Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גילוי מספרים חסומים בנייד - חוקי?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 4983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שאם מישהו מתקשר אלי מחסום למשל, אסור לאף אחד לתת לי את המספר שלו אלא לצורכי בית משפט וכ"ו.

עכשיו יצאה תוכנה חדשה שמגלה לי לבד את המספר של כל החסומים וכ"ו, האם זה חוקי?

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleId=754474&sid=126&pid=54

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקי - לא ממש מוגדר בחוק כלא חוקי אבל לטעמי זה לא.

מה הם בעצם עושים?

הבלבול מוח של הבחור הזה על המכונה שעולה עשרות אלפי דולרים הוא שקר מוחלט.

מדובר על מחשב מסכן והתוכנה בו היא פשוטה לגמרי, עלות של מאות דולרים כולל החשמל.

מה שקורה פה זה:

בפרוטוקול SS7 (פרוטוקול טלפונייה) שבו משתמשים בכל המרכזיות (כמעט) יש כמה שדות.

יש שדה שנקרא CNID ובו נשמר המספר של המתקשר.

כשאנחנו חוסמים שיחה בעזרת *43 או #31# הרשת הסלולרית מסתירה את הCNID שלנו ולכן המקבל לא יכול לראות את המספר.

בנוסף ישנו שדה שנקרא ANI, אשר בו יועבר המספר שלנו תמיד ללא קשר לחסימה, לצורכי משטרה וכו'.

הגופים היחידים שמורשים לראות את השדה הזה (הפרוטוקול לא מעביר את השדה אם מדובר במשתמש לא מורשה) הם משטרה, כוחות הביטחון השונים ומי שקנה קו 1800. קו 1800 עולה גרושים היום (בערך 600 ש"ח לחודש אל"ט), מה שאומר שכל מי שיש לו קו 1800 חשוף לשדה הזה.

למה? כי המשלם על השיחה הוא הבעלים של הקו ולכן התירוץ הוא שהם צריכים לראות את המספר בכל אופן, ללא קשר לחסימתו, מכיוון שהם משלמים עליו.

בכל טלפון ישנה אפשרות להגדיר מספר אליו תועבר השיחה במידה ולא ענינו, החברה הזו מגדירה את המספר הזה כמספר ה1800 שלה, מאחורי המספר יושב מחשב שמקבל את השיחות ועושה REROUTE (מנתב מחדש את השיחה) חזרה לטלפון הנייד שלנו, הפעם כהשדה CNID יהיה שווה ל ANI, לכן אנחנו רואים את המספר.

מבחינתנו אנחנו לוחצים על "התעלם" או משהו שינתק את השיחה, השיחה מועברת לשרת שלהם (קו 1800) וחוזרת אלינו תוך שניה עם המספר המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מועברת השיחה מהקו הרגיל ל-1800? על ידי עקוב אחרי רגיל?

אפשר בכלל לעשות עקוב אחרי אל מספר 1800?

ועוד שאלה - איך זה שקו ה-1800 "רואה" את המתקשר המקורי ולא את הקו שעשה עקוב אחרי?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף ישנו שדה שנקרא ANI, אשר בו יועבר המספר שלנו תמיד ללא קשר לחסימה, לצורכי משטרה וכו'.

האם בהכרח צריך לבצע העברת שיחה לאותו מספר וירטואלי 1800? הרי אם המידע מועבר לטלפון, ע"י שינוי תוכנה שלו אני מניח שניתן ליקרוא את הערכים האלו.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tvzipper: המרכזיה עצמה לא תעביר את הערך ANI בכלל למי שאינו מורשה לצפות בו, כך ששינוי תוכנה לא יעזור.

wil: ה"עקוב אחרי" מתבצע ברמת הרשת עצמה ולא ברמת הטלפון. זה לא שהטלפון מעביר את השיחה למספר אחר, הרשת עושה את זה, לכן הANI נשמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס הסבר מעולה.

אם אני מבין נכון, הם צריכים חיבור SS7 לרשת הטלפוניה (קו PRI) כדי שיהיו נגישים לANI ובכלל את היכולת להזרים שיחה הלאה עם שינוי של הCNID.

חיבור כזה הוא לא זול בכלל, ובנוסף גם כרטיסי הדגימה שמאפשרים ממשק מול מחשב לSS7 זה לא זול.

רק כדי לסבר את האוזן שיש פה השקעה כספית (ואני מסכים שאין פה השקעה של מאות אלפי דולרים)

שששששששששירוקו אדומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...