Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בקשר לתאונה בין רכב לאופנוע

שימו לב! השרשור הזה בן 3490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

לצערי אחרי 15 שנים על הכביש הגיע תורי לעשות תאונה,

המקרה של מי אשם גבולי לדעתי ולכן אני שואל כאן כדי לראות איך לפעול בהמשך.

ניסיתי לבצע פניה שמאלה לחנייה כביש דו סתרי, (על כל כיוון יש נתיב אחד) , אין תמרור בפנייה לחנייה הגדולה.

ממול במרחק של כ20 מטרים התקדמה מונית במהירות שלא עולה על 15-20 קמ"ש. זה היה בערב והתאורה באזור לא הכי טובה.

כשהתחלתי לבצע את הפניה, עקף את המונית אופנוע מצד ימין (לדעתי, לא היו עדים) , לא ראיתי אותו עד שהוא הופיע מול הפגוש שלי, בלמתי ברגע האחרון אך עדיין היתה פגיעה. הוא עף מהאופנוע , נחת על הגב , למזלו ולמזלי לא קרה לו כלום למעט שפשוף קל בגב.

לא הוזמן אמבולנס, לא בוחן תנועה,לא משטרה.

לצערי לא לקחתי ממנו פרטים (אבל יש לי את המספר אופנוע מצולם), הוא לקח ממני רק. עדיין לא יצר קשר. זה קרה אתמול בערב.

אני ככל הנראה צריך שיפוץ/החלפת פגוש ללאון שלי. האופנוע שלו קיבל שריטות קלות והתעקם טיפה המיכל דלק.

השאלה איך הכי טוב לסגור את זה, במידה והוא לא יפנה עליי אלא יתבע את הביטוח שלי.

וכרגע לא ידוע מה גודל הנזק לא באופנוע ולא אצלי. אם זה אלפי שקלים אז אצטרך להפעיל את הביטוח אבל גם השאלה באיזו דרך, להגיד שנפגעתי בחנייה או שנכנס בי אופנוע? (יש לי את מספר האופנוע שלו)

והאם יש מצב שיתבעו אותי על איזה נזק גופני שנגרם לו כתוצאה מהפגיעה ע"י הביטוחים.

הוא נסע להיבדק בבית חולים אחרי הפגיעה ולא דיבר איתי עד כה

תודה

.IMAG1529.jpgIMAG1530.jpgIMAG1531.jpgIMAG1534.jpg

עריכה אחרונה על ידי milanista23

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים פרטים בתיאור שספקת: איפה הייתה המונית ברגע הפגיעה? איפה היית ביחס לנתיב הנגדי ברגע הפגיעה (אמצע, שליש אמצעי?)

לעניין נזק גופני - ביטוח החובהה של האופנוע נושא באחריות.

אם תוסיף סרטוט של התאונה ,זה יסייע לנו לעזור .

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אין עדים? אמרת שהוא עקף מונית מצד ימין, רגע לפני ההתנגשות... איפה נהג המונית??

דבר שני, אני קצת לא מבין דבר אחד.

אם אתה פנית שמאלה, והאופנוע הגיע מהנתיב שמולך, זה אומר שכשהיית במהלך הפנייה, צד ימין של הרכב שלך היה חשוף אליו.

מכאן, אני לא מבין איך הגיעה המכה בכנף שמאל???

האם הכנף נפגעה ממשהו אחר ולא מהאופנוע?

לגבי שאלת מיליון הדולר. אני חושב שאם הכל קרה כפי שאתה מתאר, מכאן שרוכב האופנוע הוא האשם העיקרי.

בטוח גם לך יש אחוז אשמה מסוים, אבל העיקר עליו.

חד וחלק, אם הוא עקף רכב מצד ימין בנתיב שמולך, איך עליך לראות אותו? הרי בזמן העקיפה, הרכב הנעקף (מונית) מסתיר אותו.

תוסיך לזה את תנאי התאורה הלא טובים בשעות הערב, וקיבלת רשלנות מצידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור רוכב אופנוע אני יכול לומר לך כך.

דבר ראשון, פיצויים לנפגעי תאונת דרכים משולמים לשני הצדדים ולא משנה מי אשם. בתאונה בין שני צדדים, כל אחד תובע את חברת הביטוח שלו על פגיעות גוף. למרבה הצער, במקרה של תאונת מכונית אופנוע המפסיד הגדול ביותר הוא רוכב האופנוע. עצם העובדה שהוא הלך לבית חולים להיבדק זה יעלה לו כסף. בית החולים ישלח אליו את החשבון. יש לו שתי אופציות.

1. לשלם את הכסף מכיסו.

2. להודיע לבית החולים שמדובר בתאונת דרכים ולכן על חברת הביטוח שלו לשלם את החשבון.

הקטע העצוב בכל הסיפור הוא שעצם העובדה שהוא מכריז על התאונה כתאונת דרכים אזי זה נחשב אוטומטית בעיני חברת הביטוח שלו כתביעה ולכן הפוליסה שלו תתייקר בעתיד גם אם מדובר בתאונה בה הוא לא אשם כלל וכלל.

זאת הסיבה שהרבה רוכבי דו גלגלי חושבים פעמיים לפני שהם ניגשים להיבדק בבית חולים לאחר תאונה.

כפי שידוע לי, הוא כן יכול לתבוע את הביטוח שלך על נזקים לאופנוע ואז תהיה לך השתתפות עצמית לשלם (זאת במידה ואתה אשם).

לסיכום, מזל גדול שזה לא נגמר באבידות בנפש.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה כבר נכתב משהוא על זה , אבל איך תסביר את העובדה שפנית שמאלה ויש לך נזק בכנף שמאל וקדימה מספר? משהו פה לא מסתדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל הכל מסתדר

הליאון מיושרת האופנוע מגיח והליאון נכנסת בו עם הטמבון.

המכה בכנף שמאל בליאון היא של הידית השמאלית של הכידון של האופנוע אני מניח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים מצטער שלא עידכנתי.

המכה בכנף שמאל כפי שישה כתב.

נהג המונית שעמד שם אסף אנשים והמשיך לסוע כאילו לא היה כלום, לא יודע אם אפשר להשיג אותו בכלל.

הוא יצר איתי קשר, אני מניח מדבריו שככל הנראה אין לו ביטוח חובה והוא מנסה להקליט אותי שאודה באשמה כדי שהוא יוכל לתבוע את הביטוח שלי באמצעות עורך דין, ומדברים שקראתי בנושא רוכב אופנוע שאין לו חובה יכול לתבוע גם אותי אישית במידה ואני אשם.

כמו שאני רואה את הדברים, זה הולך למשפט.

בדקתי במקום ואין שם לא רמזור, לא מצלמות ולא סימון מתאים לכניסה מסודרת לחנייה. (שכונה ישנה בטירת כרמל...לא מפתיע)

עוד פרט שחשבתי עליו זה שבזמן הפנייה שדה הראייה שלי היה מוגבל גם בגלל המונית וגם בגלל השלד של הלאון , הקורה הימנית (לא זוכר את השם) מאלצת כל את הנהג להזיז את הראש כל הזמן לבדוק אם יש הולך רגל/אופנוע או רכב שנכנסים בשדה הראייה המת.

השאלה היא מי מייצג אותי במשפט, חברת הביטוח שלי?

והאם כדאי לי לשכור עורך דין במקרה והוא תובע אותי אישית על נזקי גוף, או שחברת הביטוח זה מספיק..?

- בנוגע לעקיפה מימין זו השערה שלי, אולי גם עקף משמאל ולא אותת, שורה תחתונה לא ראיתי אותו ולא שמעתי עד שהוא הופיע לי מול הטמבון (אולי מאית שנייה לפני כי אני זוכר שהספקתי לבלום)

עריכה אחרונה על ידי milanista23

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא יכול לתבוע ביטוח חובה שלך על נזקי גוף שלו.

ביטוח החובה של אותו רכב נועד להגן על יושבי אותו רכב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא יכול לתבוע ביטוח חובה שלך על נזקי גוף שלו.

ביטוח החובה של אותו רכב נועד להגן על יושבי אותו רכב.

"רוכב אופנוע שנפגע בתאונת דרכים ונהג ללא ביטוח חובה תקף, להבדיל, איננו תובע לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אלא לפי פקודת הנזיקין ומכאן שבהתאם לפסיקתו של בית המשפט העליון ההגבלות הנ"ל אינן חלות עליו ומשכך יתכנו מקרים בהם רוכב אופנוע אשר נהג ללא ביטוח ונפגע יקבל בפועל פיצוי העולה על זה שיקבל רוכב אופנוע שמבוטח בביטוח חובה"

http://mishpat.info/?p=602

http://www.ronkinlaw.co.il/?CategoryID=194&ArticleID=154

סעיף 2

http://lawgate.co.il/%D7%9E%D7%94%D7%99-%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D/

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופנוע ללא חובה או ללא מקיף?

אם הוא נבדק בבית חולים ייתכן גם שהתאונה מדווחת למשטרה.

תמסור לביטוח שלך את הגרסה האמתית של האירוע (כפי שאתה מבין/זוכר אותה), אל תשקר לגבי נסיבות האירוע.

לעניות דעתי ועל סמך המידע החלקי שמסרת - יש לך אשמה מרובה בתאונה, גם אם האופנוע שותף לאשמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי את הפרטים הללו, לדעתי אין לו לא חובה ולא מקיף על האופנוע.

החשש שלי זה שאם אני לוקח את האשמה עלי, הוא יוכל לתבוע אותי אישית על נזקי גוף במידה וחברת הביטוח שלי תסרב לשלם לו.

אני גם לא רוצה ללכת כמו טמבל למשפט ולצאת אשם ולשלם על הוצאות משפט,שכר טירחה וכל זה, כשהכל יכל להיסגר מול חברת הביטוח במידה וכן היתי מודה.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם דיווחת למשטרה על התאונה? אם לרוכב אין ביטוח חובה, הרי שהוא צפוי להשפט על כך. אם אתה אכן אשם בתאונה, העניין לא יעזור לך להמנע מתשלום פיצויים, אך זה בהחלט אופציה להפעלת לחץ על הרוכב.

מבחינה מוסרית :אם לרוכב היה ביטוח כחוק, לא היית צריך בכלל להתעסק עם פיצויים לנזקי הגוף שלו, כך שלדידי אין כל בעיה מוסרית להפעלת לחץ שכזה בשיחת טלפון.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דווח למשטרה עד כה, לא מצידי ולא מצידו לדעתי.

התכנון שלו זה לתבוע את הביטוח שלי על נזק גוף ונזק לרכב , אך הוא יעשה זאת רק אם אודה באופן מלא באשמה. (הודעה חלקית לא תופסת)

תשלום פיצויים זה אם מגיעים למשפט לא?

אבל במידה והביטוח שלי יחליט לשלם לנפגע הזה גם על נזקי גוף וגם על נזק לאופנוע, אז זה יעלה לי רק בהשתתפות עצמית.

נדמה לי שאני אפילו לא יכול למלא דוח פנייה לתאונה לחברת ביטוח, כי אין לי פרטים מלאים של הנפגע. רק טלפון ומספר אופנוע.

הוא לא מעוניין למסור לי את הפרטים לפני שאני מודה באשמה בטלפון (הוא מקליט את השיחות כדי להשתמש בזה מול חברת הביטוח ובמשפט)

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין פיצוי על נזקי גוף לנזק לרכוש.

העובדה שהוא מסרב למסור לך פרטים מחשידה (אולי אין לו רישיון נהיגה?).

אי מסירת פרטים אחרי תאונה היא עבירה על החוק. אפשר לברר את פרטי בעל הרכב על פי המספר. אם תפנה למשטרה הם ימסרו לך את הפרטים.

אם הוא מתקשר אליך - דרוש ממנו את כל הפרטים ואמור לו שאתה רוצה לטפל בעניין רק דרך הביטוח.

לו אני במצבך, הייתי מדווח לחברת הביטוח שלי על האירוע (אפילו עם הפרטים החלקיים), גם אם תחליט לאחר מכן לתקן את נזקיך בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...