Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה אניאק לופט - שאלה לבעלי הרכב

Random

פוסטים מומלצים

שלום,

מעוניין לרכוש אניאק לופט. 

1. מה הטווח הנסיעה האמיתי שלה?

2. האם יש לה פס תאורת אוירה על הדשבורד? אני יודע שהוא קיים על הדלתות בכל רמות הגימור ועל הדשבורד ברמות גימור הגבוהות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טווח ריאלי בסביבות 450 קמ

במקומך במחיר שלה הייתי שוקל טסלה מודל y , וולוו ex30 , ואולי גם איוניק 5 שחלקן בעלות יתרונות לא מבוטלים ומאובזרות מאוד. האניאק טובה אבל היא די "רגילה" ולא הכי עומדת בתחרות, לפחות לדעתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההצעה, אבל מודל Y עם אותו טווח מגיעה ל- 270K ואין סיבה לרכוש בסכום הזה דגם שהולך להתחלף בעוד חודשים בודדים.

וולוו ex30 מקבילה מבחינת הגודל שתי קבוצת מטה - B-SUV (כמו יאריס קרוס, סיאט ארונה) והיא קטנה מדי.

איוניק 5 הייתה לנו, חוץ משני מסכים גדולים ומראה עתידני, אין לרכב שום יתרון. רדיוס הסיבוב של הרכב מאוד בעייתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטסלה כנראה תעבור מתיחת פנים אבל בכלל לא ברור מתי, ובאיזה מחיר תגיע.

האניאק עבר מתיחת פנים ואמור להגיע בקרוב בגרסה חדשה, שוב, ללא ידיעה כמה המחיר יעלה.

הבדלי הטווח בין הטסלה y rwd , לאניאק מתבטלים בקלות בזכות רשת הסופרצ'רג'רים.

ה ex30 מתומחר גרוע(מי אמר מאיר ולא קיבל), עדיף לשקול את הסמארט במקום וכמובן שניהם לא אותה קבוצת גודל.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר נסיעת מבחן על מודל 3 היילנד ומודל Y אחד אחרי השני, ממש הרגשתי את השיפור של מודל 3 בעיקר בבידוד רעשים, נוחות נסיעה ואיכות תא נוסעים.

אחרי מודל 3 היילנד מודל Y מרגישה "מיושנת" (למרות שפחות התחברתי לאיתות מההגה).

בנוסף לכך, כל הטסלות יגיעו רק בשנה הבאה לקראת מרץ. עשיתי הזמנה כהצפי היה "ינואר-פברואר" ולפני שבוע הצפי קצץ למרץ-אפריל בגלל החות'ים.

כך שבהנחה שהמס יעלה, הרכב שעולה היום 270K יעלה בשנה הבאה באיזור ה- 300K לפחות ועם ירידת המחירים הבלתי צפויה של טסלה זה סכום לא מבוטל.

כמו שאמרתי, EX30 קטנה מדי ומראש מתומחרת לפי 2024 - לא רלוונטית.

איוניק 5 הייתה לנו ולא היינו מרוצים. עם לא מעט יתרונות כמו גודל ונוחות, זה הרגיש כמו צעצוע קוריאני זול (כנראה שאנחנו יותר מדי זמן עם רכבים ארופאיים).

אז האופציה היחידה היא סקודה אניאק 80 (למרות שעוד מעט תגיע ה- 85 במחיר גבוה יותר), אפשר לשלם השנה במחיר הנוכחי ולקבל עם רישום 24.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Random כתב:

לאחר נסיעת מבחן על מודל 3 היילנד ומודל Y אחד אחרי השני, ממש הרגשתי את השיפור של מודל 3 בעיקר בבידוד רעשים, נוחות נסיעה ואיכות תא נוסעים.

אחרי מודל 3 היילנד מודל Y מרגישה "מיושנת" (למרות שפחות התחברתי לאיתות מההגה).

בנוסף לכך, כל הטסלות יגיעו רק בשנה הבאה לקראת מרץ. עשיתי הזמנה כהצפי היה "ינואר-פברואר" ולפני שבוע הצפי קצץ למרץ-אפריל בגלל החות'ים.

כך שבהנחה שהמס יעלה, הרכב שעולה היום 270K יעלה בשנה הבאה באיזור ה- 300K לפחות ועם ירידת המחירים הבלתי צפויה של טסלה זה סכום לא מבוטל.

כמו שאמרתי, EX30 קטנה מדי ומראש מתומחרת לפי 2024 - לא רלוונטית.

איוניק 5 הייתה לנו ולא היינו מרוצים. עם לא מעט יתרונות כמו גודל ונוחות, זה הרגיש כמו צעצוע קוריאני זול (כנראה שאנחנו יותר מדי זמן עם רכבים ארופאיים).

אז האופציה היחידה היא סקודה אניאק 80 (למרות שעוד מעט תגיע ה- 85 במחיר גבוה יותר), אפשר לשלם השנה במחיר הנוכחי ולקבל עם רישום 24.

מבחינת טווח קשה להתחרות בטווח המוצהר של id4 ושל אניאק אבל מה שכן אם משווים טווח מציאותי ההבדל לא כזה גדול. בכל מקרה האניאק היא סבבה לגמרי, מה לגבי זמני אספקה לעומת id4 האחות לדוגמה ? אני יודע שלסקודה היו בעיות עם כל הדגמים וחשמליות במיוחד ובאתר לא מופיעה הלופט במלאי , אולי פולקסווגן יתנו הנחה נחמדה שתקרב את המחירים של הדגמים 

עריכה אחרונה על ידי nissan1211
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראינו את ה- ID4, אחות תאומה של האניאק בהכל.

למרות שבגרסה הבסיסית של ID4 מקבלים מסך מולטימדיה קטן בהרבה 10" במקום 13", האניאק זולה ב- 20K (לפני ההנחות).

אין בעיית מלאים - גם ID4 וגם אניאק במלאי. שניהם מוכנים לתשלום לפני עליית המס עם רישוי 24.

יש לציין ש- ID4 גם קצת יותר קטנה ופחות שימושית לטעמינו.

עריכה אחרונה על ידי Random
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Random כתב:

מה הפריע לכם באיוניק 5 חוץ מרדיוס הסיבוב? זה באמת שווה מכירה, לספוג את ירידת הערך ולקנות רכב חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה "disclaimers" לפני כדי שהתגובה תהיה מאוזנת.

1. למרות שהרכב נמכר מסיבות שיפורטו בהמשך, אני עדיין חושב שזה אחד הרכבים היותר טובים ומיוחודים שיש לשוק הישראלי להציע.

2. רוב המוחלט של הזמן הרכב היה בידי אשתי היקרה, שיותר רגישה לחלק מהדברים. אם לדייק, אני רק "תדלקתי" את הרכב.

3. הרכב היה אצלינו שנה ועשה כ- 8000 ק"מ בלבד.

הדברים שהפריעו "לנו" לפי המשמעותי אל הקטנוני.

1. רדיוס הסיבוב - באופן אובייקטיבי מאוד קשה לתמרן את הרכב במקומות צרים בהם נדרש לבצע חניה.

2. מערכות בטיחות אקטיביות רגישות מדי ומכריחות מדי - למשל שמירה על תניב נסיעה מאוד רגישה ומצפצפת בכל הזמנות גם עם סטיה מזהרית ומחזירה באגרסיביות לנתיב. יש גם לא מעט הזהרות שוא (False alarm). גם אם מבטלים את היכולת הזו, זה תופס עד לתחילת נסיעה הבא ואז אם שכחת לבטל, חטפת וזה ממש לא נעים.

הפעולה האגרסיבית בהשוואה לרכבים אחרים בהם אנו נוהגים עם מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות שמתפקדות באופן די טוב ולא דורשות ביטולים.

3. מערכות הרכב מרגישות "זול" - כל הפלסטיקה בתא נוסעים פשוטה ונוקשה (גם אם הגוונים בהירים ויפים).

למשל הכיתוב על כפתור התנעה התחיל להמחק, למרות שנגעו בו בסה"כ פעמיים ביום ללחיצה פשוטה ללא שיפשופים. שאר הכפתורים על הקונסולה המרכזית מרגישים באותו סגנון - סוג של טייפ שהיה לי בשנות ה- 90.

4. הרכב מגיע ללא כבל Type 2 - די בסיסי היום כדי שניתן יהיה להטעין את הרכב בעמדות טעינה. עלות הכבל - בסביבות 1000 ש"ח.

5. ביטוח מקיף - עלות הביטוח המקיף ששילמתי לפני שנה היה 3400 ש"ח. השנה ההצעה הכי זולה עבור אותם פרמטרים שקיבלתי הייתה 7000 ש"ח עם דרישת מיגון גבוהה יותר. ידעתי שהמחירים עלו ב- 20-30%, אבל לא פי 2. בכל חברות הביטוח נאמר שהרכב מאוד גניב.

6. לאחר שהרכב עמד כמה ימים, לא הצלחתי להניע אותו. הרכב פשוט מת, למרות שהיה טעון. לאחר פירוק פלסטיקה ב"תא המנוע" הצלחתי להגיע למצבר הרגיל הקטן כדי להניע אותו עם כבלים. במוסך נאמר שאם נוסעים לכמה ימים, צריך להדליק אופציה שכל מערכות הרכב יצרכו חשמל מהסוללה הגדולה כדי לא לגמור את המצבר הקטן או להזיז את הרכב כל יום-יומיים. קצת הזוי, הייתי מצפה שאם הרכב מרגיש שהמצבר הקטן הולך למות, שיעשה את המיתוג באופן אוטומטי.

7. בדגם הבסיסי אין פתיחה ללא מפתח והידיעות השקועות לא נפתחות אוטומטית. הראשון פשוט לא נוח, כל פעם צריך להוציא מפתח בפתיחה וסגירה. הייתי מצפה שהרכב במחיר הזה יגיע עם Keyless מלא. לגבי השני, בעייתי בעיקר לאנשים שלא מכירים את הרכב, רוצים להכנס ונתקעים - לא יודעים על מה ללחוץ ומה למשוך. אם אתה הנהג/ת, צריך לפתוח חלון ולהסביר מה לעשות.

8. חיישני לחץ אוויר בצמיגים - די מצחיק. לחץ באחד הצמיגים ירד מ- 32 ל- 31. קיבלתי התראה על המסך. ניפחתי את הצמיג ל- 33 ליתר ביטחון והייתי בטוח שסיימתי את המשימה. אבל הרכב חשב אחרת. הוא המשיך לדווח על חוסר בצמיג ולהציג שכל הצמיגים 32 והחסר עם ה- 33. במוסך אמרו לי תביא את הרכב, תפתח כרטיס ותבוא בסוף היום. אמרתי להם לא הגיוני, בסך הכל תגידו איך לאפס את החיישן. 

אמרו לי אין דרך, הוא צריך להתאפס לבד. לאחר חיפוש ברשת, מצאתי מישהו במדינת עולם שלישי שהציע פתרון - להוריד אוויר לגמרי, לאחר מכן לנפח ל- 40, לנסוע כמה קילומטרים ואז להוריד ל- 32. עשיתי, עבד! לדעתי לא הגיוני. 

זהו, מקווה שלא שכחתי כלום.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Random

חלק מהדברים אני מסכים. 

חלק לדעתי לא דיל בריקר.

חלק אחר לא מסכים (אחרי 22000 קמ ברכב).

הבעיה הכי גדולה זו רמת הגניבות ומחיר הביטוח שעולה בהתאם.

אבל יש לרכב הזה יתרון אחד גדול - אפשר להסיע מאחור שלושה ילדים גם מגודלים בנוחות יתרה. 

בכל מקרה - בהצלחה בקניית רכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחס של מי? הבן אדם עם רכב של מעל 600 אלף שח ומעל 600 כס קיבל ביטוח ב 6 אלף שח. מישהו סביבד את זה, טסלה או הפניקס.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...