Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן לא מחמם כמו שצריך ובעיית מדחס - גולף 2005

yossi1290
שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.קניתי את הרכב הנ"ל לפני כמעט שנה.המזגן עובד תקין, רק שהמדחס נכנס לפעולה כמה דקות לאחר הדלקת מזגן. בדר"כ שהייתי מדליק מזגן שהייתי יוצא מים המלח והיה חום אימים הוא היה מתחיל לעבוד ישר (גובה? טמפרטורה? גורם מוזר אחר?)ראיתי באתרים בחו"ל שסולונואיד כלשהוא במדחס קשור בזה. כיוון מישהו?לגבי החימום..שאני מכוון את היציאת אוויר מהמפשיר אדים והמדחס מכובה יוצא אוויר חמים. אם אני מכוון את היציאת אוויר לפתחים האחרים ו\או מדליק מדחס, יוצא אוויר קר.בגולף הקודמת שלי (99) היו סימפטומים זהים והבעיה נפתרה ע"י חסימת החורים במדפים של הויסות טמפ'. הנחתי שגם פה זאת הבעיה אבל היום הסתכלתי עם אנדוסקופ לתוך המנגנון של המיזוג וזה נראה כאילו המדפים הם פלסטיק מלא.כמובן שניקיתי רדיאטור חימום לפני.כיוון מישהו?

VW MK5 Golf 2.0TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקין וקיים. בדקתי גם בVAGCOM הטמפ' מנוע תקינה.אני מנחש משהו בויסות אבל בדקתי גם את זה במחשב והמדפים זזים בטפון תקין לפי קריאת פוטנציומטר וגם הטמפ' בקירור משתנה כמו שצריך.

VW MK5 Golf 2.0TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה קילומטרים עשה הרכב ?

בדרך כלל בגולף דור 5 השסתום לוויסות הספיקה מחזיר את נשמתו לבורא בסביבות ה-80K. למיטב זיכרוני הייצרן לא מוכר בנפרד את השסתום לכן תצטרך להזמין שסתום תוצרת סין העממית במידה והבעיה באמת בשסתום.

ראה תמונה מצורפת של מיקום השסתום במדחס.

Externally+regulated+compressor.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום מרק. לך חיכיתי.

האוטו 195 אלף קמ.

אכן היצרן לא מוכר בנפרד וגם אין מקט לפריט באטקה.

אני יחפש את החלק הנ״ל. תודה.

מה לגבי החימום?

VW MK5 Golf 2.0TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אצלך יש בקרת אקלים אלקטרונית כמו ברכב שלי (ראה תמונה) ?

האם הטמפ' של האוויר היוצאת מפתחי האוויר במצב חימום מספקת או שהאוויר חמים בלבד ?

010 (Custom).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. יש לי כזאת רק בלי הכפתור של הדואל. היא עובדת מפוצל כל הזמן.

שאני שם על מקסימום יוצא אוויר טיפה חמים אבל ממש לא חם כמו שצריך להיות. ואם קר בחוץ אז יוצא אוויר כמעט קר

VW MK5 Golf 2.0TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנוע מגיע לטמפ' עבודה של 90 מעלות צלזיוס הייתי מתחיל בבדיקה של הצנורות המתחברים לרדיאטור הפנימי. לאחר שהרכב הגיע לטמפ' עבודה הצינורות חייבים להיות חמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע מגיע לטמפ עבודה. הצינורות ביציאה מהרדיאטור חימום שניהם חמים.

הכנסתי לחץ מים לרדיאטור חימום והזרימה הייתה טובה.

שאני מדליק את החימום יוצא טיפה אוויר חמים ואז קר.

בדקתי עם אנדוסקופ מכיוון התריס העליון על הדשבורד מעל הרדיו והצלעות של הרדיאטור נראות נקיות.

ראיתי סרטון איך מפרקים את הרדיאטור חימום. לא מסובך. השאלה אם שווה לפרק אותו או שזה משהו בווסתים. יש לי אנדוסקופ. מאיפה אני יכול להיכנס לראות שהמדפים זזים כמו שצריך?

VW MK5 Golf 2.0TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קיימת בעיה במדף או מדפים של וויסות זרימת האוויר במצב של חימום. ייתכן שהמדף שתפקידו להסיט את האוויר שזורם מבחוץ לכיוון רדיאטור החימום לא נסגר עד הסוף לכן האוויר הקר מתערבב עם מעט אוויר חם וכתוצאה מכך אתה מרגיש שהאוויר הנפלט מפתחי האיוורור אינו מספיק חם.

תבדוק בעזרת VCD האם המנוע של המדף הנקרא Temperature flap control motor -V68 תקין והפוטנציומטר הנקרא

Temperature flap control motor potentiometer -G92 מדווח ערכים תקינים בהשוואה לנתוני ייצרן.

* אני לא פוסל אפשרות שהרדיאטור הפנימי סתום חלקית ורק כמות קטנה של נוזל קירור עובר דרכו לכן רמת החימום לא מספקת.

** האם החלפת לאחרונה תרמוסטט ? תבדוק בעזרת VCD שהטמפ' של נוזל הקירור בזמן נסיעה לא יורדת מתחת 80 מעלות צלזיוס.

*** התמונה המצורפת להמחשה בלבד.

Pages from s.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...