Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה בערוץ 10 - אנשים בעלי חרדת נהיגה, למה לעודד אותם לנהוג?

TheHunter88
שימו לב! השרשור הזה בן 5600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יוסי, כל מקרה לגופו.

הפרעות חרדה, כמו שכתבת יכול גם לבוא לידי ביטוי בחוסר ריכוז בדרך, או חוסר השתלבות ראויה, מתן ברקסים כל חצי מטר, או תגובות קיצוניות.

יוסי, לא הכי הבנתי את השורה התחתונה שלך.

בכל אופן אני בעד שכל מקרה יבדק לגופו, בלי הכללות עקב השתיכות לקבוצה מסויימת.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט האחרון קשור לאנשים עם תגובות לא מתאימות לגירויים בגלל חרדת נהיגה.

במקרה הספציפי הזה, מישהו ראה שועל והחליט שיותר בטוח להיכנס בי מאשר בשועל כי ככה השועל יינצל. זה שיפוט גרוע כי אם התגובה שלי הייתה שונה, שנינו היינו מתים, וסביר להניח שגם השועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער דני, אני בשלי- לא כולם חייבים לנהוג, לא מטיל באנשים האלה שום דופי, הם טובים חכמים וגדולים בתורה, בשבילם בדיוק קיים עולם שלם של מוניות ספיישל.

אם כבר במדינה של כמעט 600 הרוגים בשנה על הכביש הייתי מעדיף כמה שפחות שחקנים, ובטח לא מעודד כאלו שהם גבוליים לחזור לעניינים.

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אחת הנהגות שצויינו בכתבה נאמר כי פיתחה חרדת נהיגה לאחר שהיתה מעורבת בשתי תאונות קשות (לא זוכר מה נאמר לגבי נפגעים וכו'). לא נאמר אם היתה אשמה או לא, בוא נניח שלמרות שתאורטית ייתכן ולא היתה אשמה באף אחת מהן ואף לא יכלה לחמוק מאף אחת מהן, הרי שסטטיסטית - אם הייתי צריך להמר הייתי אכן מהמר על כך שיש בעיה ביכולות הנהיגה שלה. אולי היא גרמה לתאונות או אחת מהן. אולי לא היתה מרוכזת דיה כדי להשמר ממצב שעמד להיות בעייתי, או לחמוק ממצב שהפך לבעייתי. הנהגת הזו לא נולדה עם חרדת נהיגה, היא פיתחה אותה כתגובה שהיא לטעמי טבעית ביותר. חלק מסויים במוח שלה אומר לה "חברה, את לא אמורה להיות על הכביש". אני לא חושב שצריך להתווכח עם החלק הזה של המוח. אני חושב שצריך להשלים עימו.

מצד שני יש באמת נהגים שפיתחו חרדת נהיגה ללא סיבה אמיתית ואף ללא קשר ליכולותיהם. אולי זה בגלל מורה גרוע לנהיגה. אולי זה בגלל הורה מלווה שהלחיץ אותם יותר מדי. אולי זה בגלל חברים שירדו עליהם שהם נוהגים כמו דודה (בזמן שלמעשה הם נהגו כמו שנהג צעיר צריך, ולא השתוללו כמו חבריהם). אולי חוו טראומה בגלל תאונה שעבר חבר (גם שלא היתה קשורה כלל לנהיגתם). אנשים כאלה יכולים, עם הדרכה מתאימה, לגלות את יכולותיהם ולהפוך לנהגים טובים. למעשה, בגלל הרמה הגבוהה יותר של מודעות לסכנות האפשריות בנהיגה, מודעות שחסרה ליותר מדי נהגים על הכביש, הם עשויים אף להפוך לנהגים טובים בהרבה מהממוצע. אני מאמין שמישהו שהתגבר על חרדותיו תוך למידה עם מורה טוב (מישהו כמו דני, או מורים מקצוענים טובים אחרים ויש לא מעט) יוכל לנהוג הרבה יותר טוב מאשר רוב האנשים שלמדו לעבור טסט עם מורה נהיגה ממוצע.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבהיר שלא דיברתי על אנשים בעלי התקפי חרדה כלליים או ספתיפיים, אלא על אנשים בעלי חששות הקשורים לנהיגה.

לרוב, אנשים אלו אינם מוטרדים כלל כאשר מישהו אחר מסיע אותם, כך שהפחד הוא לאוו דווקא ממשהו פיזי בכביש.

לגבי האישה מהכתבה שעברה 2 תאונות אני יכול לומר שאני מכיר הרבה יותר נהגים ונהגות שעשו תאונות ללא קשר לחרדות נהיגה מאשר כאלו שכן.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DanyG,

קראתי בעיון את תגובותך ואני חייב להודות שהטיעון שאתה משתמש בו אינו נכון לכביש. אכן, חלק ניכר מהאנשים שציינת יכולים להיות משכילים/זהירים/בעלי IQ גבוה/כל תכונה אחרת שהיא. אין זה מעיד עליהם מאומה כנהגים בכביש. יש אנשים שלא נולדו לטוס, יש כאלה שלא נולדו להיות מוזיקאים ויש כאלה שלא נולדו לנהוג!

נכון, לא חסרים מטומטים על הכביש שאין להם שום חרדות נהיגה (ויעיד על כך הנהג שניסה להיכנס בי לא מזמן בכביש 1 מתל אביב לירושלים, כאשר האידיוט פספס את הירידה במחלף בן שמן וחזר ברוורס באמצע נתיב כ-300 מטר :loco: כדי לנסות להכנס אליה בכל זאת).

היית רוצה להיות נוסע במטוס שהטייס שלו הינו איש בעל לב זהב, איי קיו 145 ופרס נובל אך יש לו פחד גבהים וחרדת טיסות??

היית רוצה שאת תיק ההשקעות שלך ינהל נהג מרוצים נפלא ואבא למופת, אבל הוא דיסקלקולי??

אנשים לא חייבים לנהוג. הם יכולים גם לנסוע בתחבורה ציבורית (אוזלת ידה של המדינה בנושא התחבורה הציבורים היא נושא לדיון ארוך אך אינו שייך לנושא).

לא חסרות סיבות לתאונות דרכים. החל מתשתיות גרועות וכלה בשיטת לימוד נהיגה. לא צריך להוסיף עוד.

ירין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל זאת אני חושב שצריך לעודד אותם לנהוג וללמוד כמה שיותר על הכביש מכיוון שתחשבו שאנשים אלה בסופו של דבר,כיוון שיש

להם רישיון נהיגה ינהגו על כבישי ישראל חסרי ניסיון לגמרי ויסכנו את כולנו.

לכן צריך לעודד אותם לנהוג שלא יהיה מאוחר מידי.:-)

ALFA ROMEO MITO 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק,

לא כל אחד חייב לנהוג וגם לא כל אחד מתאים לנהיגה.

אני טוען שחרדת נהיגה היא לא הקריטריון הנכון לבחון את המשפט הנ"ל, אלא דברים אחרים.

אני מכיר מישהו (איש מקצוע ודמות יחסית מוכרת בתחום הרכב) אשר אינו סובל מחרדות נהיגה, ויחד עם זאת באחת הנסיעות שנסעתי עימו נאלצתי להתערב לו בהגה בכדי למנוע מאיתנו להיכנס תחת גלגלי משאית. הוא אגב, לא היה מודע כלל למצב והבין אותו רק לאחר שהתערבתי. משיחה עם אנשים נוספים שנסעו איתו התברר לי שזה לא מקרה יחיד.

אז נרשה לבחור הזה לנהוג ונמנע מאחרים, רק בגלל שהם מספיק אחראים לא לנהוג עד שיהיו מוכנים לכך ?

צריך לבחון כל מקרה לגופו, כשפרמטרים כגון: מודעות, קואורדינציה, יכולת סריקה, ויכולת הערכת מרחקים ומהירויות צריכים לקבל משקל גדול הרבה יותר מאשר פחד או חרדה בנהיגה.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשנות את בחינות הנהיגה המעשיות וא תהתאוריה.

אם תבחנו נהג בחושך בכביש רטוב, ולא תפסלו כל נהג כי הוא עשה טעות אחת מסכנה, אלא כי הוא עשה טעות טארגית בנהיגה בכביש מהיר בלילה, תחסכו המון חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשנות את בחינות הנהיגה המעשיות וא תהתאוריה.

אם תבחנו נהג בחושך בכביש רטוב, ולא תפסלו כל נהג כי הוא עשה טעות אחת מסכנה, אלא כי הוא עשה טעות טארגית בנהיגה בכביש מהיר בלילה, תחסכו המון חיים.

בינתיים ישנם רק שמועות על בחינת לילה ויום ושינוי התיאוריה אך רק מדברים,מפה מתחיל שורש הבעיה של נהגים לא מנוסים

מספיק בכביש.

ALFA ROMEO MITO 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה לנהוג ליד נהג\ת שברגע שאני עוקף אותו והוא מבחין בשועל, הוא ייכנס בי כדי לא לפגוע בו (אגב, גם קרה).

לך לפחות יש את ההגנה של האוטו, לשועל אין גם את זה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...