Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

רוב התאונות מתרחשות ממה שאני רואה בסרטונים ממש אבל ממש מזוויעים - כשהמעצורים של הליפט קורסים או כשהרכב שהועמס עליהם הוצב לא נכון על הליפט או פשוט מחליק ממנו. 

גם אם תאונה כזו לא ישר נגרמת במעיכה למוות של מי שהיה מתחת לאותו הליפט בהרבה מקרים כאשר הרכב והליפט קורסים - דברים בדרך נמעכים ומתנפצים ועפים לכל עבר כמו רימון רסס וזה יכול לפגוע בצורה קשה גם באנשים שנמצאים בסביבת כל המרחב של המוסך. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, save כתב:

מיכנית אמפראל טובים.

אמפאר.

אמפאר.

לא אמפראל.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, save כתב:

מיכנית אמפראל אמפאר טובים. אבל כל מה שקשור לחשמל או מחשבי הרכב : חלשים . זו דעתי על סמך ניסיון קצר איתם.

מצב נפוץ במחוזותינו

מכאנית לא יצא לי להתרשם מהם יותר מידי (כי בעיות מכאניות לא היו לי ב THP165, טפו טפו), אבל מההתרשמות שכן היתה הדיאגנוסטיקה שלהם היא בגדול לעבור על איזה תרשים שמישהו כתב ולהחליף מה שכתוב בו. כשהם נתקלים במצב שהוא לא מכסה, אין להם מושג מה לעשות - לדוגמה, הרכב שלי עמד שם יומיים עם טמבון מפורק כי הם לא ידעו מה גורם לבעיה בחיישן חניה ופשוט חיכו לתשובה מהצרפתים מה לעשות.

יכול להיות שלמוסכניקים שם יש יד טובה, אבל כשיש בעיה שמאובחנת/מטופלת לא נכון זה לא יעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nadavd4 כתב:

- לדוגמה, הרכב שלי עמד שם יומיים עם טמבון מפורק כי הם לא ידעו מה גורם לבעיה בחיישן חניה ופשוט חיכו לתשובה מהצרפתים מה לעשות

מצב עדיף על פני החלפות ופירוקי רכיבים מתוך ניחוש

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, BEEKER כתב:

מצב עדיף על פני החלפות ופירוקי רכיבים מתוך ניחוש

גם זה היה. הם החליפו קודם את מחשב חיישני החניה וביקשו ממני לבדוק אם התקלה חוזרת.

מעניין מה קורה כשמישהו מגיע אליהם עם פיורטק ונורת שמן דולקת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nadavd4 כתב:

כשהם נתקלים במצב שהוא לא מכסה, אין להם מושג מה לעשות - לדוגמה, הרכב שלי עמד שם יומיים עם טמבון מפורק כי הם לא ידעו מה גורם לבעיה בחיישן חניה ופשוט חיכו לתשובה מהצרפתים מה לעשות.

יכול להיות שלמוסכניקים שם יש יד טובה, אבל כשיש בעיה שמאובחנת/מטופלת לא נכון זה לא יעזור.

זה ממש לא קשור למוסך, זה קשור למתווה שקבע היצרן בכל מה שקשור לבדיקות שאתה עושה ברכב (באחריות בעיקר, אבל לא רק).

היצרן קובע שמעבר ל X זמן שהוא נותן לך לפתור את הבעיה בעצמך (זמן מצחיק בד"כ - 30 עד 45 דק' בד"כ) אתה מחוייב לפנות אליו לקבלת פתרון - אחרת אתה יכול לעבוד עוד הרבה שעות ולא תקבל על זה אגורה שחוקה.אם הרכב לא באחריות זה כבר פחות בעייתי.

היית עובד בחינם ? לא נראה לי. 

אז זה מה שעושים במוסכים. עובדים במתווה שהיצרן החליט עליו.

איציק

• אהבתי 1
  • מעניין 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ב"ארצנו הקטנטונת" זמן תקן של 10 דקות מחויב בשעות שלמות (בטענת חיוב שזה  שעה או חלק ממנה) למרות הפירוט בחלקי  שעות, כי יש "חיוב גלובלי" למשל שרות תקופתי , 380 שקל + מע"מ וחוץ מזה פרטני לכל פעולה.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, zaf כתב:

אבל ב"ארצנו הקטנטונת" זמן תקן של 10 דקות מחויב בשעות שלמות (בטענת חיוב שזה  שעה או חלק ממנה) למרות הפירוט בחלקי  שעות, כי יש "חיוב גלובלי" למשל שרות תקופתי , 380 שקל + מע"מ וחוץ מזה פרטני לכל פעולה.

לא ברור על מה אתה בא להתווכח.

היצרן קבע זמן X לדיאגנוסטיקה ראשונית. משם והלאה הוא לא משלם.

כל היתר לא רלוונטי.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ויכוח, אבל יש דוגמאות .
החלפת תושבת מנוע, במקרה שלי זה היה בפורד פוקוס דור ראשון (מזמן מאד) , זמן התקן 15 דקות. בפועל היה למעלה משעה. למה? כי קודם  שחררו בורג עליון , אחר כך העלו על הליפט ותמכו את המנוע ושחררו את התושבת . עזבו והלכו להביא תושבת. חזרו אחרי רבע שעה … בקיצור מרחו הזמן. בפועל חישבו מתי נכנסתי למוסך ומתי סיימו.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל מה זה קשור למה שכתבתי? 

זה שבמוסך כלשהו היה לך עניין אחר, זה לא אומר כלום - עם כי אני מסכים שהחלפת תושבת מנוע לא צריכה להיות מחוייבת כרבע שעה עבודה (יש זמן קבלת הרכב, עבודה, נסיעת מבחן אם צריך ושיחרור הרכב). רבע שעה לא מספיקה. אם זה חלק מטיפול כלשהו, זה כבר עניין אחר. 

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד 

זוכר שהחליפו לי מכסה שסתומים בRCZ במוסך המורשה .

זול זה לא היה ....

• אהבתי 1
ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...