Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

המחירים עלו בקצב מטורף אז כבר אי אפשר לדעת מה יהיה.

הנתונים שמפרסמים לא ממש מחוברים למציאות.

אני רואה דירות שלפני שנה וחצי-שנתיים יכולת לקנות אותן חדשות מקבלן/בשוק החופשי ב1.4-1.5 מפורסמות ב2.2.

אני בכלל לא מדבר על בתים פרטיים שם המחירים טסו באיזה 50% בשנה וחצי האחרונות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט הזיה. 

לפני שנה וחצי שכני בקומה קנה את הדירה אותה הוא שכר ב 2.85 מיליון, קצת יותר טובה משלי. אותם הבעלים של הדירה אותה אני שוכר. 

לפני כשבעה חודשים היה דיבור שאולי הם מוכרים את הדירה הזו. היה שמאי, הכיוון היה לאיזור ה 3 מליון והתלבטנו אם לעשות מאמץ לקנות. בסוף החליטו לא למכור והעבירו במשפחה. 

היום לפי מה שהולך זה מתקרב ל 4 מיליון. 

טירוף מוחלט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה שהמחירים הזיה שנופחו עי אינטרסנטים כי הרי אין סיבה אמיתית.שדירה בת 60 בראשון שעלתה לפני עשור 500 אלף לפני 3 שנים מיליון מאתיים והיום 1.6 הזיה . מצד שני גם לשלם כזה מחיר על כזה דירה זה הזוי.. צריך להקים גוף של קונים שבלעדיו לא ניתן לקנות ופשוט לעצור את הקניות קיפאון של כמה חודשים והבועה תתפוצץ . הבעיה שביראל כמו בישראל גם גוף עם כוונה טובה מיד יושחט וישוחד. כמו כל דבר פה .

עריכה אחרונה על ידי dani12
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש לזה סיבות ומנינו אותן.

אנשים היו בסגר ב2020 ודחו עסקאות.

מדד תשומות הבניה.

לגבי האחרון אני לא יודע מי מעדכן אותו אבל הם לא בכיוון.

לכו לקבלן ותבדקו כמה יעלה לכם לבנות למטר.

אם פעם הייתם עושים תחשיב ויוצאים עם 7000 למטר היום תיצאו עם 10 מינימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, sperial כתב:

העניין הוא שצריך להתחיל לחסוך בגיל 20-22. אבל כאן יש בעיה חינוכית אדירה: אנשים שורפים את כספם על טיולים , שכירות בצנטרום של הפיילה ואייפון חדש כל שנתיים, והכסף נוזל בין האצבעות - והם מגיעים לגיל 30 בלי שום חסכונות. אז לא קל לחסוך חצי מיליון ש"ח, אבל בהתנהלות נכונה אפשר להגיע להישגים לא קטנים.

מה שכתבת רק מראה על גודל הניתוק שבו אתה נמצא.

אין לך מושג אפילו על לוחות הזמנים הבסיסיים, שלא לדבר על הסכומים.

לפני 5 שעות, farkash7 כתב:

דווקא יש לזה סיבות ומנינו אותן.

אנשים היו בסגר ב2020 ודחו עסקאות.

מדד תשומות הבניה.

לגבי האחרון אני לא יודע מי מעדכן אותו אבל הם לא בכיוון.

לכו לקבלן ותבדקו כמה יעלה לכם לבנות למטר.

אם פעם הייתם עושים תחשיב ויוצאים עם 7000 למטר היום תיצאו עם 10 מינימום.

ברור. אבל המחירים, אפילו באשדוד עומדים על 20 למטר (במקרה הטוב)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, sperial כתב:

העניין הוא שצריך להתחיל לחסוך בגיל 20-22. אבל כאן יש בעיה חינוכית אדירה: אנשים שורפים את כספם על טיולים , שכירות בצנטרום של הפיילה ואייפון חדש כל שנתיים, והכסף נוזל בין האצבעות - והם מגיעים לגיל 30 בלי שום חסכונות. אז לא קל לחסוך חצי מיליון ש"ח, אבל בהתנהלות נכונה אפשר להגיע להישגים לא קטנים.

לא, זה לא העניין. בגיל 20-21 רוב האנשים עדיין משרתים בצבא. טיולים אינם יקרים כמו שהיו פעם, שיכירות בערים מרכזיות מביאה עימה יותר הזדמנויות ושכר גבוה יותר (בממוצע). טלפונים סלולאריים בד"כ שורדים שנתיים-שלוש ומאז שיש קטגוריות של מכשירי ביניים חזקים דיים כבר לא צריך לשרוף משכורת בשביל נייד איכותי.

הכסף נוזל בין האצבעות בגלל הרבה סיבות, אבל לא מאלו שמנית.

זה לא רק "לא קל" לחסוך חצי מיליון ש"ח בימינו, אלא שבאופן כללי פי כמה וכמה יותר קשה לרכוש את הדירה הממוצעת היום מאשר כשאתה עשית זאת. זה גם לא עניין של דעה, אלא עניין של מספרים שהוצגו כאן כמה וכמה פעמים וקיבלו אישור של הרבה חברי פורום, כולל כאלו שעוסקים בפיננסים ונדל"ן. 

אז נכון, הטיעון שלך אולי נשמע מאוד רומנטי, אבל בפועל הוא מנותק ומתבסס בעיקר על החוויה האישית שלך. וכמו כל מדגם מגודל אחד, הוא מוטה חזק מאוד. 

מהניסיון והמדגם הקטן שלי, שמכיל בעיקר הייטקיסטים (אבל גם אחרים), מאוד קשה להגיע להון עצמי של דירה צנועה באזור המרכז בלי עזרה אינטנסיבית של ההורים/סקנדרי/אקזיט או RSUs משמעותיים. וזה מעבר לשכר הגבוה ממילא של אותם חבר'ה.

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא צריך את זה בצורה מקוצרת כדי להבין (אני בספק כי הוא בנה לעצמו מציאות אלטרנטיבית).

נניח שפלוני חוסך 10k בחודש, סכום לא פעוט בכלל, איך זה עוזר לו כשמחירי הדירות עלו ב-30% בשנה וחצי?

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות: לא מכיר את ספיריאל מעבר לפוסטים שלו באתר ואין לי עניין להגן עליו.

ואולם, קצת צורמת לי המתקפה עליו - האיש משתף מנסיונו האישי ועל פניו, הבנים שלו בחתך הגילאים של חלק לא קטן מהמתרעמים למיניהם.

אולי פעם היה קל יותר, איני בטוח בכלל.

משכורתי הראשונה עמדה על כ-400$ בחודש, הדירה הראשונה נקנתה עם הון עצמי של 2,000$ במחיר 38,000$ (100 משכורות), אממה מה, משכנתא צמודה שהגיעה בשיאה למעל 10% בשנה - חיסלה באיבו כל נסיון להרים את הראש.

לייחוס, את המחשב הראשון שלי (דרגון 32) קניתי ב-650$, יותר ממשכורת וחצי. טלביזיה 25” עלתה כחצי משכורת, על רכב משלי רק יכולתי לחלום ושבוע העבודה היה בן 6 ימים.

כל שיכולתי להעניק לילדי היו אהבה וחינוך כלכלי.

איש מאיתנו לא ׳יצא גרושניק׳, טיילנו כמשפחה לא מעט בחו״ל מבלי להתכלב והילדים נשאו לבני/ות זוג ממוצעים לחלוטין.

אולי אלת המזל, אולי התנהלות נכונה ואולי נסיבות מיוחדות הביאו את כולנו לסוג של רווחה כלכלית - לשם מכוון ספיריאל.

טענתו להבנתי, שגורל האדם אינו בשליטתו המלאה, אך שומה עליו לעשות כל מאמץ לקידום החלק שבשליטתו.

אין לי המלצות מיוחדות למי מהכותבים מלבד לקרא בעיון, להחכים וליישם את המתאים לו/ה מבלי להתייחס לגופו של כותב.

בהצלחה לכולם!

• אהבתי 1
   לפני המון זמן,  avargel כתב:

חברים, הבא שעונה לו חוטף כאפה. אני לא צוחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.6.2022 בשעה 17:54, HybridBoy כתב:

דרך אגב, גם אם היה פתרון קסם לחתוך את מחירי הדירות בחצי, למה שמישהו יעשה את זה?

המהלך יפגע בכל מי שיש לו דירה, רק בשביל מי שאין לו אולי יצליח לקנות.

מדוע זה יפגע במי שיש לו דירה?

כמדינה, הייתי דורש מהבנקים לתקן בהתאם את המשכנתאות של כל הלווים שלהם יש דירה אחת בלבד, כך שהתשלומים העתידיים ירדו בהתאם. מעבר לכך, לא מעניין אותי שמשקיעים יפלו, יברחו מהשוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ch2856 כתב:

מדוע זה יפגע במי שיש לו דירה?

כמדינה, הייתי דורש מהבנקים לתקן בהתאם את המשכנתאות של כל הלווים שלהם יש דירה אחת בלבד, כך שהתשלומים העתידיים ירדו בהתאם. מעבר לכך, לא מעניין אותי שמשקיעים יפלו, יברחו מהשוק...

כי אתה חותך את השווי של הנכס בחצי...

נגיד קנית דירה ב2 מיליון עם משכנתא של מיליון.

אם מחר בבוקר הדירה שלך שווה חצי, הפסדת מיליון שקל כי עכשיו גם אם תמכור תישאר בלי כלום (מזכיר שהתחלת עם מיליון שקל ביד).

איך המדינה/בנקים יתקנו את זה? ימחקו חובות?

או שאתה פוגע בבנקים או שזה יחזור אלייך בצורה של מיסים.

"משקיעים" אלו אנשים די נורמטיבים סך הכל ולאו דווקא מילטימיליונרים חזרים כמו שאוהבים להציג את זה.

במקום לשים את ההון שלהם (שעבדו, חסכו בשבילו ושילמו עליו מס) בבורסה הם קנו איתו דירה.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, waterman כתב:

ואולם, קצת צורמת לי המתקפה עליו

כשבנאדם מביא טיעון כמו ״קונים אייפון כל שנה ובגלל זה לא צוברים הון עצמי״ אני חושב שהוא מביא על עצמו את ההתייחסות הזו.

לא יודע מי קונה אייפון כל שנה, אבל גם אם נגיד אתה קונה אייפון כל שנה ומוכר את הישן אתה מפסיד גג גג 1000 שקל. בוא תסביר לי איך 1000 שקל בשנה מקדמים אותך לדירה?

• רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, waterman כתב:

אולם, קצת צורמת לי המתקפה עליו - האיש משתף מנסיונו האישי ועל פניו, הבנים שלו בחתך הגילאים של חלק לא קטן מהמתרעמים למיניהם

זו לא מתקפה. הטענה שלו שאפשר לחסוך מגיל 20 הון ראשוני לדירה פשוט לא נכונה במציאות היום. גם אם תוריד דברים כמו טיול אחרי צבא, סמארטפון הכי חדש שיש ובגדי מותגים אתה לא נשאר עם סכום שמאפשר לך לקנות דירה. כדי לצבור כזה סכום צריך לגור אצל ההורים הרבה זמן אחרי גיל 18, לא כל הורה יכול להרשות לעצמו את זה. זה גם הזמן שמפתחים זוגיות ורוב הזוגות לא יכולים לחיות אצל ההורים של אחד מהם, אלא אם יש להם בית פרטי גדול עם יחידת דיור שזה חתיכת פריבילגיה.

כל מי שכותב פה משתף מנסיונו האישי, אני בטוח שאם הבנים של ספריאל יכתבו פה מנקודת מבטם על הנושא המסקנה המתבקשת תהיה שבלי עזרה מההורים הדבר קשה מאד עד בלתי אפשרי.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^^

מסכים עם רוב מה שכתבת וכתבו אחרים.

הטענה שלי - ניתן ללמוד מכל אדם ולו השטחי ביותר, כל עוד בוררים בקפידה את רעיונותיו/דעותיו/נסיונו.

אני סבור שכ-2/3 מהצלחתי נבעו ממזל והשאר מלימוד ויישום רעיונות שקוששתי.

אכן דחיית רכישת סמראפון ב-1,000₪ לא תקדם מי מאיתנו יתר על המידה, אך באם נזכרים באמרתו של הפילוסוף הסיני לאו צ׳ה: ׳גם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד׳, ניתן לאמצה ולו חלקית קרי, חיסכון משמעותי (שוב מבלי להתכלב) עשוי להביא אדם לנקודת זמן בה הקלפים יחולקו מחדש (לדוגמא, ירידה גדולה במחירי הדירות) והמזומן יהפוך למלך.

אם לא מתכוננים לרגע כזה, ערטילאי ככל שנראה, לכשיגיע - נהייה בבעייה.

לפני המון זמן,  avargel כתב:

חברים, הבא שעונה לו חוטף כאפה. אני לא צוחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, HybridBoy כתב:

איך המדינה/בנקים יתקנו את זה? ימחקו חובות?

או שאתה פוגע בבנקים או שזה יחזור אלייך בצורה של מיסים.

בנקים לא יצטרכו למחוק חובות כי הם עלולים פשוט לקרוס כתוצאה מתגובת שרשרת של קריסת שווי הבטחונות שהם מחזיקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, waterman כתב:

אולי פעם היה קל יותר, איני בטוח בכלל.

אני לא יודע אם היה יותר קל פעם. היה שונה. ב-1980 אם להחליף את האייפון לא היה שיקול בכלל, כי לא היה אייפון. הפערים בין הדורות הם לא בעיה ישראלית. זה קיים גם באירופה ובטח גם בארה"ב.  הבעיות הן אמיתיות. העליה הריאלית במחירי הדיור היא אמיתית (בקישור ששמתי בעמוד הקודם מדובר על 80% ב-15 שנה). מחיקה של מקצועות שונים ומשונים היא גם אמיתית. ולצמצם את זה ל"חינוך" זה לא עצה. זה זלזול. בטח כשזה מגובה בסטראוטיפים. בטח כשבאותו עמוד הוא מספר על הקושי של הבנים שלו לקנות דירה בחיפה - לא בדיוק "הצנטרום של הפיילה" שכל כך מעצבן אותו - כי המחירים עלו. למה הם לא התחילו לחסוך בגיל 20 במקום לצאת לטיולים בעולם?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...