Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר בחירות רביעי ואחרון [14 מפלגות בסקר כולל הרב אמנון יצחק]

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 4100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

במי תבחרו?  

239 הצבעות

1. 1. במי תבחרו?

• הליכוד ביתנו
      29
    • העבודה
      25
    • הבית היהודי
      37
    • ש"ס
      5
    • התנועה
      3
    • עלה ירוק
      33
    • ארץ חדשה
      18
    • יש עתיד
      47
    • מרצ
      15
    • קדימה
      3
    • האיחוד הלאומי
      0
    • עוצמה לישראל
      18
    • עם שלם
      4
    • כח להשפיע
      2

פוסטים מומלצים

הנה ההימור שלי:

ביבי יהיה רה"מ בקואליציה עם יאיר לפיד (שלא רוצה להיות ראש ממשלה), בנט, קדימה, ומופז.

לפיד ייקח את התיקים שמענינים אותו, זאת אומרת חינוך, שיכון, וכו'.

מופז יהיה שוב שר התחבורה

בנט יקבל את משרד הפנים

ציפי תלך לכיוון משרד החוץ

וביבי ישאיר אצלו את הכוח האמיתי עם משרד האוצר, ומשרדים קיקיוניים אחרים לח"כים שלו.

מה שיקרה:

יעבירו איזו תוכנית להגדלת השוויון בנטל, תוכנית שתתחיל בעוד 5-6 שנים (עד אז יהיו בחירות חדשות וקואליציה חדשה שמקסימום תבטל את התוכנית), איזו תוכנית שתאפשר נישואים אזרחיים ללא יהודים בלבד, אבל הכרה בידועים בציבור בתור זוג נשוי מבחינת הזכויות (שום שינוי ביחס להיום), ומו"מ על תח"צ בשבת שלא יתקדם לשום מקום.

מבחינה מדינית - יתחילו מו"מ עם הפלסטינאים, אבל ידאגו לגרור אותו בתקווה שמשהו ישתנה איפשהו

מבחינה כלכלית - הוועד החזק בנמלים וברכבות לא יפורק, אבל כן תהיה רפורמה במגזר העיסקי כולל העלאה קלה של מס חברות ויותר אכיפה וגביה אל מול חברות קטנות ובינוניות ויחידים.

כן תוסדר הבירוקרטיה מעט.

כנראה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 570
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא יודע מה אתכם, בשבילי זה יום חג.

אני סומך על לפיד שאת המשא ומתן על הקואליצה יקיים בתבונה, בחדרי חדרים ולא בטלויזיה.

אני סומך עליו ומלא תקווה שלא יאכזב.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שברור הוא שביבי+הבית היהודי בפנים.

בשביל קואליציה יציבה צריך גם את לפיד.

אני מקווה שלפיד יטיל וטו על הצטרפות ש"ס ואז ביבי יצטרך לבחור לפיד או ש"ס.

מאחר וצריך לבצע קיצוצי תקציב רציניים נראה לי שיש יותר סיכוי עם לפיד.

השאלה היא כמו שאמרו פה - אם ביבי מוכן לזרוק לפח את הברית עם החרדים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם ברית אינטרסים. אצל החרדים אין שום דבר אישי, יש תג מחיר וזהו. אלו מנדטים למכירה, ורק המחיר משתנה.

אין שום ברית אידיאולוגית בין נתניהו לחרדים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. אנשים לא מבינים שאין פה ברית טבעית, רק כסף.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכנתב כאן, גם אם נראה "תוכניות לשיוויון בנטל", בטח ידובר על דברים שיהיו אמורים לצאת לפועל ב2016-7.

לפי המצע של יאיר לפיד, הוא מתכנן לבחון את נושא גיוס החרדים במשך שלוש שנים ורק אחר כך באמת להחליט מה ואיך לעשות. זו אחלה דרך לגבות את זה שאתה לא עושה כלום, תוך תקווה שעד הבחירות הבאות כבר ישכחו מה הבטחת או שיעלה איזה נושא אחר שיהיה א פשר לרכב עליו, ולגרום לאנשים להצביע לך תוך הבטח שככה הם "לא יצאו פראיירים".

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להבין שלפיד לא באמת ישנה כאן משהו ממליץ לקרוא את הפוסט של אורי כץ

http://orikatz.wordpress.com/2013/01/23/elections/

מה שיהיה כאן זה יצירת קבוצות לחץ נוספות לחלוקת העוגה, לא טיפול יעיל בגרעון או מנוע חדש של צמיחה . (גם לא אמר מילה על מכסי הייבוא שלא קיימים במדינות מתוקנות)

חלקים מהפוסט :

יאיר לפיד איננו סוציאליסט. בדומה לציפי לבני, ההשקפות הכלכליות שביטא במהלך קמפיין הבחירות נבעו בעיקר מהרצון למקסם את כמות המצביעים, ולא מאידיאולוגיה סדורה כלשהי בכיוון כזה או אחר. הוא לא מתעניין במיוחד בכלכלה, ולכן כאשר דוחקים אותו לפינה בנושא זה הוא בוחר ב"היוריסטיקת האמצע" – לא להיות קיצוני לשום כיוון ולא לומר משהו חד משמעי. הוא כמובן גם אינו ליברל כלכלי, וארחיב על כך בהמשך...

בסופו של דבר, המחאה החברתית לא הפכה את צעירי ישראל לסוציאליסטים. לאור התעמולה הרבה שהושקעה בכיוון זה על ידי גופים מהשמאל הקיצוני, אני חושב שספקנותם של צעירי ישראל כלפי גישות כלכליות פופוליסטיות ולא מאוזנות היא הישג חשוב של הצד שכנגד. תכניתה הכלכלית של יחימוביץ' תעלה אבק במגירה נידחת כלשהי, והמשק הישראלי יוכל לנשום לרווחה.

יאיר לפיד הוא לא קפיטליסט, בדיוק כפי שהוא אינו סוציאליסט. הוא פופוליסט-לכיוון-מרכז, הכותב על "סוציאליסטים וקפיטליסטים שצריכים לעבוד יחד". אין לו דעה מיוחדת בכל הקשור לצמצום מעורבותה של הממשלה במשק או פתיחת המשק ליבוא, וההתבטאויות הכלכליות שלו אינן בכיוון זה

המאבק בשנים הקרובות ימשיך להתמקד בחלוקת העוגה, ולא בהגדלתה. הסקטורים השונים ינסו למשוך את השמיכה לכיוון שלהם. אל הקרב המסורתי הזה נכנס סקטור חזק נוסף: מעמד הביניים, שהלוביסט שלו בכנסת הוא יאיר לפיד. חלק גדול מכוחה של מפלגת "יש עתיד" נובע מיכולתו של לפיד לנצל את השסע שבין המגזר החילוני לבין המגזר החרדי, וכל הדיבורים שלו ושל חבריו על "פוליטיקה חדשה" הם קשקוש מוחלט.

מה יצא מזה? לא הרבה.

מעמד הביניים פשוט גדול מדי בשביל להיות קבוצת לחץ. אנחנו לא יכולים לסחוט את כספי הציבור על חשבונם של אחרים, מכיוון שאנחנו אלו שמשלמים את מרבית המיסים. המתמטיקה הזו לא השתנתה במאומה.

יתכן שתקציב הביטחון סוף סוף יקוצץ. יתכן שהוועדים והחרדים יאבדו מכוחם, אם החרדים אכן לא ישבו בממשלה. יתכן כי גם קבוצות לחץ אחרות יפגעו. אך כל עוד מגרש המשחקים נשאר זהה, כל השינויים הללו הם הפיכים. בבחירות הבאות הרכב הכנסת יהיה שונה, הקואליציה תהיה שונה, והתקציבים יזרמו לכיוון אחר. גם מפלגת שינוי, להזכירכם, זכתה ל-15 מנדטים בשיא כוחה ופירקה את משרד הדתות בינואר 2004. ש"ס הצליחו להחזיר אותו כעבור 4 שנים.

הסיכוי היחיד לשינוי קבוע של התהליך שבמסגרתו כספי הציבור מועברים למפלגות שכוח הסחיטה שלהן הוא הגדול ביותר הוא ביטולה של הפוליטיקה המגזרית – יצירת מצב חוקתי שבמסגרתו המגזרים השונים בישראל לא יהיו מסוגלים למשוך את השמיכה התקציבית לכיוונם, בלי קשר לתוצאות הבחירות וכוח הסחיטה. במקום זאת, הם יוכלו להתווכח על נושאים עקרוניים שאינם קשורים לכספי ציבור. זו איננה המטרה שאליה מכוון לפיד – הוא בסך הכל מעוניין להיות לוביסט של קבוצת לחץ חזקה במיוחד, ובואו נקווה שהיא לא זמנית כמו אותה קבוצת לחץ שעליה רכב אביו לפני מספר שנים.

המגמות ארוכות הטווח – סיכוי קטן לשינוי חיובי

גם אם החרדים לא ישבו בממשלה הבאה, המגמות הדמוגרפיות לא יפסיקו להוות סיכון משמעותי לעתידה של מדינת ישראל. שינוי לטובה יתרחש רק אם הממשלה תצליח לקצץ את קצבאות הילודה באופן משמעותי ובלתי הפיך, במקביל לעידוד יציאה לעבודה של גברים חרדים ונשים ערביות, ומלחמה בשוק השחור במגזרים אלו. שאיפותיו של לפיד לכפות שירות לאומי ולימודי ליב"ה על המגזר החרדי לא יועילו, מכיוון שלא ניתן לכפות דברים כאלו על 10-15% מאוכלוסיית המדינה. רק עבודה בשיתוף עם נציגי שני המגזרים יכולה להוביל לשינוי חיובי (וגם אז, לא ברור אם השינוי יהיה קבוע וגדול מספיק על מנת למנוע את מלחמת האזרחים העתידית שאני מאמין שתתרחש בעוד מספר עשורים).

לסיכום

אנו עומדים בפתחה של תקופה לא קלה לכלכלת ישראל. על הנעלמים החשובים ביותר במשוואה – התגלגלות משבר החובות האירופאי ומידת הצלחתו של אובמה להבריא את כלכלת ארצות הברית – אין ביכולתם של קברניטי המשק להשפיע. היצואנים הישראלים נפגעים כעת מהמשבר העולמי, וכך הכנסות המדינה ממיסוי יקטנו ללא הגדלה של שיעור המס. הוצאות הממשלה בשנים האחרונות הולכות וגדלות, ורבים דוחקים בראש הממשלה לוותר על הכלל הפיסקלי המגביל את יכולתו להרחיבן.

מכיוון שהסוציאליזם הפסיד בבחירות סביר שמפלגת העבודה לא תהיה חלק מהממשלה הבאה, וכך לא יהיה לחץ חזק לתכניות כלכליות לא ריאליות שיגדילו את החוב הלאומי. מכיוון שהליברליזם לא ניצח, לא יהיה לחץ חזק כנגד הגדלת שיעורי המס. אם מחירי הדיור ירדו מעט, או לא יעלו הרבה, זה יהיה רק בזכות תכנית הוד"לים של הליכוד והרפורמות השונות במנהל מקרקעי ישראל ובועדות התכנון, שחלקן הותנעו בעקבות המלצות טרכטנברג, ולא בזכות התכניות הלא-ריאליות שמציע לפיד בנושא זה.

אני מקווה שבמסגרת הגידול הצפוי במיסים יבוטלו קודם כל פטורים שונים ומשונים ממס שניתנו לקבוצות לחץ ללא כל הצדקה אמיתית, ויקוצצו הוצאות, ביחוד במשרד הביטחון. היום הבחנתי בעיתונים בהצעה להגדיל את שכר הלימוד באוניברסיטאות, צעד נכון לדעתי, אם כי לא ברור עד כמה יאיר לפיד יוכל לתמוך בדבר כזה. בכל אופן, לא ניתן לנהל את הדיון על המיסים שראוי להעלות וההוצאות שרצוי לקצץ, בהשוואה למה שייעשה בפועל, לפני שנדע מהו הרכבה של הממשלה החדשה.

בסך הכל, יכל להיות יותר גרוע.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלך לישון ואשאיר אתכם עם תהייה. פורסם כאן כבר הלינק לתוצאות האמת, ואם תשוטטו לפי יישובים ותחפשו דווקא את הישובים הערבים, אולי תופתעו כמוני לראות את התמיכה הגדולה שזוכה לה מפלגה מפתיעה בלא מעט מהישובים הללו, לפחות עד כדי מספר דו ספרתי של אחוזים. אני כמובן מדבר על ש"ס :roll:

המפלגות הערביות מדברות בעיקר על הפלסטינאים ופחות על ערביי ישראל, תוסיף את זה שהם כל קדציה נמצאים באופוזיציה, ככה שערביי ישראל לא מרויחים כלום.

לעומת זאת ש"ס דואגת להם בעקיפין, אם זה מבחינת הגדלת קצבאות ילדים או התנגדות לשויון בנטל (אם יהיה חוק לשירות אזרחי לכולם גם הערבים יצטרכו לתת שירות כזה), תוסיף את זה שהם בקואליציה בכל מערכת בחירות וקיבלת סיבה למה הערבים מצביעים לה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא באמת עקבתי אחרי הפוסט, אבל. האם שילוב הכוחות הזה של ליפד, ליברמן, נתניהו לא יכול להתחיל את תהליך שינוי שיטת הממשל? אם אני לא טועה, כל הנ"ל תומכים בדעה הזו.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט לא יאמן. כל ג'ובניק פוטוגני בלי בגרות הולך וזוכה ב 19 מנדטים. אנשים מצביעים למי שאומר את מה שהם רוצים לשמוע. הם לא חושבים על העובדה שהבנאדם הזה יצטרך לשאת תיק כבד שאין לו מושג איך להתמודד איתו בממשלה.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא באמת עקבתי אחרי הפוסט, אבל. האם שילוב הכוחות הזה של ליפד, ליברמן, נתניהו לא יכול להתחיל את תהליך שינוי שיטת הממשל? אם אני לא טועה, כל הנ"ל תומכים בדעה הזו.

"תומכים". נראה לך שמישהו מהם יכרות את הענף שהוא יושב עליו?

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמפלגות הערביות לא תורמות לבוחרים שלהם כלום. מקסימום יחסי ציבור לעצמן.

אני לא מבין חלק מהתגובות פה. למה אנשים חושבים שאם מחר ישנו את חוקי הגיוס, ויתחילו לגייס חרדים זה יקרה תוך לילה? זה עסק *טיפה* יותר מסובך מזה.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט לא יאמן. כל ג'ובניק פוטוגני בלי בגרות הולך וזוכה ב 19 מנדטים. אנשים מצביעים למי שאומר את מה שהם רוצים לשמוע. הם לא חושבים על העובדה שהבנאדם הזה יצטרך לשאת תיק כבד שאין לו מושג איך להתמודד איתו בממשלה.

מה קשור ג'ובניק? רק יוצאי שייטת 669 במטכ"ל יכולים לנהל את המדינה?

עצם זה שאתה חושב (או מתנסח כך, לכל הפחות), שצריך להיות בעל איזה עבר קרבי מרשים במיוחד כדי להיות מנהיג, זה מה שלא יאמן. אתה יודע, יש איזה כמה עשרות (אולי מאות) מדינות בעולם בהן מצליחים להסתדר גם עם מנהיגים שלא היו אלופים או רמטכלים בצבא המקומי קודם. יש כזה דבר נחמד, שנקרא חברה אזרחית.

ורק שיהיה ברור - אני בז ליאיר לפיד לא פחות ממך, רק לא חושב שזה שהוא "ג'ובניק פוטוגני", ולא לוחם - על קשור למשהו בכלל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להבין שלפיד לא באמת ישנה כאן משהו ממליץ לקרוא את הפוסט של אורי כץ

http://orikatz.wordpress.com/2013/01/23/elections/

מה שיהיה כאן זה יצירת קבוצות לחץ נוספות לחלוקת העוגה, לא טיפול יעיל בגרעון או מנוע חדש של צמיכה . (גם לא אמר מילה על מכסי הייבוא שלא קיימים במדינות מתוקנות)

חלקים מהפוסט :

אורי כץ אינו בדיוק האורים והתומים של מדינת ישראל, למרות שהיו למפלגה שהוא חבר בה כמה וכמה תומכים כאן.

יאיר לפיד לא ניסה (אני מקווה שיישאר כך ולא ינסה בעתיד, למרות שחובת ההוכחה עליו) ליצור קבוצת לחץ חדשה, אלא לגרום לניטרול כוחן של הקבוצות הקיימות.

להשקפתי - אין בעיה שהמדינה תגבה מסים גבוהים, זאת במידה שאין דרך אחרת לממן את פעילותה והשירותים אותם היא נדרשת לתת.

במקרה של מדינת ישראל - זה נכון שבעתיים כי יש לה צרכים יחודיים רבים שאינם נחלת המדינות ה"נורמליות". מכס ייבוא נדרש כאן (דוגמא אחת מני רבות) כדי להגן על מפעל תפירת מדים, גם אם כושל - כי בשעת מלחמה תרצה אספקה שוטפת ולא תחכה למטוס מחו"ל.

כפי שאני רואה זאת - מה שהרגיז את הציבור אינו הנטל הכבד לכשעצמו, אלא העובדה שחלק מהציבור משלם עבור השירותים שהמדינה נותנת, בעוד חלק אחר צוחק עליהם כל הדרך למכולת. תוסיפו על זה את העובדה שהחלק הלא-יצרני הולך וגדל, כמו כלב שסובל קרציה או חמש: מתגרד קצת וממשיך הלאה.

תשאירו את אותו כלב ותאפשרו לקרציות להתרבות - הכלב ימות לבסוף.

אם הנטל יהיה שוויוני יותר (אגב, אני לא מדבר על לקחת מקבוצה X ולתת לקבוצה Y במקומה, אלא לגרום לקבוצה X להצטמצם ולא משנה אם מדובר באברך כשיר לעבודה, בדואי שמסתובב באפס מעש, סטלן שחי מדמי אבטלה בתל אביב או ערס-דמה שיושב בבית קפה בעיירת פיתוח. מי שבוחר מרצון שלא לייצר דבר - לא ממש מגיע לו שיממנו אותו), החיים של כולם יהיו טובים יותר.

חשוב להדגיש שנטל שוויוני אין פירושו שכולם ישלמו אותו דבר. מי שסחב אלונקה בטירונות יודע שיש את הסוסים שמושכים שעה וחצי מתחת לאלונקה, ויש כאלה שאחרי 14 שניות מרימים יד לשמיים. למרות זאת - המסע ממשיך מתוך הבנה שיש כאלה שיכולים יותר ויש כאלה פחות, אבל כל מי שיכול סוחב בתורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור ג'ובניק? רק יוצאי שייטת 669 במטכ"ל יכולים לנהל את המדינה?

עצם זה שאתה חושב (או מתנסח כך, לכל הפחות), שצריך להיות בעל איזה עבר קרבי מרשים במיוחד כדי להיות מנהיג, זה מה שלא יאמן. אתה יודע, יש איזה כמה עשרות (אולי מאות) מדינות בעולם בהן מצליחים להסתדר גם עם מנהיגים שלא היו אלופים או רמטכלים בצבא המקומי קודם. יש כזה דבר נחמד, שנקרא חברה אזרחית.

ורק שיהיה ברור - אני בז ליאיר לפיד לא פחות ממך, רק לא חושב שזה שהוא "ג'ובניק פוטוגני", ולא לוחם - על קשור למשהו בכלל.

במדינה מוקפת אויבים המצב שונה. לא יודע מה איתך, אבל אני מעדיף רה"מ ושר ביטחון יוצאי סיירת ולא סופרים.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...