Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב חדש למטרה להחזיק אותו לטווח ארוך כמה שיותר - האם נכון?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכבים שאני קונה אני עושה את זה. מחזיק תקופות ארוכות וקילומטרז' מכובד וזה תמיד השתלם (בודק תמיד בהחלפת רכב כמה עלה אחזקה חודשית כולל הכל. אני חברה בע"מ אז הכל רשום על השקל). הדבר היחיד שמשנה לפעמים את המשוואה ומצדיק החלפה מוקדמת יותר של רכב תקין זה נושא צריכת הדלק. לפעמים נוצר מצב שבגלל התקדמות הרכבים החלפה יכולה לחסוך כמה עשרות עד אפילו מאות שקלים לחודש ואז כבר כדאי להחליף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, ay115 כתב:

שאלה נוספת שאתה צריך לחשוב עליה:

מה האלטרנטיבה?

בהנחה שלא תקנה את הרכב הנוכחי, ואתה צריך/רוצה רכב:
1. להיכנס לחוזה ליסינג נוסף?

2. לקנות רכב אחר (בן 3-5)?

3.לקנות רכב חדש מהסוכנות/0 ק"מ?

אני לא חושב שהחלופות האלו יהיו יותר משתלמות/טובות מהאופציה הנוכחית.

במידה ולא אקנה את הרכב הליסינג הנוכחי מסיבה כלשהי (יעבור תאונה, יתחיל לעשות בעיות, אקבל הצעת מחיר שלא בתקציב שלי), מה שאעשה זה לרדת בשנתון ולקנות פריוס/אוריס היברידית/קורולה (או אולי יונדאי/קיה כלשהי) בכ40 ומשהו אש"ח, ואחזיק אותה עד שתפסיק לשרת אותי.

כרגע הנסועה שלי לא מצדיקה עסקת ליסינג או רכישת רכב חדש, אבל אני עדיין חייב רכב, שיהיה כמה שיותר אמין.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנסועה שלך לא מצדיקה ליסינג אז למה לא לוותר על היברידי ולהתקדם בשנתון? הרי דילק לא צריך להיות מרכיב כל כך משמעותי.

ואז אם אתה לא צריך את הגודל תוכל להסתפק ברכב חדיש וקטן יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעוניין ברכב קטן (לא נוח לי).

בטויוטה אין ממש הבדל במחיר בין היברידי ללא היברידי. כנ"ל הונדות מאותם שנתונים (והונדות הן גם לא בדיוק שיא האמינות בעשור האחרון).

גם אחרי היברידי לא ממש בא לי לחזור לרכב בנזין. מרגיש בזבזני ומטומטם, שהמנוע צריך כל כזמן לעבוד.

מבחינת יונדאי/קיה כן יכולה להיות התקדמות בשנתון, ואשקול את זה.

אירופאי לא בא בחשבון. למה? ככה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, borsood כתב:

וחלונות יש לך ברכב? משם נכנסת קרינה מייננת ומסרטנת!!!

אתה מסיע אנשים אחרים ברכב? אתה יודע שהם פולטים קרינה רדיואקטיבית של 40K ?

ואלו דברים מוכחים מדעית אשר השפעתם נחקרה וידועה.

חבל שלא הזכרת גם שכשבכל פעם שהוא אוכל בננה הוא סופג קרינה מיינת ואם הוא יאכל יותר מידיי הוא עלול לחלות.. 

מבין כל הטיעונים למה לא לקנות רכב היברידי הכי מופרך זה הטיעון של הקרינה.. לא ברכבים ולא ב5g יש פוטנציאל פגיעה בבני אדם. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, sperial כתב:

על כך שבמשך כמה עשרות שנים מנסים להוכיח שה"קרינה" מזיקה, ולא מצליחים בכך. אתה יודע, קשה עד בלתי אפשרי להוכיח משהו שלילי, אבל יש כל כך הרבה מחקרים שלא הוכיחו  קשר עד שאפשר להתיחס ל"קרינה" של מוצרים ביתיים (לא מכ"מ של נתב"ג, כן?) כלא מזיקה. אפילו המחקרים שכאילו הוכיחו קשר הם בעייתיים ביותר מבחינת המתודולוגיה.

דרך אגב, תביא בחשבון שהגוף שלך מייצר הרבה מאד רדיקלים חופשיים. זה חלק ממנגנון החיים.

גם לגבי מכ"ם של נתב"ג אני סקפטי, לא שמעתי על מחקרים שמוצאים קשר בין עבודה בשדה תעופה (או טיסות תכופות, אנשים עסקים למשל) לבין תוחלת חיים נמוכה או תחלואה מסרטן. אלא אם כן אתה ממש יושב פיסית על האנטנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכ"מים מסוג זה מקרינים בהספקים עצומים, כך שמי שעומד קרוב פשוט מתבשל. פרינציפ של מיקרוגל. יש איזה רדיוס בטיחות שחייב להשמר, והוא לא גדול במיוחד.

דרך אגב, אנשים שטסים בתדירות גבוהה חשופים לקרינה שמקורה מחוץ לכדור הארץ ועד כמה שאני זוכר יש להם יותר נזקי קרינה. אבל זה לא שייך לשרשור זה, כיוון שמדובר בקרינה מייננת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.6.2020 בשעה 13:39, vadim6385 כתב:

השאלה היא כזאת - הייתם קונים רכב חדש מהסוכנות, ומחזיקים אותו עד שיתחיל להתפגר? עד כמה זה משתלם/לא משתלם?

נכון רק בנסועה רגילה / גבוהה, דהיינו 20 אלף בשנה ומעלה.

לא רכב חדש מהסוכנות אלא בן שנה - שנה וחצי.

זו דעתי

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחזיק את הרכב עד שיתפגר - אלא עד שהוא מתחיל להראות חוסר אמינות שמפריע לתפקוד שלי. אני צריך לדעת שאני מתניע בבוקר ומגיע לעבודה, אנשים מחכים לי שם. ברכבים שהיו לי זה נע בין 7-12 שנים. 

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בדיוק חזר עכשיו איוניק כזה. חברת הליסינג (הרץ) מחשבת את מחיר הרכב כיד ראשונה פרטי ומחסירה ממנו 13% לעומת לוי יצחק שמחסיר כ-17% כלומר, הצעת המחיר הזאת היתה באיזור ה-80 אלף לרכב בן שנתיים ושמונה חודשים עם 40K. 

עריכה אחרונה על ידי צ'וצ'ו

:king:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מה אוויס יגידו לי בעוד שנה.

אם זה יהיה 60 ומשהו - אשקול בחיוב.

אם זה יהיה 80 - שיהיה להם בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...