Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"אפודים צהובים" או מחאת יוקר המחיה בישראל

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה שאנשים ברחוב אומרים שטויות, זו לא סיבה להפגין. מצטער.

אני, שוב, לא טוען שהכל ורוד. אני טוען שהמצב מספיק סביר כדי שזו לא תהיה סיבה לחסימת כבישים (או אפילו להפגנות), בטח ע"י מי שאלו הטענות שלו לגבי יוקר המחיה.

אשמח לשמוע למה האנשים ברחוב אומרים שטויות?

עובדתית,

סופ"ש בחול (מזרח אירופה) יותר זול מסופ"ש בארץ (אילת/ת"א) - טיסות לואוקוסט, מלון/דירה בבוקינג.

טלפון, הרבה אנשים מעדיפים לשים עוד אלפייה מאשר לקנות מכשיר ועוד לפני שהכיסוי והמגן מסך יגיעו בדואר (דרך אגב, דואר מצויין יש בארץ אבל המדינה לא צריכה לדאוג גם לזה, האזרחים אשמים שהם מזמינים כיסוי טלפון בדואר) המצלמה שלו תפסיק לעבוד והתיקון כנראה יעלה כמו טלפון חדש והופ-אתה כבר מתקרב למחיר של טלפון ביניים ממותג נחשב יותר.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 188
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז אנחנו מפגינים על המלונות היקרים בארץ? כאילו, חופשה דו שנתית במלון זה נססיטי שהממשלה חייבת לדאוג שגם מרוויחי משכורת מינימום יוכלו לארגן לעצמם? רק שאני אבין על מה מפגינים, שאני אוכל לארגן שלטים קודם.

אני לא מפגין על כלום. אני את "ההפגנה" שלי עשיתי ע"י כך שכשהגיעה הזדמנות לקחתי את עצמי ומשפחתי על מנת לנסות ולבנות לנו עתיד טוב יותר במקום אחר. אני כן חושב שחופשה שנתית היא כבר לא משהו בלתי נגיש שמגיע רק לעשירי הארץ. כמו שאמרתי, בסטנדרטים של היום זה משהו די בסיסי לאדם הממוצע וטוב שכך. תראה, בסוף הכל חוזר לאותו המקום. כמה שקל/דולר/אירו נשאר לך לאחר תשלומי הוצאות "קשיחות" ומיסים ומה השקל/דולר/אירו שלך יכול לקנות לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עובדתית,

סופ"ש בחול (מזרח אירופה) יותר זול מסופ"ש בארץ (אילת/ת"א) - טיסות לואוקוסט, מלון/דירה בבוקינג.

טלפון, הרבה אנשים מעדיפים לשים עוד אלפייה מאשר לקנות מכשיר ועוד לפני שהכיסוי והמגן מסך יגיעו בדואר (דרך אגב, דואר מצויין יש בארץ אבל המדינה לא צריכה לדאוג גם לזה, האזרחים אשמים שהם מזמינים כיסוי טלפון בדואר) המצלמה שלו תפסיק לעבוד והתיקון כנראה יעלה כמו טלפון חדש והופ-אתה כבר מתקרב למחיר של טלפון ביניים ממותג נחשב יותר.

כי זה תלוי במינון. אנשים שומעים שיש "דיל" ומזמינים חופשות כאילו זה בחינם. אם אתה טס פעם בשנתיים לחו"ל למקום כמו יוון או רומניה אז באמת חסכת, אבל אם אתה טס כמה פעמים בשנה ליעדים זולים כאלה מה עשית בזה?

אותו דבר עם טלפונים. אנשים מחליפים טלפונים סיניים בכל פעם שיוצא דגם משוכלל יותר, אבל העיקר שזה סיני ועולה שליש מאייפון.

לא בושה לחיות לפי רמת ההכנסה שלך, זה שסביבך אנשים שופכים כסף על "מבצעים" לא אומר שגם אתה צריך.

אם אתה רואה שאי אפשר לצאת לכמה חופשות שאתה רוצה ובמקביל לשים כסף בצד, תישאר בארץ. קחו יומיים חופש מהעבודה, תקומו מאוחר, תכינו ארוחת בוקר ענקית ותשבו לראות סרטים ולשחק פלייסטיישן כל היום.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדתית,

עובדתית, אייפון לא עולה "עוד אלפיה" יותר מאיזה שיומי ב-700₪. עובדתית, כן? והמצלמה אצלי התקלקלה (כנראה) כי הטלפון שלי נוטה לפגוש את הרצפה יותר מהממוצע (באשמתי המלאה). לא בטוח שאייפון במצב הזה יהיה אמין יותר.

עובדתית, מלון בפראג זול יותר מאשר באילת, אבל לא ממש ממש חייבים לצאת למלון באילת (או בפראג).

עובדתית, להחזיק רכב משומש יהיה זול יותר מאשר רכב חדש. וגם להכין אוכל לבד יהיה זול יותר מאשר לאכול בחוץ. אבל הנה, יש כבר סטודנטים שיודעים להסביר למה לא, ואתה יכול להסתכל בפורום ליד לראות כמה אנשים מחפשים רכב במחיר של שש ספרות כי "אין להם ראש למוסכים", אבל שיהיה חסכוני יחסית, כן? כי אין להם כסף.

אבל כל הדיונים האלו הם דיוני סרק: השאלה היא האם המצב בארץ כל כך קשה שאנשים לא יכולים להתקיים. והנה, הדיונים האלו על איפה החופשה הדו שנתית זולה יותר מוכיחים שכנראה שהמצב פה לא כל כך קשה, והעלאה של כמה עשרות אג' במחיר הלחם האחיד לא מעניינת כמעט אף אחד, כמו גם העלאה של אחוזים בודדים במחיר החשמל

הממשלה צריכה לאפשר לאנשים שמרוויחים שכר מינימום להתקיים ברמה בסיסית. מעבר לזה, שכל אחד יעשה את השיקולים שלו. ובבקשה, אל תחסום לי כבישים כי המלונות באילת יקרים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pooh bear,

טיסות - זול יותר מחופש בארץ. אייפון - ממש לא יקר. בוא תמשיך - רכב חדש ורק באחריות - כי אין זמן להיתקע במוסך. לאכול רק בחוץ - כי כשמחשבים את העלות של הזמן להכין אוכל ולשטוף כלים זה יוצא זול יותר. שכחתי משהו?

אתה מבין כמה מצחיק זה נשמע? ואז לדבר על יוקר המחיה ועל זה שלא סוגרים פה את החודש ואי אפשר לגדל ילדים?

אני עוד מחכה לפגוש את הבן אדם הזה, שאתם מתארים.

אתם ממצאים איזה דפוס התנהגות כלכלית שלא ממש קיים, לפחות לא בשכבות עניות יותר וגם לא במעמד הביניים.

ובכלל, הטעונים של "קונים אייפון חדש, טסים לחופשות יקרות" עלו מכיוונו של מי שטוען שהבעיה בארץ היא רק בזבזנות.

אז על זה נאמר שטסים לחול כי זה יותר זול ממלון בארץ, וכנראה שלהקים אוהל בכינרת זו לא אופציה סבירה לכולם. וטלפון חדש קונים (ולא בהכרח אייפון ב4000) כי הם נוטים לההרס כל שנתיים (הנה, שלי מת אחרי שנתיים וחצי ואני מחזיק אותו בחיים בכח כבר חודשיים).

והשורה התחתונה של זה היא שטלפון (לא הכי יקר) וחופש (לא במלון חמישה כוכבים באתר סקי ולא בנורבורגרינג) אלו הן פשוט הוצאות סטנדרטיות היום, גם אם לא היו כאלו לפני 30 שנה. ואני בספק שמישהו ילך להפגין דווקא על זה. ומצד שני, להציג את שתי ההוצאות האלו כ"בזבזנות" זה פשוט לא רציני.

אבל כל הדיונים האלו הם דיוני סרק: השאלה היא האם המצב בארץ כל כך קשה שאנשים לא יכולים להתקיים.

עבור הרוב לא.

האם אפשר לשפר ולפעול להורדת מחירי מזון, רכבים, דיור? כן, בהחלט.

וחוץ מזה, הרוב לא רוצים רק "להתקיים". הרי זה בדיוק זה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנומליה רצינית בשוק והיא שמחירי הדיור והתחבורה בשמיים. אם יטפלו בשני אלו, לכל אחד ישאר הרבה יותר כסף בכיס.

לא חייבים לגור בתל אביב, אבל אז גם היצע העבודות מצטמצם בהתאם והמשכורת נחתכת בכמה אלפים טובים.

אפשר כמובן לגור בפריפריה ולסוע למרכז כל יום, אבל אז משלמים בזמן ובדלק.

סוג של מלכוד.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשלה צריכה לאפשר לאנשים שמרוויחים שכר מינימום להתקיים ברמה בסיסית. מעבר לזה, שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

זאת בדיוק הבעיה, ב5300 אפשר להתקיים (סטייל הסולידית, להכין סבון בבית ולהתקלח במים קרים) במידה ואתה לא רוצה לגור עם ההורים/דירת שותפים.

נעזוב בצד חו"ל וטלפונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רק באזור המרכז אי אפשר, בעיקר בגלל מחיר השכירות. אתה יכול לגור לבד בדירה קטנה בקריות למשל, לשלם 1500 ש"ח בחודש שכירות, לנסוע לעבודה באוטובוס וישאר לך קצת לבילויים מדי פעם ולשים קצת בצד כל חודש. זה קיום סביר למי שמרוויח מינימום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, אבל מה יעשה מי שנולד במרכז (נתניה - אשדוד) וההורים/חברים/עבודה ושאר הירקות במרכז?

שום מחאה לא תצליח בארץ בגלל אנשים שרואים רק את הצלחת שלהם ומסרבים לראות את התמונה המלאה, במקום לתקוף את משרדי הממשלה תוקפים את אותם האזרחים - סע לפריפריה מפונק אחד, בכיין, בזבזן! אל תחסום לי את הכביש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה להתקיים? מה זה הוצאות סטנדרטיות? מי הגדיר את הסטנדרטים?

במערב אין עוני אבסולוטי. במערב יש עוני פסיכולוגי. לכן כל ויכוח על יוקר מחייה הוא ויכוח בסגנון לדבר ללמפה.

אני חושב שהסולידית סיכמה יפה את תופעת "העניים החדשים"

https://www.hasolidit.com/%D7%94%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-

%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%99%D7%9D

מסכים, אבל מה יעשה מי שנולד במרכז (נתניה - אשדוד) וההורים/חברים/עבודה ושאר הירקות במרכז?

שום מחאה לא תצליח בארץ בגלל אנשים שרואים רק את הצלחת שלהם ומסרבים לראות את התמונה המלאה, במקום לתקוף את משרדי הממשלה תוקפים את אותם האזרחים - סע לפריפריה מפונק אחד, בכיין, בזבזן! אל תחסום לי את הכביש!

יעתיק את מקום מגוריו, ימצא חברים חדשים ויבקר את המשפחה פעם בשבועיים. מה לעשות.

חוץ מזה אין היום פריפריה. אנחנו לא חיים בשנות ה-50. כמעט בכל עיר בינונית ומעלה יש תחנת רכבת. כבישים השתפרו דרסטית ב-10 השנים האחרונות. מכוניות היום הרבה יותר נוחות, נעימות, בטוחות ויחסית זולות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הזכרת את הסולידית, לענ''ד בשורה התחתונה היא רק משכנעת להיפך - שאי אפשר לחיות פה ברמת חיים סבירה בלי מינימום 4,000₪ לנפש, שזה יצא למשפחה של זוג + 2 ילדים 16,000₪

ואני אסביר

אחרי שהיא עושה כל פעלול אפשרי כדי להוציא כמה שפחות, עדיין היא מגיעה לרמת הוצאה של 4,000₪ לחודש, וזה כשהיא לא מחזיקה רכב וחיה עם בן זוג שמתחלק איתה בכל ההוצאות (משמע העלות לזוג 8,000)

זוג עם שני ילדים לא יכול לחיות פה ברמת החיים *שלה* (שתסכימו איתי שהיא לא גבוהה) אם שניהם משתכרים בין מינימום לשכר הממוצע. ועוד לא הזכרתי בלתמי''ם בדמות בן זוג שאינו עובד כמה חודשים וכד'.

ורק שיהיה ברור, בעצמי חייתי עם ילדה אחת משך כמה שנים כשההכנסות של התא המשפחתי שלנו (יחד) היו 4 ספרות, שלא מתחילות ב9. אבל מאז הרוב רק התייקר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מתחיל ונגמר בתפיסה של מהי רמת חיים "סבירה" ועל זה בדיוק הסולידית מדברת בפוסט על "העניים החדשים". מדובר באנשים משכילים ועובדים שמרגישים עניים מרודים רק כי הם לא עומדים בסטנדרט רמת חיים "סבירה" שנקבע על ידי גורם ערטילאי כלשהו.

אני לפעמים מטפל באנשים שמרוויחים 70 - 80 - 90 אלף שקל בחודש ולא מבינים איך אפשר לחיות על פחות מזה. עזוב לא מבינים חלקם גם נמצאים בחובות שיגרמו לאדם ממוצע לא לישון בלילות. לך תסביר את זה במונחים כלכלים יבשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך

ועדיין

רמת החיים *שלה*, לכל הדעות, אינה יותר מ"סבירה", נכון?

והיא מוציאה 4,000 לחודש על נפש אחת, בשותפות עם בן זוג שמוציא סכום דומה.

העיקרון ברור?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הזכרת את הסולידית, לענ''ד בשורה התחתונה היא רק משכנעת להיפך - שאי אפשר לחיות פה ברמת חיים סבירה בלי מינימום 4,000₪ לנפש, שזה יצא למשפחה של זוג + 2 ילדים 16,000₪

זה חישוב ממש עקום. תוספת העלות השולית של ילדים ממש רחוקה מעלות של זוג מבוגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהסולידית סיכמה יפה את תופעת "העניים החדשים"

https://www.hasolidit.com/%D7%94%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-

%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%99%D7%9D

פילוסופיה בשקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...