Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים בשביל להתמודד עם יוקר המחיה?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה ספונג'ה? כי 4 ילדים וחתולה, זה למה...

יש רובוט ויש דייסון.

אבל אנחנו שוב מבלבלים בין צרכים של רווק לבין התנסויות אישיות למיניהן של חברי הפורום.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גישתי היא דווקא לקנות מכשירים וריהוט איכותיים, לטווח הארוך. כמובן שלא במחיר מוגזם.

אני כמעט תמיד בעד לשלם טיפה יותר אבל לקבל מוצר איכותי ועמיד. לא שזה בהכרח מעיד על איכות.

זו גישה בריאה בגדול, אבל לא בהכרח נכונה בשלב הזה של חייך.

סביר להניח שאתה לא רואה אתה זה כרגע, אבל יש הרבה וריאציה בכל דבר שקונים לבית - מצורת הידיות והמשענת של הספה ועד הצד שבו נמצאים הכפתורים בטוסטר. עכשיו כשאתה עדיין רווק ויכול להרשות לעצמך קצת גמישות זה הזמן האופטימלי לניסוי וטעייה, ואת זה הכי משתלם לעשות עם ציוד שנמסר או נמכר מיד שניה במחיר נמוך. יש הרבה אנשים שמשפצים את המטבחים שלהם למשל ומוכרים את כל הציוד בכמה מאות שקלים במקום אלפים שהיה עולה חדש. זה מאפשר לך לנסות אותו למספר חודשים, ואם לא אהבת - למכור הלאה ללא הפסד ולקנות משהו אחר. אחרי שנה-שנתיים כבר תדע מהן העדפותיך בכל תחומי האבזור לבית, מצורת המזלג והצלחת שהכי נוחות לך ועד הפיצ'רים שאתה חייב בתנור והרהיטים שבאמת שווה להשקיע בהם.

בניגוד לסנטימנט הרווח פה, אני דווקא הייתי נמנע מאיקאה בשביל כל דבר שגדול יותר מכף לערבוב סלט. הם באמת אחלה אופציה לאביזרים קטנים למיניהם או גופי תאורה פשוטים, אבל ה'עיצוב' של הרהיטים הפשוטים שלהם הוא משהו שרק אמא שוודית יכולה לאהוב, וזה מדרון חלקלק שדופק לך את כל הטעם וההבחנה האסטטית ברגע שאתה מתחיל איתם מגיל צעיר. אפשר לומר הרבה דברים טובים על איקאה, אבל מעבר לקלות של ההובלה וההרכבה העצמית באמת שאין להם שום יתרון על פני ריהוט משומש קלות ומעוצב/בנוי באופן איכותי יותר. זה בדיוק כמו לקנות טויטה אייגו בשביל להרגיש שקנית חדש, או להוציא את אותו סכום על רכב בן שנתיים-שלוש אבל עם מתלים נורמליים ובידוד רעש שלא מרגיש כמו סקייטבורד.

אם עדיין לא השתכנעת ממה שרשמתי לעיל, רק תחשוב על הסצנריו שבו אתה קונה ספה/מיטה/מזרון באלפי שקלים, מביא אותם הביתה וכעבור חודשיים מגלה שלא נוח לך לשבת או לישון עליהם. גם אם תצליח למכור אותם (וזה יקח זמן), תאבד הרבה כסף בתהליך. לכן אני אומר, קודם כל תנסה כמה דברים שונים ורק אז כשתיסגר על עצמך - תוציא את הכסף הגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^בהחלט נקודה למחשבה.

אפשר בהחלט להתחיל ממשומש, ומקסימום להחליפו אם הוא נפגם/נכשל בחדש או במשומש איכותי יותר.

תמיד עדיף להשאיר כסף בצד ליום סגריר.

זה בדיוק מה שקרה לי עם הפג'ו 107 = טויוטה אייגו.

השתמשתי בה כ-3 שנים. והיא הייתה מאוד לא נוחה.

עד שהיא התחילה "לדעוך" והיא הוחלפה ברכב אחר.

על ההתחלה זה היה נסבל אבל ככל שהזמן עבר, אני הבנתי שהרכב הזה מאוד לא נוח.

השברולט ספארק מרגישה כמו מרצדס לידה ובכיף אפשר לעשות איתו נסיעות ארוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי שהאיכות והעמידות שלהם בינונית, והמחירים לא כאלה זולים ביחס לחנויות רהיטים אחרות. הכוונה כמובן לא לחנויות מותגי שיט נובורישי בעיצוב איטלקי אלא כל מיני חנויות ריהוט קטנות.

לדוגמא, רכשנו ספה ענקית 2.5 מטר בהתאמה אישית במקום שנקרא ד"ר קאוץ' בדרום תל אביב ב3000 ש"ח כולל הובלה. במחיר הזה באיקאה יש רק ספות מעפנות וקטנות.

באיקאה המוצרים שבאמת יפים, הם גם תמיד הכי יקרים.

דווקא הכלים הקטנים שלהם הכי איכותיים ביחס למחיר. אטבי כביסה שלא מתפרקים, קרש חיתוך מצויין, כל מיני קנקנים, סכו"ם, כוסות, סדינים, וילונות וכאלה.

בעניין הספונג'ה, למה לעשות את זה לעצמך? אנחנו בעידן שואבי האבק מהחלל החיצון, ובשימוש יחד עם מגב וסמרטוטי רצפה חד פעמיים לא צריך את זה יותר. חוץ מהרהיטים, זה הורס גם את הדלתות.

אותו דוקטור שכיכב ב"רמזור"?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ה'עיצוב' של הרהיטים הפשוטים שלהם הוא משהו שרק אמא שוודית יכולה לאהוב, וזה מדרון חלקלק שדופק לך את כל הטעם וההבחנה האסטטית ברגע שאתה מתחיל איתם מגיל צעיר.

הפוך, גוטה. העיצובים של איקאה הם מעולים בדיוק מפני שמדובר בגלגול של גלגול

של עיצוב דני/סקנדינבי שעבר הפשטה מכל מה ש״לא נחוץ״. זיקוק של פרופורציות.

בחירת חומרים זה סיפור אחר, שמושפע בראש ובראשונה מ-$$$.

אבל חוץ מזה נראה לי שיש פה הסכמה בגדול, ואני כותב את זה בכל הזדמנות - יד שנייה / חינם / מצאתי בפח - עם קצת סבלנות לא צריך לקנות כמעט כלום.

נ.ב.:

גדלתי בבית עם ריהוט מדנמרק, אז אין ספק ש״הוחתמתי״ בעיצוב הסקנדינבי המודרני שאתה כנראה לא אוהב.

טוב, יש הרבה דברים שאתה לא אוהב ונהנה ללכלך עליהם בעזרת המקלדת, כבר התרגלנו.

איזה עיצוב נאה בעיניך? גרוזיני? פרוטו-סלאבי? קולוניאלי? קרניזים ורוזטות?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עיצוב סקנדינבי זה נהדר. בלי קישוטים וקישקושים שעולים בחומר ומפריעים לפונקציונליות. Less is more.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עיצוב נאה בעיניך? גרוזיני? פרוטו-סלאבי? קולוניאלי? קרניזים ורוזטות?

אני דווקא מאד מחבב את אסכולת העיצוב הסקנדינבי, אבל הבאדג'ט-ליין של איקאה לרווקים/גרושים טריים רחוק מזה כמו העיצוב של דאצ'יה לוגן מהרנו טאליסמן, וגם איכות הגימור בהתאם. אני לא יודע מתי יצא לך להתעסק עם קו המוצרים הזה לאחרונה, אבל אני מחליף דירות כל כמה שנים ורואה את החרא הגנרי הזה בכל מקום, פשוט מגפה.

כשעולים בתקציב זה כבר סיפור אחר גם בעיצוב וגם בחומרים, אבל במחירים כאלה זה כבר באמת עניין של טעם, כי יש לא מעט חנויות רהיטים קונבנציונליות שיכולות להתחרות עם מוצרים יותר נוחים או בצבעים שאיקאה עדיין לא שמעה עליהם. בקטגוריה הזאת היתרון העיקרי שלה הוא בזמינות המיידית, ובמדינות מתקדמות היא אפילו תשכיר לך ואן לפי שעה כדי שתוכל להוביל לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לדרגת הכניסה של איקאה, מהסוג שאפילו לא מופיעה בקטלוג, אז אנחנו לגמרי מסכימים.

אני מניח שנישאר חלוקים לגבי הקו המדויק שבו העלייה בתקציב תואמת לעיצוב מוצלח יותר.

- - - - - -

ועדיין, אם נמשיך להניח בצד את הנקודה של החומרים (שאני מתעקש לשים בצד, ברשותך),

קח את יחידת ״בילי״ - הפרופורציות שלה מושלמות. הכול ״נכון״ שם, רק צריך לבנות אותה מחדש

עם איזה עץ אגוז $$$ משובח ₪₪ כלשהו (ישקול פי 3 ויעלה פי 10, ואני לא סתם זורק מספרים).

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי קונה הכי זול שאני יכול למצא, ולמעשה זה מה שאני ואשתי עשינו כשהיינו רווקים. כל פעם שהיינו עוברים דירה הריהוט היה נדפק או שלא היינו אפילו טורחים להעביר אותו לדירה החדשה.

כשהתחתנו וקנינו בית החלטנו לקנות דברים שאנחנו רוצים ושיודעים שיחזיקו לנו לטווח הארוך. והיום גם אחרי כ-שנה וחצי שאנחנו גרים בבית משלנו רק לאט לאט אנחנו מרהטים אותו בדברים שאנחנו רוצים (ולא צריכים בדחיפות).

אתה לא תתחרט מקניית ריהוט זול בתור רווק ששוכר דירה, אתה כן תתחרט בדיעבד אם תשקיע בריהוט יקר ובעתיד פשוט תזנח אותו או תדפוק אותו.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

את הדירה הראשונה איבזרנו מתרומות של בני משפחה. עלה אפס ש"ח והחזיק 3 דירות.

מתישהו, עדיין בתקופת ה-budget, קנינו ארון 3 דלתות מהום סנטר. עברנו שוב 3 דירות ולא זרקנו אותו, הוא פשוט משונמך בדרגה כל פעם.

מה שמצחיק זה שהוא הולך ומתיישר, הדלתות יושבות בקו אחד כמו בקטלוג.

אשתי הצליחה לגרור אותי לאיקאה לפני איזה חודש אחרי כ-12 שנה שלא הייתי שם. רצתה דברים בסיסיים כמו תאי איחסון ומדפים או כוורות לחדר משחקים של הילדים שאי אפשר לעשות בו צעד אחד בלי למעוך איזה צעצוע.

הופתעתי כמובן מהמגוון וגם מרמת איכות והרכבה שהשתפרו באמת, גם אם היא עדיין לא עושה רושם על הקפדנים ביותר.

אבל תשוו אותה לחנויות שצצות ונופלות כמו יתושים עם הסחורה הבינונית במקרה הטוב, איקאה ממש בסדר מולם עם היתרונות המוכרים והברורים שלהם.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם דירות שמכיעות עם ריהוט קומפלט או חלקי. ממליץ לחפש מקום נוח לגור בו לתקופה ארוכה ולא לעבור כל שנה: סתם כאב ראש. כמובן תלוי ביחסים העתידים שלך עם בעל הדירה.

לגבי ספות: אני קניתי ספה פשוטה מחנות מפעל בעיר שבה אני גר. נראה איכותי, אבל לא נוחה במיוחד, אבל המחיר בהתאם. בשביל דירה ראשונה בהחלט היא מספיקה. בנוסף קניתי מאיקאה מיטה (שזה החלק היקר ביותר בקניה), שידה טלווזיה, וכוורת לאחסון.

היתרון המשמעותי של איקאה היא האחריות ארוכת טווח, שאולי בגלל זה כדאי. אחרת, גם רהיטי דורון ושותפיו יעשו אחלה עבודה וכמעט באותו מחיר (אם אני זוכר נכון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sperial, לצערי אין לי כל כך מה לקחת מפה.

אולי זה לא צעד הכי נבון וחכם כלכלית אלא יותר צעד סימבולי. אני לא רוצה לקחת מכאן שום רהיט אני מתכנן להשאיר את החדר AS-IS.

מה שאני כן אקח מפה זה טלוויזיה 42" (עד שאשתדרג ל55" 4K) , מסך מחשב ורמקולים.

בכל אופן, החדר הפנוי יוכל לשמש למטרות אירוח וגם אותי מעת לעת כשאבוא לבקר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור - שאלה לי אליך: האם כבר שכרת את הדירה, או שמדובר בדירה תאורטית? כיוון שאם שכרת את הדירה אתה יודע איזה ציוד יש או אין בה. אם זו דירה תאורטית כל הדיון הנוכחי חסר ערך, שכן יתכן שלפחות חלק מהציוד כבר קיים בה, ואז התחשיב משתנה.

הכן לך רשימה של ציוד חיוני, ורשימה של ציוד נוסף. ציוד חיוני הוא כזה שלא תוכל להסתדר בלעדיו, כמו מזרן (ושים לב שלא ציינתי מיטה\בסיס למזרן, אפשר לישון זמן מה על הרצפה), כלי בישול ואוכל, מקרר, שולחן וכסאות, תאורה, חימום\אוורור וארון\כוננית, בגדים, מצעים וכמובן שיש עוד חפצים חיוניים. זו רשימה ראשונית, וכמובן שאתה תגלה בעצמך מה חיוני ומה לא. ברישמה שלך יש גם ציוד לא חיוני. למשל - מכונת כביסה. אני מניח שבתקופה הראשונה תוכל לבקש מאמא לכבס, או לגשת פעם בשבוע - שבועיים למכבסה השכונתית.

לגבי ציוד מהבית - אני לא מכיר אותך ואת משפחתך. אבל כמעט אין לי ספק שאם תכנס למחסן או תחטט בארונות יחד עם אמא ואבא תגלה שיש בבית הרבה ציוד שהם ישמחו להעביר לשימושך. מסירים וצלחות ועד מכשירי חשמל שיצאו משימוש אבל עדיין מתפקדים. ואולי יש עוד בני משפחה יותר רחוקים שישמחו להפטר מעודפים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...