Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק מוגזמת ביונדאי גטס - זוכרים ?

itayiaish
שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

האם אתם זוכרים שבזמן שיונדאי גטס הייתה סוג של להיט שרץ בארץ (לפני 3-4 שנים) , היה איזשהו דגם שאמרו שיוצר עם בעיה במנוע וצרך המון דלק?

אני מנסה להיזכר בשנה ודגם ולא מצליח...

כי אני חושב על רכישה של גטס לקראת קיץ 2011 אבל חושש מהגדם המדובר או יותר נכון , דובר בעבר...

אשמח לפרטים והכוונה

פיג'ו 205 - האהבה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה הדגם הראשון לפני המתיחת פנים עם מנוע 1250 או 1350 תבדוק את זה. אנייודע שאחרי מתיחת הפנים המנוע הוחלף ב1400 שיותר חסכוני מהקודם(אומנם לא היבריד אבל יותר טוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנועים עד מודל 05' כולל

הרכב/המנוע עודכן במהלך שנת הדגם 2006 כך שבדגם 2006 יש את שני הסוגים. ניתן לזהות את הדגם החדש לפי העיצוב ולפי נפח המנוע (1400 במקום 1350).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה אומר שכל מי שאומר שהאוטו חסכוני בדלק הוא שקרן גדול?

(מדובר על בעלים של מודלים פחות מ2005)

יכול להיות שבישבילו הוא חסכוני, או כמובן האופציה השנייה, סתם ל"דחוף" את הרכב.

חוץ מזה, לפי מה שאני זוכר, הייה הבדל מורגש לטובה בין האוטומטית לבין הידנית.

אם זכרוני איני מטעה אותי, מחוויות של חברים פה, הצריכה עמדה על 1-12/11(בממוצע) שבו נאמר ככה, זוהי צריכת דלק של

משפחתית גדולה. ואילו הגירסה הידנית עמדה על 1-13 (כמובן בממצוע). שגם זה אינו נתון מזהיר בשביל רכב בעל נפח מנוע כזה

גודלו הקטן, ותיבת הילוכים ידנית.

COMP: ARC AUDIO Black 6.2

AMP: GENESIS Series III Four Channel

SUB: ARC AUDIO Black 12V2 D2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הדגם הראשון לפני המתיחת פנים עם מנוע 1250 או 1350 תבדוק את זה. אנייודע שאחרי מתיחת הפנים המנוע הוחלף ב1400 שיותר חסכוני מהקודם(אומנם לא היבריד אבל יותר טוב)

לא מזמן היתה ברשותי 1.4 אוטו' מודל 2008 כרכב חלופי. ביצועי ה-1.4 עדיפים משמעותית על קודמו, אך צריכת הדלק נותרה גרועה, כמו שאר האוטו.

ישנן מספיק מכוניות סופרמיני מוצלחות יותר מהגטס.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה ברשותי אחת כזאת כרכב חלופי למשך 2000 ק"מ . שנת 2008 1400 ידנית . הצריכה הממוצעת היתה באיזור ה1/10 ופחות . הצריכה הטובה ביותר שקיבלתי מהרכב הזה היתה 1/12 כאשר כל הנסיעה היתה רק בדרכים בין עירוניות .

כאשר החזרתי את הרכב לחברת ההשכרה והתלוננתי על צריכת הדלק אמרו לי " תגיד תודה אלו עוד המנועים החדשים והחסכוניים" . מלבד זאת הרכבים שהגיעו לחברות ההשכרה היו נטולי איבזור בטיחות לגמרי {אין אפילו ABS} לכן גם אם אתה קונה את הרכב הזה חפש אחת פרטית מהדגמים המאובזרים יותר.

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנן מספיק מכוניות סופרמיני מוצלחות יותר מהגטס

הגטס מאוד זולה בשנתון יחסית גבוה.

על מה הייתה ממליץ בסביבות ה18K לשנתון מעל 2000?

פיג'ו 205 - האהבה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא הרבה...

אבל כל דגם עד המתיחת פנים שנעשתה במודל 06' לא מתהדר בצריכה מדהימה.

כמעט כולם שתמצא הודעות שלהם פה בארכיון אומרים שהידנית עדיפה מהאוט' בהרבה, ואפילו חסכונית יחסית, אבל גם אז מסתייגים ואומרים שזה מאוד תלוי באופי הנהיגה של הנהג, ושהנתונים הטובים הושגו בנהיגה עדינה מאוד.

לי אישית היה את המנוע 1.6 ממודל 05' - בתוך העיר (ירושלים) בסביבות 1:75-8, מחוץ לעיר בערך 1:10.

הנתון צריכה הכי טוב שהשגתי - נסיעה סופר-מתונה ועדינה, בין עירונית בלבד - 1:12.

קרה לי פעם אחת בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה להשיג צריכת דלק של 1:11 ו-1:12 בגטס אוטומטית. מישהו כתב שזאת צריכת דלק של מכונית משפחתית, והוא אולי צודק, אבל זאת גם פחות או יותר צריכת הדלק של הסוזוקי סוויפט למשל.

הגטס היא מכונית זולה, פשוטה ואמינה. היא לא הכי נוחה, לא הכי בטיחותית, לא הכי חסכונית וגם כנראה לא הכי מתנהגת על הכביש. אבל לזכותה יאמר שמדובר במכונית פשוטה, עמידה ואמינה שהוכיחה את עצמה לאורך שניים גם בציי רכב "קשים". אם אתה מחפש תחבורה בסיסית מנקודה לנקודה זאת בחירה הגיונית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו הייתה גטס אוטומטית 2006 לאחר מתיחת הפנים והצריכת דלק הייתה 1:10 כאשר כל הנסיעות הם עירוניות (אני מאמין שבצריכה משולבת היה אפשר להוציא 1:12).

ומי שרשם שרכב משפחתי צורך 1:12 אז או שהוא נוסע כמו סבתא + לא עומד בפקקים + נוסע רק בכביש מהיר או שהוא חיי באופוריה. היו לנו 3 קורולות במשפחה (2003,2006 ו-2009 כולן אוטומטיות) ואף אחת לא הצליחה לעלות מעבר ל-1:10.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, לקחתי לי את המילים מהפה.

עוד לא נתקלתי בימי חיי באוטו משפחתי שהוציא תוצאה טובה יותר מ-1:10.

אם תוסיף פקקים, מזגן או עליות כמו בחיפה (שם יש גם השילוב החסכוני של פקקים עם מזגן בעלייה) - תגיע למסקנה ש-1:10 זה הקרם דה לה קרם של צריכת דלק מבחינת רכב משפחתי.

לגבי הגטס:

עוד לא נתקלתי בבעלים של גטס שלא התלונן על צריכת הדלק.

לא הבנתי גם את גודל החוצפה למכור רכב שנת 2008-9 בלי ABS ועם כרית אוויר אחת בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאנשים נטייה לייפות צריכת דלק של הרכב שלהם. ממה שהרגשתי בעצמי וממה ששמעתי מאנשים אחרים שמבינים איך למדוד, יוצא שרוב המשפחתיות 1600 צורכות בערך אותו הדבר ואכן זה יוצא סביב ה 1/10 משולב. בערך 8-9 בעיר ו 12-13 בחוץ.

הגטס האלה באמת טוחנות דלק... יש לחבר טוב שלי 2005 והוא אומר שהיא עושה לו 8-9 בעיר ובערך 12 מחוץ לעיר שזה גרוע יחסית לגודל הרכב...

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לשפוך מלח על הפצעים. אך:

ומי שרשם שרכב משפחתי צורך 1:12 אז או שהוא נוסע כמו סבתא + לא עומד בפקקים + נוסע רק בכביש מהיר או שהוא חיי באופוריה. היו לנו 3 קורולות במשפחה (2003,2006 ו-2009 כולן אוטומטיות) ואף אחת לא הצליחה לעלות מעבר ל-1:10.
ברצינות:shock:

-אני נוסע כמו סבתא? 90-100 קמ"ש בבקרת שיוט בלי האצות ובלימות חזקות. זה לנסוע כמו סבתא?

-לא עומד בפקקים? דווקא כן למרבה הצער אך לא בצורה מרובה במיוחד.

-נוסע רק בכביש מהיר? לא בדיוק, רק 70% מהנסועה מתבצעת בכבישים מהירים והשאר בפקקי הבוקר/ערב של רחובות.

-חיי באופוריה? אולי, אך אני עושה 13 ק"מ/ליטר עם רכב בעל מנוע 2.4 ליטר בצורת הנסועה שתיארתי:-D מדוד במשך השנתיים האחרונות לפי תידלוקים (30-31 ליטר כל 400 ק"מ).

נקודות נוספות.

-אני גר באזור שטוח למדי במרכז.

-אני לא משתמש במזגן.

-אצלי ברכב 90-100 קמ"ש שהם סל"ד של 2100-2200 תודות למנוע (בנזין) גדול, עתיר מומנט בסל"ד נמוך ותיב"ה בה הילוך השיוט משתלב כבר ב 70 קמ"ש. (קצת שונה מיונדאי גטס:-P)

לסבר את האוזן, כשאישתי בילתה כשבוע בחיפה (והיא הרבה פחות רגועה ממני בנסיעה ומשתמשת במזגן) היא עשתה 11 ק"מ/ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...