Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אהבה ראשונה - פיאט טיפו 1.4ie מודל 94'

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן אכן התמה הייתה נפלאה.

אני זוכר שהרכב ישב על הכביש כמו טנק, נתן תחושת ביטחון יוצאת דופן בכביש המהיר.

למיטב זכרוני אפילו אז היה לרכב מגביל מהירות (בידני), ובקרת אקלים דיגיטלית. שלא נדבר על הinterior המפואר והאיכותי, החל ממושבי האלקנטרה המפנקים ועד לקישוטי העץ (ולא דמוי אם אני זוכר נכון) הנפלאים.

וגם מבחינת ביצועים ועל אף הממדים הלא קטנים, הרכב סחב יפה מאוד (הייתה לנו את הגרסה האטמוספרית ולא טורבו).

אני זוכר שבזמנו פנטזתי על הגרסה שבאה עם המנוע של הפרארי :). (ה8.32 המהוללת)

על מי אני עובד, אני עדיין מפנטז על הדגם הזה :shock:

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי היתה Tipo HGT. נהגתי עליה הרבה.

בניגוד לאונו, היה לה גיר מדוייק לתפעול.

בניגוד לאונו, ההגה היה נטול תחושה, המנוע (90 כ"ס) לא אהב לעלות בסל"ד, ובכלל, ניכר שהאיטלקים ניסו לעשות מכונית יפנית. רכה ונעימה. אפילו הקלאץ' היה נטול התנגדות.

מבחינת נהיגה, היא היתה לא מרגשת בעליל, אבל מאוד מרווחת, עם יכולת הטענה מרשימה, אם קיפלת את המושב האחורי.

לא זכורות לי תקלות מיוחדות, אבל העברתי חלק גדול מזמן השירות שלה, בשירות הצבאי שלי...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שהיה רק שלי היה גם פיאט.

פיאט דונה 88.

אוטו מחורבן והיה אצלי חודשיים, למרות זאת נהנתי מכל רגע, כי רכב ראשון שהוא רק שלך זה תמיד כיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה בוקי אחלה פוסט!

לחבר הייתה טיפו 1.4 של ההורים והוא היה מביא אותה לכל היציאות של החברה בי״ב (בתקופה שכל אחד היה בא עם האוטו שלו וכולם היו נוסעים עם אוטו ריק אפילו הבנות)

אני היחיד שהיה מגיע עם הגרוטאה (אלפ ג׳וליה), שאז אף מכונית של החברה לא הייתה מצליחה להתקרב אליי, ולא בגלל האלף ששמאות.

אותי אף אחת ממכוניות שנות התשעים לא עניינה. זו התקופה שבה סיימתי עם עיתון אוטו, בעת מבחן סיוויק קורולה ועוד משהו, שהיו ככ זהות, שוויתרתי.

לשמחתי על האלפא לא וויתרתי. היא איתי עד היום ברצף, למרות תקופות ארוכות שעמדה, אצל חברים, בכמה קיבוצים, בחצר של ווילה נטושה בעכו, ובעוד אי אלו מקומות עד שהצטרפה אליי באנגליה.

היא מגנט נוסטלגיה, לחברים שמגיעים אליי מהארץ וזוכרים אותה מגיל העשרה, לעשות סיבוב שוב היום, טעם החיים ממש.

הכל יחסי, כריס ג׳ונסון בן השבעים ושלושלי שהג׳וליה שלי נחמדה, אבל חדשה מידי בישבילו.

בלי תמונה מהשנה אי אפשרIMG_0173.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דונה זאת לא האחות המכוערת של רגטה? חחח (ורגטה מכוערת פיצוצים..)

ומסכים אתך, על אף הטלאות שעברתי עם הרגטה, אוטו ראשון זה משהו שלעולם זוכרים לטובה.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוח שעונים הזה עם המשבצות - מינימליסטי בסגנון של פעם. אהבתי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דונה זאת לא האחות המכוערת של רגטה? (ורגטה מכוערת פיצוצים...)

לא אחות של רגטה, דונה זו גירסה ברזילאית של פיאט אונו בתצורת 4 דלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שהייתה לנו אחת כזאת בשכונה, רק לא זוכר איך הייתה נראית בדיוק, ואני מתעצל לעשות חיפוש בגוגל :D

עריכה: עשיתי חיפוש !oh the horror, my eyes, im blind

זכרתי שמדובר ברכב מכוער, רק לא זכרתי עד כמה :shock: באמת נראית כמו אונו צורה ישנה עם תחת. רק שהתחת לא מחמיא לה.

עם זאת אני חייב לציין שהיא די דומה לרגטה ובגלל זה הבלבול.

שלנו הייתה כזאת בדיוק (אפילו אותו צבע)

:http://www.carandclassic.co.uk/uploads/cars/fiat/8391129.jpg

עריכה אחרונה על ידי ramik33
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דווקא הרגטה לא מכונית מכוערת והתחת שלה משתלב עם העיצוב הכללי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כזה אהבתי את העיצוב שלה לא אז ולא עכשיו, בטח לא בהשוואה לרכבים אחרים כגון פורד סיירה ואאודי 80 שהיו לקרובים שלי, אבל מי היה פותח את הפה חחח היה אז די בכך שאבא היה מסכים שניגע באוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אחות של רגטה, דונה זו גירסה ברזילאית של פיאט אונו בתצורת 4 דלתות.

זהו שלא.

הדונה היתה גירסה ברזילאית מחודשת של הפיאט 128 הנהדרת, ולמעט מנוע ה 1.1 לא חלקה עם האונו כלום.

ואת הפיגור הטכנולוגי הרגישו הקונים היטב.

מבחינה דינאמית, הדונה היתה רחוקה שנות אור מהאונו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הראשון שלי היה פיאט 131 ידנית עם מנוע 1600 והנעה (והנאה) אחורית מודל 1981. קניתי אותה מאבא שלי....שום הגה כוח ושום אלקטרוניקה. מזגן אלכס אורגינל. הייתה אצלי עוד 5 שנים (חוץ מה5שנים אצל ההורים שלי).

רכב מדהים עם אפס תקלות.

היום, מצטער שמכרתי אותה.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת נוסטלגיה, מזמן לא ראיתי טיפו על הכביש.

זוכר את לוח השעונים הדיגיטלי :)

יצא לי אפילו להתקל באחת עם מנוע דיזל בצפון לפני כמה שנים.

הגיעו גרסאות ה-selecta עם הגיר האוטומטי? אני זוכר שראיתי אונו כזאת לפני 15 שנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה טיפו סלקטה 1600, במפרט שלה הופיעה מהירות מירבית 158 קמ"ש ב D ו ב R. נמכרו בודדות כאלה. אונו סלקטה הייתה יותר נפוצה אם כי עדיין היו מעט יחידות.

דיזל בטיפו היה (אצל היצרן) 1.7 אטמוספרי חלש מאוד עם משהו כמו 57 כ"ס וטורבו דיזל 1.9 עם 90 כ"ס. דיזלים לא הגעיו לארץ ביבוא סדיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...