Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכפתור הכי שימושי ברכב שלכם.

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, lanosforce כתב:

אבל זו ידית, לא כפתור (לחצן) 

אם ככה אז הכפתור של הo/d בידית הילוכים.

נוסע הרבה לכיוון ירושלים מהמרכז, הרבה עליות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קל הידית של האורות כי לאותת זה חשוב ולהבהב לחבורת המפגרים בכביש החוף שלא מבינים מה המתרה של הנתיב מימינם זה נדרש ע"מ לשמור על קצב התקדמות סביר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

בקארוק נדרך כשהאוטו הולד מופעל (והוא תמיד מופעל אצלי) ובכל מצב משתחרר אוטומטית אלא אם הדלת של הנהג לא סגורה טוב ואז הוא לא משתחרר בשום מצב.

מצב HOLD שונה לחלוטין מבלם היד ומשתמש בבלמים הרגילים כדי להחזיק את הרכב במקומו בזמן עצירה ברמזור. במצב HOLD אורות הבלימה דולקים, כשבלם היד מופעל לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אבל כשהוא מופעל כשאתה מדומם הוא מפעיל בלם יד (אתה מרגיש אותו גם מפעיל אותו. לא רק הנורה הופכת מירוקה לאדומה).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

זה נכון מניסיון, מצד שני בגלל הhold האוטומטי ההאנדברקס הוא הכפתור שאני כמעט לא נוגע בו.

מה שאני אוהב בגולף שהכפתור ביטול לסטופ-סטארט יושב ליד ידית ההילוכים אז כבר על האצבע שאני מעביר לd אני לוחץ עליו.

1995861234_.png.9c38fda27d1957c989d29f51e4ecdcff.png

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, nadavd4 כתב:

ועדיין, בכל המצבים האלה צריך לבדוק נורה, לקרוא הודעה או לוודא פעמיים שהמערכת דרוכה/משוחררת. כל זה במקום לקבל פידבק מיידי.
המערכת לא עובדת רע, אבל תחשבו על מתג איתות למשל - מתי בפעם האחרונה כשהרמתם/הורדתם את המנוף גם בדקתם בלוח מחוונים שאור האיתות עובד, או הורדתם את הווליום ברדיו כדי לשמוע את קול האיתות? אותו דבר לגבי בלם יד. סתם דאגה מיותרת...

לאיזה פידבק אתה מתכוון?

כי במאזדה למשל כשמפעילים את בלם היד הדוושה מתקשה וכשמורידים אותו היא מתרככת. 

אם במקרה שכחת לכבות אתה פשוט מרגיש שכאשר אתה עוזב את הברקס הרכב לא נוסע.

איזה עוד פידבק חסר?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

נכון אבל כשהוא מופעל כשאתה מדומם הוא מפעיל בלם יד (אתה מרגיש אותו גם מפעיל אותו. לא רק הנורה הופכת מירוקה לאדומה).

ההתנהגות המדויקת במצבים כאלו תלויה ברכב. רצוי מאוד לא להתרגל להסתמך עליה, כי אז כשתמצא את עצמך נוהג ברכב אחר תשכח להפעיל בלם יד בחניה.

בטסלה, למשל אין בכלל כפתור יעודי לבלם היד. בלם היד מופעל אוטומטית כשמעבירים למצב P (וזה כל מה שמצב P עושה, כי אין תיבת הילוכים שניתן לנעול). אם הרכב נמצא במצב HOLD  ופותחים את אחת הדלתות הרכב עובר אוטומטית למצב P וניתן לשמוע את בלם היד משתלב. הרכב גם משמיע צפצוף מעצבן כדי שאנשים לא יתרגלו פשוט לעצור ולצאת מהרכב.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד בודק את הנורה בלוח השעונים לפני שאני יורד מהאוטו (וגם מסתכל בלוח השעונים כשאני מפעיל איתות. אחרי 25 שנות רנו אף פעם לא לוקחים כמובל מאליו שאם הפעלת משהו באוטו הוא באמת עובד).

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, nadavd4 כתב:

ועדיין, בכל המצבים האלה צריך לבדוק נורה, לקרוא הודעה או לוודא פעמיים שהמערכת דרוכה/משוחררת. כל זה במקום לקבל פידבק מיידי.
המערכת לא עובדת רע, אבל תחשבו על מתג איתות למשל - מתי בפעם האחרונה כשהרמתם/הורדתם את המנוף גם בדקתם בלוח מחוונים שאור האיתות עובד, או הורדתם את הווליום ברדיו כדי לשמוע את קול האיתות? אותו דבר לגבי בלם יד. סתם דאגה מיותרת...

כשבלם היד החשמלי משתלב או מתנתק יש צליל מאוד מובחן, קשה מאוד לפספס אותו. לגבי מתג האיתות - היום בהרבה מכוניות כמו BMW, מרצדס וטסלה מתג האיתות חוזר מיד למקומו אחרי שאתה מרים/מוריד אותוץ הדרך היחידה לדעת שהאיתות מופעל היא לשמוע את הנקישות או להסתכל בלוח המחוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, noknok כתב:

^

זה נכון מניסיון, מצד שני בגלל הhold האוטומטי ההאנדברקס הוא הכפתור שאני כמעט לא נוגע בו.

מה שאני אוהב בגולף שהכפתור ביטול לסטופ-סטארט יושב ליד ידית ההילוכים אז כבר על האצבע שאני מעביר לd אני לוחץ עליו.

1995861234_.png.9c38fda27d1957c989d29f51e4ecdcff.png

מיקום זהה לכפתור יש גם אצלי בארונה ואם אני זוכר טוב ככה זה גם באיביזה.

כנראה שזה משהו די נפוץ בקונצרן VAG.

דבר ראשון שאני עושה אחרי התנעה (כי כפתור ההתנעה נמצא צמוד יחסית לתיבת ההילוכים) זה ללחוץ על הכפתור הזה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפתור בקרת השיוט כמובן. כל רכב שאני משתמש בו, ברגע שהמהירות עוברת 80 קמ"ש אני באופן אוטומטי שולח יד לכפתור בקרת השיוט. אם היא לא אדפטיבית, אולי בשימושים הראשונים לא אתעסק, אם היא אדפטיבית היד שלי כבר על הכפתור עוד לפני שנכנסתי לרכב 😬

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק הכפתור שאני לוחץ עליו הכי הרבה זה על ההגה שמעביר לשיר הבא. אבל הכי שימושי נראה לי זה הגלגלת על ההגה שמעבירה בין כל הנתונים של מצב הרכב, צריכת דלק, חום מים ושמן וכו'.

2005 VW Passat B5.5 2.0l 115hp 
1991 VW Golf Mk2 1.3l 55hp 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה נראה לי שכוונת המשורר היתה הכפתור שהשימוש בו הכי גבוה - אם כפתור גלילת המידע הוא גם זה שנמצא אצלך הכי הרבה בשימוש - שאפו על הקפדנות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכפתור בו אני משתמש הכי הרבה: NEXT, כי אני יכול להעביר נסיעה של 30 דקות ולשמוע מתוכן שיר וחצי.

הכפתור השני בו אני משתמש הכי הרבה: MAP - לרכב יש מערכת ניווט עם צג מגע צד שלישי ישנה (2008-9) וכל פעם שמניעים את הרכב הוא נכנס קודם למצב ניווט מאיזושהי סיבה מפגרת (אין דרך לשנות, בדקתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...