Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם שום דבר לא היה מעניין אתכם, מה הייתם עושים?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע, אני לא מומחה, אבל אני מציע מנסיון, לא מתוך סתם עוד זריקת רעיון.

וכמובן שצריך לעשות הכל בליווי בעל מקצוע.

אם תעשה חיפוש על הכינוי שלי, תוכל לראות כמה אני פרו קנאביס.

ליווי של בעל מקצוע או שאמאן בשפת העם (שהציעו בעמ' הקודם) אינו ריאלי בישראל. אני מכיר הרבה אנשים שמעשנים שנים על גבי שנים ואין להם שום יכולת לשמש כליווי של מעשנים בפעמים הראשונות. (אתה לא מאמין כמה פעמים לכאורה ישבתי עם אדם 'מנוסה' ואדם נוסף שזו הפעם הראשונה שלו, והוא נותן לו לעשן 'כמה שבא לו' כי ה'מנוסה' מעשן קינג סייז כמו מים)

בנוגע לחו''ל - הייתי באמסטרדם מספיק פעמים ולא ראיתי שם שום 'שאמאן' (לא חיפשתי אבל לא ראיתי). סה"כ ברמנים וברמניות שליוו אנשים בפעמים הראשונות שעישנו, זה היה ברמה נמוכה מאוד. מאידך בקולומביה היו כמה כאלו, אבל עם מה שהלך שם פעם אחרונה שהייתי אני כבר לא ממליץ להיות שם.

וכמו שנאמר אנחנו בישראל ופחות מ1% מהאוכלוסיה המעשנת יודעת מה היא מעשנת (להוציא את מאושרי הקנאביס הרפואי). דין סטיבה לא כדין אינדיקה ודין CBD גבוה וTHC נמוך שונה מזהו של THC גבוה ללא CBD.

קנאביס זה דבר נפלא שמציל חיים, מקרב אנשים, עוזר לתפקוד היום יומי, משפר תאבון, משפר תפקוד מיני, גורם לך לחייך, מצחיק אותך, אוסר עלייך לחשוב על דברים רעים (שזה מעולה לאנשים בדיכאון).

אבל לא על כל אחד זה משפיע ככה. ראיתי דברים כאלה נוראיים שקנאביס גרם שזה הפך אותי מוודסטוק לשרלוק. כל מקרה לגופו, צריך לבחון את הבן אדם, להיות איתו בקשר במשך תקופה, להכיר אותו, להעמיד אותו ב(מיני )מבחנים ע"מ לראות את התגובה שלו ולנתח אותה, לדעת באיזה מצב בחיים הוא נמצא (אתה לא מבין כמה אנשים מחפשים 'גל' להאשים בו את כל הצרות שלהם).

כפי שאמרתי קנאביס יכול להיות דבר קסום ויכול להוציא את פותח השרשור מהבוץ וזה גם מה שנקרא 'תחביב' ו'עיסוק', דרכו אתה גם יכול להכיר אנשים ותהיה לך איתם שפה משותפת (רוב מעשני הקנאביס בישראל הם אינטלקטואלים ומשכילים).

אבל בישראל ? לבן אדם במצב שלו ? אני באמת לא חושב.

נ.ב

צר לי אם נשמעתי מעט תוקפני אבל בתור בן אדם שהוא פרו קנאביס, כואב לי מאוד לראות אנשים מתדרדרים למצבים שהם מגיעים לבתי חולים לחולי נפש. גם אם מקס' יש אחד בכל בית חולים, עדיין כואב הלב ואני משתדל כמה שיותר למנוע דברים כאלו.

עריכה אחרונה על ידי ARKODrama
"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

+1, להציע לבנאדם בדיכאון קנאביס זה חסר אחריות לחלוטין, בלשון המעטה.

סמים ידועים כקטליזטור למחלות נפש חבויות, וגם כמעצימים חוויות (חיוביות כשליליות) כך שהשילוב עם דיכאון לא בהכרח ייצור אפקט חיובי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי, ולוקח את דברי חזרה.

אגב, אני דיברתי על בעל מקצוע שלמד רפואה עם תעודות - קרי, פסיכולוג/פסיכיאטר, לא יודע מה זה שאמאן ומה תפקידם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אני דיברתי על בעל מקצוע שלמד רפואה עם תעודות - קרי, פסיכולוג/פסיכיאטר, לא יודע מה זה שאמאן ומה תפקידם.

אנשי התעודות כל כך מנותקים מהדברים הללו, במיוחד רופאים. פסיכולוג/פסיכיאטר היא דמות שמצטיירת אצל רוב האוכלוסיה כסוג של עריץ/'המערכת'. אתה מדמיין את עצמך מעשן ג'וינט במשרד מנוכר של פסיכולוג/פסיכיאטר ?

הרי במהלך העישון, לפחות אני, תעלה לי מחשבה ש"רגע, אולי הוא מסתכל עליי וחושב שאני משוגע ? אולי מפה אני הולך לבית משוגעים כי הוא מסתכל עליי ככה ? אולי כל זה מוקלט ?" ומהר מאוד אתה תיכנס לתודעה נוראית שלא תוכל לצאת ממנה.

ויותר חשוב, אם יקרה לך מה שנקרא בשפת העם "סרט רע", אתה חושב שהוא ישאר איתך ? ידע איך לטפל בך ? או תקום בגהה ?

שאמאן (באספקט של צריכת סם), מלווה אותך בתהליך מכמה ימים לפני.

יש 2 מטרות עיקריות לשהייה איתו:

1. ניקוי טבעי של הגוף. אתה אוכל רק אוכל טבעי (דגים, אורז, פול, בטטה, תפו'א, סלטים), ותוך 2-5 יום, הגוף שלך מתנקה לחלוטין (ברמה שאתה לא יכול לשתות כוס קולה או לאכול המבורגר בלחמנייה כי זה יגעיל אותך).

2. הוא לומד אותך. מי אתה, איך אתה חושב, איך אתה פועל, מה הן הבעיות שלך, מאיפה זה נובע. כך הוא ידע איך 'לנווט' את החוויה/טריפ, לעשות איתך עבודה מוקדמת (לפעמים סמים לא הכרחיים בכלל).

בניגוד לחליפות, הוא חבר שלך. הצלחה שלך זו הצלחה שלו. לכל אחד יש את הדרך שלו ורצוי לדעת לאן נכנסים (בדרום אמריקה למשל יש שאמאן לוקח אותך אחרי שצרכת את הסם ליער, נמצא תמיד 10 מטר ממך אך רואה אותך כל הזמן, ונותן לך לנווט בעצמך את הדרך אל מחוץ היער. לכן צריך לדעת גם על השאמאן מעט לפני ש'נכנסים לזה').

שאמאן איכותי ידע להתאים סוג סם ספציפי לפי אדם ספציפי. להכניס משמעות לחיים או לתת לך דרייב אלו 2 דברים שונים (מבחינת התהליך)

מי שזה מעניין אותו, אני ממליץ לקרוא את - משנתו של דון חואן או מסע לאיכטלאן.

/*אין לראות בכתוב המלצה*/

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שזה מעניין אותו, אני ממליץ

/*אין לראות בכתוב המלצה*/

נראה לי שלקחת יותר מדי מהחומר של עצמך.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארקו, שנות ה-70 התקשרו אליי כדי למסור לך שעידן הניו אייג׳ עבר מזמן...

המלצות חסרות אחריות, הצילו.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבת להתעניין בפוליטיקה?

אם אתה חובב קונספירציות יש את ימין, אם אתה רוצה להרגיש לוחם חירות, יש את שמאל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שלקחת יותר מדי מהחומר של עצמך.

גנבת דעת של הביוקר

המלצתי על ספר, מוזמן לקרוא שנית (וגם לדבר בכבוד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מצב כזה נוצר על ידי ניסיון של הסביבה להוליך אותך לכיוון מסוים וכניעות שלך.

כי אין אדם ששום דבר לא מדליק אותו אבל בתקופות קבלת הדעה הסביבה מכוונת את אותו אדם לכיוון אחר שנראה להם פרספקטיבי יותר ואז אותו אדם מקבל החלטה משתקע באותו תחום רואה כי העתיד לא מאפשר לו לחלום כי זה סתם מדכא ושוכח.

מה שאני הייתי עושה זה לעורר בעצמך רגשות ולתת להם לסחוף אותך... תקנה אופנוע לפעמים הזרימה איתו מעוררת משהו ובעקבות זה גם את הסקרנות והשאיפה לדברים אחרים. או שתביא כלב כמה שיותר גור ותתחיל לדאוג לו כמו לילד אתה לא מבין איזה גלגל הצלה זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גנבת דעת של הביוקר

המלצתי על ספר, מוזמן לקרוא שנית (וגם לדבר בכבוד)

צוחק יא סאחי

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

וברצינות,אם זה 1:1 כמו שאתה מתאר, במקומך הייתי שוקל ללכת לייעוץ פסיכולוגי.

הולך, יותר מקום לפרוק לא מצאתי בזה אף פעם עזרה של ממש.

אגב, יש לך תחביבים, לא? אתה כותב בפורום רכב.

רכיבה על אופניים, נגינה על פסנתר, טיולים, הליכה לים.

רוב התחביבים כבר איבדו מההנאה ומהעוצמה שלהם ואני כמעט ולא...

Benor

מה אתה עושה בחיים? אתה עובד?

עובד כל יום בחצי משרה. אין לי ממש מקצוע, עבודה מונוטונית אבל סבבה בסה"כ.

לפני זה תקופה ארוכה לא עבדתי, ולא הצלחתי להחזיק כמעט בשום עבודה.

תמיד אפשר להתחיל ללמוד משהו, איזה תואר בפתוחה, קורס בסמסטר.

גם יעסיק אותך וגם יועיל.

חשבתי על זה, כרגע אין לי מוטיבציה ללמוד.

זה נכון גם למי שעובד בעבודה שבה הוא לא מממש את עצמו.

בדיוק, זו ההרגשה... שאני עושה משהו שאני לא אוהב בכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אני כותב בפורום הזה? למדתי, שלפעמים יש הפתעות בחיים ואין לדעת מניין יכולה לבוא התשובה.

קצת קשה להחשף, אבל זה אני בסופו של דבר אין מה להתבייש ועכשיו אני מנסה לעבוד על קבלה עצמית שלי.

אני אתן רקע קצר

בגיל 16-17 בערך התחיל סוג של דיכאון הבנתי שאני לא כ"כ מתעניין בדברים, ושיש לי אדישות חזקה לחיים ואני לא ממש רוצה דברים כמו ששאר החבר'ה בגילי רוצים. (מסיבות, אלכוהול בנות וכו' וכו')

באופן כללי הייתי טיפוס דיי ביישן ומופנם.

אמרתי לעצמי, שהגיע הזמן להשתנות ואולי גיוס ליחידה קרבית יחשל אותי, יהפוך אותי לגבר ויוכל לעזור לי להשתנות. אז אכן התגייסתי לשם, היה מאוד לא פשוט ולאחר שנה בשירות התפרצה תסמונת טוראט (ככל הנראה מהסטרס). שמתבטאת בטיקים מוטוריים קוליים (צעקות, נביחות לא קללות)

אח"כ ניסיתי הרבה טיפולים ושום דבר לא עזר חוץ ממדיטציות ונשימות.

טיילתי בשביל ישראל תקופה והיה בסה"כ נחמד.

אחרכך, נשארתי תקופה ארוכה בבית בלי לעבוד ובלי לעשות עם עצמי כלום. הייתי מנסה לעבוד לפעמים לכמה ימים/שבועות ואז מתפטר כי הרגשתי שזה מעמיס עליי או לא בשבילי (הכי הרבה ששרדתי היה כמה חודשים). הייתי נכנס לקורס כלשהו ועוזב באמצע.

היו לי לפעמים תקופות של דכאון, שימים שלמים כמעט לא הייתי יוצא מהמיטה.

רק בשנה האחרונה, התחלתי לעבוד באופן קבוע במשרה חלקית ובצורה רציפה ויציבה.

ממצב של חוסר מעש מוחלט - בית מיטה, הוצאתי את עצמי בכוח לעבודה.

כרגע, לא ממש מרגיש את המוטיבציה לעשות דברים וכל דבר שאני עושה אני מרגיש שהוא נעשה בכוח.

עם נשים היו לי אינטרקציות בודדות ולא ממש הולך לי איתן.

באופן כללי, אני בנאדם חברותי אבל כרגע רוב הזמן מעדיף להיות לבד.

זהו בגדול, כרגע מרגיש שהכל סתמי הולך לעבודה שהיא סבבה והכל אבל רובוטית ואז חוזר הביתה לכלום.

לפעמים שאני מכריח את עצמי אני רוכב על אופניים, הולך לים או לאיזו סדנא בת"א מדי פעם.

מרגיש הרבה פעמים ריקנות תמידית, גם מוזיקה שפעם נהניתי לשים ולשמוע עכשיו אני כבר לא ממש שומע ולא מרגיש צורך, הרבה פעמים דווקא מעדיף שקט.

כאילו נגמרה המוטיבציה, נגמר הכוח, נגמר הדרייב...

הייתי בתוכנית הזו באשרם במדבר לפני מס' שנים והיא קצת הצליחה לעורר אות וקצת לתת לי מרץ, אבל שחזרתי הביתה האפקט נעלם.

אז חשבתי לחזור לשם שוב לתקופה (שבוע עד 10 ימים) למרות שעכשיו מאוד חם.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...