Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישראלימו, S2000, לכל המתעניינים ואלו שעקבו

gargamel1
שימו לב! השרשור הזה בן 4581 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד לך, במידה והייתי נקלע לסיטואציה דומה, הייתי נוהג בדיוק כמוך.

קנית שקט נפשי וזה שווה המון.

כפי שאמרת, גם אם בסופו של דבר היית זוכה ועל החברה היה לפצותך, אתה לא יכול להיות בטוח אם ומתי תראה את הכסף.

אני שמח שהסיפור מאחוריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל הכבוד, אני מחזק את ידיך בהחלטתך הנכונה, הנבונה והשקולה. פעלת באופן המיטבי ביותר ובחרת באפשרות המשתלמת ביותר גם אם זה לא נראה כך מנקודות מבט שונות.

גם אם הצדק המוחלט היה לצידך, היו לוחצים עליך לאורך כל הדרך עד ההגעה למשפט וגם במשפט עצמו להגיע לפשרה שתהיה מקובלת על כל הצדדים ולסגור את הסיפור באופן הקל יותר {וסביר מאוד להניח שגם הזול יותר} והמהיר יותר.

אני מבין את התגובות האמוציונליות של אלה שהעדיפו לראות אותך "לוקח" אותם לבית משפט. צריך לקחת בחשבון שמבחינת ישראלימו הצדק לצידם ובית המשפט ישאף להחלטה שתהיה לטובת האינטרסים של שני הצדדים ככל שניתן. אנחנו לא במערב הפרוע בו מתחלקים הצדדים לטוב ולרע בלבד.

הליכה למשפט, גם אם בעל כורחך. היתה עולה ודאי עשרות מונים הן בממון, זמן, דאגות, מתחים ועוגמת נפש. כל אלה היו מעודדים את שני הצדדים להגיע לפשרה לאורך התהליך ואז הפשרה בעצם היתה עולה לך הרבה יותר בכל מובן.

יצאת בזול (יחסית) בזכות החלטתך הבוגרת והשקולה. זה יכל לעלות לך הרבה הרבה יותר. תחייך ותעבור הלאה. הבריאות שלך והשקט הנפשי שלך שווים הרבה יותר ידידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה לא קלה, אך כנראה נבונה ונכונה.

אלה מאיתנו שניסו בעבר ללכת לבימ"ש עם אנשי עסקים מהסוג הזה (לא רק בתחום הרכב), יודעים כמה זעום הסיכוי לראות את הכסף מחברה מפורקת גם אם השופט החליט שהצדק איתך. בינתיים, בהתחשב ביעילות מערכת המשפט בישראל, העניין יכול היה להיגרר שנים ולגרום להפסדים עצומים בפן הכספי והאישי.

התקשורת לא הייתה עוזרת פה, בעידן של מהפכות חברתיות קשה לצפות שלאנשים תהיה סימפטיה למי שמוציא שתי משכורות מינימום חודשיות על השכרת אוטו עם פוזה. בהעדר קשרים עם עו"ד ושחקנים בעולם התחתון (ואולי בהינתן קשרים כאלה מהצד השני) כלל לא בטוח שהצדק בכלל היה נעשה פה אם וכאשר.

20K הם מחיר סביר למי שיכול להרשות לעצמו, מעין שכר לימוד למתקדמים. יש אנשים שנופלים הרבה יותר חזק מדי יום, מרומים ע"י סוחרי רכב ממולחים ועסקנים למיניהם (שוב, לא רק בתחום הרכב).

דבר אחד כן מטריד אותי פה, וזאת הקלות שבהגשת תביעת לשון הרע בגין פרסום בפורום ציבורי. זה לא המקרה היחידי שזוכה לתגובה כזאת, יש עוד כמה שרשורים שנעלמו בדיסקרטיות מהפורום מסיבות אלה בדיוק, ואני לא מבין מדוע. אם הוכח שהשתלשלות העניינים הייתה כמפורט, מדוע יש תוקף לטענת התובעים? האם המגשר צדד בהם? האם בשורה התחתונה, יצאת אשם ונאלצת לפצות את ישראלימו על הוצאת דיבה? אשמח לקצת יותר פרטים בנושא הזה.

בכל אופן, תודה על העדכון ובהצלחה בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הליכתך להסדר עם החברה.

אך לא מבין למה הסכמת להשאיר אצלם את הכסף ולהוסיף עוד 5K, בגלל שהיה להם מידע מהמחשב של הרכב וחשת שיכול להיות ובאמת זה באשמתך? אם לא, אני חושב שהיית צריך להגיע להסדר עדיף מבחינתך.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני האיש "הרע", אבל אני סבור שפותח השירשור יודע טוב מאוד למה הוא הסכים לגישור ועוד יותר לסיכום ולסכום שעליו לשלם. בכל מקרה, תודה על העדכון.

נדמה לי שכסף (עלויות הגנה וההסכם, לא סכום התביעה) לא היה הבעיה פה. אפילו שאף אחד לא אוהב לשלם "סתם ככה".

מוזר בעיני שאין תביעה נגד ישראלימו.

הוצאת לשון הרע היא תביעה מורכבת ומסובכת להוכחה, אפשר לכתוב בכתב תביעה והגנה הרבה דברים לעניין ולא לעניין, ובהרבה מקרים אין שום התייחסות אליהם בהמשך, כל שכן בפסק הדין.

יש הרבה אזורים אפלים בסיפור, ואיני משוכנע שה"עליהום" מול החברה מוצדק במלואו.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהנבלות האלו הצליחו להפחיד אותך.

אם מה שכתבת היה אמת ולרוב דבריך היו סימוכין למה פחדת ללכת למשפט?

אם אמת דיברת אין חשש מלשון הרע.

המציאות האוביקטיבית היא כפי הנראה, קצת פחות "אוביקטיבית" דרך המשקפיים של כל צד בעניין.

כנראה שלא כל מה שתיארת היה "שחור ולבן" ולכן החלטת לקבל את ההחלטה שקיבלת כדי "למזער נזקים"

למרות האמור בחתימתי, אם אמת דיברת היית צריך ללכת למשפט.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה נבונה.

"ישראלימו" אולי הרוויחו שובר של 15K מהונדה ועוד 5K ממך, אבל הפסידו ה-ר-ב-ה יותר מהפרסום השלילי שהם צברו במהלך התקופה הזו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל קישור לשירשור הקודם בו הוא סיפר הכל.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=335653&highlight=%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99%D7% 9E%D7%95

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בארץ זה גם הסחבת בבית המשפט וגם שזה שבית המשפט קבע שאתה צריך לקבל את הכסף, לך תוציא אותו (במיוחד מחברה שהתפרקה). מקרה אישי של ההורים שלי - הורי קנו דירה מקבלן בארץ,הדירה נבנתה עם ליקויים משמעותיים וסטיה גדולה מאוד מהמפרט שנקבע מראש. עם כל הדיירים סגרו עסקה בשקט ושילמו לכל אחד סכום זניח יחסית שנע בין 10K ל20K ש"ח. אנחנו החלטנו להיות גיבורים והלכנו נגדם למשפט. מה אני אגיד לכם, 10 שנים של נסיעות לעו"ד/לבית המשפט/לנכס/לשמאי/ ועוד כהנה וכהנה. אחרי 10 שנים באמת זכינו במשפט, רק שעד אז החברה הספיקה להתפרק. נפסק לזכותנו סכום מכובד שאת חלקו קיבלנו לאחר הרבה תיזוזים. המשפט נגמר אי שם ב2006 ואת רוב הסכום לא קיבלנו עד היום וכבר פשוט אין לאף אחד כוח וזמן להתעסק בנושא.

ככה שאמון גדול במערכת המשפט בארץ אין לי ואני יכול בהחלט להבין את פותח השירשור, למרות שכמובן הייתי מאוד שמח אם הוא היה יוצא כשידו על העליונה.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב פה הוא הפוך, ממה שתיארת.

אתה מתאר גוף פרטי תובע גוף שהתפרק.

אצל גרגמל גוף מסחרי על סף פירוק ביקש לתבוע אותו...אז שיתבע!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב פה הוא הפוך, ממה שתיארת.

אתה מתאר גוף פרטי תובע גוף שהתפרק.

אצל גרגמל גוף מסחרי על סף פירוק ביקש לתבוע אותו...אז שיתבע!

זהו, שזה לא כל כך פשוט.

אם היו תובעים אותו הוא היה חייב לקחת ייצוג משפטי, לקחת שמאי/יועץ מומחה, לבזבז ימי עבודה בנסיעות לעו"ד ובתי משפט ועוד.

כפי שפותח השירשור רשם, הוצאות אלו מסתכמות ביותר מ-30,000 ש"ח.

אם היה זוכה (מה שממש לא בטוח) בית המשפט היה פוסק שהתובע צריך לשלם את הוצאות המשפט של הנתבע.

ואז הוא היה צריך לרדוף עוד שנים רבות אחרי חברה בע"מ שהתפרקה ולחפש את הכסף שמגיע לו (סוד קטן, הוא לא היה מוצא אותו).

נניח והוא לא היה לוקח עו"ד, שמאי, עד מומחה, אזי בטוח היה מפסיד במשפט והיה חייב לשלם לתובע סכום ענק אשר מורכב מהוצאות משפט, פיצוי על אובדן הרכב ואובדן כושר עבודה, ואולי אף פיצוי על הוצאת לשון הרע (למרות שלא סביר).

אני מניח שהיה מדובר בעשרות אלפי שקלים.

במקרה זה, התובע היה מוציא את הסכום מהנתבע כמו סוכריה מילדה קטנה (הוצאה לפועל, עיקול חשבונות בנק, עיקוב יציאה מהארץ ועוד) מאחר והוא אדם פרטי.

הפשרה של הנתבע הייתה האידיאלית מבחינתו, 5,000 ש"ח זה כלום למקרה כזה.

וסלחו לי, אבל מאוד הגיוני (ואף חוקי לגמרי לפי חוזה השכירות) שסכום ההשכרה + מקדמה על השתתפות עצמית במקרה של תאונה/כשל ישארו אצל המשכיר.

כך שכל הנזק שהוא יצא זה 5,000 ש"ח!! לדעתי כסף קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4581 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...