Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שקע USB ברכב מספק מתח?

shlomof
שימו לב! השרשור הזה בן 2001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני רוצה לחבר דונגל wifi עם סים ברכב, כך שמערכת המולטימדיה שיש עליה waze תתחבר אליו במקום ל-hotspot מהטלפון.

אני גם לא רוצה להשתמש בשקע המצית, שכן הוא משמש לעיתים להטענת הטלפון.

האם שקע USB שנועד לקבצי מוסיקה מספק מתח שיספיק להפעלת הדונגל? איך אני יכול לדעת בוודאות? חבל לי לרכוש דונגל כזה ב-250 שקל ולגלות שהשקע לא מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם שקע הUSB של היחידת ראש יוכל לעמוד בזה, זה נראה לי חלש יחסית ואני ממש לא בטוח אבל אני חושב ששקע USB של המולטימדיה צורך יוכל לתת בערך 0.5A לעומת שקע המצת שמספק 2.1A (לא בטוח).

אבל אתה יכול להתחבר במקביל למצת בין אם זה בהלחמה או על ידי מפצל.

עריכה אחרונה על ידי HHaimz

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדונגל הוא לא עצמאי. הוא צריך להיות מחובר למחשב כלשהו עם דרייבר מתאים שידע להפעיל אותו.

מחובר פיסית? כי אני לא מתכוון להחזיק במכונית מחשב...

ברור שבפעם הראשונה אפשר לחבר אותו למחשב בבית ולקנפג אותו, אם צריך. אבל בגדול הכוונה שהדונגל יהיה במכונית, יידלק בכל פעם שהיא מתניעה ויספק אינטרנט סלולרי למערכת מולטימדיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עובד כך. אתה צריך אם כך ראוטר סלולרי ולא דונגל USB.

הדונגל צריך להיות מחובר ל- HOST (מחשב) שיודע לדבר איתו באופן קבוע.

זה לא חייב להיות מחשב מבוסס חלונות. אם מערכת המולטימדיה שלך מבוססת אנדרואיד ושקע ה-USB מנותב אליה, זה גם יכול לפעול במידה והמערכת תומכת בדונגל הספציפי. אבל אז היא לא תיצור רשת WIFI, אלא פשוט תשתמש בו לגישה לאינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עובד כך. אתה צריך אם כך ראוטר סלולרי ולא דונגל USB.

הדונגל צריך להיות מחובר ל- HOST (מחשב) שיודע לדבר איתו באופן קבוע.

זה לא חייב להיות מחשב מבוסס חלונות. אם מערכת המולטימדיה שלך מבוססת אנדרואיד ושקע ה-USB מנותב אליה, זה גם יכול לפעול במידה והמערכת תומכת בדונגל הספציפי. אבל אז היא לא תיצור רשת WIFI, אלא פשוט תשתמש בו לגישה לאינטרנט.

אני מדבר על מוצר כמו זה:

https://ksp.co.il/index.php?uin=40197&select=

או זה:

https://ksp.co.il/index.php?uin=48259&select=

למיטב ידיעתי מערכת המולטימדיה אכן מבוססת אנדרואיד. מדובר במערכת cape town של בלאופונקט. כמו כן, שקע ה-USB אמור להיות מחובר אליה (אני לא יודע בוודאות, זו מכונית משומשת שאשתי קנתה בסוף השבוע שעבר ועוד לא ניסיתי). איך אפשר לנסות מה מתאים לי? מה שאני הכי לא רוצה זה לקנות משהו ולגלות אחר כך שזה לא מתאים ואז אין לי מה לעשות עם זה...

סים דאטה יש לי כבר - כרגע במכונית שלי, אז איתו אפשר לעשות את הניסיון ואם הכל יסתדר אז אקנה עוד אחד זהה.

עריכה אחרונה על ידי shlomof
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב שהדונגל תומך OTG,

כך שבהנחה ויש לך מערכת אנדרואיד נורמלית,

יכול להיות שפרט לחיבור הדונגל לUSB במערכת לא תצטרך לעשות משהו מיוחד,

ואז צריך להיות לך אינטרנט ללא שימוש בWIFI.

זה כמובן בהנחה שחיבור הUSB מספק את העוצמה הנדרשת לדונגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב מגיב כאן,

הדונגל שאתה רוצה לקנות לא צריך ״host״,

הוא משדר wifi, לכן זה מודם לכל דבר,

הוא יודע לעבוד מכל שקע usb שמספק חשמל.

בין אם זה שקע של המכשיר אי פשוט מטען.

פשוט לחבר לשקע, ולהתחבר אליו דרך wifi של המכשיר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני רוצה לעדכן כאן על התוצאות, בעיקר לטובת "הדורות הבאים":

קניתי את הדונגל ראוטר הזה של boon:

https://ksp.co.il/?uin=40197

כמו כן, קניתי קו data של פרטנר בנפח 1 ג'יגה ב-10 שקלים לחודש (מנסיון, הנפח הזה די והותר, השימוש הוא רק לווייז).

אחרי קינפוג הדונגל בבית חיברתי אותו לשקע ה-usb במכונית, הוא מקבל ממנו מספיק מתח ופועל (כמובן רק כשהמנוע פועל, וזה מצוין, אין לי כוונה שהנקודה החמה תהיה פעילה בעת חניה) והמערכת זיהתה אותו ומתחברת אליו ב-wifi.

סוף טוב הכל טוב, תודה על העצות כאן,

שלמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...