Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לקניית טויוטה פריוס 2010

kashat18
שימו לב! השרשור הזה בן 5065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מובן למה כולם רצים לקנות היברידיות במחירים מופקעים, הרי בהתחשב בעלות הרכב משפחתית רגילה תהיה חסכונית יותר בדלק בטווח הקצר והארוך-

בהפרש המחירים בין פריוס למשפחתומטית רגילה ניתן לקנות דלק ל3-4 שנים -15K ש"ח לפחות, והנה לך החסכון בדלק.

חישוב קצת יותר מדויק (מלפני שנה בערך, עדיין הדגם הקודם, רלבנטי גם היום):

המימדים של טויוטה פריוס משתווים לכול משפחתית 1600,

בהפרש שצריך לשלם על רכב ההיברידי(111000-147000)= 36 אלף שקל, אפשר לקנות (36000/6.4)=5625 ליטר בנזין.

אם ניקח לדוגמה את טויוטה קורולה החדשה שעוברת 14.5 קילומטר לכול ליטר בנזין, נגיע למסקנה שבהפרש מחיר של שתי המכוניות אפשר לנסוע חינם כמעת 82 אלף קילומטר (5625*14.5) וצריך גם להתחשב בזה שרכב היבירדי גם צורך דלק (23.5 קילומטר לכול ליטר) אם נתחשב גם בזה(( 14.5-23.5)*5625) נוכל להגיע למסקנה שבהפרש בין רכב היברידי לרגיל אפשר לנסוע חינם 133 אלף קילומטר!!!!!!!!!!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאיפה המחירים והמספרים האלה??

רכב רגיל עושה בקושי 10 ק"מ לליטר בעיר, ורוב האנשים נוסעים 90% מהזמן בעיר. בנוסף שבחודשי הקיץ כולם עם מזגן אז הנתון הזה יורד עוד יותר. 13-14 ק"מ לליטר זה כביש בינעירוני בנסיעה מאוד רגועה בלי ללחוץ על הגז ולנסוע קבוע 90 קמ"ש. עכשיו עם היד על הלב מי נוסע ככה??

מאזדה 3, 5 דלתות מהסוכנות 133000 ש"ח.

רנו מגאן פלואנס, 5 דלתות מהסוכנות 129,900 ש"ח.

הונדה סיוויק 4 או 5 דלתות מחירים מתחילים מ-129,900 ומעלה כשמחיר דגם ה-5 דלתות עולה 139,900 ומעלה.

המחירים עדכניים לשבוע האחרון כשעשינו סקר שוק של מכוניות.

כפי שאפשר לראות ההפרש בין פריוס שעולה 154,000 ש"ח לבין רכב רגיל הוא בסביבות ה20-25 אלף ש"ח. כמו כן אתה מחשב לפי עלות דלק של היום, אתה לא חושב שמחיר הדלק יעלה? נפט זה משאב מוגבל. לפני 4 שנים מחיר הדלק היה קצת מעל 4 שקל ועכשיו הוא 6.62 ש"ח לליטר, כשבשנה וקצת האחרונות הוא מעל ה6 ש"ח וכל הזמן עולה. עוד שנתיים שלוש נשלם 8+ ש"ח לכל ליטר. :mm_eek::mm_eek::mm_eek:

בגלל זה משתלם לקנות את הפריוס. בטווח הרחוק זה מחזיר את עצמו.

בברכה, אלכס.

HU: Alpine 117E Comp: Hertz HSK165

AMP: Audison LRx 4.1k SUB: Hertz HX300D

Capacitor: Connection (Audison) 1F

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המימדים של טויוטה פריוס משתווים לכול משפחתית 1600

עם בסיס גלגלים של 270 ס"מ, פלטפורמה שמגיעה מהאוונסיס ומרווח גדול יותר ממרבית המשפחתיות הקומפקטיות

(למעשה, כולן חוץ מדגמי סדאן מסוימים שמשתווים במרווח ברכיים אפילו למשפחתיות גדולות), הפריוס היא לכל

הפחות משהו באמצע בין משפחתית קומפקטית לבין משפחתית גדולה.

מעבר לכך, ההשוואה בינה לבין מרבית המשפחתיות הקומפקטיות מבחינת מרווח או אבזור יכולה להסביר את ההבדל

במחיר. וזה עוד לפני ההבדל הטכנולוגי הבסיסי, שהופך את הפריוס לשונה מכל משפחתית קומפקטית או גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב קצת יותר מדויק (מלפני שנה בערך, עדיין הדגם הקודם, רלבנטי גם היום):

בהפרש שצריך לשלם על רכב ההיברידי(111000-147000)= 36 אלף שקל, אפשר לקנות (36000/6.4)=5625 ליטר בנזין.

החישוב הזה הוא לא נכון, וגם מוטה. איזו משפחתית ב 111 אלף נותנת משהו קרוב לפריוס מבחינת איבזור, מרווח, וביצועים ? למה לא להשוות לאלטו ב 60 אלף ?

החישוב הנכון הוא: ההפרש לקורולה GLI (שגם היא לא מאובזרת כמו הפריוס) הוא 26 אלף. אתה לא מפסיד 26 אלף, אלא את ההפרש בירידת ערך כל שנה.

בהנחה שירידת הערך דומה של 15% (כולל 1% שתקבל ריבית על 26 אלף בבנק), תפסיד בשנה הראשונה (שבה מפסידים הכי הרבה) 26*0.15 = כ 4 אלף. זהו ההפסד המקסימלי בשנה.

בהנחה שהפריוס חסכונית ב 40% לעומת קורולה, אם אתה עושה 20 אלף ק"מ בשנה, הדלק שתחסוך בפריוס הוא כ 4.5 אלף בשנה. אם את עושה פחות ק"מ, ורוצה מאוד לחסוך, קנה אוקטביה 1.2TSI וקווה שלא תאבד מערכה הרבה יותר מקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה לך תגובה ממי שיש לו פריוס 2010.

מכונית היחידה שכל אחד יכול לקנות "ללא מיסים". היא עולה 152000 ש"ח. עם מיסים הייתה אמורה לעלות כ-240000 ש"ח.

גדולה. מאובזרת יפה. נוסעת כ18 ק"מ בליטר דלק. מנוע בנזין שלה ,1800 CC,חזק מאד.נוחה ויציבה ושורה תחתונהתמוצר של טויוטה אמין ןעם שירות מעולה.אני ממליץ בחום ואם תקנה בסוכנות המתאימה,תקבל אם תדרוש חבילת אבזור נוספת חינם שתכלול:קודן,מרים חלונות,מכבה אורות עם כיבוי המנוע וחיישני רוורס. אם תרצה עוד הנחיות נוספות,כתוב לי PM.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי מישהו יכול להסביר לי את המושג אמינות???

אני קורא כל הזמן טויוטה אמין טויוטה לא אמין.. איך מישהו קבע זאת? מה זה אוטו אמין?

מי שקנה אוטו והוא עשה לו איזה שהן בעיות אז הוא יקבע שהאוטו לא אמין?

לנו יש רנו מגאן 2. 4 שנים אצלנו. חוץ מבעיה קטנה בתיבת הילוכים שהוחלפה במוסך שלהם ללא תשלום מאיתנו לא הייתה לה בעיה אחת. וחוץ מטיפולים שגרתיים היא לא ראתה מוסך (ממש כמו בפרסומת). האוטו הקודם רנו סניק שהיה אצלנו 5 שנים גם ראה אולי פעם אחת מוסך בגלל שהתקלקל המחשב או משהו כזה.. חוץ מזה כלום. אז אם יש לאוטו תקלה אחת פעם ב4-5 שנים אז זה לא נחשב אצלי לאוטו לא אמין. יחד עם זאת אני כל הזמן קורא על כמה שהרנו לא אמינה...

יש לחבר שלי טויוטה קורולה גם כן כבר 4 שנים, גם לא ראתה מוסך בתקופה הזאת. והנה פה מישהו קובע שהטויוטה לא אמינה.

TALROZE אתה יכול לתת דוגמאות לחוסר האמינות של טויוטה? מענין אותי לדעת לפני שאנחנו עושים הזמנה.

האוטו שנקנה מהסוכנות יש עליו אחריות. הכל מטופל תחת אחריות. מה גם שאם לא טוחנים לאוטו את הצורה אז הוא משרת נאמנה את בעליו שנים רבות. בדיוק כמו שהרנו שלנו והקורולה של חבר טוב שלי.

חברה מוציאה מאות אלפי מכוניות בשנה ואם לחלקן בעיה כזאת או אחרת אז וואלה החברה לא יכולה להיות בטוחה ב-100% שכל אוטו הוא תקין. אין חברה בעולם (ולא משנה אם זה מכונית, מטוס, מכשיר סלולרי או כל דבר אחר) שיכולה להבטיח שהמוצר שיוצא מהמפעל הוא 100% תקין. זה יצריך בדיקה מעמיקה של כל מוצר ומוצר ואין אפשרות כזאת. בכל קו ייצור יש מוצרים תקולים, לפחות 4%-5%. חוץ מבדיקות איכות מחמירות יותר למכשירים היותר חשובים (לדוג' אוטו, מטוס, מכשור רפואי וכו') ומחמירות פחות למכשירים הפחות חשובים (לדוג'' רדיו דיסק, שלטים, מקלדות וכו') אין הרבה שחברה יכולה לעשות.

טויוטיסט:

1. המכונית היא ממש ללא מיסים. היא בהנחה של 30%. אם היא הייתה ללא מיסים היא הייתה עולה פחות מ-80,000 ש"ח.

והיית רואה רק פריוסים על הכביש.

2. הפריוס שלך עושה 18 ק"מ לליטר באיזה עיר?

בברכה, אלכס.

HU: Alpine 117E Comp: Hertz HSK165

AMP: Audison LRx 4.1k SUB: Hertz HX300D

Capacitor: Connection (Audison) 1F

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשת.

החוסר אמינות של טויוטה מתבטא בבעיית הגז הנתקע הידועה.

ובדגמים הקודמים בבעית הבוצה במנוע.

בהגדרה רכב לא אמין הינו רכב שיש לו יותר בעיות מהנורמאל. [פה הגדרת הנורמאלי משתנה מאדם לאדם ומרכב לרכב].

ככלל אצבע ככול שתעמיס סיבוכיות ומערכות "משוכללות" הסיכוי לתקלות גבוהה יותר.

לדוגמא ברכב כמו הרנו מגאן שיש יותר מחשבים מנאס"א ותיבת הילוכים "חכמה" ומצערת אלקטרונית הסיכויים לתקלות גבוהות יותר מחיפושית מנוע בוקסר ,קרבורטור, קירור אוויר שנת 73.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה וחצי קנינו שתי מכוניות. טויוטה קאמרי V6 וסוזוקי SX4.

בשנה וחצי אחרונות חוץ מטיפולים שגרתיים סוזוקי הייתה פעם אחת במוסך כדי לחזק אום במראה ימנית.

טויוטה לאומתה ביקרה 4 פעמים, לא כולל הריקול. כל 4 הפעמים היו עקב בעיות בחשמל או בגלל שרכב לא רצה להניע.

יש לי הרגשה שרובן נובעות בגלל מערכת איתור לוויני כפולה שהביטוח חייב להתקין עוד לפני קבלת הרכב.  

משפחה הקרובה שלי בחול מחזיקים בלקסוס וטויוטה. אין להם שום בעיות חוץ מעלויות אחזקה שהתבררו כגבוהות במיוחד משום מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיניין האמינות לא נקבע לפי סיפור של אדם אחד או שניים או 10.

המקור העיקרי הוא סקרי אמינות בארץ ובעולם.

בארץ, הסקרים קטנים ולא אמינים כלכך.

עדיין, סקר מוסכניקים ב"הארץ" הציב את הקורולה כאמינה זולה והמומלצת ביותר לאחזקה מבין המשפחתיות (דגם 2007).

בחו"ל, הפריוס זוכה שוב ושוב כאחת האמינות ביותר במשפחתיות.

יש לומר שהפער האמינות הצטמצם בשנים האחרונות.

סקר Dj power ארה"ב:

http://www.jdpower.com/autos/ratings/dependability-ratings-by-category/compact-car/sortcolumn-1/ascending/page-#page-anchor

סקר באנגליה (קטגוריית אמינות):

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/driver_power_2008/archive/?group=category&cat=reliability

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטיסט:

1. המכונית היא ממש ללא מיסים. היא בהנחה של 30%. אם היא הייתה ללא מיסים היא הייתה עולה פחות מ-80,000 ש"ח.

בברכה, אלכס.

תיקונים:

1: מס הקניה על פריוס הוא 30% במקום 80-90% לאחרות. ההנחה - כ 50-60% במס. המס יאמור לעלות ל 45% ב 2013, ו 60% ב2013.

2: הפריוס החדשה עושה 1:19 בחיפה, כולל עלייה/ירידה יומית מנשר לאונ' חיפה (ומי שמכיר יודע ששם לא חוסכים בדלק). במזדה 3 - צריכה של 1:9 באותו מסלול וסגנון נסיעה. בדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא כל הזמן טויוטה אמין טויוטה לא אמין.. איך מישהו קבע זאת? מה זה אוטו אמין?

מי שקנה אוטו והוא עשה לו איזה שהן בעיות אז הוא יקבע שהאוטו לא אמין?

לנו יש רנו מגאן 2. 4 שנים אצלנו. חוץ מבעיה קטנה בתיבת הילוכים שהוחלפה במוסך שלהם ללא תשלום מאיתנו לא הייתה לה בעיה אחת. וחוץ מטיפולים שגרתיים היא לא ראתה מוסך (ממש כמו בפרסומת). האוטו הקודם רנו סניק שהיה אצלנו 5 שנים גם ראה אולי פעם אחת מוסך בגלל שהתקלקל המחשב או משהו כזה.. חוץ מזה כלום. אז אם יש לאוטו תקלה אחת פעם ב4-5 שנים אז זה לא נחשב אצלי לאוטו לא אמין. יחד עם זאת אני כל הזמן קורא על כמה שהרנו לא אמינה...

יש לחבר שלי טויוטה קורולה גם כן כבר 4 שנים, גם לא ראתה מוסך בתקופה הזאת. והנה פה מישהו קובע שהטויוטה לא אמינה.

TALROZE אתה יכול לתת דוגמאות לחוסר האמינות של טויוטה? מענין אותי לדעת לפני שאנחנו עושים הזמנה.

האוטו שנקנה מהסוכנות יש עליו אחריות. הכל מטופל תחת אחריות. מה גם שאם לא טוחנים לאוטו את הצורה אז הוא משרת נאמנה את בעליו שנים רבות. בדיוק כמו שהרנו שלנו והקורולה של חבר טוב שלי.

חברה מוציאה מאות אלפי מכוניות בשנה ואם לחלקן בעיה כזאת או אחרת אז וואלה החברה לא יכולה להיות בטוחה ב-100% שכל אוטו הוא תקין. אין חברה בעולם (ולא משנה אם זה מכונית, מטוס, מכשיר סלולרי או כל דבר אחר) שיכולה להבטיח שהמוצר שיוצא מהמפעל הוא 100% תקין. זה יצריך בדיקה מעמיקה של כל מוצר ומוצר ואין אפשרות כזאת. בכל קו ייצור יש מוצרים תקולים, לפחות 4%-5%. חוץ מבדיקות איכות מחמירות יותר למכשירים היותר חשובים (לדוג' אוטו, מטוס, מכשור רפואי וכו') ומחמירות פחות למכשירים הפחות חשובים (לדוג'' רדיו דיסק, שלטים, מקלדות וכו') אין הרבה שחברה יכולה לעשות.

טויוטיסט:

בברכה, אלכס.

בקשר לאמינות. הפריוס שלי הוא הטויוטה רביעית שלי במשך השנים.מעולם לא נשארתי בדרך ומעולם לא נזקקתי לתיקונים במוסך פרט לשרות-טיפול הרגיל.

הפריוס נהנה מהקלות במסים מפני שהממשל מעוניין שנשתמש במכוניות ש מזהמות פחות ויותר חסכוניות בדלק. מחירו הוא 152000 ש"ח.

כשתדע איך עובד הפריוס אולי תבין שאפשרי כי מכונית תסע 18 ק"מ בליטר דלק. אני אציין שני דברים: כשירדתי מרמת הגולן,כ-40 דקות נסעתי שמנוע הבנזין לא פעל. Nחוץ לעיר ובתוך העיר,צריכת הדלק זהה מפני שכשהךעוצר בפקק תנועה,המנועים לא פועלים וכשאתה נוסע לאט,רק מנוע חשמלי פועל .

אני לא מוכר טויוטות ואין בכוונתי לעשות פרסום מסחרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשת.

החוסר אמינות של טויוטה מתבטא בבעיית הגז הנתקע הידועה.

ובדגמים הקודמים בבעית הבוצה במנוע.

בהגדרה רכב לא אמין הינו רכב שיש לו יותר בעיות מהנורמאל. [פה הגדרת הנורמאלי משתנה מאדם לאדם ומרכב לרכב].

ככלל אצבע ככול שתעמיס סיבוכיות ומערכות "משוכללות" הסיכוי לתקלות גבוהה יותר.

לדוגמא ברכב כמו הרנו מגאן שיש יותר מחשבים מנאס"א ותיבת הילוכים "חכמה" ומצערת אלקטרונית הסיכויים לתקלות גבוהות יותר מחיפושית מנוע בוקסר ,קרבורטור, קירור אוויר שנת 73.

אתה טועה ומטעה.בפריוסים ה-RECALL היה קשור בעדכון תוכנת מחשב המכונית,דבר שארך 15 דקות.אין כל בעיה ידועה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...