Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסאב הטוב ביותר

poko
שימו לב! השרשור הזה בן 7862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה לדעתכם הסאב הטוב ביותר ששמעתם.

בואו נתחיל דיון.

תנסו להפריד בין סאבים בדברים הבאים :

SQ - סאבים בעלי עוצמות נמוכות יחסית האמורים להיות מדוייקים ומוזיקליים.

SPL - סאבים המיועדים לעוצמות מסיביות.

מחירים - אלמנט חשוב תמיד.

מבחינתי :

תמיד אהבתי את ה Image Dynamics שאצלי , 15" שמשלב עוצמה עם דיוק גבוה יחסית (בתיבה סגורה).מה עוד שיצא לי לנסות עכשיו את ה Oz Matrix שהוא פשוט מדהים מבחינת דיוק וממש עובד גם כ MiD-Bass.

לגבי סאבים של SPL - שמעתי בשבוע האחרון שני רכבים מדהימים : באחד שני Kicker L7 בתיבות Ported עם 2000W RMS שמריצים אותם. עוצמה שלא מהעולם הזה, אבל ממש לא מדוייקים.

והשני , בפעם הראשונה בחיים שמעתי את ה Jl audio W7 המהולל בגודל 12" עם הגברה של 1500W לכל סליל (סה"כ 3000W). מדהים , בעל הרכב החליף את הזכוכיות לממוגנות כי האחורית נשברה, מה עוד שכל תא המטען מלא גלים בפח מהעוצמה. 10 שניות עם הסאב הזה בעוצמה מלאה ואין יותר איברים פנימיים.

זהו, מה לכם יש להגיד ??

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר מה שהיה בסאוונה של רוקפורד אבל בהחלט עוצמה מרשימה אי אפשר להתקרב שהיא עובדת למה אז אתה מרגיש את הכבד קופץ.

וכומבן ביכלל לא מדוייק

סאבים ששמעתי של JL AUDIO מאוד טובים ומדוייקים.

ושמעתי גם את הסאב שלך די מרשים.

האמת קשה הבחירה בסאבים להגדרה מי הכי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב של הרוקפורד היו Cerwin Vega Stroker שהם סאבים שמיועדים ל SPL בלבד, הם אפילו לא יורדים מתחת ל 40Hz!!!

אבל עוצמה בהחלט לא חסר להם, אחד כזה של 18" מסוגל לאכול כמעט 9000W בתחרויות SPL.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקו דווקא הSTROKER יכול לרדת ל30HZ פשוט בגלל שהוא מיועד לSPL שמים אותה בתיבה פתוחה עם PORT שבדר"כ יהיה מכון לסביבות ה40HZ.

בW7 יכול להיות גם לSQ יש הרבה שמתשמשים בו בשביל מערכת SQ הכל תלוי בתכנון התיבה. כעקרון הוא סאב SQL שיש לו גם עוצמה וגם איכות תלוי באיזה מהגדלים משתמשים ובאיזו תיבה. לי אישית יצא לשמוע את ה10" בתיבה אטומה אבל זה היה מחוץ לרכב, והייתה לו איכות מעולה וגם עוצמה טובה. אבל הוא יקר פחד!

הL7 הוא גם לדעתי SQL טוב מאוד אותו יצא לי לשמוע ברכב עם מגבר חלש יחסית, בתיבה אטומה והייתה לו איכות בהחלט טובה.

סאב חביב עליי ביותר הוא ה12W3 שילוב טוב של איכות ועוצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי ה L7 לא מדוייק לחלוטין!

הוא לא נותן פאנץ מדוייק, יש לו נטייה להמרח והוא ממש לא מצדיק את מחירו המאוד לא זול.

ה W7 לעומתו באמת סאב SQL מעולה.

לגבי ה Stroker- בדוק שנית , הסאבים הגדולים (15 ו 18) יכולים רק תאורטית לרדת מתחת ל 40 הרץ , במציאות הם לא משחזרים כלום מתחת לתדר הזה.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אל תשכח שזה יכול להיות תלוי באיזה תיבה שמעת את הL7 כי התיבה יכולה לשנות את כל התמונה, אבל זה גם עניין של טעם אישי.

לגבי הSTROKER באמת בדקתי כי נראה לי מאוד תמוה שסאב 18" לא ירד מתחת ל40HZ (אולי אפילו יותר הגיוני שהוא לא יעלה מעל 40HZ ) וכתוב שהוא מ30HZ. אבל מה זה משנה, הוא גם ככה לא בשום תכנון עתידי שלי.

עוד סאב שאהבתי זה האלפיין TYPE-R איכות טובה מאוד, עוצמה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני לא זוכר את המחירים של המגברים שפוקו מייבא אבל זכור לי שאי אפשר לנצח אותם במחיר.

חוץ מזה המגבר הזול ביותר שיש שגם יכול לספק 1200WRMS ב1 אוהם הוא הלנזר 1200D. הוא מוציא אפילו יותר מההספק הזה, לפי מבחנים רבים שנעשו לו ע"י עיתונים רבים. בהתחלה היו לו בעיות אמינות אבל לנזר פתרו אותם (השאלה מה יש בארץ את הישנים יותר או החדשים). הוא משהו כמו 2400ש"ח.

אל תשכח שאם אתה מתכנן לשים כזה מגבר במכונית יכול מאוד להיות שתצטרך לשדרג את האלטרנטור, כבלים של החשמל וכו' במיוחד אם מדובר במכונית קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאב שאתה מרגיש אותו בחזה שלך וגם שיהיה מתואם עם כל שאר הרכיבים.

הקיקר נותנים סאונד טוב ודי חזק. הקראנץ' נותן צליל חזק אבל טיפה מרוח.

אהבתי נורא גם את הסאב של פוקו.. אחלה עומק!. והסטרוקר (כל השישה!!) יצרו בהמה אחת גדולה.....

ראלימן

חייב להגיד שמעדיף טיפה יותר עוצמה מאשר דיוק..

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאב שאתה מרגיש אותו בחזה שלך וגם שיהיה מתואם עם כל שאר הרכיבים.

הקיקר נותנים סאונד טוב ודי חזק. הקראנץ' נותן צליל חזק אבל טיפה מרוח.

אהבתי נורא גם את הסאב של פוקו.. אחלה עומק!. והסטרוקר (כל השישה!!) יצרו בהמה אחת גדולה.....

ראלימן

חייב להגיד שמעדיף טיפה יותר עוצמה מאשר דיוק..

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...