Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידת זיהוי רכב . קלה למי שמזהה. קשה למי שלא מזהה

elibaba

פוסטים מומלצים

• תגובות 3.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האוטו מזכיר אוסטין הילי, אך הגריל פשוט מדי, כמו של חברת קיטים שמעדיפה לפשט ייצור ופתחי האוורור בצדדים רומזים ביזנס- מרכב פשוט אך הרבה מנוע.

מכאן אני מנחש, גם לפי האות איי שבחזית:

מדובר באליגייטור- שילוב של המילים אלי וגייטור וזה סיפור המעשה: בתקופה זו של שנות השישים מוחמד עלי נקלע לצרות לאחר סירוב להתגייס ועימות עם השלטונות, התואר נלקח וקשיים כלכליים לא איחרו לבוא. בשלב זה פנו אליו מספר יזמים זריזים והציעו לו להיות הפרזנטור של רכב לפי גישתו"קל כפרפר, עוקץ כדבורה" במילים אחרות- גוף אנגלי קל ומנוע אמריקאי חזק. הבעייה התעוררה כאשר עלי גילה ניצול של פועלים במפעלי המנועים בארה"ב. הבעיה עמדה להיפטר ע"י יבוא מנועים קנדיים מאותה פירמה שייצרה את מטוס הקאריבו הקנדי. כמדומני יוזמת המנוע הקנדי כשלה ויוצרו רק אלי- גייטורים מעטים.

מאוחר יותר התגלו ויברציות בראשי המנוע הללו ורובם הוחלפו. המעטות בעלות הראש המקורי זוכות להערכה וסובלות ויברציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

סיפור נחמד. לקנדים אין מזל ביצור מכוניות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

]פנדוב, סיפור נאה ואף מעט קלעת למטרה - גוף אנגלי עם מנוע שרירי אמריקאי.

היצרן של הרכב הזה נוסד ב 1945, שרד בקושי עשור וייצר כ 1900 מכוניות בלבד. המפעל שלה נהרס בהצתה ובעל הבית מת באותו לילה.

ה A היא בהחלט רמז משמעותי.

לקרול שלבי ולארקוס, המתכנן של הקורבט המקורית היו כאלה מכוניות.

לחברה הזו היו גם גרסאות ביצועיסטיות של פורד אנגליה, בדמי ימיה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה באבה וסלואורייד, בנתיים נזכרתי שהיצרנית הקנדית של הקאריבו נקראה דה האבילנד. בכל אופן האליגייטור נתקלה במספר קשיים: מהכוון הקנדי- בעיות במנועים, מן הכוון הצרפתי עלתה תביעה של חברת לקוסט בגין זכויות יוצרים: לקוסט טענה שסמל התנין המוטבע באחוריה של האלי גייטור הוא שלהם. בשלב זה נשקל סמל של פרפר ודבורה המייצגים טוב יותר את מוחמד עלי- סנדק הרכב ואולם, מכה נוספת ניחתה מן הכיוון הבריטי- אלו טענו שהרכב הוא חיקוי בוטה של אלארד פאלם בי'ץ 2 שיוצרה במהלך שנות החמישים. אלו טענו שה"אליגייטור" היא בבחינת חיקוי דל ומיושן של האלארד עליה רמז אליבאבא. בשלב זה החל מוחמד עלי להבין את התסבוכת וכ"כ הסתמן מפנה לטובה בקריירה שלו. מרגע זה נחרץ גורלו של הרכב. פרט פיקנטי נוסף הוא שהאלי- גייטור זכתה לכנוי מכונית האיקסים שכן נרכשה במקביל ע"י נהג המירוצים ג'קי איקס וע"י הפעיל החברתי מלקולם איקס. למותר לציין שאצלנו בארץ באותה תקופה היה מוכר אגף האיקסים שכן כבר אז נטינו להעדפת נכסי נדל"ן.

עריכה אחרונה על ידי [פנדוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

סימקה 1100?
https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Simca_1100-Break_Front-view.JPG

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סימקה, והאמת לא כל כך דומה.

מאזדה פאמיליה דור שני (1967-1973) שתי דלתות סטיישן (היה גם ארבע):

4a4c6e98-21d7-4b52-a846-3b21aa57be9a.jpg.ce92a2b425310285842de614f9478535.jpg

הנה זווית קצת יותר טובה:

Image result for mazda familia two door wagon 1967-1973960 × 640

כן, אני יודע שיש קורה בתמונה של בוקי, ואין לי הסבר לזה- במקור אלו חלונות הזזה, ואולי מישהו חשב שעדיף לו לקנפג את הרכב כרצונו... מכל שאר הבחינות זה מתאים. וקרדיט לאחי שנעזרתי בו לשם הגילוי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נו...אין סיכוי שמישהו מזהה את המכוניות האלו כיוון שמדובר במכוניות "תוצרת בית" שצולמו במפגש מכוניות תוצרת בית בשנת 1987...הקבריאולט האדומה לא באמת עם הגה בצד ימין אלא פשוט טעות בהנחת הנגטיב בזמן פיתוח תמונות ידני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...