Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה לפרסם רכב למכירה?

razi_pazi
שימו לב! השרשור הזה בן 259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תלוי איזה רכב. פרסום בפשפשוק מביא לעיתים שיחות הזויות של סוחרים בגרוש.

אני הייתי מוותר על פשפשוק בשלב ראשון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.homeless.co.il

https://www.komo.co.il

השליטה של יד2 בשוק מצערת. מנהלי האתר לא משהו והממשק לוקה בחסר.

לא יזיק לעודד מתחרים, גם אם אצלם יש מה לשפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמתי בהומלס.

האמת שהממשק שלהם מחורבן ממש. גם אין אפשרות (או לא מצאתי כזו) לעשות איזשהו סוג של חיפוש לפי מודל/מחיר/יצרן/סוג

אני גם לא מצליח להיכנס לאזור האישי לעדכן את המודעה ולא מצליח לשחזר את הסיסמא....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך משהו.

יש לך רכב ייחודי, לא הרבה אנשים מחפשים כזה אבל מי שכן, אלו אנשים שיותר מחוברים לתחום הרכב, אוהבים לנהוג ולא מחפשים רק כלי שיוביל אותם ממקום למקום בזול. 

לאנשים כאלו חשוב גם המראה והמצב החיצוני של האוטו, הספציפי שלך פשוט לא נראה טוב, לא מושך ולא גורם לחשק שמוביל לשיחת טלפון ובהמשך לקניה. 

אם לא יגיע קונה בזמן סיבר, תשקול להשקיע בשיפוץ פוגשים ותיקון פגיעות, נכון זה יקר וכנראה לא יחזיר את ההשקעה מכירה אבל לדעתי כן יגרום לאותה שיחת טלפון מאותו אחד שרוצה דווקא את הדגם הזה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף על @Buki- מכרתי סיוויק טורר (סטיישן) כזה לפני פחות מחודש. למרות שיש הבדל בין הרכב שלך לבין שלי (שהיה 2015 ואוטומטי, וכמובן סטיישן), התובנות שלי הן שהמחיר שלך פשוט גבוה מדי.

המחירון של הסיוויק שלי היה בערך 44K, לאחר שקלול (יד שנייה, קילומטרז' 175K וחברה-לשעבר), יצא 38K. הורדתי עוד, כי הטסט (סוף אוגוסט) והטיפול (ספטמבר) קרובים, וגם בגלל המחלה הידועה בדור הזה של הסיוויק:

image.thumb.jpeg.e56c5afc9f3f702046eefbc112847acf.jpeg

ביקשתי 35K, וכל ההצעות שקיבלתי היו סביב ה-30K, בין אם רציניים שחשבו לראות את הרכב, ובין אם כאלה סטייל: "תן לי מס' חשבון, אני מעביר לך את הכסף ובא לקחת את האוטו". בסופו של דבר, לאחר אשה שכמעט קנתה והתחרטה, הגיע בחור רציני והגון דרך המוסך של הונדה\וולבו שהסיוויק מטופל בו (אמא שלו עובדת שם) ולקח ב-31K.

אז קודם כל, בוקי צודק- הרכב שלך לא נראה טוב וזה משפיע על קונים. אוטומטית חושבים ש"אם הוא הזניח את החוץ מה קורה מכאנית?". ולא, זה לא משנה שטיפלת בו כמו שעון- הרושם הראשוני תמיד יגבר על הכל. כשמישהי (שאני לא מוסמך לגלות מי היא) עשתה רברס על פטרייה תיקנתי את זה מיד, למרות שלא הייתה מניעה להמשיך ולהשתמש ברכב כרגיל. ובאמת, בסוף הרכב עשה רושם מצוין למרות הקילוף הנ"ל בקורה- כי כל השאר היה שמור (וכמובן, מטופל):

image.thumb.jpeg.e7b9f1fc172ecf58699d5f64250dbaf8.jpeg

בקיצור, תנסה להבין מה מחיר השוק שלו- מה יתנו לך ביד, כמו שאומרים. במקרה שלי הוא היה כאמור שווה בסביבות 30K, שזה מה שהשוק מוכן לשלם. ואני אומר (בזהירות) שהסיוויק שלי מבוקש יותר משלך, למרות (ואולי בגלל) היותו ידני. מה לעשות, לרוב מכריע מהרוכשים בישראל זה חיסרון ענק, ומי שמחפש ידני לאו דווקא יסתכל על סיוויק דור תשיעי, שלא ידוע במיוחד כמכונת נהיגה מדהימה (אף אחד לא יטעה לחשוב שזה Type-R)

לבסוף, לא יודע כמה הקשר שלך למוסך עדיין קיים אבל תנסה לתלות שם מודעה- כאמור, ככה מכרתי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוסיף על מה שנכתב פה, 209 אלף זה קילומטרז' גבוה, בין אם בחישוב ממוצע (19 לשנה) או אבסולוטי. הרי כל ישראלי יודע שב-180 המנוע מתחיל לארגן סידורי הלווייה וב-200 מתפוצץ לאלף רסיסים באמצע נסיעה על איילון.

ובנימה רצינית יותר, המשפט: "הרכב תל אביבי ולכן יש מגוון פגיעות פחחות/פגושים/חלודה" זה פשוט זריקת זין ממדרגה ראשונה. מה אכפת לי כקונה שהרכב שלך תל-אביבי כשכל הפגושים שלו שרוטים והאחורי מעוך? היית קונה ממישהו שכותב "הרכב מנתניה ולכן חסר לו ממיר קטליטי ויש חמישה תיקוני פנצ'ר בכל צמיג"? זאת בעיה של המוכר נטו, והרכב שלך לא זול מספיק כדי להתעלם מהנושא הקוסמטי. זו גם לא רק בעיה של רושם ראשון, אלא של אי-ודאות במידה והקונה ירצה לתקן את הנזקים - רובנו לא עובדים בפחחיה ולא יודעים להעריך כמה השקעה נוספת תידרש כדי להביא את האוטו למצב סביר ויזואלית.

אתה לא יכול לעשות הרבה עם הקילומטרז', והגיר הידני זה מוצר נישה מלכתחילה, אבל אם לא תטפל בבעיות שלדבריך "משמעותן אסטטית בלבד" חוששני שתצטרך לשבת על הרכב הזה עוד הרבה זמן או לרדת משמעותית במחיר.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

אם לא יגיע קונה בזמן סיבר, תשקול להשקיע בשיפוץ פוגשים ותיקון פגיעות, נכון זה יקר וכנראה לא יחזיר את ההשקעה מכירה אבל לדעתי כן יגרום לאותה שיחת טלפון מאותו אחד שרוצה דווקא את הדגם הזה.

ראשית, אני מקווה שבהתאם לכללים מותר לי להתייחס כאן לרכב שלי בהתאם. חשבתי שזה לא מותר אבל התפתח דיון אז אני אתייחס ואני מקווה שזה בהתאם לכללים.

שנית, אני מודה לכל מי שכתב ומנסה לעזור

שלישית, לגבי הצעת בוקי להשקיע בתיקונים אני מעדיף להוריד במחיר ושהקונה יתנהל בהתאם להעדפתו. בודאי שגם בוקי מעריך שזה לא יחזיר את ההשקעה (אגב, השקעה שחלקה אפילו הוצאה מוכרת עבורי).

לפני 3 שעות, yohai71 כתב:

בקיצור, תנסה להבין מה מחיר השוק שלו- מה יתנו לך ביד, כמו שאומרים. במקרה שלי הוא היה כאמור שווה בסביבות 30K, שזה מה שהשוק מוכן לשלם. ואני אומר (בזהירות) שהסיוויק שלי מבוקש יותר משלך, למרות (ואולי בגלל) היותו ידני. מה לעשות, לרוב מכריע מהרוכשים בישראל זה חיסרון ענק, ומי שמחפש ידני לאו דווקא יסתכל על סיוויק דור תשיעי, שלא ידוע במיוחד כמכונת נהיגה מדהימה (אף אחד לא יטעה לחשוב שזה Type-R)

לבסוף, לא יודע כמה הקשר שלך למוסך עדיין קיים אבל תנסה לתלות שם מודעה- כאמור, ככה מכרתי.

אתה צודק. למעשה זה מה שאני עושה כעת 

פרסמתי ב 32 והיתה מעט התעניינות. הורדתי ל 30 ויש קצת יותר.

בתכלס אוריד עד שאמכור. עדיף ב 30 אבל אין לי התעקשות למכור במחיר מסויים. מה שהשוק ייתן זה מה שאני אקח...

קניתי כבר רכב חדש במקום ואני לא ממהר אז אוריד בהדרגה עד שיבוא קונה.

מהניסיון שלי יש ביקוש נמוך מאוד לידני אבל ההיצע מזערי. אז ידני זה לא קושי משמעותי. מה שכן זה שזה תחום יותר מצומצם אז צריך יותר סבלנות.

אדבר באמת עם המוסכניק שלי. אולי יש לו כיוון. תודה

לפני שעתיים, Derish כתב:

ובנימה רצינית יותר, המשפט: "הרכב תל אביבי ולכן יש מגוון פגיעות פחחות/פגושים/חלודה" זה פשוט זריקת זין ממדרגה ראשונה. מה אכפת לי כקונה שהרכב שלך תל-אביבי כשכל הפגושים שלו שרוטים והאחורי מעוך? היית קונה ממישהו שכותב "הרכב מנתניה ולכן חסר לו ממיר קטליטי ויש חמישה תיקוני פנצ'ר בכל צמיג"? זאת בעיה של המוכר נטו, והרכב שלך לא זול מספיק כדי להתעלם מהנושא הקוסמטי. זו גם לא רק בעיה של רושם ראשון, אלא של אי-ודאות במידה והקונה ירצה לתקן את הנזקים - רובנו לא עובדים בפחחיה ולא יודעים להעריך כמה השקעה נוספת תידרש כדי להביא את האוטו למצב סביר ויזואלית.

בעיני זו לא זריקת זין. זו פשוט כנות לגבי מצב הרכב. בעיקר להקל עלי ועל המתעניינים שידעו מה המצב בצורה הכי הכי גלויה.

המתעניינים גם קיבלו תמונות מפורטות יותר וניירת מלאה.

כשאני מחפש רכב אני אוהב פתיחות מלאה ושיתוף פעולה וכך אני פועל כשאני מוכר.

עניין התל אביב לא נכתב כתירוץ אלא כדי לתאר במדויק את המצב.

לגבי עלות תיקונים אני גם לא יודע להעריך אותה. יש קונים שיתקנו ואם הם רוצים אסייע להם לקבל הצעת מחיר בטרם קבלת החלטה. יש גם קונים שיקנו ולא יתקנו אלא רק ישתמשו במצב להתמקחות. שזה סבבה גם כן

עריכה אחרונה על ידי razi_pazi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, razi_pazi כתב:

שלישית, לגבי הצעת בוקי להשקיע בתיקונים אני מעדיף להוריד במחיר

תראה, זה אפשרי כמובן להוריד במחיר.

אבל מה שאני הבנתי במכירה של כמה מכוניות באיזור התקציב הזה וגם בהרבה פחות מזה, זה שהקונה הפוטנציאלי קונה "עם העיניים". 

לרכב שלא נראה טוב, הוא מעדיף בכלל לא להתקשר. ואם כבר מתקשר, הוא מחפש איזה "דיל קרוקודיל" במחיר מאוד משתלם מבחינתו, ככה שגם אחרי שהוא מסדר הכל ישארו לו כמה אלפים בכיס כפיצוי על הטרחה.

ברגע שאתה מוכר רכב ידני שמראש פונה לקהל לקוחות מאוד מצומצם, יהיה יותר קשה למצוא את אותו אחד שגם רוצה רכב ידני, גם מוכן לקנות רכב שצריך להשקיע בו כמה אלפים בשביל שיראה טוב וגם לשלם מחיר שהוא לא "מציאה" מבחינת הקונה. זה שהק"מ קצת גבוה יחסית לממוצע, גם משפיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתעקש על כלום.

לא על מחיר מסויים ולא על אי ביצוע תיקונים בעצמי.

אם לא יתקדם כמצופה אשקול גם לבצע תיקונים.

עריכה אחרונה על ידי razi_pazi
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...