Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היום הסתיים מירוץ ההולילנד 1000 לשנת 2018 - מה דעתכם?

נהג מתחיל
שימו לב! השרשור הזה בן 2282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5195607,00.html

לצד החוויה שעברו המשתתפים (רובם מחו"ל), והצופים לאורך הדרך, יש את אלה שטוענים שהמירוץ - על החשאיות שאפפה את יעדי העצירה והמסלול שלו - הוא עוד שואו אוף של עשירים ולא אירוע בעל חשיבות ציבורית (כלשהי, יש לזכור שזה לא אירוע מכונן כמו תחרות האירוויזיון השנתית, with all due respect).

מה דעתכם? האם המירוץ מקדם את התחום המוטורי ואהבת הרכב בישראל, ואולי גם את תדמיתה של ישראל בקרב האלפיון העליון העולמי, או שהוא גחמה פרטית שאין לתת לה יד ציבורית כמו לשריין שטחי כינוס כמו באתר העתיקות בקיסריה?

מי שיש לו תמונות לשתף, אנא עשו כן. לי אין, לצערי לא יצא לי להשתתף (כגרופי) השנה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לדעתי מדובר בשואו-אוף של עשירים ותו לא, שמקדם אולי את ישראל בעיניהם ובעיני הקרובים אליהם (שלכשלעצמו לא רע בכלל ואולי, כבר שווה את ההשקעה). כמובן שגם הילידים (זה אנחנו הישראלים) נהנים מהמראה - אבל רק חובבי הרכב שמיודעים בדבר. לשאר הציבור אין נגיעה לנושא, פרט אולי למרמור על פקקים עקב המסע או הפקעת השטחים כנ"ל.

לי יהיו תמונות בהמשך (צילמתי המון במפגש שהיה בחניון הנתיב המהיר בשישי האחרון). בין עבודה לטיפול בילד קשה למצוא זמן לעבוד עליהן, אבל כשאסיים אעלה פה לינק לגלריה\יות.

אגב; אני מנסה למצוא רשימת משתתפים עם דגמי המכוניות שלהם וזה פשוט בלתי אפשרי. האתר שנועד לעניין מוכוון עבור השתתפים עצמם ואין בו שום מידע עדכני. אם מישהו מוצא- אשמח לשיתוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היו לי זמן ואמצעים הייתי נוסע לחו"ל במיוחד כדי לצפות באירועים מסוג זה.

בכל אירוע דומה בחו"ל הקהל מוזמן בשמחה, נמכרים חדרי מלון בנקודות צפייה והעניין משמש כמנוף לתיירות. רשימות המשתתפים והמסלול נגישים לכל באינטרנט.

בארץ, כמובן, הכל צריך להיות שונה וכל המידע על המסלול והתחנות נשמר כמו סוד צבאי. הלוואי היו שומרים ככה על הסודות האמיתיים..

מצורף מבחר קטן ממה שצילמתי.

GPOABG_7751.jpg

GPOABG_7716.jpg

GPOABG_7700.jpg

GPOABG_7688.jpg

GPOABG_7676.jpg

GPOABG_7657.jpg

GPOABG_7640.jpg

GPOABG_7605.jpg

GPOABG_7589.jpg

GPOABG_7582.jpg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתיים

GPOABG_8135.jpg

GPOABG_8048.jpg

GPOABG_8046.jpg

GPOABG_8013.jpg

GPOABG_7936.jpg

GPOABG_7886.jpg

GPOABG_7854.jpg

GPOABG_7828.jpg

GPOABG_7801.jpg

GPOABG_7790.jpg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושלוש

GPOABG_8163.jpg

GPOABG_8226.jpg

GPOABG_8228.jpg

GPOABG_8266.jpg

GPOABG_8267.jpg

GPOABG_8276.jpg

GPOABG_8286.jpg

GPOABG_8303.jpg

GPOABG_8320.jpg

GPOABG_8324.jpg

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וארבע.

תודה לחבר יקר שעזר לי בצילומים ביום המורכב הזה.

GPOABG_8357.jpg

GPOABG_8412.jpg

GPOABG_8417.jpg

GPOABG_8433.jpg

GPOABG_8436.jpg

GPOABG_9245.jpg

GPOABG_9663.jpg

GPOABG_9694.jpg

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרתי במתחם הנתיב המהיר ביום שישי האחרון,

נהנתי לפגוש מכרים ותיקים לצפות ברכבים ולשמוע את ההסברים של קובי ברקע.

לא מפריע לי כלל שמסלול הנהיגה לא הופץ,

מי שרצה לראות את הרכבים יכל היה להגיע לנתיב המהיר.

היה סדר מופתי, וכיבוד קל.

לאכזבתי הרבה רכב של חבר הושחת,

מה שגורם לי לתהות למה חובב מוטוריקה ורכבים יחבל ברכבים שנמצאים בתצוגה...

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע כמה שווה מרצדס 300 SL ?

או הטויוטה 2000 GT ?

מועדון ה 5 ריכז את כל נושא הטיפול בשיירת הרכבים ובמירוץ עצמו, ויו"ר המועדון, נחום קדמיאל, הצטרף בעצמו עם ה MGA האדומה שלו.

היה קל מאד להפוך את הראלי לאירוע המוני, אך זה היה דורש אישורים רבים, שמירה קפדנית על המכוניות ומקום מתאים.

למיטב הבנתי, גם המישתתפים לא היו מעוניינים בזה, ולכן מסלול הנסיעה והעצירות לא פורסמו ברבים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלוש הערות לאלו שחושבים שהמסע ״פיספס״.

1 המסע הינו אירוע צדקה. מאות אלפי שקלים נתרמו ע״י המשתתפים למוסדות צדקה. מאות רבות.

2. יודעים לעשות את זה טוב יותר? לכו על זה.

לזרוק טענות לאויר זה זול מאד.

3. המשתתפים רובם יחזרו לארצם וידברו בשבחה של מדינת ישראל, מה רע?

בשולי הדברים אומר, שהאירוע הציבורי בנתיב היה יוזמת והפקת המארגנים, לא הצריך שקל ציבורי וכלל סדרנים שתיה וכיבוד ככל שהיה ניתן. העלות היתה מאות אלפי שקלים למפגש הזה בלבד. היו אלפי אנשים ונהנו עד מאד.אתה מכיר מפגש נוסף שמחלקים לאנשים שתיה וכיבוד בחינם ברוחב לב? אשמח ללמוד.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני השקל שלי - מצקצקים ימשיכו לצקצק.

אירוע כזה, שאני מקווה שייערך שוב ושוב, עושה רק טוב בכל המעגלים - למשתתפים, למארגנים, לצופים, לנהנים מהתרומה ומהמפגשים (כולל עצירות אצל ארגוני רווחה) ולמי שרק צופה בתמונות ושומע את הפידבק.

אז נכון, לא מפורסמים פרטי המסלול והעצירה, וזה מסיבות די ברורות. סו פאקן וואט? כמה פעמים היה מגיע כזה ריכוז רכבים לארץ אלמלא האירוע? אפס. מקסימום פה ושם מטפטף איזה רכב אספנות מיוחד שמוצג מאחורי חבלול.

יישר כח לאלעד ולשאר המארגנים, למשתתפים ולצוות ההפקה והליווי המדהימים!

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, אבל נשאלה כאן שאלה ברורה:

...

מה דעתכם? האם המירוץ מקדם את התחום המוטורי ואהבת הרכב בישראל, ואולי גם את תדמיתה של ישראל בקרב האלפיון העליון העולמי, או שהוא גחמה פרטית שאין לתת לה יד ציבורית כמו לשריין שטחי כינוס כמו באתר העתיקות בקיסריה?

...

ואני חושב שעניתי בצורה ברורה;

על החלק הראשון (מקדם את התחום המוטורי בישראל) - לא.

על החלק השני (מקדם את תדמיתה של ישראל בעולם) - אולי, ולכשלעצמו כנראה שכבר שווה את ההשקעה.

לא כתבתי שלא יגיעו, לא כתבתי שהארגון רע ולא שום דבר מכך. הרי אם אני עצמי הופעתי וצילמתי במפגש הנתיב המהיר, כנראה שאני מרוצה מהאירוע הזה, כי אני מרוויח ממנו (ובעקיפין גם אתם - תמונות).

אבל השאלה, כפי שהבנתי אותה, התייחסה לציבור הרחב. ובמקרה זה- לצערי- התרבות המוטורית במדינת ישראל הולכת ופוחתת ביחס הפוך לכמות המכוניות שעולה כל שנה על הכבישים (כן, זה אוקסימורון מופלא). זה שיש איים של שפיות כמו קארספורום או המפגש הנ"ל, לא שייך לציבור הרחב.

ולא צריך ללכת רחוק. דוגמא מצויינת ממש כאן בשרשור:

...

לאכזבתי הרבה רכב של חבר הושחת,

מה שגורם לי לתהות למה חובב מוטוריקה ורכבים יחבל ברכבים שנמצאים בתצוגה...

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לתמונות היפות יוחאי,

על הצילום של הראלי היו מופקדים בתשלום טובי צלמי הרכב בישראל. כך שלטעון שגם הם הרוויחו מזה , נו שויין.

והדוגמא של נהגת השודים , מבהירה בדיוק למה הנתיב היה סוד צבאי. רכבים בשווי כולל של עשרות מילוני דולרים , אף אחד לא רוצה לקחת סיכון.

האירוע אכן היה מרשים עד מאוד, והקהל התנהג ברובו הגדול באופן יפה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

ירון, מה שכתבת על האירוע לא שייך למה שנהג מתחיל שאל בהתחלה. שאלו אותי לדעתי - ועניתי. יכול להיות שלא הבנתי את השאלה.

ולגבי התמונות - לא טענתי שום דבר לגבי צלמים מקצועיים ומה הרוויחו מזה. לא יכולתי לטעון לגבי מה שאני כלל לא יודע. אני כתבתי על הרווח שלי, שמה לעשות ופה בפורום גם אתם מרוויחים ממנו. אין לזה שום קשר לצלמים מקצועיים בכסף או שלא.

עריכה:

אם כבר, אתה מצדיק את מה שאני אומר, שאם האירוע היה גלוי והמוני בית ישראל היו מגיעים, אוי ואבוי איזה נזק היה נגרם לרכבים (לאו דווקא למרצדס גאלווינג - מה, "סתם" סוסיתא של אספן מקומי לא שווה?). אז מה זה אומר על תרבות מוטורית של הציבור הרחב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוחאי , שאני קורא את התשובה שלך , אני מבין שלא הבנתי את הכתוב.

חשבתי שענית לאלעד, שהוא גם ממארגני המסע. ושהם הרוויחו מהצילומים. ולכך כוונה תשובתי.

אנחנו , חברי הפורום, בהחלט מרווחים מהתמונות היפות.

וכן , התרבות המוטורית בישראל ממש בריצפה , אבל להזמין את עם ישראל לאירוע כזה יהיה הפעם האחרונה שהוא יקרה. אז זה גם מקדם , גם אם בקטנה , וכל פעילות בתחום היא בהחלט מבורכת.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...