Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות לא יזנקו יותר ? [קונה דירה להשקעה, לא למגורים]

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אור בוא נהיה הוגנים

יימצאו פתרונות דיור ל 100 אלף דיינו או נוריד מהביקוש 100 אלף פראיירים / זוכים / בוכים דיינו

יירדו המחירים של שאר השוק דיינו

אם לאחר שהתוכנית תסתיים סגרנו את הפער הדפקטיבי שהיה בין ביקוש להיצע שהעלה את המחירים דיינו ( לא רק זה גם ריבית נמוכה מאוד גרמה לכך )

אבל ריבית נמוכה כנראה שתהיה איתנו עוד לא מעט זמן

על אחת כמה וכמה שהכל מתקיים אז דיינו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 310
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אגב

אני נמצא בקבוצת וואטסאפ של הפרוייקט

יש שם 148 חברים

שאלתי שם מספר פעמים וכל מי שהגיב טוען שקונה למגורים.

אתה קצת או מאוד תמים.

148 אנשים הם לא חברים שלך אלא בחלקם הגדול כנראה משקרים לך כי יש להם אינטרס מסויים. מנסיוני בתחום גם השכן מלמעלה לא יגלה לך בדיוק כמה הוא משלם עבור חודש שכירות במידה ואתה משכיר דירה בבניין.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור בוא נהיה הוגנים

1. יימצאו פתרונות דיור ל 100 אלף דיינו או נוריד מהביקוש 100 אלף פראיירים / זוכים / בוכים דיינו

2. יירדו המחירים של שאר השוק דיינו

3. אם לאחר שהתוכנית תסתיים סגרנו את הפער הדפקטיבי שהיה בין ביקוש להיצע שהעלה את המחירים דיינו ( לא רק זה גם ריבית נמוכה מאוד גרמה לכך )

4. על אחת כמה וכמה שהכל מתקיים אז דיינו.

עם 2-3 אני מסכים - אבל לא חושב שמחיר למשתכן יסייע לאחר שיפסיקו להזרים כסף לשוק.

4 מנוסח בלשון הווה ולכן לא נכון ואין לי כח לחזור על אותה הטענה.

עם 1 אני לא מסכים - כל הפואנטה שלי היא שפתרון סקיילאבילי לא יכול להיות ״לשחד״ כמות מצומצמת (ובעיקר - סופית) של אנשים ולהעמיד פנים שפתרת את הבעיה. מה הלאה, נמאס לנו מהעוני אז נדפיס יותר שטרות של כסף ונחלק לעניים..? הרי כל אי-ההסכמה שלנו היא על האם הפתרון הזה יעיל יחסית לאלטרנטיבות.

אני סבור שפתרון אמיתי, ארוך טווח, הוא פתרון שמטפל בבעיית השורש - ולא בסימפטום. לתת כסף לכמות מצומצמת של אנשים ולהוציא אותם מהשוק זה לא פתרון שורש, זה פתרון זמני - ובפרט, פופוליסטי. אני סבור שזה לא בר-קיימא כי הכסף צריך להגיע מאיפשהו, ויש דברים יותר חשובים מלתת לפלוני כמה מאות אלפי שקלים בשביל שיקנה לעצמו דירה. אבל עזוב, בוא נמתין לראות מה הגרעון ואיך הממשלה תתמודד עם זה כשיסתיימו בחירות מועד 9.

אישית, הייתי מעדיף שיקחו את המליארדים וישקיעו בתח״צ שתקשר בין הפריפריה למרכז (--> תגביר ביקוש לפריפריה), שישקיעו בייעול הרגולציה שגורמת לאישורי בניה לקחת שנים במקום שבועות, שירימו פרויקטים של דיור ציבורי עבור מעוטי יכולת, וכו׳. יש אנשים חכמים ממני שעוסקים בתחום ומציעים כל מיני פתרונות, אבל אף אחד מהפתרונות ארוכי-הטווח אינו אינסטנט, ולכן לא משרת את קמפיין הבחירות של שר האוצר.

(ואם כבר עושים מחיר למשתכן, שיגדירו קריטריונים ויפעלו לפיהם. בעיני, אם חד הורית המשתכרת שכר חציוני צריכה לקבל עדיפות על זוג הייטקיסטים, ומי שבוחר שלא למצות את כושר ההשתכרות שלו צריך לקבל כלום וחצי)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל דירה שנמכרה בפרוייקט הזה הוציאה רוכש משוק הנדלן ל7 שנים. זה סוד הקסם. כלל לא משנה אם הוא גר בה או לא.

עכשיו אם התוכנית הזו הוציאה רוכש משוק הנדלן וגרמה לו לרכוש דירה בפריפריה אז בכלל הרווחנו, וזה לא משנה אם הוא גר בה או לא.

כמה רוכשים כאלה יש? איך זה השפיעה על המאזן היצע ביקוש ? בטח הזיז לו הרי מגרילים וזוכים כמו משוגעים.

פותח השרשור הוא דוגמא מצויינת. הוא קונה דירה שהוא בחיים לא היה קונה כי היא לא מתאימה לו.

הוא משלם עליה מחיר שעד לפני כמה שנים היה נשמע הזוי.

הוא מרגיש טוב עם זה ואפילו עושה סיבוב.

הוא לא יקנה דירה ב-7 שנים הקרובות בראשל״צ.

בעוד שלוש שנים יפשירו פתאום מלא דיונות סביב ראשלצ ויקימו בניינים והוא יוכל רק לקלל.

במקום זה יקנו שם הרבה אנשים אחרים בלי בית ואולי גם במחיר סביר כי כרגע רגוע ואולי ישאר רגוע.

מה רע?

זה עלה כסף, אבל כל תוכנית הייתה עולה כסף. עכשיו אם יקחו את הפלסטר הזה על השבר וישימו שם גבס כמו שצריך הכל התאחה ויהיה טוב.

אם לא אולי גם יהיה טוב כי פסיכולוגית האווירה השתנתה קצת, לפני כמה שנים הוא פשוט היה קונה, אפילו לא שואל כי לא היה ספק.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוציאה רוכש מהשוק לשבע שנים, וייתכן מאוד שלאחר שבע שנים "הנעל השניה תיפול". אם כל מי שקנה באיזור שלא מתאים לו ירצה למכור אחרי שבע שנים כדי לקנות באיזור שלו, תהיה מאסה של מכירות בתקופה מצומצמת יחסית מה שיוריד את המחיר של מכירות בשוק החופשי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

ציפיתי לתשובה יותר מעמיקה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממני?

בגדול העלתם טעונים הגיוניים למדי.

אני גם מסכים עם זה:

אישית, הייתי מעדיף שיקחו את המליארדים וישקיעו בתח״צ שתקשר בין הפריפריה למרכז (--> תגביר ביקוש לפריפריה), שישקיעו בייעול הרגולציה שגורמת לאישורי בניה לקחת שנים במקום שבועות, שירימו פרויקטים של דיור ציבורי עבור מעוטי יכולת, וכו׳. יש אנשים חכמים ממני שעוסקים בתחום ומציעים כל מיני פתרונות, אבל אף אחד מהפתרונות ארוכי-הטווח אינו אינסטנט, ולכן לא משרת את קמפיין הבחירות של שר האוצר.

בגדול לאף אחד מאיתנו אין תוכני מגירה מושלמת וגם לא יכולה להיות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 2-3 אני מסכים - אבל לא חושב שמחיר למשתכן יסייע לאחר שיפסיקו להזרים כסף לשוק.

4 מנוסח בלשון הווה ולכן לא נכון ואין לי כח לחזור על אותה הטענה.

עם 1 אני לא מסכים - כל הפואנטה שלי היא שפתרון סקיילאבילי לא יכול להיות ״לשחד״ כמות מצומצמת (ובעיקר - סופית) של אנשים ולהעמיד פנים שפתרת את הבעיה. מה הלאה, נמאס לנו מהעוני אז נדפיס יותר שטרות של כסף ונחלק לעניים..? הרי כל אי-ההסכמה שלנו היא על האם הפתרון הזה יעיל יחסית לאלטרנטיבות.

אני סבור שפתרון אמיתי, ארוך טווח, הוא פתרון שמטפל בבעיית השורש - ולא בסימפטום. לתת כסף לכמות מצומצמת של אנשים ולהוציא אותם מהשוק זה לא פתרון שורש, זה פתרון זמני - ובפרט, פופוליסטי. אני סבור שזה לא בר-קיימא כי הכסף צריך להגיע מאיפשהו, ויש דברים יותר חשובים מלתת לפלוני כמה מאות אלפי שקלים בשביל שיקנה לעצמו דירה. אבל עזוב, בוא נמתין לראות מה הגרעון ואיך הממשלה תתמודד עם זה כשיסתיימו בחירות מועד 9.

(ואם כבר עושים מחיר למשתכן, שיגדירו קריטריונים ויפעלו לפיהם. בעיני, אם חד הורית המשתכרת שכר חציוני צריכה לקבל עדיפות על זוג הייטקיסטים, ומי שבוחר שלא למצות את כושר ההשתכרות שלו צריך לקבל כלום וחצי)

טוב ניסחתי את 4 בלשון עתיד - אז עכשיו אתה מסכים לו

לגבי 1 חוץ מלקלל בלשון הייטקיסטית - סקיילאבילי - תרגום להדיטות יתקבל בברכה

בוא נראה למה אתה לא מסכים

יש 100 אלף אנשים שלא יכלו לרכוש דירה במחירים ששררו ערב התוכנית והנה נמצא פטנט

המדינה תצמצם את הגניבה שלה עד היום במכירת קרקעות , הקבלן יצמצם את תאבונו ויספק דירות במחיר שפוי יותר , יעגל פה ושם פינות בקשר למפרט.

והנה טרנספרנו את טרנספורטר לגלות של קרית מוצקין. מקום שבחיים לא היה רוכש בה דירה אילולא ההנחה. ולא רק זה הורדנו אותו ממעגל הביקוש באיזורי הביקוש.

אבל ההנחה היא פייק, הסברתי זאת ארוכות מדוע.

הוא חושב שקיבל הנחה של 400K אבל זו לא ההוצאה של המדינה. ולכן גם אתה טועה!!

ולמה אתה חושב שזה לא פתרון שורש?

ובוא לצורך הדיון נסכים שזה לא טיפול שורש אלא כיבוי השריפה ,בינתיים תחשוב על כל מה שכתבת כפתרונות אמיתיים ותממש אותם לא בלחץ השריפה אלא בניחותא.

למה המדינה צריכה לשדוד את תושביה בשביל פיסת קרקע?

כדי לחלק את זה למגזרים אחרים.

אמות המידה בתוכנית הראשונה היו:

שירות צבאי , נישואין , מספר ילדים , גובה ההכנסה מספר אחים ואחיות ועוד כיד הדמיון. ועל פי זה זכית בנקודות. קיבלת מספיק נקודות התקבלת לתוכנית.

איך מימשו אותה - לך קרא את הודעה 177 ותחכים.

מי שניסה לדאוג לפריפריה הייתה מפא"י , אבל היום הקפיטליזם שולט ולכן מי סופר את עיירות הפיתוח חוץ מהרצליה פיתוח.

עכשיו בוא אספר לך סיפור אמיתי

קיצור הרגולציה נעשה היום דרך יצור שנקרא תמ"ל

אם קודם עבדו על תוכנית מקיפה לשכונה שנתיים תוך מתן איזונים בין פיתוח לאקולוגיה שטחים ירוקים ועוד , היום עושים זאת בחודשיים וכך זה נראה.

רמיסה ברגל גסה שתהיה בכיה לדורות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קצת או מאוד תמים.

148 אנשים הם לא חברים שלך אלא בחלקם הגדול כנראה משקרים לך כי יש להם אינטרס מסויים. מנסיוני בתחום גם השכן מלמעלה לא יגלה לך בדיוק כמה הוא משלם עבור חודש שכירות במידה ואתה משכיר דירה בבניין.

תשמע אני מוכן לקרוא ולקבל הרבה דעות אבל למה שאתה כותב כאן אין שום בסיס.

אין שום קשר בין העובדה שהאנשים הספציפים שהגיבו לי טענו שהם קנו למגורים, לבין העובדה שמחרתיים אמצא מישהו שקנה להשקעה והוא יגיד או לא יגיד כמה הוא דורש.

אני נמצא בקבוצת וואטסאפ של הזוכים , עוקב אחרי האנשים, רואה מה הם שואלים, מה מטריד אותם ומי הם.

לחלקם בכלל אין הון עצמי ובקושי יכולים לקנות למגורים

אז בוא נחזור למה שכתבתי- בקבוצה יש 148 חברים

שאלתי מספר פעמים מי קנה למגורים ומי להשקעה

כל אלה שענו - ענו מגורים

לא חושב שיש להם אינטרס לשקר לי, הם בטוחים שכבר קניתי. מה יתן להם לשקר לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שהרבה פחות אנשים הפסידו כסף בהשקעות נדל"ן בישראל מאשר בכל סוג אחר של השקעה.

אתה אומר את זה מ-2 סיבות:

1. אנחנו בתקופה ארוכה של עליות.

2. הרבה אנשים יורשים ונכנסים להשקעת נדל"ן גם אם הם לא רוצים את זה. אין לזה מקביל בעולם העסקים וכשאתה מקבל דירה בחינם אין לך באמת איך להפסיד כי כל שקל שתכניס הוא רווח.

אנשים לא יודעים לחשב תשואה, לא מתמחרים הרבה הוצאות קטנות שמקטינות את התשואה, לא מהוונים סכומים כדי שתהיה השוואה הוגנת, לא מתמחרים סיכונים ואז כשהם מתממשים הם בוכים שהתשואה נמוכה (לא שווה את הסיכון), לא מתמחרים את הזמן שהם משקיעים (לדוגמא, עסק א' הרוויח 100 ש"ח ודרש ממך 100 שעות עבודה, עסק ב' הרוויח 50 ש"ח ודרש ממך 20 שעות עבודה, רוב האנשים יבחרו בעסק א' רק בגלל ש"הוא מכניס יותר").

מצחיק\עצוב שמצד אחד יש כאן כאלה שבאמת מנסים לעזור ולהראות את החסרונת (גם אם פחות אהבתי את הדעה שלהם)

ומנגד יש כאלה שמנסים בכל מחיר לתקוף את ההשקעה, כי אין להם זכאות\אפשרות\יכולת\אומץ לקנות נכס שרלוונטי להם בתוכנית.

מזכיר קצת דיונים בקבוצות של בורסה שהייתי רואה בעבר, שאחד החברים בקבוצה לא תפס מניה בזמן, ולמרות שהוא רואה את כולם מרוויחים הוא כל בוקר קם ומציג עשרות תרחישי איימים, כדי לגרום לכולם למכור אותה וככה הוא יפסיק לאכול את עצמו על זה שפספס את העסקה.

תאוריות תמיד אפשר למצוא ולהמציא בכל נושא שבעולם.

אבל צריך להיות מציאותיים ולחשוב בצורה הוגנת מה ההסתברות שתרחיש טוב או רע יתממש, ואיפה הסיכוי גבוה יותר.

לספר סיפורים ולתת תחזיות כל אחד יכול.

אתה מוציא כסף מהכיס שלך כדי לקנות נכס שישאר שלך.

אתה נותן למישהו לגור בו כדי שבמקום לשלם X תשלם רק חצי מ-X

אני קניתי ציוד בשווי של כמעט חצי מהדירה המדוברת

אני משכיר אותו לאנשים, לפעמים רואה שתיה נשפכת עליו, אנשים פוגעים בו, לא שומרים עליו וכו'

אבל בשורה התחתונה הציוד הזה מכניס לי כסף ומפרנס אותי. אז מה זה מעניין אותי אם בחלק מהזמן הוא מושכר, אם מדי פעם צריך להכנס למעבדה ואם יוצא לי לראות שמישהו עובר ליד ושופך עליו משקה בטעות ? בכל אותן סיטואציות אני מקבל עבור השימוש בציוד.

אז הוא עלה X ועם הזמן כיסו את ה X הזה

היו חודשים שפחות, היו חודשים שיותר.

וככה יהיה גם עם השוכר שיהיה בדירה.

אין ויכוח על זה שיכלתי גם להכשל ולמכור בהפסד, אבל זה לא היה נראה ריאלי כשעשיתי את הצעד

בכל צעד שאתה עושה בחיים אתה יכול לעצור ולהכניס את הסיכונים האלה, אז בוא לא נפתח עסקים, לא נתחתן, לא נספר שום דבר אישי לסובבים אותנו ולא נסמוך על אף אחד, יותר מזה, יש לי חבר שכשהוא נוהג עייף הוא לא נותן לעובד שלו לנהוג במקומו, כי מפחד שהעובד ירדם בזמן שהוא עצמו ישן ולא יודע מזה.

בוא לא נחייה פשוט.

כי על כל צעד שאתה עושה בחיים שלך אפשר להביא עשרות סיכונים שלא חשבת עליהם.

כולם יודעים ומבינים את זה

פשוט מעדיפים להגיד לך שיש סיכוי מאוד גבוה שהפסד כמעט בלתי אפשרי - יקרה

ורווח שמאוד הגיוני - לא יקרה

אתה שוב פעם לוקח את הדיון לכיוון של שחור ולבן.

אם אתה בעל עסק אז בטוח אתה יודע לבנות תוכנית עיסקית.

בוא תראה לנו את המספרים ונוכל לדבר תכלס.

אני לא טוען שתפסיד מהעיסקה, אבל אני כן חושב שהתשואה לא מצדיקה את הסיכון.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אלה שענו - ענו מגורים

מה לגבי מי שלא ענו?

בכנות מה ציפית שיענו לך? קנינו דירה להשקעה במסגרת מחיר למשתכן בתקווה שהרווח העתידי מהעסקה יאפשר לנו לרכוש דירה במקום שאנחנו אשכרה רוצים לחיות בו?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייבגני

זה חצי נכון המואדם

כי היא הופכת את הפריפריה לערי שינה שאתה נגדה בנחרצות כאן ובזליון שרשורים אחרים

מה שצריך לעשות הוא ליצור מקורות תעסוקה איכותיים בפריפריה תוך מתן עדיפות למעסיקים ולעובדים.

קח את אינטל כדוגמה הכי קיצונית שיש במתן העדפות אבל לך ל א.ת תפן זה היכן שהוא בלבנון הדרומית לך ל א.ת יוקנעם קיסריה מגדל העמק כדוגמאות בהם יש שילוב של תעסוקה איכותית שמביאה בעקבותיה אוכלוסיה איכותית

וליד כל אזור תעשיה כזה מוקמים עסקים תומכי התעשיה האיכותית.

מי אמר שעל כולם להתרכז בכיכר רבין ולעבוד בין הרצליה ליבנה.

מעבר מחנות צה"ל לדרום צעד מבורך

כל אלה ביחד ימגרו את התופעה המטורפת של עליית מחירי הנדל"ן. גם בצד מחיר הרכישה גם בצד של מחירי השכירות.

גם אם תהיה עליה של 1-2% לשנה זו לא עליה של 10-12% לשנה.

אני אהיה בצד של השוטים ואני מנבא ירידה במחירים.

הדבר היחיד שיכול להשפיע על נבואתי זה התגברות האנטישמיות בכל העולם שתביא לגל עליה נרחב מארצות הרווחה.

אולי לכיוון השני איזו מלחמה רצינית לא עלינו ועל שונאינו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני מוכן לקרוא ולקבל הרבה דעות אבל למה שאתה כותב כאן אין שום בסיס.

אין שום קשר בין העובדה שהאנשים הספציפים שהגיבו לי טענו שהם קנו למגורים, לבין העובדה שמחרתיים אמצא מישהו שקנה להשקעה והוא יגיד או לא יגיד כמה הוא דורש.

אני נמצא בקבוצת וואטסאפ של הזוכים , עוקב אחרי האנשים, רואה מה הם שואלים, מה מטריד אותם ומי הם.

לחלקם בכלל אין הון עצמי ובקושי יכולים לקנות למגורים

כל אלה שענו - ענו מגורים

לא חושב שיש להם אינטרס לשקר לי, הם בטוחים שכבר קניתי. מה יתן להם לשקר לי?

בוא נאמין למה שטרנספורטר כותב. ונניח שחצי מהקבוצה ענתה לו תשובות אמת למה להיות שליליים

והנה נמצאו פתרונות דיור לחצי מהקבוצה - נפלא בעיני

והנה נמצאו פתרונות לחצי הקבוצה השניה - המשקיעים - והורדנו אותם ממעגל הביקוש ברשל"צ - נפלא בעיני.

התוכנית עובדתתתתתתת

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...