Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שחרור קיטור על מו"מ עם "אלדן" לגבי רכישת רכב

Yellow Engine
שימו לב! השרשור הזה בן 2088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוצה לשתף באכזבה מביקור בשישי האחרון בסניף של אלדן בצומת ביל"ו. הגעתי במטרה להתעניין ברכישת רכב 0 ק"מ. שאלתי לגבי מאזדה 3, קיבלתי הצעת מחיר שדווקא נראתה לי. ואז שאלתי לגבי אופציית טרייד אין. הנציג אומר לי "השיטה שלנו היא מחירון תמורת מחירון". אמרתי אחלה, מתאים לי, ואפילו הייתי מוכן להפחתה על הרכב שלי שהוא אמנם פחות סחיר (אופל אסטרה) כדי להתקדם בעסקה.

אז הנציג מברר עם מישהו בקו השני הצעת מחיר על הרכב שלי, ופתאום מתברר ש"המחירון" שהם נותנים הוא 40 אחוז מתחת למחירון האמיתי. אז נכון, ציפיתי להפחתה, אבל לא כזו. ניחא. בזה לא תם הסיפור. עכשיו הוא אומר לי, שה"מחירון" שלהם לרכב שאני רוצה לרכוש הוא בעצם המחיר של הרכב כחדש מהיבואן ולא המחיר שלו מיד ראשונה 0 ק"מ!

זאת אומרת, שמדיניות "מחירון מול מחירון" של אלדן היא בעצם הפחתה של 40 אחוז על הרכב שלך, והוספה של 13-14 אחוז על הרכב שלהם. במקרה שלי מדובר על סה"כ כמעט 40 אלף ש"ח תוספת למה שאמור היה להיות על הנייר "מחירון מול מחירון".

אמרתי לו "אתה רציני?? אני יכול להבין את ההצעה על הרכב שלי, אתם צריכים להרוויח והכל אבל לתמחר רכב 0 ק"מ כאילו הוא חדש מהיבואן?? זה נראה לך?? למה שאני לא אלך ישירות ליבואן ואקנה רכב חדש לגמרי יד 00?"

הוא טען שזו המדיניות ואין מה לעשות, וכאן פרשתי באכזבה גדולה כי הבנתי שהפער גדול מכדי לנסות בכלל לגשר, וגם כי חשתי בסוג של התנהלות לא הוגנת מולי כלקוח.

אז נכון, תגידו שזכותם להציע מה שהם רוצים ולתמחר כמה שהם רוצים, ושהם עסק שאמור להרוויח, ואם לא נראה לי אני יכול ללכת להתעניין במקום אחר. אבל להצהיר על מדיניות מסויימת ולהתנהג אחרת לגמרי, תוך כדי הגדלה משמעותית של הסכום לתשלום במסגרת עסקת טרייד אין, זה כבר נראה לי לא ריאלי ולא הוגן.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אתה חושב שהפער גדול מדי? זו שיטת מצליח...

לפני כ 5 שנים אמא שלי קנתה רכב מאלדן, הורדתי אותם מ 83K בתחילת המשא ומתן ל 61K ששולמו, והיה אפשר עוד.

הנציג שמולך קודם מנסה שיטת מצליח במחיר הזוי כלשהו לפני שהוא מדבר בצורה הגיונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה עובד ידידי.

אתן לך דוגמה, הלכתי לשלמה סיקסט בסניף מסוים הגעתי עם יונדאי I20 שנת 2009 אמנם עם 200 ומשהו אלף ק"מ וכמה תקלות,

אבל הם ביקשו ממנו את הרכב שלי + 65000 שקל עבור מאזדה 3 1500 מליסינג 2014 עם 70000 ק"מ.

אמרתי לנציג תגיד אתה רציני? ביד 2 מאזדה כזו מפרטי מפורסמת ב 59K.

הנציג מבחינתו התנהג בשחצנות ואמר שההצעה שלו מעולה. אחרי שבועיים התקשר אלי, אמרתי לו שקיבלתי הצעה על רכב אחר תמורת הרכב שלי ותוספת של 50K. הוא היה "בהלם" ואמר שזה "לא יכול להיות" וניתק.

למרות שבסופו של דבר לא ביצעתי אף אחת מהעסקאות, שים לב שיש פער משמעותי בין חברות מסוימות.

מה שכן, הייתי מנסה למכור את הרכב שלך לבד. באיזה רכב מדובר?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אני מנסה גם חברות אחרות. בינתיים אחת לא עושה טרייד, בשנייה חיפשתי רכב חדש וגם ההצעה שלהם לא נראתה לי.

כתבתי - אופל אסטרה, שזה די קשה למכור לבד אבל אני מנסה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם עוד סבירים לעומת חברה אחרת עם הלוגו הכתום-שנכנסתי אליה לקבל הצעה לטרייד אין אי שם באוקטובר 2011.

אז מה היה לנו שם ? " הרכב שלך (יונדאי גטס 1600 מהשכרה לשעבר) ערכו ברזל עד שנמכור אותו. רוצה I30 מהשכרה עם 40,000 ק"מ יד ראשונה ? סבבה,שים 75,000 ש"ח על השולחן".

שלא נדבר על זה,שהרכב עבר פיצוץ מאחורה לפחות רואים שתא המטען לא יושב יפה ויש רווח ואני שואל אותך (נציג המכירות), " הרכב עבר תאונה" ? לפחות אל תשקר במצח נחושה ותגיד שלא היה כלום.

בסוף כמובן,שנעשתה עסקה מול אוטוסנטר חודשיים לאחר מכן,נכון שיותר יקרה אבל עם אנשים שהיו גלויים,שקופים ואמינים, הסבירו את כל העסקה לפרטיה (גם כשהם פחות לטובת הלקוח כרולל הצעת מחיר לטרייד אין לרכב שלי ודרישת המחיר לשלהם).

אז מה למדנו ? נציג מכירות רוצה למכור אך לא מוכן לצאת פראייר,אין ארוחות חינם רק מה ?

אתה כלקוח צריך לעשות עסקה מול מי שתסמוך עליו ב 100% ולא ב 1% אחד פחות- עליי אדם שלא עושה רושם אמין אני פוסל את העסקה גם אם יספרו לי אחרי חודש שמצאו זהב ברכב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לא הייתי קורא לסיטואציה שלי "חוסר אמינות". יותר בכיוון של "חזירות".

למה לעשוק אותי גם בקנייה וגם במכירה? לא מספיק כיוון אחד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בא עם רכב לא סחיר בעליל. מה אלדן יעשו איתו? הרכב שלך זה כאב ראש בשבילם. אלדן יעבירו לסוחר שהם עובדים איתו. הוא נותן חצי מחירון במקרה הטוב, כדי להבטיח רווח.

תזמין מאזדה במחיר 0 קילומטרים, תוריד במחיר על אופל כדי שיימכר וזהו. טרייד אין ברוב המקרים זה הפסד פעמיים - גם הפחתה על רכב ישן, וגם ביטול הנחות על רכב חדש.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

הכל בסדר עם מה שרשמת, אבל:

1. אל תזבל לי על "מחירון תמורת מחירון", תגיד מראש שאתה מוריד פה ומעלה שם. אני כבר אשים לי את הגבולות של עצמי.

2. ביטול הנחות זה דבר אחד, ומכירת רכב 0 ק"מ במחיר של רכב חדש מהיבואן זה דבר אחר לגמרי ולא מקובל. טוב שלא אמר לי "ואת המאזדה אני מוכר לך לפי המחירון של מרצדס"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודל האכזבה כגודל הציפיות.

סה"כ הגעת לחברה גדולה של סוחרים.

אני מציע שתשאיר את האמוציות בצד, כי חבל לבזבז אנרגיות על הדברים שאין ביכולתך לשנות.

תמכור לבד ותקנה במזומן. לא חייבים את אלדן, יש עוד חברות.

לאלדן יש יתרון אחד על חברות ליסינג אחרות ( לפחות היה עד לא מזמן ) - ניתן תוך חודש להתחרט, אם הרכב לא מתאים לך, לשלם דמי שכירות יומיים ולקחת משהו אחר במקום ( הם לא עושים מיד העברת בעלות ).

היה כאן בפורום מקרה שמישהו קנה מהם ניסן מיקרה בלי נסיעת מבחן, התבאס מאוד כאשר קיבל את הרכב והחליף לרכב אחר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של חזירות. זה עניין של משוואה מאוד פשוטה.

את רוצה לרכוש מהם רכב חדש, כזה שהם מרוויחים עליו אלפי שקלים בודדים. אתה רוצה למכור להם רכב משומש לא מבוקש שהם צריכים להשקיע בו אלפי שקלים כדי להכין אותו למכירה, למכור אותו מתחת למחירון, ו(אולי) לתת אחריות לקונה. מה שכתבתי גאן שווה לפחות 20000 ש"ח.

נסה בשלמה סיקסט, יתכן שהם יתנו על האסטרה יותר - כי הם היבואן.

מה שלא יהיה - עדיף לך למכור לבד, ולבוא עם כסף מזומן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של חזירות. זה עניין של משוואה מאוד פשוטה.

את רוצה לרכוש מהם רכב חדש, כזה שהם מרוויחים עליו אלפי שקלים בודדים. אתה רוצה למכור להם רכב משומש לא מבוקש שהם צריכים להשקיע בו אלפי שקלים כדי להכין אותו למכירה, למכור אותו מתחת למחירון, ו(אולי) לתת אחריות לקונה. מה שכתבתי גאן שווה לפחות 20000 ש"ח.

נסה בשלמה סיקסט, יתכן שהם יתנו על האסטרה יותר - כי הם היבואן.

מה שלא יהיה - עדיף לך למכור לבד, ולבוא עם כסף מזומן.

רוב מה שאמרת נכון. חולק על שני דברים:

1. הרכב שלי עבר טיפול בחודש שעבר, הוא שמור היטב ואין מה להשקיע בו לפני מכירה (אולי תיקוני שפשופים שעולים להם כמה לירות).

2. על הרכב שלהם הם מרוויחים יפה מאד, יותר מאלפים בודדים. זו המהות של חברות הליסינג שמקבלות רכבים מהיבואן בפער עצום לעומת הצרכן הפרטי

לכן הייתי מבין פער של 20 אלף בנוסף לפער "המחירונים" לדבריהם, אבל לא 40 אלף!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך סקרנות - באיזו מזדה 3 מדובר? האץ'/סדאן? 2 ליטר? מה רמת הגימור?

אני מחפש האצ'בק 2 ליטר, גמיש לגבי רמת הגימור. אבל זה לא משנה, השיטה דומה לכל רכב, בדלפק לידי נדמה לי שקרה אותו סיפור כשביקשו קורולה 0 ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה "להבין" פה.

אני בזמנו התענייתי בטרייד אין ללנצ'יה שהייתה לי.

עוד לפני שהיא פורסמה בלוח כלשהוא, הלכתי לטרייד אין של קיה בעכו - והציעו לי שם פיקנטו ב-80K (כשאפשר לרכוש אחת חדשה לגמרי ב-69K דרך 0 ק"מ) ותמורת הרכב שלי הציעו 18K לפני בדיקה, דהיינו בערך 16K אחרי בדיקה - על רכב שהמחירון שלו היה 34K.

עכשיו, זה היה רכב שמראש נמכר תמיד ב"מחירון מינוס", גם כחדש - ז"א שאפשר היה להתמקח. אבל בעצם בפועל הם הציעו לי על הרכב שלי הצעה של 5K - כי 11K זה מרווח חזירי עבור רכב חדש שכולם יודעים שאפשר להשיג.

הנציג עוד אמר לי - "אנחנו יודעים שקשה לך למכור". וואלה..הרכב פורסם ובתוך 24 שעות נמכר במחיר של 24K.

נכון, נתתי הנחה מאוד מכובדת מהמחירון - אבל מצד שני, מכרתי מהר ויכלתי לקנות עכשיו כל רכב שרציתי.

הרווחתי בפועל לעומת ההצעה הדפוקה שלהם - 19K שנשארו אצלי בכיס ולא הלכו לתשלומי ארנונה, עלויות שכר ושיווק וכו'.

מציע לך לעשות אותו דבר - תמכור את שלך, גם אם במחיר שנראה לך נמוך - ותתמקח בטירוף על הרכב הבא שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...