Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט שיפוץ ושדרוג אסקורט Mk1

AutoCool
שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 495
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאיפה הלוחית מספר המגניבה הזאת?

תתחילו להתרגל: במסגרת דרישות החוק לנהיגה ספורטיבית או החוק לספורט מוטורי, רכב בעל רישיון תעבורה ומספר צהוב יכול להתחרות במסגרת ספורט מוטורי עממי רק לאחר שקבל רישיון לספורט מוטורי עממי (ראה בתמונה) ולוחיות מס' בצבע אפור (ראה במסמך המצורף).

הנהג חייב לעבור מבחן של הרשות לספורט מוטורי, לעבור בדיקות רפואיות ולקבל רישוי לנהיגה ספורטיבית.

דוגמאות לארועים שיוגדרו כארועי ספורט מוטורי עממי: ג'ים-קאנה, ימי מסלול, דריפטים, דראג וכד'.

hanayot-luhit-zihui.pdf

Scan_Pic0001.jpg

ניר בן-ארי

מוסך 'דרך השטח בשרון'

קיבוץ שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא מחליפה את הלוחית הצהובה באופן קבוע? אוו רק בימי מסלול?

לא.

הרעיון מאחורי לוחיות אפורות לספורט עממי הוא לוודא שרכב שהשתתף בארוע, לא יוכל לנוע על הכביש לפני שנבדק ע"י בוחן טכני שהוסמך ע"י הרשות לספורט מוטורי. כיצד זה עובד:

על הכביש, אתה נוסע עם הלוחיות הצהובות.

כשתגיע למסלול, בוחן יבדוק את הרכב כדי לוודא שהוא כשיר לעלות על המסלול (מבחינת בטיחות הרכב והנהג). רק אז תוכל לפרק את הלוחיות הצהובות ולהרכיב את האפורות. הבוחן יקח לך את הלוחיות הצהובות וגם את רישיון הרכב התחבורתי.

כעת הרכב מוגדר כמוכן ומתאים להשתתף בארוע ספורט עממי.

בסוף הארוע, הרכב מגיע שוב לבדיקת הבוחן. במידה ויתגלו ליקויי בטיחותיים, כגון: צמיגים שחוקים, חופש בהגה, פנס שנפגע וכד', הבוחן לא יחזיר את רישיון הרכב והלוחיות, עד שהליקוי יתוקן. במידה וצריך מוסך, תביא גרר.

רק לאחר בדיקה חוזרת, שבה לא נמצאו ליקויים, תקבל חזרה את הרישיון התחבורתי ואת הלוחיות הצהובות ותוכל לחזור לכביש.

מסובך הא? רק בישראל. יש חוק לספורט מוטורי והמשמעות היא בירוקרטיה בכל דבר.

בחו"ל, הרשויות סומכות על הנהג שלא יעלה על הכביש עם רכב שאינו בטיחותי.

ניר בן-ארי

מוסך 'דרך השטח בשרון'

קיבוץ שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שלפחות לא קיימות אגרות בכל פעם שאתה רוצה להתחרות לטובת הבוחן שכביכול בודק לך את הרכב!

שום דבר לא יהיה בחינם! ובעצם, למה שיהיה בחינם?

ניר בן-ארי

מוסך 'דרך השטח בשרון'

קיבוץ שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • 6 חודשים מאוחר יותר...

וואו מגניב, איך הפידבק מהצמיגים מורגש בהגה ??

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף של שיפוץ ויופי של רכב 8)

בצירוף מקרים נדיר יצא לי ראות היום בדיסקברי את המוסכניק אד ציינה מהתוכנית "השיפוצניקים" משפץ בדיוק אותו רכב כמו שלך, והינה אני נתקל בשיפוץ מדהים כזה פה בארץ :twisted: :twisted:

ממליץ לך לחפש ולראות את הפרק בעונה 10 של הסידרה, הוא גם הוסיף דיפרנציאל מוגבל החלקה בסוף :evil: :evil:

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם, כדי שלא תשכחו איך אני נראית היום:

dognhkhwjkjy.jpg

לעסק שלכם קוראים DHS, ויש מדבקה גדולה על אסקורט דור ראשון...

אירוני, לפחות עבורי, אתמול קיבלתי טלפון מעידן ודיברנו על יבוא, אמרתי לו שאם יש רכב שאני אייבא מתישהו לפה זה יהיה רק אסקורט דור ראשון, ואיפה זה פה? DHS. עברתי לעיירה קטנה בשם desert hot springs.

יפייפיה אמיתית !

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו מגניב, איך הפידבק מהצמיגים מורגש בהגה ??

הסיפור החל מכך שרציתי הגה קצר. המסרק הסטנדרטי שמאפשר 3.25 סיבובים מנעילה לנעילה. אני הרכבתי מסרק בעל יחס העברה קצר יותר: 2.50 סיבובים מקצה לקצה.

בינתיים נסעתי קצת, כאן אצלי בחצר וההגה מרגיש מצוין. ניתן לכוון את התנגדות ההיגוי באמצעות פוטנציומטר שמותקן על הדשבורד. הצלחתי להגיע למצב שההגה לא קשה מידי ולא קל מידי.

עדיין לא נסעתי בכביש ציבורי וזאת בגלל שהקומפוננטים במערכת החשמל (של ההגה החשמלי) עדיין לא מקובעים למקומם וגם צריך לבצע כיוון פרונט.

איזה כיף של שיפוץ ויופי של רכב 8)

בצירוף מקרים נדיר יצא לי ראות היום בדיסקברי את המוסכניק אד ציינה מהתוכנית "השיפוצניקים" משפץ בדיוק אותו רכב כמו שלך, והינה אני נתקל בשיפוץ מדהים כזה פה בארץ :twisted: :twisted:

ממליץ לך לחפש ולראות את הפרק בעונה 10 של הסידרה, הוא גם הוסיף דיפרנציאל מוגבל החלקה בסוף :evil: :evil:

ראיתי את הפרק הזה - באמת מגניב.

אגב: גם אצלי מורכב דיפרנציאל מוגבל החלקה.

לעסק שלכם קוראים DHS, ויש מדבקה גדולה על אסקורט דור ראשון...

אירוני, לפחות עבורי, אתמול קיבלתי טלפון מעידן ודיברנו על יבוא, אמרתי לו שאם יש רכב שאני אייבא מתישהו לפה זה יהיה רק אסקורט דור ראשון, ואיפה זה פה? DHS. עברתי לעיירה קטנה בשם desert hot springs.

יפייפיה אמיתית !

כן - DHS מייצג "דרך השטח".

היכן בדיוק נמצאת העיירה הזו?

ניר בן-ארי

מוסך 'דרך השטח בשרון'

קיבוץ שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...