המשפחה הולכת כמה צעדים אליך.

או שאתה מתגלגל לבת המשפחה אך ורק אחרי שהיא מחוץ לתחנה מחכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורנינג אני חושב שזו קצת התחסדות, לא מכיר מישהו שלא עושה עבירות קטנות כאלה בסגנון, אתה לא מצפה שעל כל דבר שטיפונת סוטה מהתקן תקבל קנס, זה לא באמת קיים ברוב הסיטואציות בכביש אחרת כולם היו אוספים כל יום קנסות על משהו... 

בכל אופן כמו שנאמר גם בנושא על ידי אנשים אחרים, לא ברור בכלל איפה לחכות שם, אני לא מכיר את האזור וגם היא לא, פשוט באתי לאסוף אותה וקרה מה שקרה, לחנך אותי להיות אזרח טוב יותר זה לא חינך, רק לימד אותי לשים לב יותר לצעדים שלי להבא בעיר הזאת לטוב ולרע ואני לא אפרט מעבר כי אין לי רצון לפתח את זה. 

בכל אופן זה כבר לא משנה, אני אנסה לפחות לצמצם את הקנס ובזה אני מתרכז עכשיו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תעלה צילום של המקום (או קישור ל-street view)?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שם איפה לחכות, לפני תחנת האוטובוס כל המדרכה צבועה אדום- לבן רצוף כ 200מ', וכולם עומדים שם ומחכים לרכבות שמאחרות תמיד.
אבל מי שעומד לפני תחנת אוטובוס, לא נכנס לפריים של המצלמה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.7.2020 בשעה 15:47, Doron_Z כתב:

אני חושב שזו קצת התחסדות

אתה לא מבין את משמעות המילה.

מתחסד הוא מי שמטיף לך אבל כשהו מבצע את העבירות האלה מתלונן כמוך.

מי שמבצע עבירות אבל מבין שכשהוא נתפס עליו לשאת בעונש, הוא לא מתחסד, הוא אדם בוגר שמבין שלמעשים יש השלכות, גם כשהוא משוכנע שהמעשה שעשה הוא לא כזה נורא, הוא עדין מכיר בעובדה שעבר על החוק.

כן, זה תכנון דפוק של תחנת רכבת ללא מקום להורדת/העלאת נוסעים לרכב פרטי.

כן, רבים כנראה עוברים על החוק שם.

כן, זה מבאס להיות זה שנתפס.

לא, זה לא משנה את העובדה שעברת על החוק, גם כשהנסיבות הן כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על המונח במשמעות של נתפס ולוקח אחריות/מבין את ההשלכות גם אם לא מסכים עם העבירה כמו שפירטת פה אלא זה שמלחתכילה מה שעשיתי הוצג על ידו כמשהו שמפריע להרבה אנשים וכהתנהגות שהיא לא בסדר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: יצרתי קשר עם העירייה, נתנה לי מספר אסמכתא של הדואר הרשום, הכנסתי אותו לאתר הדואר וזה מה שהתקבל.

מה אני יכול לעשות? מיותר לציין שלא נשלחה לי שום הודעה. 

Screenshot_2020-07-26-15-05-51-388_com.android.chrome.jpg

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...