Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

הרכב על 113 אלף קילומטרים והפורק מקורי, אורך החיים של הפורק הזה מוצהר להיות נמוך מהמרחק שהרכב עבר, אז איפה הקטסטרופה המכאנית כאן?

הרכיב עדיין עובד גם. תחזוקה מונעת יותר גדולה נכון, מסכים.

מנוע עם תכנון שיש בו מספר נקודות כשל, ורובן מאחורי אם לא אולי כולן. אצבע על הדופק יש לי גם על הסובארו שתכלס התחזוקה שלה יקרה יותר למרות האמינות. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זו בדיוק הטענה שלי. אחרי הכל כל מי שחי כאן בפורום "יודע" שהמנוע הזה מועד לפורענות ואילו אצלך טפו טפו, בינתיים אתה מתעסק רק בטיפול מונע וגם זה לא באופן יותר מדי תדיר. ולשם כיוונתי, אם לא הובן, מדובר בקומפלימנט.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2014 רוב, אם לא כל השיפורים של היצרן לכל המחלות של המנוע הזה כבר עודכנו בקו הייצור. 

• מעניין 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב בסיכום שלי על המנועים האלה. היצרן החליף 3 רוויזיות של שרשראות תזמון ומותחנים, הרוויזיה האחרונה הוצגה ב-2013. בעיות בשרשרת היו הגורם להיווצרות "פיח" על השסתומים. לאחר הצגת הרוויזיה החדשה, הבעיה נעלמה. 

• מעניין 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.9.2021 בשעה 18:05, רועי5 כתב:

אבל זו בדיוק הטענה שלי. אחרי הכל כל מי שחי כאן בפורום "יודע" שהמנוע הזה מועד לפורענות ואילו אצלך טפו טפו, בינתיים אתה מתעסק רק בטיפול מונע וגם זה לא באופן יותר מדי תדיר. ולשם כיוונתי, אם לא הובן, מדובר בקומפלימנט.

אל תישכח שאתה קורא כאן שרשור רציף ואתה רואה עידכון בעיקר כשיש תחזוקה על הרכב או כשאני יוזם אחת. 

סה"כ עברתי עם הרכב עכשיו חצי שנה שקטה מאוד והתחזוקה של שרשרת התזמון התרחשה אם תבחן את המציאות - אחרי שהרכב נכנס לבור ויום למחרת התחלתי לשמוע רעשים בגלל שני פוליז שיצאו מכיוון ולמזלי זה גם גרם לי לתפוס משהו (שאני מתאר לעצמי שזו תחזוקה שבעלי הרכב הקודמים לא רצו להשקיע בה ואני נסעתי איתה שנה ככה...) בזמן. 

מה גם עצם העובדה שהייתי טיפש מספיק להמתין 4 חודשים לטרמוסטט רק בכדי לחסוך 400 שקלים ובזמן הזה נסעתי עם מנוע קר שהזריק קצת יותר דלק וצבר קצת יותר פיח - בטח ובטח שלא תרם לזה. 

עכשיו בוא נגיד הלך מנוע EURO5 - מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? השתלת מנוע EURO6 THP165? כי אני לא רואה מאיפה יביאו לי כרגע עוד THP155 EURO5 למיטב ידיעתי כל ה508 והC5 שנמכרו עם המנועים האלה הם EURO4. 

ומקסימום אני אקבל את אותו מנוע רק חדש ועם כל המקטים מעודכנים - יש לי 5 שנים שקטות? - במקרה הכי גרוע. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה עולה מנוע כזה? וזמן ההשבתה של הרכב עד לסיום העבודה?

בגדול מסכים שגם התחזוקה של הB4 לא זולה, אבל בן של אחד השכנים מתעלל באחת כזו כבר שנים (2008 כמדומני) והרכב נוסע...
בסיטרואן אני מניח שהרכב היה מזמן מרים ידים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג אתה בקרוב גם תראה לא מעט תחזוקה על הB4 - במהלך החודש הקרוב יהיה לי שם לעשות ניקוי בהזרקה לבית מצערת, החלפת נוזל בלמים וטיפול שנתי. 

ועוד יהיה לי מתישהו לתקן שוב את הפנסים - פירוק טמבון ולמרות שאני ממש מבסוט על הליטוש האחרון - הולך לעשות את זה שוב עם גריט 3000 ולבסוף לקה שקופה על בסיס מים. 

שנה הבאה יהיה לי לעשות בסובארו טיימינג ופלאגים - פחות מ4-5 אלפיות זה לא יעלה לי ביחד עם הטיפול שיהיה, רצועות, טרמוסטט - נו? ומה עם הזמן שזה יקח? בזמן הזה כבר אפשר להחליף מנוע :) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, lanosforce כתב:

ד THP155 EURO5 למיטב ידיעתי כל ה508 והC5 שנמכרו עם המנועים האלה הם EURO4. 

מנועי ה ep נכנסו ל psa בשביל לתת מענה ליורו5, לא יורו4. לכן הם יורו 5 מהתחלה ולאחר מכן עלו ל 6 על נגזרותיו (6.1,6.2 וכד') 

• מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, lanosforce כתב:

אל תדאג אתה בקרוב גם תראה לא מעט תחזוקה על הB4 - במהלך החודש הקרוב יהיה לי שם לעשות ניקוי בהזרקה לבית מצערת, החלפת נוזל בלמים וטיפול שנתי. 

ועוד יהיה לי מתישהו לתקן שוב את הפנסים - פירוק טמבון ולמרות שאני ממש מבסוט על הליטוש האחרון - הולך לעשות את זה שוב עם גריט 3000 ולבסוף לקה שקופה על בסיס מים. 

שנה הבאה יהיה לי לעשות בסובארו טיימינג ופלאגים - פחות מ4-5 אלפיות זה לא יעלה לי ביחד עם הטיפול שיהיה, רצועות, טרמוסטט - נו? ומה עם הזמן שזה יקח? בזמן הזה כבר אפשר להחליף מנוע :) 

מת עליך ועל התחזוקה שלך 😀 - תגיד לי שאתה מוכר (-:

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכנית להחזיק את הסובארו עד אוגוסט 2025 - קניתי אותה מאבא שלי במטרה להחזיק בה עשור באוגוסט 2015 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של C3 עם 1.2, כל פעם שאני רואה את האשכול הזה קופץ אני מתחיל להתפלל למרות שאני אתאיסט שהרכב עדיין נוסע תקין. 

כמה דמיון יש בין המנוע 1.2 וה1.6 שלך? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lanosforce כתב:

התכנית להחזיק את הסובארו עד אוגוסט 2025 - קניתי אותה מאבא שלי במטרה להחזיק בה עשור באוגוסט 2015 

מה הקטע של הדיוק הזה, ברמת החודש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מיץ פטל כתב:

מה הקטע של הדיוק הזה, ברמת החודש? 

יש לו קטע כזה להגדיר מראש זמן תחזוקה מדוייק עם קובץ אקסל. עזוב, אל תיכנס לזה.

לפני 4 שעות, lanosforce כתב:

זה כולל את הדבקת המדבקה של ה S.Q. על הכנף האח' שמאלית או נטו עניין החזקת הרכב אצלך בדיוק 10 שנים בלי שום מדבקה מיותרת ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...