Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4621

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

יש לי תחושה שביבי מתעקש לחסל את מדינת ישראל. אין לי שום הסבר אחר להתנהלות שלו.

אחרי שאני שומע איך גם בבתי ספר חילוניים משתמשים באלוהים בתור הסבר לכל מיני דברים אני מיואש לחלוטין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אין הסבר?

61 מנדטים זה מאעפן,

גם ביבי וגם ליבי טיפסו על עץ גבוה, שניהם לא סובלים אחד את השני יותר מדי אבל לשניהם לא נוח שליבי באופוזיציה

מה עושים? ובכן, משיגים קוף - הא איזה קטע הנה בוז'בוז'ון

ואז משכנעים את הקוף לעשות מהלך התאבדותי, שיגרום לאי אמון פסיכי בקרב המצביעים שלו בו מחד, ויסיט את האש מהמהלך שקורה בשטח מאידך,

ואז סוגרים עסקה.

ביבי על הדרך מראה לחברים שלו "היי תראו אני מבין שלא נוח לכם לוותר על XYZ לטובת ליבי אבל כך גם מנעתי כניסת שמאל לממשלה אני גיבוריקו", מחסל את שרהב"ט הסמולני האפס ברוך שפטרנו, מחזל"ש למחנצ עוד כמה מנדטים בזכות הקוף - WINWINWINWINWINWINWIN SITUATION

כרגיל, ביבי קוסם פוליטי. אם היה לו איזושהי אידיאולוגיה או מתווה מדיני זה היה אדיר. תחשבו מה הוא היה יכול לעשות עם המדינה אם המעבד שלו היה מושקע ב30% בקידום המדינה, ולא ב95% בקידום ביבי בבחירות הבאות... טירוף!

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כזה בטוח שביבי לא שיחק עם שניהם במקביל. לך תדע מה עבר או עובר לו בראש.

לצערי, לאף אחד מאיתנו אין כבר דרך ממשית לדעת או להבין מה רוצה ראש הממשלה, בטח בהתחשב בחלוקה הדיכוטומית של התקשורת לשונאי ומעריצי ביבי מובהקים.

אבל האמת? זה גם לא משנה, כי המסר היחיד שיעבור מהדחתו של בוגי, זה שאסור לאף אחד בארץ - לא משנה בעל איזה רקע צבאי, השתייכות מפלגית ועוד - לצאת נגד ישראלי, בטח חייל, שפוגע בערבי.

מומלץ לקרוא

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה שביבי מתעקש לחסל את מדינת ישראל. אין לי שום הסבר אחר להתנהלות שלו.

אחרי שאני שומע איך גם בבתי ספר חילוניים משתמשים באלוהים בתור הסבר לכל מיני דברים אני מיואש לחלוטין.

אותו דבר גם אמרו על רבין. בלי קשר, אלוהים קיים בבתי הספר מאז קום המדינה, בלי קשר לביבי.

בכל מה שקורה עכשיו - הציבור שבוחר בליברמן הוא עדר ללא מחשבה. קשה להסביר איך ליברמן קופץ לזרועותיו של נתניהו אחרי שכינה אותו תחמן, שקרן ועוד כהנה וכהנה כינויים. מסתבר שעם ה"תשלום" הנכון, למילים ולעקרונות אין משמעות. ביבי מבחינתו יצא מלך - גם משאיר ממשלה ימנית, גם דפק את בוז'י ועכשיו המחנה הציוני יתעסק בעיקר עם עצמו, סיפק את הבית היהודי (כי הממשלה נשארת ימנית), וירה בשתי ציפורים במכה אחת (ליברמן ובוגי).

אני בכל אופן בז למהלכי האימים שעכשיו רואים את עצמנו כפשיסטים. ליברמן ישב עם אולמרט לאחר ההתנתקות כשניסה לחתור למשא ומתן וגם לאחר מכן בממשלת נתניהו עם קדימה (בראשות זאת שיושבת שם כחלק מהתנועה). אם זה היה מבחינתם בסדר אז כשהוא היה שר חוץ ושר לעניינים אסטרטגים, אז אין עם זה שום בעיה שהוא יהיה שר ביטחון.

נ.ב

תומר פרסקו כותב המון שטויות, כהרגלו.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dark muse, ליברמן הוא לא הבעיה. הוא מעצבן מהרבה בחינות ומתנהל כמו בריון, אבל על פניו נראה כמו מישהו שיכול להיות רציונאלי.

הבעיה היא האופן והעיתוי שבו בוצעה ההדחה של בוגי. ואתה יכול להיות בטוח שהיא תפרוש כמו שאני מפרש אותה גם על ידי קצינים במטכל ועוד רבים אחרים.

אשמח לשמוע למה אתה חושב שתומר פרסיקו כותב שטויות, ועוד "כהרגלו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כזה בטוח שביבי לא שיחק עם שניהם במקביל. לך תדע מה עבר או עובר לו בראש...

כבר הבנתי שהקריאה שלנו את המפה הפוליטית מאוד שונה, ובכל זאת אנסה להסביר איך אני רואה את הדברים (שנראים לי אפילו מובנים מאליהם):

תחת ההנחה שהשיקול המרכזי של ביבי (או אחד מהשיקולים המרכזיים) הוא הצלחה בבחירות הבאות, מה שמאוד קונסיסטנטי עם החלטות עבר שלו -

1. הכנסת המחנצ לממשלה לא תורמת לו הרבה, חלק מהציבור שלו יחזור לבנט / ליבי, והציבור של מחנצ לא באמת יעבור אליו. התועלת הפוליטית היחידה היא שאם הוא מנגב עם מחנצ את הרצפה כשהם בממשלה, הוא מעביר מהם קולות לכל מיני שחקני משנה (כחלון/לפיד ואולי מרצ), והסגמנטציה הזו בגוש השמאל מאוד מקילה עליו. מנגד, הוא יהיה ראש הממשלה הימני שויתר על ממשלת ימין, שזה ממש לא מה שהוא רוצה להיות.

2. התרגיל הנוכחי השיג כמה ציפורים (ופאק אחד): הוא עשה תרגיל על הגב של השמאל שזה נק' זכות, הוא שימר ממשלה ימנית ואפילו הצליח לקחת אותה עוד יותר ימינה שזו עוד נק' זכות, הוא גרם לליבי לעשות מה שהוא רוצה ("חינך כלב סורר") שזה יכול לחזלש כמה מנדטים מליבי שזה נהדר - ועכשיו אם ליבי יתנהג באחריות כזו או אחרת הוא יכול אפילו לסמן אותו כסמולנתורן (כמו בוגי היק"ד תהיו נשמתו הפוליטית צרורה בצרור המופז), הוא פילג עוד קצת את השמאל שזה תמיד טוב, וכל התרגיל הזה עולה לו כמעט כלום כי כולם עסוקים בלדבר בעד כמה אפס בוז'י (והולי שיט הוא ממש ממש אפס אני ממליץ לכם להכנס לעמוד פייסבוק שלו ולראות מה הוא רשם על נשיא מצריים כשהוא חשב שהספין הזה יעבוד LOL).

הפאק במהלך הזה זה שהוא חיסל את בוז'י שהיה היריב הכמעט-הכי מושלם שאפשר לבקש, אנטיתזה של מנהיג - כל מי שאני מכיר שהצביע למחנצ הצביע "למרות" וברור שלא "בגלל". בנוסף הוא כנראה העביר עוד מנדטים ללפיד, שנכון להיום כנראה מהווה את האלטרנטיבה היחידה לביבי בעתיד הנראה לעין (מי יודע, אולי אראל 'קיבינימט' מרגלית יצטרף).

אגב דה-פקטו, הוא הצליח להשיג את התועלת היחידה מ(1) ב(2).

(*) כמובן שקידום נושאים כמו כלכלה, מתווה מדיני, ענייני שירות בצה"ל וכו' בהם לליכוד ולמחנצ יש מספיק מן המשותף בשביל לקדם לא מעניינים אף אחד, אלו זוטות כשמעמידים אותם אל מול רווח/תועלת פוליטיים, ולכן לא נכנסים ו/או מוזכרים בסט השיקולים בעת הצורך לקבל החלטה.

ביביקינג F T W . הבנאדם פשוט גאון פוליטי. מדהים איך מנהיג כ"כ עלוב לא מצליח לתעל את הגאונות שלו לאשכרה leadership, כי הבנאדם באמת גאון. אם לפיד מחר פורש מסיבותיו ושלי יחימוביץ' כובשת את העבודה ייתכן שביבי אשכרה יתחיל להיות מנהיג נורמלי כי בהיעדר אלטרנטיבות שלטוניות הן מבחוץ והן מבית - אולי יהיה לו את המוטיבציה להשקיע מאמצים בדברים שלא קשורים לבחירות. אז תתפלל חזק חזק לפולסא על הפוליטיקאי האהוב עליך יבגנשיין! (:

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף אפסנאי מיליטנט מרמטכל לשעבר בוגד עוכר ישראל סמולני אפס ילד-זין אוכל-אחורה-בדמקה שותה-בירה-עם-קש ... זה א' ב' בתחום הזה. XD

(אגב אני דווקא לא מאמין גדול ב"שר הבטחון חייב להיות רמטכל" "שר הכלכלה חייב להיות פרופ' בתורת המשחקים" "שר הפנים חייב להיות עבריין", הנ"ל זו סתם בדיחה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אין הסבר?

61 מנדטים זה מאעפן,

גם ביבי וגם ליבי טיפסו על עץ גבוה, שניהם לא סובלים אחד את השני יותר מדי אבל לשניהם לא נוח שליבי באופוזיציה

מה עושים? ובכן, משיגים קוף - הא איזה קטע הנה בוז'בוז'ון

ואז משכנעים את הקוף לעשות מהלך התאבדותי, שיגרום לאי אמון פסיכי בקרב המצביעים שלו בו מחד, ויסיט את האש מהמהלך שקורה בשטח מאידך,

ואז סוגרים עסקה.

ביבי על הדרך מראה לחברים שלו "היי תראו אני מבין שלא נוח לכם לוותר על XYZ לטובת ליבי אבל כך גם מנעתי כניסת שמאל לממשלה אני גיבוריקו", מחסל את שרהב"ט הסמולני האפס ברוך שפטרנו, מחזל"ש למחנצ עוד כמה מנדטים בזכות הקוף - WINWINWINWINWINWINWIN SITUATION

כרגיל, ביבי קוסם פוליטי. אם היה לו איזושהי אידיאולוגיה או מתווה מדיני זה היה אדיר. תחשבו מה הוא היה יכול לעשות עם המדינה אם המעבד שלו היה מושקע ב30% בקידום המדינה, ולא ב95% בקידום ביבי בבחירות הבאות... טירוף!

נתניהו אכן אחד מגדולי הפוליטיקאים הישראלים בכל הזמנים, בזה יודו גם השונאים הכי גדולים שלו.

האכזבה התמידית מכך שנתניהו מעז לא להגשים את המצע של השמאל גורמת לתגובות כמו "מקדם את עצמו ולא את המדינה" שהן - איך נאמר בעדינות - לא רציניות. בימין יש משנה חברתית, משנה כלכלית ואפילו משנה מדינית וביבי הצליח הרבה יותר מבגין ושמיר לקדם אותן.

כשיסתיים עידן נתניהו, בין אם זה יהיה עוד שנתיים או עשר, הליכוד יהיה בבעיה רצינית כי אין שם אף אחד שאפילו מתקרב לרמה של ביבי, בערך כמו הבעיה ממנה סובל המחנה הציוני כבר כמה שנים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר השרשור חזר לחיים, ראיתי שנעשו סקרים שמנבאים בין 18 ל-20 מנדטים ליאיר.

אין לי משהו לכתוב על זה, שלא כתבתי כבר כמה פעמים בשנים האחרונות. לפחות ריקי מחדרה תהייה סוף סוף מאושרת.

אור, זו מכונת מצבים, שאנחנו בונים אותה באופן די שונה.

למי כן? בהתאם למכונת המצבים: אם אתה ימני כלכלית, בטח בטחונית אז לליכוד. אם אתה שמאלני, אז למרצ (כי המחנ״צ הפכו לחיקוי של לא ברור מה). אם אתה אח יהודי, אז לבנט. אם אתה אח ערבי, אז לרשימה המשותפת.

כל אחת מהן היא פשרה, כולם מזגזגים, וגם הליכוד ביצע פשרות מדיניות. נכון, אין פוליטיקאים מושלמים. העניין הוא שאצל האחרים לפחות קונספטואלית יש קו מנחה, בין אם כלכלי לבין אם אידיאולוגי. אצל לפיד אין. לכן גם קל לו לצרף לעצמו אנשי מרצ לשעבר, כמו גרמן. ונכון, יש מצע. אבל הוא כל כך כללי, וכל כך מנסה לכוון ללרצות את ״המרכז הישראלי״, שהוא ריק מתוכן כמעט כמו המאמרים של ליהיא בטמק״א.

זה לא עניין של פאר היצירה או לא. אני סתם לא מבין מה אתה משיג בהצבעה הזו. נשאל על נושא ספציפי מאוד: אתה מאמין בצורך הישראלי לצאת מיו״ש? אני רוצה להצביע למישהו שאני יודע מה הדעה הברורה שלו בנושא. לא מישהו שהיא יכולה להשתנות 4 פעמים בשבוע, בהתאם לסקר כזה או אחר.

אני חושב שעכשיו נפל לי האסימון בנוגע ל-למה אתה לא מסוגל להבין אותי (ואני עד כה, נדמה לי, לא אותך):

אתה אידיאליסט, אני פרגמטי.

במכונת המצבים שלך, לאדם עם נטיות שמאלה קיימת רק מפלגת מרצ. אם אתה לא מבין כמה אבסורד המשפט הזה, אתה כנראה חי בבועה איפשהו עם מאט דיימון הבוטניסט... רוב חבריי ה"שמאלנים", וכאשר אני אומר שמאל אני בתכלס אומר "מחנה ההפרדות", היו מצביעים לליכוד לפני שהיו מצביעים למרצ. המפלגה הזו יותר מדי קיצונית שמאלה, ביותר מדי נושאים, ולראיה אפילו אני שנחשב כאן שמאלני טרם הצבעתי להם.

למכונה הזו שאתה מתאר אין שום קשר למציאות, כלום. עכשיו יכול להיות שאתה נזר הבריאה וכולנו מפגרים כן? אני לא אומר שלא, אני רק אומר שהסתברותית אני לא זורם איתך. האנשים שאני מכיר שהצביעו מחנצ/לפיד כנראה לא פחות חכמים ממך, ולא בהכרח פחות מעורבים פוליטית, אלא פשוט מחזיקים בסט שונה של ערכים/אידיאולוגיה עד למצב בו מרצ היא פשרה יותר מדי חמורה בשביל שיוכלו לשים את הפתק בקלפי.

כל זאת בצד, נמשיך עם מכונת המצבים שלך: במכונה זו האלטרנטיבה השלטונית על ראשות הממשלה היא... זהבה גלאון. תשמע, אתה צריך באמת להיות נטוע במקום אחר אם נדמה לך שלזהבה גלאון יש איזושהי claim על ה iron throne. לא בעולם הזה, לא בעולם הבא, ולא בעולם בו white walkers מסתערים על גדר ההפרדה היא לא תהיה רה"מ.

אז אם כל הנ"ל עדיין לא מצליחים להביא אותך למצב בו אתה מבין (לא מסכים, מבין) איך ומאיפה מגיע הכוח האלקטוריאלי של לפיד, אז באמת שאין מילים.

הא ואם לרגע אנחנו מסתכלים בפריזמה צרה יותר, על "אנשי המרכז" שמאסו במלך האנדלים שליט 2 המדינות שובר שרשראות הדיור ואב השטייניצים - והאופציות שלהם בבחירות בין מחנצ ויש עתיד, אני חושב שמה שקרה היום מבהיר בצורה נהדרת למה אני ושכמותי לא סמכו על המחנצ שייצגו אותנו נאמנה. כשאני צריך לבחור בין בוז'י ללפיד אני בוחר בלפיד ויש לי עוד 24 דקות לפרק הכמותי (לא יודע מה קשור רפרנס לפסיכומטרי אז אל תשאל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכזבה התמידית מכך שנתניהו מעז לא להגשים את המצע של השמאל גורמת לתגובות כמו "מקדם את עצמו ולא את המדינה" שהן - איך נאמר בעדינות - לא רציניות. בימין יש משנה חברתית, משנה כלכלית ואפילו משנה מדינית וביבי הצליח הרבה יותר מבגין ושמיר לקדם אותן.

כשיסתיים עידן נתניהו, בין אם זה יהיה עוד שנתיים או עשר, הליכוד יהיה בבעיה רצינית כי אין שם אף אחד שאפילו מתקרב לרמה של ביבי, בערך כמו הבעיה ממנה סובל המחנה הציוני כבר כמה שנים.

אם אתה מתייחס אלי - אתה ממש טועה. אין לי שום ציפיה מביבי לקדם מצע של שמאל, יש לי ציפיה לקדם מצע *כלשהו* - נניח טרנספר לכל הערבים, שלילת אזרחות, חוק נאמנות, משהו. אני לא מסכים עם אף אחד מהנ"ל אבל זכותה של ממשלת ימין שכזו לקדם whatever it deems necessary (כאילו, זכותה עד כדי אלמנטים של משפט, אבל ב"ה מוטי יוגב יבוא יום אחד עם D9 ויעשה שם סדר in you know what i mean :p). במישור המדיני אנחנו עומדים במקום, משמרים מצב קיים עד אינסוף (כך לפי החזון, או יותר נכון אין-חזון הנוכחי) - ועל זה אני מלין. לא רוצה שתי מדינות? ספח ברבאק סחבק, או אפילו תכבוש ותעיף אותם כמו שהרבה מצביעים שלך רוצים, אבל חלאס לעמוד במקום.

לגבי הפסקה השניה, אני בטוח שאתה יודע למה אין יורשים בימין, ומי אחראי לכך. או שגם זו קונספירציה(?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתייחס אלי - אתה ממש טועה. אין לי שום ציפיה מביבי לקדם מצע של שמאל, יש לי ציפיה לקדם מצע *כלשהו* - נניח טרנספר לכל הערבים, שלילת אזרחות, חוק נאמנות, משהו. אני לא מסכים עם אף אחד מהנ"ל אבל זכותה של ממשלת ימין שכזו לקדם whatever it deems necessary. במישור המדיני אנחנו עומדים במקום, משמרים מצב קיים עד אינסוף (כך לפי החזון, או יותר נכון אין-חזון הנוכחי) - ועל זה אני מלין. לא רוצה שתי מדינות? ספח ברבאק סחבק, או אפילו תכבוש ותעיף אותם כמו שהרבה מצביעים שלך רוצים, אבל חלאס לעמוד במקום.

לגבי הפסקה השניה, אני בטוח שאתה יודע למה אין יורשים בימין, ומי אחראי לכך. או שגם זו קונספירציה(?)

במצב הפוליטי העולמי לא ניתן לספח או לגרש, ומה שיש כרגע זה הכי טוב שאפשר להשיג. שוב, אני מבין שלדעתך אם נעשה איזשהו צעד כמו להחזיר שטחים יהיה פה שלום אבל בימין לא מאמינים בזה.

אני, אגב, לא מנסה לשכנע אותך שהימין צודק וממש לא אכפת לי למי אתה מצביע (כל עוד אתה מצביע; לא ללכת להצביע זה לאפסים), מה שאני מנסה זה להסביר לך שנתניהו עושה בדיוק, אבל בדיוק את מה שהמצביעים שלו רצו שיעשה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קל: נדמה לי שאתה לא מבין את מה שאני חושב, לדעתי אם נחזיר שטחים תהיה אסקלציה למלחמה (ואולי אח"כ שלום, או עיי חורבות מפלסטין הצעירה, או , אנאערף).

אם מסקרן אותך מה אני חושב בנוגע לעניין הזה אתה יכול לראות בקצרה כאן.

בשתי מילים: זה לא בקטע של כן/לא שלום, מבחינתי אם אנחנו מצהירים קבל עם ועדה שאנחנו מחזיקים באוכלוסיה אזרחית תחת שלטון צבאי לנצח-נצחים כי הם חבורה של קקות (והם באמת די חבורה של קקות, אבל זה גם קצת ביצה ותרנגולת כי כנראה רובנו היינו הופכים לקקות תחת אותם תנאים), אז הפרדיגמה הזו של 'אנחנו בני האור והם בני החושך' לא מחזיקה מים. אם אנחנו עושים את אחת הפעולות המתבקשות האחרות כמו שעשו כמעט בכל מקום אחר בעולם (סיפוח/פירוד) אני יותר בקטע של פירוד, זה הכל.

הא ותתחדש על התמונה לרגע לא הבנתי מי זה

הא2 רשמת ב"מיקום" שאתה גר ב"הארץ" לול סמולני מאעפן

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוגיפלקס, אני חשבתי לאחרונה לא מעט האם יכול להיות שביבי ייתפס וישפט כמנהיג טוב בעוד נניח 30 שנה.

ברור שבימין יש אידיאולוגיה ועמדות כלכליות ובטחוניות ברורות.

אבל מה לדעתך הוא מקדם?

בפן הכלכלי אני יכול להבין.

אבל מה בפן החברתי והמדיני?

אני חושב שאפשר להודות בזה שלא קם ולא יקום מנהיג ישראלי, שיעז לספח את יו"ש ברגע האמת. אז מה הרעיון? זה לא אידיאולוגיה או מדיניות. זו תפיסה מעוותת שלא מסוגלת לראות את העתיד, כי בעתיד מישהו אחר יצטרך להתמודד עם זה, אז למי איכפת. בגין ושרון היו פרגמטיים. וגם בן גוריון. הם טעו לא מעט, אבל ידעו לקבל החלטות קשות. נתניהו אולי מסוגל לעשות את זה בפן הכלכלי, אבל זהו. סתם, לצורך ההשוואה הדמגוגית והמוקצנת: נתניהו כנראה לא היה מקבל את תוכנית החלוקה לפני 70 שנה.

אני לא זורם איתך

חבל, כבר תכננתי איך נעבור לגור ביחד ביפו, בשם הדו קיום והסבלנות.

לגבי התגובה הראשונה שלך - אני לא יודע אם ביבי אי פעם חשב על בוז'י כפרטנר אמיתי להכניס לקואליציה. אני רק אומר שהוא לא בהכרח שיתף בזה את ליברמן.

לגבי כל מה שקשור ליאיר - בעולם אידיאלי לא הייתי מצביע למרצ. אם תחזור אחורה בשרשור, תגלה שחשבתי להצביע למחנה הציוני, אבל ויתרתי על זה, מהרגע שהם הורידו לחלוטין את הנושא המדיני מהפרק.

דווקא הצבעה ליאיר היא הכי לא פרגמטית שיש. היא לא פרגמטית, כי מכל המנהיגים הקיימים בישראל, בחרתם דווקא את ההכי מטומטם. אני מבין שסביר מאוד שיאיר מורץ על ידי אנשים שעומדים מאחורי המצע של "יש עתיד", אבל זה רק הופך את זה ליותר גרוע, כי אז בכלל מדובר בבובה החוטאת בחטא גאווה קיצוני.

זה לא עניין של החוכמה שלך או של חבריך. אני מבין היטב מאיפה מגיע הכח שלו, וזה מאוד עצוב. אני זוכר איך לפני 10 שנים אנשים סביבי באיזה טקס צבאי היו באקסטזה כשאיזה קצין מורעל הקריא את הקיטש' של יאיר על "להיות ישראלי", ואני רציתי לדחוף 2 אצבעות ולהקיא. וזה לא כי אני יותר חכם מהסביבה שלי.

זה גולש מהשרשור הזה, אבל אם אתה רוצה, אני אשמח לשלוח לך מגוון רפרפנסים וקישורים שתוכל להבין מהם על מה אני מבסס את הדעה שלי עליו, וזה ממש לא עניין של ימין או שמאל לשם שינוי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...