Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיסא נהג בטסלה לא נוח, האם ניתן לבצע שינוי מבנה בכיסא

M B3

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כמו שכתוב בכותרת, הכיסא בטסלה לא נוח לי, ניסיתי במשך חודשיים לשחק עם כל כיוונון אפשרי (להרים, להוריד, קדימה אחורה וכו')

אני נוהג כבר 23 שנה על עשרות סוגי רכבים ובחיים לא קרה לי דבר כזה

הבעייה העיקרית היא שהחלק הקדמי בכיסא מוגבה ולוחץ על הירך ואז הרגל נירדמת וכואבת.

(אחרי חיפוש ברשת אני רואה שיש המון תלונות על הנושא הזה בעיקר בפורומים בחול אבל בלי פתרונות ממשיים)

האם ניתן ברפדיה לבצע שינוי במבנה הכיסא ככה שיהיה שטוח ונורמאלי ?

מצרף תמונות של המצוי והרצוי לדוגמה 

מצוי בטסלה:

image.png.c1ae6a10f71752642f699b65d9dc0167.png

רצוי (לדוגמה בג'ילי)

image.png.f88ae3ff910312137c497e1263be376c.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לסדר את זה ברפדיות, רק חשוב בשביל לא לפגוע בערך של האוטו כשתרצה למכור אותו - לא לפגוע בריפוד הקיים בכלל, רק להוסיף שכבה נוספת בהתאמה לדרישות שלך ולתפור לה כיסוי מותאם.

ראיתי כמה שעשו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשים כרית בחלק האחורי של המושב "שתאזן" את החלק הקדמי של המושב.

אבל אני בכלל לא בטוח שזאת הבעיה, לי דווקא נוח שהחלק הקדמי של המושב מוגבה ונותן לי תמיכה לירכיים ואני אפילו שם בחלק הקדמי של המושב אצלי ברכב בד מקופל כדי להגביה את חלקו הקדמי וברכבים עם מושב מתכוון חשמלית שיש בהם גם כיוון של זוית בסיס המושב, אני נוהג להגביה את החלק הקדמי של המושב.

בטסלה אין את אפשרות הכיוון הזאת כך שאתה לא יכול לשנות בחזרה את זוית בסיס המושב.

לי נראה שהבעיה היא שריצפת הרכב בטסלה פשוט מוגבהת עקב הסוללה והמושב מאד נמוך וקרוב לריצפה (בעיקר אם מדובר בטסלה מודל 3).

הגבהת המושב בחלקו הקדמי הוא דווקא ניסיון של טסלה לשפר את תנוחת הישיבה (הם עשו ככה גם במושבים האחוריים באחד מהשיפורים בעבר לרכב והגביהו את החלק הקדמי שלהם).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, chezik כתב:

אפשר לסדר את זה ברפדיות, רק חשוב בשביל לא לפגוע בערך של האוטו כשתרצה למכור אותו - לא לפגוע בריפוד הקיים בכלל, רק להוסיף שכבה נוספת בהתאמה לדרישות שלך ולתפור לה כיסוי מותאם.

ראיתי כמה שעשו את זה.

יש לך רפדיה מומלצת ?

לפני 57 דקות, green כתב:

אתה יכול לשים כרית בחלק האחורי של המושב "שתאזן" את החלק הקדמי של המושב.

אבל אני בכלל לא בטוח שזאת הבעיה, לי דווקא נוח שהחלק הקדמי של המושב מוגבה ונותן לי תמיכה לירכיים ואני אפילו שם בחלק הקדמי של המושב אצלי ברכב בד מקופל כדי להגביה את חלקו הקדמי וברכבים עם מושב מתכוון חשמלית שיש בהם גם כיוון של זוית בסיס המושב, אני נוהג להגביה את החלק הקדמי של המושב.

בטסלה אין את אפשרות הכיוון הזאת כך שאתה לא יכול לשנות בחזרה את זוית בסיס המושב.

לי נראה שהבעיה היא שריצפת הרכב בטסלה פשוט מוגבהת עקב הסוללה והמושב מאד נמוך וקרוב לריצפה (בעיקר אם מדובר בטסלה מודל 3).

הגבהת המושב בחלקו הקדמי הוא דווקא ניסיון של טסלה לשפר את תנוחת הישיבה (הם עשו ככה גם במושבים האחוריים באחד מהשיפורים בעבר לרכב והגביהו את החלק הקדמי שלהם).

אני דיי בטוח ששם הבעיה, שמתי כרית ארוכה ומתחתיה משהו קשיח ש"מישר" את המושב והמצב יותר טוב אבל זה טיפה צר מידי 

עקרונית אתה צודק ודווקא יש אפשרות להגביה רק את החלק הקדמי של המושב הבעייה היא שזה ניראה ככה 

ואז החלק הקדמי לוחץ על הירך

image.png.c426a921ad9440fdda2871da74707f1a.png

במקום שיראה ככה כמו בתמונה השנייה שצירפתי 

image.png.14d8f2e777f5cc9b274032b248a12a51.png

אחרי שחיפשתי עוד קצת בפורומים בחו"ל ראיתי מישהו שלקח לרפדיה ושינו לו קצת את המבנה של הכיסא השטיחו את הכיסא והריכו קצת את התמיכה 

זה ניראה ככה :

image.thumb.png.6c8fa8c6a3c3a859e6c5a37206890b74.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לפני כשבועיים כזה דבר, זה הארכה לכסא ותמיכה לרגלים, 14 דולר שכרגע שווים את הקנייה.אין כאבים ואין עייפות של הרגלים. 

image.png.afccd4cda62fcc215d9fefa3b2e492bb.png

https://www.aliexpress.com/item/3256805597015719.html

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, M B3 כתב:

יש לך רפדיה מומלצת ?

בדוק אצל מרפדיית עמירה, יש חוות דעת מצויינות עליהם. זה עסק ותיק ומנוסה.  

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, viper83 כתב:

קניתי לפני כשבועיים כזה דבר, זה הארכה לכסא ותמיכה לרגלים, 14 דולר שכרגע שווים את הקנייה.אין כאבים ואין עייפות של הרגלים. 

נראה מוצר מעניין בשבילי, מאחר ואני אוהב שהחלק הקדמי של המושב מוגבה,

אבל פותח השרשור חושב בדיוק הפוך, אם הוא ירכיב את המוצר הזה על הטסלה שלו, עדיף שתוסיף גם קישור לקביים 😉

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שנוצרת הגבהה ומזה חששתי בהתחלה אבל אחרי שבוע של נסיעות, אין עם זה בעיה אצלי, הייתי מוכן לקחת את הסיכון ובמידה וזה לא מתאים או לא עוזר שהכסף "ילך לפח".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.2.2024 בשעה 18:03, _-? כתב:

היי קונה כרית למושב בד''ר גב(או דומיו) ב200-300 שקל ולא מבצע שינויים במושב עצמו 

בתאריך 22.2.2024 בשעה 18:11, Night Driver כתב:

קח את הכחסא קצת יותר קדימה. זה יוריד את הלחץ.

לפני 21 שעות, viper83 כתב:

השקעתי בכריות יותר מ-500 שקל (גם כאלה מאליאקספרס וגם יקרות יותר בארץ) ניסית גם את הכרית הארכה הזאת - שום דבר לא עוזר.

קבעתי עם רפדיית עמירה מקווה שיוכלו לעזור לי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.2.2024 בשעה 13:08, zaf כתב:

בדוק אצל מרפדיית עמירה, יש חוות דעת מצויינות עליהם. זה עסק ותיק ומנוסה.  

מעדכן שהייתי אצל מרפדיית אמירה היום,

פירקו את הכיסא והוסיפו ספוג למטה - הבעייה נפתרה והכיסא לא נפגע

מצורפות תמונותimage.thumb.jpeg.8dd3b767e4a540bd9dd1f1a0a15d7548.jpeg

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויין, אני שמח שהמלצתי עזרה ויש פתרון 😊
תתחדש.

• אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...