Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

כן יש על זה TSB מסובארו העולמית - תקרא כמה הודעות אחורה אני חושב שZAF העלה את הTSB 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תכינו פופקורן - תוציאו ממחטות! 

זוכרים שאמרתי שלפני כמה ימים הרכב עלה על בור ואז הבחנתי ברעשים? 

קודם כל היום בבוקר יצאתי לדרכי ב6:15 אל מוסך גבע - והאמת שהרכב התניע כרגיל ולא שמתי לב לאותם רעשים חריגים. 

בקיצור מפה לשם יוסי מגבע מתקשר אליי ונותן לי את דו"ח הנזק והאבחון - 

קיט טיימינג - כמה לא מפתיע השרשרת חופשיה מאוד והמותחן לא מחזיק לחץ שמן. 

תושבת מנוע עליונה שכדאי להחליף - 480 שקלים סה"כ אז יאללה למה לא. 

פולי משאבת מים שמתברר שהגומיה שמחזיקה אותו במקום התפוררה לגמרי ופשוט איננה - כנראה רק הרצועה וקיר הרכב מחזיקים אותה במקומה. 

260 שקלים. 

פולי קראנק מנוע עם גומיה מפוררת שהפרידה בין הטבעת הפנימית לטבעת המעטפת - זוכרים שאמרתי שהרכב נכנס לבור - כנראה שזה היה מה שפורר את הגומיה הזו סופית כי הטבעת החיצונית של הפולי קראנק נוגעת בבלוק! 

על הדרך יורכב צינור הטורבו החדש ויותאם אל מכסה השסתומים חיבור הנשם שלו. 

ואני מגיע אל יוסי ואני אומר לו תקשיב, הרכב סה"כ נוסע חמאה! (בחיי הרכב שקט לא שומעים בפנים כלוווום) 

:Check: זה למשל - בכלל לא דלק!!! 

:rofl:

הפעם היחידה שממש אבל ממש צריך שהנורה הזו תדלוק - כלום!!! 

בקיצור דו"ח נזק הכל כולל הכל באזור ה4300 - תכלס לעומת מה שתיארתי למעלה זה ממש בקטנה. 

אפשר לאמר שקרה לי נס! 

אני רוצה לראות את הבחור עם הX5 מתעלה על זה!!! אבל חייב להודות שעמנואל עם הדיסקו 3 הוא המנצח לבינתיים!

:Talk_hand:

• אהבתי 3

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התעלתי על זה עם הפיקאסו שלי באותו חודש! מכסה שסתומים (2900 +צינור טורבו שחייב להחליף כי החלק משופר) ומצערת ב4000 ש"ח :)

אה שכחתי חשוב לציין שזה היה חודש מהקניה של הרכב.

עד היום אני בטראומה

עריכה אחרונה על ידי yd b-4
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו די תפסיק, עוד!

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, lanosforce כתב:

אז תכינו פופקורן - תוציאו ממחטות! 

זוכרים שאמרתי שלפני כמה ימים הרכב עלה על בור ואז הבחנתי ברעשים? 

קודם כל היום בבוקר יצאתי לדרכי ב6:15 אל מוסך גבע - והאמת שהרכב התניע כרגיל ולא שמתי לב לאותם רעשים חריגים. 

בקיצור מפה לשם יוסי מגבע מתקשר אליי ונותן לי את דו"ח הנזק והאבחון - 

קיט טיימינג - כמה לא מפתיע השרשרת חופשיה מאוד והמותחן לא מחזיק לחץ שמן. 

תושבת מנוע עליונה שכדאי להחליף - 480 שקלים סה"כ אז יאללה למה לא. 

פולי משאבת מים שמתברר שהגומיה שמחזיקה אותו במקום התפוררה לגמרי ופשוט איננה - כנראה רק הרצועה וקיר הרכב מחזיקים אותה במקומה. 

260 שקלים. 

פולי קראנק מנוע עם גומיה מפוררת שהפרידה בין הטבעת הפנימית לטבעת המעטפת - זוכרים שאמרתי שהרכב נכנס לבור - כנראה שזה היה מה שפורר את הגומיה הזו סופית כי הטבעת החיצונית של הפולי קראנק נוגעת בבלוק! 

על הדרך יורכב צינור הטורבו החדש ויותאם אל מכסה השסתומים חיבור הנשם שלו. 

ואני מגיע אל יוסי ואני אומר לו תקשיב, הרכב סה"כ נוסע חמאה! (בחיי הרכב שקט לא שומעים בפנים כלוווום) 

:Check: זה למשל - בכלל לא דלק!!! 

:rofl:

הפעם היחידה שממש אבל ממש צריך שהנורה הזו תדלוק - כלום!!! 

בקיצור דו"ח נזק הכל כולל הכל באזור ה4300 - תכלס לעומת מה שתיארתי למעלה זה ממש בקטנה. 

אפשר לאמר שקרה לי נס! 

אני רוצה לראות את הבחור עם הX5 מתעלה על זה!!! אבל חייב להודות שעמנואל עם הדיסקו 3 הוא המנצח לבינתיים!

:Talk_hand:

הדיסקו 3 רמה אחת מעל כולם , הX5 שלי במקום השני 🤣

• מצחיק 1

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ערד זה מדליה 

בסוף שלושתינו נמצא את עצמנו באותו בית אבות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי ארד זו מדליה, ערד זו עיר, אי שם בדרום איפה שניסו לגנוב טנדר והגנב קיבל כדור

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכותרת של השרשור מכילה את המילה מפגר אז? 

אפרופו אני כרגע עם הרכב של אבא שלי - הB4 2015 פרימיום - אכבר רכב, לא עושה לי את זה - לא מפגר מספיק. 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, 

לא הספקתי לעדכן כי היה סופשבוע - הרכב יצא מהמוסך של גבע ביום חמישי. 

בבוקר הגעתי עם הרכב של אבא שלי לחולון והחזרתי לו את הרכב ומשם לקחתי מונית למוסך (אבא שלי כרגע ממתין לאישור של הרישיון שלו מוועדה רפואית ובמקביל גם בגלל הסגר הוא בבית בעיקר) - בקיצור בסובארו היה פנצ'ר שדרש החלפת שני צמיגי טויו פרוקסס. בפנצ'ריה היו להם רק גודרייד שהתאימו למידות אז כבר שמנו ודי - וואלה, סבבה לגמרי. 

לפני שאני מגיע בכלל לDS - הסובארו שלו בשנה וחצי פשוט גרסה את הצמיגים הקידמיים. ואכן המנוע 2.5 הזה מזיז את הרכב הזה יפה. באמת שזה רכב שנותן לבן אדם שפוי המון. 

מגיע לגבע. 

יוסי פשוט הראה לי את הגלגלות שירדו מהרכב.

הפולי משאבת מים עטוף בגומי ומותחן מנוהל מחשב נצמד אליו ממה שאני מבין ואז משאבת המים מסתובבת - חלק מהגומי היה חסר וברגע שאין מספיק גומי על הגלגלת הזו - נכון, משאבת המים לא תוזז ע"י המותחן. - עלה על זה בזמן! 

הפולי קראנק מנוע בצידו הפנימי היה שרוט וזה היה ממגע עם הבלוק (אין לי מושג איך לא שמעתי את זה) - נתפס בזמן. 

והשאר היה החלפת שרשרת והחלפת תושבת מנוע

בקיצור הרכב נוסע חלק, חמאה בדיוק כמו מקודם אם הייתם שואלים אותי אם אני מרגיש הבדל כלשהו - בחיים לא הייתי יודע שנגעו במנוע. 

אתמול מילאתי בערך 200-300 CC של שמן שהיו חסרים ועכשיו עוקב. 

הבן אדם גם יצא איתי גבר גבר - החליף לי את צינורית נשם הטורבו לכזו שתתחבר ללא אילתור איזולירבנד אל מכסה השסתומים ובנוסף לכך התקין את צינור הטורבו החדש. 

תענוג - המקום מומלץ בחום! 

• אהבתי 4
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכנס לוויכוח הזה אבל הדעות מאוד חלוקות לגבי זה. 

מקפיד שזוג קידמי יהיה שני צמיגים זהים וזוג אחורי יהיו שני צמיגים זהים. 

כשיכול - מחליף רביעיה שלמה. 

הB4 שלי כשהגיעה אליי מידיו של אבא שלי היתה עם פרוקסס CF2 מאחורה ואוייביישנים מקדימה - הוחלפו ברביעיית מישלנים אנרג'י סייבר ועכשיו היא נועלת רביעיית דאנלופים SP FM800 

אצל אבא שלי היא הגיעה מהמפעל עם רבעיית דאנלופים מהסדרה הכי גבוהה שלהם - לא זוכר כבר את השם שהיו פשוט זוועה מבחינת הנוחות שלהם, הוחלפו ברביעיית טויו פרוקסס שהיו פשוט מעולים למעט העובדה שאחרי שנה וחצי הזוג הקידמי פשוט היה גרוס. כרגע הזוג הקידמי הם של גודרייד. 

בכל מקרה חוזר לDS

- תמונה של המנוע באזור של צינור הטורבו. 

image.thumb.png.53cd6413e2d41227c303eb7681a6e772.png

מה שאתם רואים למעלה זה איפה שהיה אילתור של איזולירבנד - מתברר שיש למנוע הזה שני סוגים של מכסה שסתומים וצינורות טורבו. 

היה לי צינור טורבו עם נשם מסוג חדש ומכסה שסתומים מהסוג הישן ופשוט מישהו תיאם בינם עם איזולירבנד. הצינור טורבו גם היה מהסוג החדש - זה שהבאתי מחו"ל - יוסי פשוט החליף את צינור הנשם לאחד המתאים וזהו. 

היום בבוקר התנעתי - איזה שקט! עכשיו הבנתי שכנראה מהרגע שהרכב היה אצלי השרשרת כבר הרעישה פשוט זה החריף רק בשבועיים האחרונים. 

מה גם שנפל האסימון לגבי הפולי קראנק - באמת שמתי לב בשבוע וחצי האחרונים שרק בהתנעה לפעמים היה רעש מכאני ממש על השניה של ההתנעה - כנראה שזה היה המגע של הפולי קראנק בבלוק ואז הוא מייד התיישר. 

תפסתי את זה בזמן וגבע עלו על התסמינים מעבר לשרשרת של שני הפוליז וגם תושבת פגומה. 

מקווה לתת כאן סיכום שנה (שרשור חדש כבר) בתחילת מרץ. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יהיה אדי כל אשכול שלך 100 עמודים!

אני אומר סיכום כל עמוד עשירי.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל אדי הקילומטראג' וכמות התגובות מתחרים במרץ.

תענוג לעקוב - מצד אחד סיפורי התחזוקה שנותנים לך להרגיש שהרכב שבבעלותך "בובה" שלא עושה צרות, מהצד השני מערכות הסאונד שלא משנה כמה תשקיע במערכת שלך, ברור לך ששומעים בה גרוע לעומת זו של אדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, מיץ פטל כתב:

אצל אדי הקילומטראג' וכמות התגובות מתחרים במרץ.

תענוג לעקוב - מצד אחד סיפורי התחזוקה שנותנים לך להרגיש שהרכב שבבעלותך "בובה" שלא עושה צרות, מהצד השני מערכות הסאונד שלא משנה כמה תשקיע במערכת שלך, ברור לך ששומעים בה גרוע לעומת זו של אדי.

עזוב אדי בן אדם מאוס,
הוא יודע שאפשר להוציא תוצאה קטלנית מרכיבים כמו שלי אבל הוא אומר לאאא זה קל מידי,

תן לי רכיבים חרא ואני יוציא מהם סאונד טוב עם קצת כיוונים.

בעברית נדמה לי שקוראים לזה מתנשא.

בוא נהרוג אותו

• מצחיק 4
  • רעיון טוב! 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...