Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברקסים - מחורר? מחורץ? האם כדאי ומה היתרונות?

שימו לב! השרשור הזה בן 1463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה לכולם על העיצות והדעות, 

אעשה את החישובים שלי בהתחשב בדעתכם. ללא ספק עזרתם לי מאוד! 

לפני 3 שעות, misterb כתב:

האנדלס יעלו כ-1000 שח, ובהתחשב בזה שגם יחזיקו פי 2 ק״מ - תעשה חשבון אם לא שווה לך לעשות מאמץ.
מה שזול עולה ביוקר..

אנסה לבדוק אם אני יכול להשיג אותם במחיר טוב. גם המכונאי שלי המליץ עליהם. תודה! 

2005 VW Passat B5.5 2.0l 115hp 
1991 VW Golf Mk2 1.3l 55hp 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עם קצת ניסיון והכירות גם עם רכבי מסלול (כאלו שמבלים 2-3 שעות ביום על המסלול , לא 5 דקות כל פעם).

וותר על מחורר / מחורץ. בנוסף לזה שהאפקט הוא אפסי (בטח שעל הכביש) - אתה מוסיף סכנה של סדק.

למעשה כמעט כל הרכבים שאני מכיר פה (כולל רכבי מירוץ יעודיים) משתמשים בדיקים רגילים - ממיאטות ששוקלות קילו וחצי ועולות שתי גרוש ועד פורשים שעוברים לדיסקים מלאים עקב בעיות סדקים במאמץ במחוררים / מחורצים.

רוצה לשפר את הבלימה ? אחלה , אולי כדאי קצת גם להבין מה אתה רוצה לשפר.

בשביל דעיכה הבעיה לרוב היא רפידות בלם ״פרווה״ - רפידה שמיועדת לטמפ׳ יותר גבוהות ועם מקדם חיכוך גבוהה יותר (פרודו DS2500 לדוגמא היא רפידה לא רעה לרכבים ספורטיבים) - תשפר את המצב. היא גם תיתן ״נשיכה ראשונית״ יותר רצינית.

אסור להגזים פה - כי רפידות שמיועדות למסלול מצד שני - דורשות חימום כדי להגיע לטמפ׳ עבודה.

שלב הבא יהיה כנראה הנוזל בלימה כמו שאמרו פה - בגדול נוזלים שהם dot 5.1 הם אחלה ליומיום והמרווח החלפה שלהם יותר גבוהה - אבל אחרי חימום - הם מאבדים אפקטיביות. השלב הבא זה לקפוץ לdot 4 שמיועדים לספורט מוטורי (כמו הATE הכחול / זהוב , או RBF600 , אין שום צורך ב660 לכביש). כאמור - הזמן החלפה שלהם הוא תכוף יותר - משמעותית. חצי שנה זה קצת overkill אבל שנה זה הגיוני. וזו עבודה.

צינורות בלימה זה נחמד , משפיע בעיקר על הfeel. לא נחוץ באמת לרכב כביש. אם הצינורות ישנים ואתה צריך להחליף - אחלה , אחרת - אפשר לדלג.

כל מה שנכתב למעלה מניסיון גם על הכביש וגם על מסלול וג׳ימקנות + חברים שבתחום של הכנת רכבים למרוצי wheel to wheel שגם עוסקים ומתחרים בזה עשרות פעמים בשנה.

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Liviur כתב:

עם קצת ניסיון והכירות גם עם רכבי מסלול (כאלו שמבלים 2-3 שעות ביום על המסלול , לא 5 דקות כל פעם).

וותר על מחורר / מחורץ. בנוסף לזה שהאפקט הוא אפסי (בטח שעל הכביש) - אתה מוסיף סכנה של סדק.

למעשה כמעט כל הרכבים שאני מכיר פה (כולל רכבי מירוץ יעודיים) משתמשים בדיקים רגילים - ממיאטות ששוקלות קילו וחצי ועולות שתי גרוש ועד פורשים שעוברים לדיסקים מלאים עקב בעיות סדקים במאמץ במחוררים / מחורצים.

רוצה לשפר את הבלימה ? אחלה , אולי כדאי קצת גם להבין מה אתה רוצה לשפר.

בשביל דעיכה הבעיה לרוב היא רפידות בלם ״פרווה״ - רפידה שמיועדת לטמפ׳ יותר גבוהות ועם מקדם חיכוך גבוהה יותר (פרודו DS2500 לדוגמא היא רפידה לא רעה לרכבים ספורטיבים) - תשפר את המצב. היא גם תיתן ״נשיכה ראשונית״ יותר רצינית.

אסור להגזים פה - כי רפידות שמיועדות למסלול מצד שני - דורשות חימום כדי להגיע לטמפ׳ עבודה.

שלב הבא יהיה כנראה הנוזל בלימה כמו שאמרו פה - בגדול נוזלים שהם dot 5.1 הם אחלה ליומיום והמרווח החלפה שלהם יותר גבוהה - אבל אחרי חימום - הם מאבדים אפקטיביות. השלב הבא זה לקפוץ לdot 4 שמיועדים לספורט מוטורי (כמו הATE הכחול / זהוב , או RBF600 , אין שום צורך ב660 לכביש). כאמור - הזמן החלפה שלהם הוא תכוף יותר - משמעותית. חצי שנה זה קצת overkill אבל שנה זה הגיוני. וזו עבודה.

צינורות בלימה זה נחמד , משפיע בעיקר על הfeel. לא נחוץ באמת לרכב כביש. אם הצינורות ישנים ואתה צריך להחליף - אחלה , אחרת - אפשר לדלג.

כל מה שנכתב למעלה מניסיון גם על הכביש וגם על מסלול וג׳ימקנות + חברים שבתחום של הכנת רכבים למרוצי wheel to wheel שגם עוסקים ומתחרים בזה עשרות פעמים בשנה.

DS2500 דווקא דוגמה לרפידה רעה לרכב ספורטיבי, חוץ מזה שעל הנייר לרפידות אין תקינה לכביש ציבורי, היא פחות מתאימה ליום-יום. אלא אם כן פותח האשכול נוהג במסלול בתדירות מאוד גבוהה אין סיבה לקנות אותם.. עד טמפ' עבודה הנשיכה לא קיימת

מסכים שהשיפור בלימה הראשון צריך להיות ברפידות, פרודו DS PERFORMANCE יתאים עבורו וגם טארוקס קורסה, אנדלס למיניהם וכו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Liviur, תשובה מעולה. מה רע ב-DS2500 ליום יום? הן ממש לא רפידות קיצוניות בשום צורה, שתי לחיצות קלות והן כבר בתחום היעיל שלהם. הפרש זניח לעומת DS PERFORMANCE עם יתרון קל כאשר ממש לוחצים, כמו ביום מסלול קליל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי את הפרודו ds2500 בשני רכבים שונים לעורך השנים - אין לי מושג מה הבעיה שלהם ביומיום.

הם ממש לא רפידות מי ישמע קיצוניות ודווקא למסלול (שוב - אני מדבר על 4-7 מקצים של 20 דקות - לא איך שהימי מסלול בארץ) הם לא מספיקות מעבר לרמת ביניים.

יש נתונים יבשים (מקדם חיכוך , טמפ׳ עבודה) - הם לא קיצוניות - הם בערך 2 דרגות מעל רפידות רגילות. לא הייתי ממליץ על משהו שאין לי ניסיון אישי איתו - מכיוון שהזמינות רפידות בארץ היא קצת שונה המלצתי על מה שהכרתי ואני יודע שמוכרים בארץ.

אם אתה אומר שאין תקינה - סבבה. זו סיבה הגיונית (זה נשמע אבל דיי הזוי - 2 הסטים שהיו לי - היו בארץ)

• רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

היו לי את הפרודו ds2500 בשני רכבים שונים לעורך השנים - אין לי מושג מה הבעיה שלהם ביומיום.

הם ממש לא רפידות מי ישמע קיצוניות ודווקא למסלול (שוב - אני מדבר על 4-7 מקצים של 20 דקות - לא איך שהימי מסלול בארץ) הם לא מספיקות מעבר לרמת ביניים.

יש נתונים יבשים (מקדם חיכוך , טמפ׳ עבודה) - הם לא קיצוניות - הם בערך 2 דרגות מעל רפידות רגילות. לא הייתי ממליץ על משהו שאין לי ניסיון אישי איתו - מכיוון שהזמינות רפידות בארץ היא קצת שונה המלצתי על מה שהכרתי ואני יודע שמוכרים בארץ.

אם אתה אומר שאין תקינה - סבבה. זו סיבה הגיונית (זה נשמע אבל דיי הזוי - 2 הסטים שהיו לי - היו בארץ)

בכנות לא יצא לי להשתמש בהם אז לא יכול לדבר מניסיון כמוך, מניח שאפשר להסתדר איתם בסדר גמור גם ביום-יום

העניין שפרודו מצהירים שהם מיועדים לשימוש תחרותי/אופרוד ולא מאושרים לשימוש בכביש קצת מרתיע, לגבי התקינה זה נאמר לי מהיבואן בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מוזר , לגבי מה פרודו אומרים - זה לא נכון:

https://www.ferodoracing.com/products/car-racing/racing-brake-pads/ds2500/

https://www.ferodoracing.com/products/car-racing/racing-brake-pads/ds3000/

2 דברים להסתכל עליהם:

1. בds3000 יש הזהרה מפורשת לגבי זה שהן לא מתאימות לכביש

2. המקדם חיכוך והטמפ׳ עבודה - אלו של הds2500 הן לגמרי של רפידות ספורטיביות לכביש.

בקיצר ה2500 זו רפידה היברידית שמתאימה בהחלט לכביש ולמסלול (לשימוש קל / קצר - לא למירוצים שלמים)

צריך לקחת בחשבון אגב שככל שהרפידה אגרסיבית יותר - כך החיים של הדיסקים קצרים יותר כן ? אין מתכון קסם.

ולגבי התקינה בארץ - קניתי שני סטים בארץ... אבל עברו מעל 10 שנים. לפחות ״פעם״ היתה להם והן יובאו בצורה סדירה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DS2500 דווקא דוגמה לרפידה רעה לרכב ספורטיבי, חוץ מזה שעל הנייר לרפידות אין תקינה לכביש ציבורי, היא פחות מתאימה ליום-יום. אלא אם כן פותח האשכול נוהג במסלול בתדירות מאוד גבוהה אין סיבה לקנות אותם.. עד טמפ' עבודה הנשיכה לא קיימת

מסכים שהשיפור בלימה הראשון צריך להיות ברפידות, פרודו DS PERFORMANCE יתאים עבורו וגם טארוקס קורסה, אנדלס למיניהם וכו

ברכב הקודם היו לו ds250 שייבאתי מחו"ל. רפידות מצויינות עם נשיכה ראשנית מעולה וכמעט ללא דעיכה וכל זה.על דיסק קטן של 288 ממ. ממש ממש חסרות שלי ברכב הנוכחי למרות שגודל דיסק עכשיו 345 ממ. ואם כבר משדרגים ר רפידות בשילוב לדיסק מקורי/תואם מקור מה ממה שיש בארץ מומלץ שהנשיכה הראשנית תהיה יןתר חזקה וקצת פחות דעיכה. נטו לכביש ללא מסלול בכלל אך רכב יחסית חזק.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@misterb endless mx-72?

רפידות דל פרודו DS2500 דורשות עבודת ניירת , כלומר הצהרה שהן למסלול בלבד  ולא לכביש ציבורי .

פותח השרשור: במידה ונוזל בלמים לא הוחלף תקופה, ניתן לקנות בארץ נוזל מצויין של ATE SL6 שלא דורש החלפה כל חצי שנה .( את הכחול לא מייצרים וזהב שנקרה type 200 צריךלהזמין מחו"ל). ישנו נוזל של קסטורל fast react , אנשים שהתשמשו בו נתנו פידבק חיובי.

רפידות טובות כמו וזולות יחסית שעדינות על צלחת הן ate ceramic, trw dtec, brembo xtra. רפידה יותר רצינית ועדיין במחיר הגיוני תהיה פרודו ds preformance . אופציה נוספת היא לחפש בארץ או ישר להזמין מחו"ל רפידות של EBC (עדיף סדרה צהובה על פני אדומה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו, ה-DS2500 רפידה מעולה ויחסית יום יומית.
היא דורשת צלחת משודרגת, אחרת תגרום לבלאי מואץ על צלחת "רגילה", כפי שציינת.

עם זאת, חשוב לציין שהיא מוגדרת כ-RACE USE. משמע אין לה תקינה בארץ וצריך לחתום על שימוש במסלול בלבד. לפני עשור היה יבואן אחר ולא הייתה מגבלה שכזו.

מי שלא רוצה להתעסק בחתימות ורוצה רפידות עם תמורה טובה לכסף - יש אופציות הגיוניות וראויות לפניו.

1. ברמבו Xpad. רפידה שנועדה לעבוד בעיקר בשידוך לצלחת אקסטרה מחוררת / מקס מחורצת של היצרן.
    סדרה שנמצאת מעל ה-OEM הבסיסית. רפידה קרמית - שקטה, פחות מלכלכת, מספקת ביצועים משודרגים וזולה להפליא.
  2. פרודו DS פרפורמנס (או ברמבו HP1000. אותה רפידה, רק פחות נפוצה בארץ).
    אצלי הן שודכו אל הצלחת המקורית של הטרופי, זה בלם טוב יותר ובמקביל יצר לא מעט שריקות מעיקות ובלאי מואץ לצלחת. 
  3. ברמבו HP2000 (המקבילה של ה-DS2500, רק עם תקן לכביש).
    אני נוסע עימן בשידוך לצלחת ברמבו אקסטרה מחוררת - עובד נהדר בכביש ובמסלול, ואפילו שומר על שקט יחסי.

יש גם את אנדלס שהן כבר בליגה מעט אחרת והתמחור שלהם בהתאם.

לגבי נוזלי בלימה,
ה-RBF660 יקר יחסית ודורש החלפות תכופות. ה-RBF600 אמור לספק מרווח החלפה הגיוני יותר.
אני עם הקסטרול React ומרוצה ממנו בהחלט. הוא עולה בערך כמו ה-RBF600 ואינו מצריך החלפות תכופות.

עריכה אחרונה על ידי RS

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת. הגיע זמן להחליף רפידות אחוריות ועל הדרך אחליף גם דיסקים. החלטתי ללכת על תואם מקור. דיסקים של febi ורפידות trw. בעוד כמה חודשים צריך להחליף גם את הציר הקדמי אך בקדמי רוצה משהו יותר אגרסיבי אבל ממש לא מסלול. האם לשים דיסקים תואמי מקור בשילוב עם אחת הרפידות כמו yellowstuff/ ds performance או בנוסף לרפידה להחליף גם דיסקים של dba? אם מדובר בתוספת סביב 500 שקל אז אין משמעות.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...