Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הגיר האוטומטי של פורד פוקוס 2012 באמת בעייתי?

Yirg
שימו לב! השרשור הזה בן 3956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראה עדכון שלי כאן :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=452921&page=4

ועדכון לעדכון מהסופ"ש האחרון - כנראה העובדה שההחלקות של הקלאץ' נעלמו קשורה לעובדה שמזג האויר השתנה,

ולא בגלל העדכון תוכנה.

ממה שאני רואה יש קשר הדוק בין ההחלקות לעומס כללי - שילוב של מהירות/סל"ד גבוה לאורך זמן, עליות, מספר הנוסעים ברכב,

וטמפ' סביבתית.

לרוב אני נוסע לבד או עם עוד מישהו. בסופ"ש האחרון נסעתי עם עוד 3 נוסעים מאילת,בערב, נסיעה מהירה בכבישי הדרום,

אחרי חצי שעה הקלאץ' התחיל להחליק ברמות מלחיצות שכבר חשבתי שאנחנו הולכים להתקע.

הרגעתי קצת את הרגל על הגז וזה הפסיק.

בנסיעה לאילת הייתי עם נוסע אחד, בשעות הצהריים, טמפ' של מעל 30 מעלות. גם במצב הזה הקלאץ' התחיל להחליק

אחרי כשעה נסיעה מהירה.

אני אמשיך לעקוב וכנראה נאלץ לחכות לקיץ כדי להדגים את הבעיה לנציג של פורד (אני מניח שהוא לא ייסע איתי לאילת לצורך העניין :) )

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה.

גם אצלי גירסאת 2 ליטר. לא הבחנתי בהחלקות של הגיר אבל בהעברות בהילוכים יש רעדות וחוסר לינאריות בפעולת הגיר. פשוט לא רהוט.

אני מתקשקש מול חברת הליסינג. נראה לאן זה ילך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי גירסאת 2 ליטר. לא הבחנתי בהחלקות של הגיר אבל בהעברות בהילוכים יש רעדות וחוסר לינאריות בפעולת הגיר. פשוט לא רהוט.

אני מתקשקש מול חברת הליסינג. נראה לאן זה ילך...

גם אצלי (עם סטיישן 1600) הגיר "לא רהוט", במיוחד במהירות איטיות ובדקות הראשונות של הנסיעה. עדיין לא פניתי לחברת הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר התלהמו בנוגע לתגובה שלי (13). זה נגמר ב 2 אפשרויות :

1. עדכון תכנה לניהול מחשב מנוע.

2. החלפת מצמדים.

אגב בשניהם הפתרון זמני בלבד. ההבדל בהפרשי הזמן לטובת המצמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה התלהמו, כל מה שאמרת , נאמר כבר מקודם.

יש לעיתים רעידות קלות, יש בלבול, הכל קיים - אבל בצורה סבירה לחלוטין. לא משהו חריג.

אני משער שהמצב שתיארו פה לפני על החלקות הגיר - אינו תקין. נקודה.

אני אומר שוב - ברכב שלנו הוחלפו המצמדים והשיפור גדול מאד. ממש משמעותי.

לא יודע מה הסיפור של חברות הליסינג לא להחליף, אולי אין הנחיה מהיצרן, אולי זה עולה להן, לא יודע מה. אבל השיפור גדול מאד לאחר מכן.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה התלהמו, כל מה שאמרת , נאמר כבר מקודם.

יש לעיתים רעידות קלות, יש בלבול, הכל קיים - אבל בצורה סבירה לחלוטין. לא משהו חריג.

אני משער שהמצב שתיארו פה לפני על החלקות הגיר - אינו תקין. נקודה.

אני אומר שוב - ברכב שלנו הוחלפו המצמדים והשיפור גדול מאד. ממש משמעותי.

לא יודע מה הסיפור של חברות הליסינג לא להחליף, אולי אין הנחיה מהיצרן, אולי זה עולה להן, לא יודע מה. אבל השיפור גדול מאד לאחר מכן.

אפשר לשאול מה היו התופעות בגיר שלך שהחלפת המצמדים עזרה בצורה כל כך ברורה?

אצלי יש בעיקר רעידות, לפעמים יותר משמעותיות ולפעמים פחות, אולם בכל מקרה זה מפריע לי.

האם אצלך לאחר ההחלפה של המצמדים ההעברות חלקות ורהוטות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעת מבחן שעשיתי בשבוע שעבר בפוקוס 2000 סמ"ק לא הרגשתי כאלה, אבל הנסיעה היתה קצרה מידי מכדי להבחין. מצד שני, אולי זה אומר שהרכב מבחן עבר את השדרוג האמור.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ניסיתי לחפש את הרעידות האלה באופן מודע אצלי. אז היו לי קצת רעידות בעמידה עם ברקס. מאד עדינות.

ניסיתי להעביר לניוטרל - והן המשיכו. מה שאומר שזה בא מהמנוע כנראה ולא מהגיר. טיפה גז והרעידות נפסקו,

כנראה סל"ד סרק טיפה נמוך מדי - אני אבקש שיבדקו בטיפול הקרוב.

רעידות בזינוקים אני לא ממש מרגיש (ולא החליפו לי קלאצ'ים). במוסך שלי גם לא שמעו על החלפת קלאצ'ים גורפת,

וגם מסרבים להחליף לי למרות שאני דורש, וזה גם אחרי שדיברתי עם המנהל הטכני האזורי של פורד.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיר,

ראה, קשה מאד להגדיר מתי רעידה "תקינה" או לא. זה מאד אינדיבידואלי גם מבחינת הנהג, אחד נוהג בעדינות, שני באגרסיביות וכן הלאה.

אני אסביר, הפוקוס הנ"ל הינה מליסינג ושייכת לאבי. משמשת אותי קבוע בשעות אחה"צ, ותדיר בנסיעות וטיולים בסופ"שים.

לי אישית יש אחת ממודל 2009 , ככה שיש לי בסיס טוב להשוואה.

טרם החלפת המצמדים (והם הוחלפו בוודאות), היו יותר גמגומים, סל"ד שכאילו טיפה נופל לפני עצירה מהירה, ובייחוד בזחילה או נסיעה איטית במעלה (נגיד פקק או תנועה כבדה)היית מרגיש שהתיבה "לא סגורה על עצמה" כאילו אומרת "רגע, אז להאיץ? טוב, אה לעצור? אהה... טוב רגע,..טוב תחליט כבר!:-D).

מאז ההחלפה, יש הרבה פחות רעידות, בסרק או בעמידה אין בכלל. ביציאה מהירה מהמקום (וביחוד במצב ספורט), ההחלפות מהירות כברק והרכב עף קדימה, מוריד הילוכים יפה מאד בסיבובים ופניות.

לעיתים יש טיפה "נדנוד" אבל אני משער שזה אופי התיבה.

אני חייב לציין כי מעולם לא נתקלתי במצב שתואר כאילו הגיר מחליק, לא שהרכב היה עמוס וירדתי לאילת, ולא בשום מצב.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס שלי, 2012, חודשיים על הכביש.

יש רעידות שממש מפריעות לי כשאנחנו על 3-5 קמש. זה מתבטא כשאני רוצה לעשות פרסה. ההרגשה היא שבעוד רגע הרכב יכבה. כאילו הקלאץ לא לחוץ עד הסוף. אין רעידות בעמידה. הרכב לא עבר עדכון תוכנה מאז שקיבלתי אותו. כשיש פקק- סיוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעידות שאני מתכוון הינם בדרך כלל בהאצות מתונות כמו למשל שמהירות יורדת ל30-40 קמ"ש ואז כשאני מאיץ במתינות יש רעידות מורגשות. אצלי אין רעידות בסל"ד סרק וגם לא בנסיעה איטית. ההתנהלות בפקק בסדר. אך ורק רעידות מורגשות בהאצות מתונות. באם אני נוסע עם רגל בריאה (האצות משמעותיות יותר) תופעת הרעידות פוחתת.

כשאני עצרתי במורשה של פורד נאמר לי שהתופעה מוכרת ואם עדכון תוכנה לא עוזר, מחליפים מצמדים לסט משופר. במרכזי של פורד סיפרו סיפור אחר לחברת הליסינג (לפי מה שנאמר לי ע"י הליסינג). אני מנסה מספר ימים לקבל מהליסינג בכתב את פירוט הטיפול שנעשה. אני לא מרגיש הבדל והנהג שהחזיר לי את הרכב ממוסך פורד המרכזי טען שבכרטיס הרכב נכתב שנעשה עידכון תוכנה (לאחר שנעשה כבר בעבר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישנו כבר את השם ל- DSG :-)

אגב, האם זהו אותו גיר שאצל רנו?

חיובי

http://www.getrag.com/media/0000001810.pdf

http://www.getrag.com/en/231

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה הסיפור שלהם.

יש מצמדים משופרים. זה משפר מאד את ההתנהגות. למה הם מערימים קשיים, רק היבואן וחברת הליסינג יודעים.....

עדכון תוכנה זה בד"כ סוג של קשקשת. זאת הדרך לאמר "לא ראינו תקלה, לא עשינו כלום, אבל שלא תגיד שסתם חיכית, אז הנה עשינו עדכון תוכנה...".

יכול להיות שהחלפת המצמדים תלויה ביכולת הלחץ של קצין הרכב שלך על חברת הליסינג. לפעמים "סתם עובדים" צריכים להסתדר עם מה שיש... (שזה עוד יותר מרגיז).

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...