Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה עושות סקי בביקיני?

Mech Morphix
שימו לב! השרשור הזה בן 1664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור, עדיף להיות ציניקן שמשפשף...

אני מעדיף אדם בעל ניסיון שמודע היטב לסכנות ומבין שכל דבר בחיים דורש מיומנות ושנים של למידה בשביל לבצע היטב במקסימום הנאה ומינימום סכנה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יעזור לך, צ'מגאי, זה קטע אנושי בסיסי כזה,

איזה חלק משמעותי בנפש האנושית שלא מבצע החלטות על פי סטטיסטיקה. :-)

כולנו מכירים את ההוא מהעבודה שיוצא כל שנה לסקי וחוזר בכל פעם עם שבר באיבר אחר.

ילד גדול, החלטה שלו ואחריות שלו.

אגב, אני לא בטוח שניסיון זה מה שעוזר בפציעות סקי/ספורט חורף. יהיה מי שיטען שהמהירות הגבוהה יותר שאליה מגיעים בעלי הניסיון מובילה לפציעות חמורות יותר ע"ע שומאכר ועוד.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע יש ויש, בפעם הראשונה שעליתי על סנובוארד לא ידעתי כלום, אישתי והחברים שלה יצאו לחופשת סקי/סנובוארד ואמרו לי שהם שזה לא בעיה ולומדים מהר, והם לוקחים אותי לגבעה של המתחילים (או כמו שהשווצרים קוראים לזה גבעת האידיוטים), אני כמו אידיוט סמכתי עליהם ידיד של אישתי אירגן לי סנובוארד, כרטיס לרכבל והופ עלינו, כאשר הגענו למעלה חששתי ושאלתי האם זה באמת למתחילים, הם אין לך מה לדאוג זה למתחילים, בוא נגיד ככה שזה לא היה בכלל למתחילים ולמדתי לגלוש אבל לעצור זה היה משהו אחר לגמרי, חזרתי הביתה עם צלע סדוקה.

חבר טוב של אחי, שאין לו נסיון חזר נכה לכל החים בגלל שחשב שהוא לא צריך מגון כמו שצריך (צביצב) ולא צריך להתחיל מקורס בסיס ולקחת את זה באיזי.

מאז לקחתי עוד 2 קורסים ואני מתכוון לקחת עם הבנות ברגע שהן יהיו מוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף אדם בעל ניסיון שמודע היטב לסכנות ומבין שכל דבר בחיים דורש מיומנות ושנים של למידה בשביל לבצע היטב במקסימום הנאה ומינימום סכנה.

אעשה תואר ראשון בסקי +5 שנים ניסיון בVR לפני שאלך, תודה!

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא מבין את הביקורות, הרי צריך להתחיל מאיפשהו, לא?

מי שבא להשתולל, שום הדרכה ושום ניסיון לא יעזרו לו.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

הייתי עם הבנים שלי בבנסקו פעמיים, פעם עם סקי דיל ופעם בארגון עצמי.

למרות שלא היו בעיות, ממליץ על סקי דיל איתם כבר הייתי בכ15 חופשות סקי.

בשני המקרים הייתי במלון SPORT שהוא גיאוגרפית אחד מעל קמפינסקי ובגישה נוחה לרכבל ולמסלול הירידה לעירה (קמפינסקי זה המלון הכי טוב בבנסקו אבל גם הכי יקר).

אכן אתר מומלץ למתחילים, זול ונעים, החסרון כמו שכתבו זו גונדולת הבוקר שאותה חייבים לקחת לאתר (אם אתה מגיע עם רכב שכור, ניתן לעלות בכביש ולהימנע מהגונדולה)

אני בכלל לא בטוח אם יש אוירת מסיבות צעירים.

מסיבות כאלו אופיניות יותר לואל-טורנס (צרפת) ולרוב האתרים באוסטריה.

אני כבר מזמן במצב שחופשת סקי זה MUST ואם מתאפשר אז עושים חופשה נוספת (והיו מקרים שגם השניה היתה בשלג...).

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקי צריך לדעת לעשות כמו שצריך אחרת הדרך לפלטינה והפנייה לועדה רפואית בביטוח לאומי קצרה מאוד. בשוויץ ממה שהבנתי ממספר שוויצרים איתם יצא לי לעבוד מכריחים ילדים ללמוד סקי כבר בבית ספר יסודי. כמו כן צריך ללמוד כיצד להתמודד עם שלג כמו שאירופאי שיגיע לארצה באוגוסט יצטרך ללמוד כיצד להתמודד עם השמש.

מה שאני מנסה להגיד לך קח את זה יותר ברצינות ולא סקי - ביקיני - פאבים - רווק ומאושר.

טעות מהתחלה ועד הסוף.

סקי אפשר לעשות כספורט רציני וכחופשת בילוי, כל אחד בהתאם לגישה שלו. אפשר לגלוש שעתיים ביום, אפשר שמונה. ואפשר בהחלט להישאר במדרונות של המתחילים כל היום ולהשתכר בלילה, ולחזור למדרון בצהריים.

מה שאי אפשר זה לוותר על הדרכה בהתחלה, ולזכור שזה גם קשה וגם נופלים הרבה. אם אתה לא שייך לעדות הגולשים או לפחות רוכבי הרים, זה יכול להיות קצת טרואומטי

אישית, כשאני בסקי אני בעיקר עושה סקי, אז הבקיאות שלי בתחום הבילויים קלושה.

האתר שהכי ממליצים עליו חברים לבילויים הוא אישגיל.

לפעמים אני עובר בואל טורנס במסגרת הטור היומי. נראה שיש שם אווירת מסיבה. הרבה רוקדים ושותים בשעות הצהריים (אחלה, המדרונות פנויים). מבחינת תשתיות, זה יקום אחר למה שנהוג במזרח אירופה (גם המחיר). העצה של להתחיל בזול, טובה, תלוי כמה אתה מפונק. לפעמים זול יכול להוציא לך את החשק להמשך.

נ.ב.

לגבי תאונות סקי, מייקל שומאכר נפגע קשה במדרון שבו עשיתי סקי עם אמא שלי, בת 78. הוא היה עם קסדה. נפל במהירות אפס. נפילות זה עניין של מזל. כמובן שאפשר להיות פזיז ולהעלות את הסיכון, אבל אין שום מכנה משותף בין הנופלים קשה שאני מכיר, ועוד מעט יותר קשר בין הדרמטיות של ההתרסקות לחומרת הפגיעה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו שוין, הדוגמה הגרועה שלי הפכה למוצלחת.

זה ששומאכר הפך לצמח במהירות אפסית

רק מוכיח שמדובר בסטטיסטיקה. לא מזל.

זה הספורט העממי הכי מסוכן שיש, בלי קשר למיומנות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו שוין, הדוגמה הגרועה שלי הפכה למוצלחת.

זה ששומאכר הפך לצמח במהירות אפסית

רק מוכיח שמדובר בסטטיסטיקה. לא מזל.

זה הספורט העממי הכי מסוכן שיש, בלי קשר למיומנות.

הכי מסוכן זה אופניים.

ב-הרבה.

מזל קובע מה הסיכוי שלך ליפול בסטטיסטיקה של הנפגעים קשה.

אתה יכול ליפול מכלום ולרסק כתף ואתה יכול להמרח על עשרה מטר, לנער את השלג ולהמשיך. תאונות סקי הן דבר כמעט רנדומלי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את הביקורות, הרי צריך להתחיל מאיפשהו, לא?

מי שבא להשתולל, שום הדרכה ושום ניסיון לא יעזרו לו.

כשיש ביקורת/המלצה - יש שתי דרכים להעביר אותה: הראשונה ממורמרת ומגעילה והשנייה מנומסת. יש אנשים, שבניגוד אליך, נימוס זר להם. אולי עניין של בגרות, אולי של אופי, אבל זה דפוס חוזר כאן אם תשים לב.

פות"ש, גם אם נכתבו דברים מגעילים כלפיך, הייתי מקבל את הסייפא שלהם. לא הייתי מקל ראש בשום ספורט אתגרי.

חבר טוב שלי עושה סנואובורד כל שנה וממליץ בחום על זה מאשר על סקי. לטענתו יותר בטיחותי, יותר כיף ויותר קל ללמידה. שווה לשקול.

תהנו!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטטיסטיקה של סקי מול סנובורד מבחינת בטיחות גורסת שהסיכוי להיפצע בסנובורד גבוה יותר (עם כוכבית), אבל הסיכוי למות גבוה יותר בסקי.

הכוכבית בגלל שאחד ההסברים לכמות הפציעות הגבוהה יותר בסנובורד הוא הגיל הממוצע והניסיון של העוסקים בו, אשר נמוכים ביחס לגולש סקי ממוצע.

כמו כן, סוגי הפציעות שונים מאוד כאשר בסנובורד נתקלים בהרבה פציעות בשורש כף היד (שאפשר לצמצם מאוד על ידי שימוש במגן יעודי) ובסקי פציעות בברכיים שיותר קשה לנטרל.

https://www.theguardian.com/travel/2011/jan/17/skiing-snowboarding-study-deaths-injuries

https://blog.mission-health.org/2018/02/23/skiing-snowboarding-which-is-safer/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור גולש "מתחיל" אשתף -

בבנסקו ההייתי בפעם הראשונה ואחרונה - פשוט לא.

פמפורובו כאתר הרבה יותר מוצלח. תמורה טובה יותר לכסף.

ציוד מלא [מלבד סקי] רכשתי מאיביי ואמזון כולל נעל סקי - שווה ערך לחליפת צלילה למבינים :wink:.

התחביב עצמו עממי, מה שמייקר אותו זה המימוש שלו בחו"ל.

החטא הישראלי זה של כן "אני יודע" וחוסר הפנמה שאירופאי לומד סקי כבר גיל 3.

כתוצאה מהסקי אני מחליק על רולר-בליידס הרבה [מאד], זה הכי קרוב שיש על יבש.

מה שכן נפילות החלקה הרבה יותר כואבות משל סקי :shock: [אלא אם נפלת על קרח].

בוא נגיד שעצם הזנב שלי כבר לא תחזור להיות כמו בימים עברו.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...