Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C4 קקטוס ידני במחירי שחיטה - מה העניין?

פוסטים מומלצים

או שיש בעיה, אני למשל חשבתי למכור את הקקטוס שלי, מחירון 29700, אפשר היה לסגור ב 27 אלף.

מנועי ה 1.2 ובמיוחד הטורבו אכן יכולים להיות בעייתיים בגלל הרצועה. הדיזל עדיף אך הגיע רק עם תיבה ידנית, בדיזל יש בעיית אוריאה שחלק מבטלים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה @yulianx

דיזל עם ידנית נשמע לי מעולה. מתאים אבל לעיר? אמר לי לאחרונה מישהו שדיזל לעיר לא מומלץ (לא מגיע לטמפ' עבודה, משהו כזה). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לטמפ' עבודה, טמפ' עבודה קשורה לזמן שהרכב מונע ולא לתוואי הנסיעה.

הבעיה בנסיעה עירונית ברכב דיזל מודרני היא חוסר ברגנרציה של מערכת הפליטה וסתימה של הממיר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, EliC25 כתב:

לא קשור לטמפ' עבודה, טמפ' עבודה קשורה לזמן שהרכב מונע ולא לתוואי הנסיעה.

הבעיה בנסיעה עירונית ברכב דיזל מודרני היא חוסר ברגנרציה של מערכת הפליטה וסתימה של הממיר.

תודה!!!! והתוצאה היא הרס של הממיר? או שמשהו יותר חמור כמו הרס/בלאי מוגבר של המנוע עצמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי המנוע יגביל אץ עצמו אם לא תצא לנסיעה ארוכה מחוץ לעיר

@Buki תצדיק או תתקן אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית דיזלים של פיז'ו 1.6Hdi מצויידים במערכת הזרקת תוסף FAP לסולר, מה שמאפשר להריץ רגנרציה למסנן חלקיקים גם בנסיעה בעיר וגם בעמידה פקק. "תפסתי" את האוטו לא מעט פעמים מריץ רגנרציה בנסיעה איטית. אבל עדיין המנוע צריך להיות בטמפ' עבודה זמן מסויים, בשביל שזה יתבצע. 

מבחינת הגעה לטמפ' עבודה. בשביל שהוא יגיע לטמפ עבודה ביום קר, צריך לתת גז. זאת אומרת להיות בתנועה זורמת כלשהי.

אם ביום קר בבוקר יצאת לעבודה ונסעת חצי שעה בפקק, המנוע לא יגיע לטמפ' עובדה כשתגיע ליעד.

אם הנעת את המנוע ואתה עומד במקום בלי לזוז, גם אחרי שעה לא יגיע לטמפ' עבודה.

אם ירדת לכביש מהיר, מהירות מיוצבת 100 קמ"ש, אתה אחרי 4-5 ק"מ בטמפ' עבודה. 

כל זה בימים קרים בחורף. 

בקיץ מגיע לטמפ' עבודה תוך זמן סביר. 

בגדול אם האוטו מיועד לנסיעות של 5 - 10 דקות ואחרי זה כיבוי מנוע לכמה שעות או עד סוף היום, עזוב את זה, האוטו לא מתאים. 

אם זה נסיעות ארוכות יחסית אפילו שזה בעיר ויש קטעים של נסיעה מהירה פה ושם, אז זה בסדר. 

עדיין קח בחשבון שלא מדבור ברכב עם אמינות 100%, מערכת לצמצום זיהום אוויר שהעימסו על המנוע הזה יכולות להפתיע בתקלות יקרות.

מודלים 2016-2017 כבר נמצאים מחוץ לכל סוג של אחריות גם של רצון טוב וגם של השתתפות חלקית וכל דבר יהיה על חשבונך בלבד.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Buki כתב:

ספציפית דיזלים של פיז'ו 1.6Hdi מצויידים במערכת הזרקת תוסף FAP לסולר, מה שמאפשר להריץ רגנרציה למסנן חלקיקים גם בנסיעה בעיר וגם בעמידה פקק. "תפסתי" את האוטו לא מעט פעמים מריץ רגנרציה בנסיעה איטית. אבל עדיין המנוע צריך להיות בטמפ' עבודה זמן מסויים, בשביל שזה יתבצע. 

מבחינת הגעה לטמפ' עבודה. בשביל שהוא יגיע לטמפ עבודה ביום קר, צריך לתת גז. זאת אומרת להיות בתנועה זורמת כלשהי.

אם ביום קר בבוקר יצאת לעבודה ונסעת חצי שעה בפקק, המנוע לא יגיע לטמפ' עובדה כשתגיע ליעד.

אם הנעת את המנוע ואתה עומד במקום בלי לזוז, גם אחרי שעה לא יגיע לטמפ' עבודה.

אם ירדת לכביש מהיר, מהירות מיוצבת 100 קמ"ש, אתה אחרי 4-5 ק"מ בטמפ' עבודה. 

כל זה בימים קרים בחורף. 

בקיץ מגיע לטמפ' עבודה תוך זמן סביר. 

בגדול אם האוטו מיועד לנסיעות של 5 - 10 דקות ואחרי זה כיבוי מנוע לכמה שעות או עד סוף היום, עזוב את זה, האוטו לא מתאים. 

אם זה נסיעות ארוכות יחסית אפילו שזה בעיר ויש קטעים של נסיעה מהירה פה ושם, אז זה בסדר. 

עדיין קח בחשבון שלא מדבור ברכב עם אמינות 100%, מערכת לצמצום זיהום אוויר שהעימסו על המנוע הזה יכולות להפתיע בתקלות יקרות.

מודלים 2016-2017 כבר נמצאים מחוץ לכל סוג של אחריות גם של רצון טוב וגם של השתתפות חלקית וכל דבר יהיה על חשבונך בלבד.

תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! מעניין מאוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 29.5.2024 בשעה 13:31, פיגו107שנת2010 כתב:

יזל עם ידנית נשמע לי מעולה. מתאים אבל לעיר?

אני עם פיג'ו 208 דיזל 2016 - אותו מנוע.  הרכב עבר עד היום פחות מ 100,000 ק'מ, שרובם בחיפה, בנסיעות קצרות עד קצרות מאוד.  מעבר לבעיית האוריאה (שלא קשורה לנסועה העירונית) לא היתה כל בעייה.  בבדיקה לפני כמה זה של יתרת נוזל ה FAP היא מראה צריכה רגילה (לפי הבדיקה יספיק עד 180,000 ק'מ). מה שכן - מדי פעם היא יוצאת גם לנסיעות ארוכות (היום נסעיתי לדוגמא לאזור החולה).  מאמין ששילוב של נסיעות עירוניות ומדי פעם נסיעה בין עירונית ארוכה יגרום לכך שלא תיווצר בעייה חריגה עם המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.5.2024 בשעה 22:42, Buki כתב:

מה יהיו ההשלכות השליליות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...