Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקטון הורדת "ג'ינג'ים" מלקסוס IS300h ויישום ציפוי קרמי CarPro CQ UK3.0

שימו לב! השרשור הזה בן 1428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי כמה שבועות עם הציפוי אני מקפיץ את השרשור כדי לחלוק רשמים של שטיפת הרכב עם ציפוי לעומת המצב הקודם, בלי ציפוי.

שטיפת הרכב פתאום קלה הרבה יותר! הלכלוך פשוט ״מחליק״ עם מעבר אחד של הספוג. ברוב הכמעט מוחלט של המקרים לא צריך לשפשף עם הספוג על מנת להוריד את הלכלוך, גם כזה שהוא עיקש יותר (למשל חרקים בפגוש הקדמי), מספיק מעבר אחד והופ - הכל נקי.

לטעמי, זה היתרון הכי גדול כרגע בציפוי (וזה לעומת המצב הקודם - יישום אוטם צבע כל חצי שנה ו- QD בסוף כל שטיפה), ה״עול״ הזה של שטיפת הרכב פוחת בהרבה תודות לציפוי.

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שבהשוואה לאוטם והQD שהשתמשת עד עכשיו, עם הציפוי קל הרבה יותר לנקות?

ובאיזה אוטם ו-QD השתמשת?

אגב, גם את הציפוי צריך לתחזק, מקווה שאתה אכן עושה את זה, כדי שהתוצאות יישמרו לאורך זמן.

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2020 בשעה 17:04, imprezadude כתב:

כן, קל הרבה יותר, חד משמעית.

ובאיזה אוטם ו-QD השתמשת?

אוטם של Menzerna PL ו-QD של סונקס.

אגב, גם את הציפוי צריך לתחזק, מקווה שאתה אכן עושה את זה, כדי שהתוצאות יישמרו לאורך זמן.

מיישם CarPro Reload כל כמה שטיפות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שזה לא ישים אם אני יעשה את זה בחנייה מקורה אבל לא סגורה ארמטית?

ושאלה אם אחרי שעברתי כמוך על כל הרכב (כפי שידוע לל עכשיו המזג האוויר מאוד חם וסיכוי לגשם אפסי) יהיה אפשר להשים את הרכב בחוץ אחרי שמסיימים?

ומה העלות של כל הנושא הזה ו?

אם אפשר לעשות ידני הכל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, CAPOBOSS כתב:

אני מאמין שזה לא ישים אם אני יעשה את זה בחנייה מקורה אבל לא סגורה ארמטית?

ושאלה אם אחרי שעברתי כמוך על כל הרכב (כפי שידוע לל עכשיו המזג האוויר מאוד חם וסיכוי לגשם אפסי) יהיה אפשר להשים את הרכב בחוץ אחרי שמסיימים?

ומה העלות של כל הנושא הזה ו?

אם אפשר לעשות ידני הכל? 

לא הייתי עושה את זה בחניה גם היא מקורה. מספיק קצת חול שבטעות יתפס בפולישר בזמן הפוליש ויגרום לשריטות ויווצר יותר נזק מתועלת. הייתי מחפש לשכור מקום לכמה שעות בשביל התהליך הזה (נדמה לי אפילו פורסם כזה בפורום).

אפשר לשים את הרכב בחוץ (כמובן בהנחה שהמזג אוויר חם כמו עכשיו), זה אפילו לא רע כי זה מאחה את הציפוי מהר יותר.

לגבי ביצוע כל העבודה ידנית, לדעתי זה לא ריאלי. הרי המטרה היא לא סתם ליישם את הציפוי ולהגיד שישמתי אלא קודם כל להגיע למצב שהמשטח במצב קרוב למושלם ומוכן לציפוי (בלי מזהמים על הצבעשהצטברו עם הזמן, סווירלים עד כמה שאפשר וכו׳).

כל תהליך ההכנה הנ״ל קשה ומתיש גם כשיש את הכלים הדרושים לכך אז ידנית? לא הייתי נכנס לזה.

לגבי העלויות - 

יש קניה חד פעמית של פולישר DA, פדים (בערך 10 דולר לפד) כתלות בצורך ובמצב הרכב (פוליש חד שלבי, דו שלבי).

מטליות מיקרופייבר לניגוב של הפוליש (בערך 10-15 שקל למטלית באוטוסטור).

פלסטלינה 79 ש״ח באוטוסטור. אפשר להשתמש במים + סבון כלים ולא חייב נוזל יעודי לפלסטלינה, העיקר שתחליק בקלות על הפח של הרכב.

אלכוהול IPA בסביבות 15 ש״ח.

ואם לא שכחתי משהו אז זהו, הדבר הבא זה כבר הציפוי עצמו שאת עלותו פירטתי בהודעה הראשונה (180 ש״ח כולל משלוח).

לפני 10 שעות, iAmital כתב:

הmenzerna pl משאיר סימנים על פלסטיקה כשבא איתה במגע?

לפני שהייתי מיישם את האוטם הייתי מכסה את חלקי הפלסטיק והגומי שעלולים לבוא במגע עם נייר דבק (מסביב לחלונות, מסביב לסאנרוף, פנסים וכו׳) ובסוף התהליך מוריד את הנייר דבק ולא נשאר שום סימן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובאיזה אוטם ו-QD השתמשת?

חד משמעית יותר קל לנקות את הרכב אחרי ציפוי, המים פשוט מחליקים מהרכב והלכלוך יורד בקלות. ניסיתי המון אוטמי צבע של מגוון חברות כמו SCHOLL SONAX TUTRTLE וכו ואף אחד מהם לא נתן תוצאה דומה לזה של ציפוי. אגב, ע"מ להגדיל עוד יותר את אפקט דחיית המים ולהפוך את המשטח לעוד יותר חלק הזמנתי את CARPRO GLISS, שזה בעצם שכבה עליונה לציפוי, אעדכן בהמשך לגבי תוצאות.

לפני 7 שעות, MMi כתב:

לא הייתי עושה את זה בחניה גם היא מקורה. מספיק קצת חול שבטעות יתפס בפולישר בזמן הפוליש ויגרום לשריטות ויווצר יותר נזק מתועלת. הייתי מחפש לשכור מקום לכמה שעות בשביל התהליך הזה (נדמה לי אפילו פורסם כזה בפורום).

יש לי חניה מקורה בבית, ביצעתי בשנים האחרונות טיפולי דיטיילניג מקיפים לכל רכבי המשפחה, שכללו בין היתר פוליש דו שלבי ולא נתקלתי בבעיה. צריך להקפיד על ניקיון של הפד בין המעברים ולא אמורה להיות בעיה מיוחדת.

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Krd כתב:

חד משמעית יותר קל לנקות את הרכב אחרי ציפוי, המים פשוט מחליקים מהרכב והלכלוך יורד בקלות. ניסיתי המון אוטמי צבע של מגוון חברות כמו SCHOLL SONAX TUTRTLE וכו ואף אחד מהם לא נתן תוצאה דומה לזה של ציפוי. אגב, ע"מ להגדיל עוד יותר את אפקט דחיית המים ולהפוך את המשטח לעוד יותר חלק הזמנתי את CARPRO GLISS, שזה בעצם שכבה עליונה לציפוי, אעדכן בהמשך לגבי תוצאות.

יש לי חניה מקורה בבית, ביצעתי בשנים האחרונות טיפולי דיטיילניג מקיפים לכל רכבי המשפחה, שכללו בין היתר פוליש דו שלבי ולא נתקלתי בבעיה. צריך להקפיד על ניקיון של הפד בין המעברים ולא אמורה להיות בעיה מיוחדת.

אשמח שתעדכן לגבי ה-GLISS, ובכלל על אופן היישום על ציפוי קיים והכנה שלו לקראת השכבה הנוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...