Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה שכל חברי הפורום יודעים - יבואני הרכב מנקנקים אותנו...

CX25GTI

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, RK כתב:

אז למה פתחת שרשור שלם נגד יבואנים? היית פותח עצומה, קריאה לחרם צרכנים, משהו שיטפל בשורש הבעיה, לא איזה מניפסט KILL THE RICH של סטודנט אמריקאי, אגב ניצול המערכת.

הבנתי , אז אסור לפתוח שירשור אם הוא נוגד את דעתך ? , שאדע להבא לבקש אישור לפני הנושא הבא.

המניפשט הוא שלך ואחרים כמוך אשר מגינים על היבואנים המסכנים אשר מונעים תחרות בשוק הרכב הישראלי.

לפני 2 דקות, David32 כתב:

אז לא תוכל לרכוש טוסון במחיר משתלם, והטוסון הישן יותר יעלה יותר, כי אף אחד לא קונה חדש ויד2 שווה יותר. 

ומה אז?

התקופה תהיה קצרה , עלות המימון והאחזקה של הרכבים יגרמו ליבואנים להוריד את המחיר .

לפני 2 דקות, גור אדם כתב:

זה לא עובד.

ראינו את זה בקורונה - היתה תקופה של כשל בשרשרת האספקה, היה מחסור באספקת רכבים חדשים.

שוק המשומשות באותה תקופה השתולל לגמרי, משומשות בנות שנה-שנתיים נמכרו במחיר של רכב חדש.

מה שראית בקורונה היה שיבוש אמיתי בשרשרת האספקות דבר שגרם לחוסר בחו"ג ובחלקים ליצור רכבים, זה אינו המצב היום.

• רעיון טוב! 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 1 דקה, CX25GTI כתב:

הבנתי , אז אסור לפתוח שירשור אם הוא נוגד את דעתך

דעתי היא לא העניין, וכל עוד אתה עומד בכללי הפורום מותר לך לפתוח כל שרשור שתרצה. עובדה, השרשור הזה בעינו עומד ולא נוהל.

העניין הוא הדעה שלך, יותר נכון הזיגזוג שלך. ובניגוד למה שאתה חושב, אני ושכמותי לא מגינים על היבואנים, אלא מצביעים על הבעיה האמיתית, והיא נטל המס בעיקרו. מעבר לכך יש את עניין הביקוש, וכשיש ביקוש אף ספק באף תחום לא יחשוב על להוריד מחירים, וככה הדברים עובדים.

אתה דוגמא חיה למי שמנצל כשל מסוים. בשל הצלחה כלכלית מסוימת צברת הון עצמי (או יכולת החזר, היינו הך לצורך העניין) די הצורך לגיוס סכום לקניית רכב חדש יחסית אך יד 2, תוך ניצול מצוקת מי שהעריך ביתר את יכולתו. אז אתה מתלונן על מי שמנצל כשלים אחרים פשוט בהיקף גדול יותר?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, sperial כתב:

@ברווז בפעם ה-62,643 בשרשור: מה אתה מציע במקום המיסוי על רכב?

אני מציע מדינה מתפקדת... יפתור חלק מהבעיות. 

כשהמדינה רוצה מקורות מימון יצירתיים, היא מוצאת. לא חסרות אפשרויות. 

הבעייה שהממשלה דואגת לפלח ספציפי באוכלוסייה, יותר מלכל השאר גם יחד.

להסביר את כוונתי ב"מדינה מתפקדת"? 

הנה, מהימים האחרונים: גיוס לכולם. מי שלא מתגייס, לא יתוקצב, נקודה. בום! קיצוץ בתקציב שמשאיר נתח יפה בקופת המדינה. למשל. 

ומה לגבי מיסוי של גופים עתירי ממון, שמשלמים לרוב פחות מיסים ממה שאני, ברווז, משלם?... להם יש פתרונות, מקלטי מס, כל מיני שטויות חוקיים יותר ופחות. 

מה לגבי הגברת היעילות של מנגנוני הפיקוח על ההון השחור? לא חסר תחומים ידועים לשימצה. כשיהיו הרבה יותר שיניים לתחום, המדינה תקבל סכומים לא קטנים בכלל מהגבייה. 

ויודע מה, ספריאל. בוא ונלך רגע לכיוון ההפוך. 

מה אתה מציע שיטופל על ידי כספי המיסים?

תחום התחבורה מכניס סכומי כסף עצומים לקופה. האם הסכומים האלו משמשים לתיקון והשבחת כבישים? הקמת חדשים? פתרונות תחבורה ותעבורה? תחבורה ציבורית? 

ולפני שאתה אומר כן (שזה כן יחסית רפה, אבל עדיין כן), אוסיף ואשאל- אז למה כל הכבישים שאני מכיר משובשים? ולמה אני תקוע בפקקים כל הזמן? (כאילו שאם ירד המחיר על רכב חדש הפקקים יקטנו, כן?...)

הכל מעוות. לחלוטין. מכל הכיוונים ולכל הכיוונים. 

הנה לך עוד נקודה מעניינת. 

אתמול הייתה ידיעה קטנה בחדשות על כך שמעלים את מחירי הסיגריות בלילה. תוך שעות!!!! ספורות. כדי שלא יהיה ניתן להתכונן לזה.

"מס בריאות"... לבריאות אין שום קשר לזה. 

זו חליבת כספים מציבור שבוי, שיעדיף להמשיך ולעשן ברובו במקום לנסות להפסיק. והממשלה בונה על זה. זו ניבזות לשמה. 

כשהממשלה רוצה "משהו", היא יכולה לעשות את זה תוך פחות מ- 24 שעות, מסתבר.

וזו ממש לא הפעם הראשונה שאותו החוק (העלאת מס על מוצרי עישון) עולה באותה מהירות (תוך שעות). לפני שנה פלוס זה היה ליברמן, לפני עשור זה היה לפיד (וזה רק מה שאני זוכר, מניח שהיו עוד מקרים זהים). הכל כדי שאנשים לא יספיקו לרכוש מלאי מספק במחיר הקודם, הנמוך יותר. 

בבריטניה למשל, עשו מס דומה- שבוטל, אחרי תקופה שבה לא הייתה למס שום השפעה על ההרגלים. אמר רה"מ שלהם, "אם זה לא עובד, לפחות שלא יפגע להם בכיס". מתי אצלנו? 

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, CX25GTI כתב:

מה שראית בקורונה היה שיבוש אמיתי בשרשרת האספקות דבר שגרם לחוסר בחו"ג ובחלקים ליצור רכבים, זה אינו המצב היום.

מה שראינו היה תזוזה של הביקוש של רכב חדש לשוק הרכב המשומש, מה שגרם לעליית המחירים בשוק הרכב המשומש.

אישית, אני חושב שכשל השוק נמצא בחיבור בין חברות הליסינג ליבואנים. להבדיל מהשוק הרגיל (ואולי קצת דומה לשוק הקמעונאות) חברות הליסינג גורמות ליבואן לשמר את מחיר הרכב על מנת לא לפגוע בשווי השוק והרווחים שלהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, RK כתב:

דעתי היא לא העניין, וכל עוד אתה עומד בכללי הפורום מותר לך לפתוח כל שרשור שתרצה. עובדה, השרשור הזה בעינו עומד ולא נוהל.

העניין הוא הדעה שלך, יותר נכון הזיגזוג שלך. ובניגוד למה שאתה חושב, אני ושכמותי לא מגינים על היבואנים, אלא מצביעים על הבעיה האמיתית, והיא נטל המס בעיקרו. מעבר לכך יש את עניין הביקוש, וכשיש ביקוש אף ספק באף תחום לא יחשוב על להוריד מחירים, וככה הדברים עובדים.

אתה דוגמא חיה למי שמנצל כשל מסוים. בשל הצלחה כלכלית מסוימת צברת הון עצמי (או יכולת החזר, היינו הך לצורך העניין) די הצורך לגיוס סכום לקניית רכב חדש יחסית אך יד 2, תוך ניצול מצוקת מי שהעריך ביתר את יכולתו. אז אתה מתלונן על מי שמנצל כשלים אחרים פשוט בהיקף גדול יותר?

עכשיו עברת לנתח את המצב הפיננסי שלי ? מענין....

מוכר הרכב עשה את ההחלטה שלו כאשר לקח מימון מעבר ליכולת שלו, הציע את הרכב למכירה במחיר מחירון מלא וקיבל זאת ממני.

לא ניצלתי את מצבו , רכשתי את הרכב במחיר שוק מלא.

אתה נמנע מלקבל את ההנחה הפשוטה , יותר יבואנים = יותר תחרות = מחיר טוב יותר ללקוח הסופי.

נטל המס אכן כבד , אבל גם מתח הרווחים של היבואנים הוא ניכר וניתן לראות זאת בעומק ההנחות לחברות הליסינג וגם באתרי יד 2 0ק"מ.

לפני 7 דקות, גור אדם כתב:

מה שראינו היה תזוזה של הביקוש של רכב חדש לשוק הרכב המשומש, מה שגרם לעליית המחירים בשוק הרכב המשומש.

אישית, אני חושב שכשל השוק נמצא בחיבור בין חברות הליסינג ליבואנים. להבדיל מהשוק הרגיל (ואולי קצת דומה לשוק הקמעונאות) חברות הליסינג גורמות ליבואן לשמר את מחיר הרכב על מנת לא לפגוע בשווי השוק והרווחים שלהן.

מה שראית הוא חוסר ברכבים חדשים אשר שלח את הקונים לקנות רכבים משומשים.

זה אינו המצב בעת הזו ויעידו על כך הנמלים \ מגרשי החניה המפוצצים ברכבים חדשים ללא קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, CX25GTI כתב:

התקופה תהיה קצרה , עלות המימון והאחזקה של הרכבים יגרמו ליבואנים להוריד את המחיר

או להעלות את המחיר כי העלויות עלו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 29 דקות, CX25GTI כתב:

וואלה , וכאשר הדולר \ אירו היו בשפל מול השקל למשל בינואר 21 יבואני הרכב יצאו במבצעי מכירה ?

בין ינואר 21 ליוני 22 הדולר נסחר ברמות של בין 3.08 ל 3.26 , מחירי הרכב לא זזו מילימטר ובוודאי שלא ירדו לכן התירוץ הזה לא תופס.

אם אנשים ממשיכים לקנות כרגיל איזו סיבה יש להוריד מחירים? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, CX25GTI כתב:

משעשע אתה.

לצורך הדוגמא הקורולה שרכשת לפני 3 שנים עלתה כ 135K , לאחר 3 שנים היא שווה במקרה הטוב 110K, רק שהיום אותה קורולה כבר עולה 167... אז באיזה עולם דמיוני אתה מוסיף 10K לרכב חדש ?

קראת מה שאתה רוצה לקרוא.

היום אני אמכור אותה ב 110 (תיאורתית. אין סיכוי שהייתי קונה את הדבר הזה מלכתחילה) אבל אם יהיה חרם צרכנים על החדשות הביקוש במשומשות יעלה ואמכור אותה ב 140.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

או להעלות את המחיר כי העלויות עלו.

אם לא יקנו הוא יכול להעלות כאוות נפשו , הרכבים ישארו אצלו במגרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, CX25GTI כתב:

אם לא יקנו הוא יכול להעלות כאוות נפשו , הרכבים ישארו אצלו במגרש.

יישארו עוד חודש או חודשיים. אף אחד לא יעבור לאוטובוסים ואנשים יקנו את כל הרכבים.

יש גודל שוק והגודל הזה די קשיח.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

אם אנשים ממשיכים לקנות כרגיל איזו סיבה יש להוריד מחירים? 

זו בדיוק הבעיה בכל התחומים בארץ, ולכן יוקר המחיה פה חוגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
Just now, CX25GTI כתב:

זו בדיוק הבעיה בכל התחומים בארץ, ולכן יוקר המחיה פה חוגג.

אבל אין מה להאשים בזה את היבואנים והמוכרים.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ברווז סדרי העדיפות של המדינה זו צרה נפרדת, בוא נמזג את השרשור הנוכחי עם הפוליטי. אבל הנחת היסוד היא שהמדינה זקוקה להכנסות, ושכל מקור הכנסה שאובד מצריך או מקור חלופי או פגיעה בשירות לאזרח.

ואגב, סיגריות נראה לי שלא היה צריך להעלות את מחיר החפיסה ב-2 ש"ח אלא בכמה עשרות. הציבור ה"שבוי" מבחינתך שבוי מרצונו. כך היה סיכוי שתגיע אלי 20 שנה יותר מאוחר (לא אתה אישית, אבל מעשנים שכמותך).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, RK כתב:

אז אתה מתלונן על מי שמנצל כשלים אחרים פשוט בהיקף גדול יותר?

מה הכשל שהיבואנים מנצלים?

שזה שיש להם כסף להשקיע אומר שהם יכולים ''לייצר'' יותר כסף ממי שאין לו? זה לא ייחודי לתחום. מיעוט ייבואנים? גם זה לא ייחודים לא לתחום ולא לארץ.

זה שמוצרים לא מופיעים לי בידיים וצריך יבואנים ומפיצים, גם זה לא ייחודי.

הוא זה שמנצל כשל, ואולי אפילו כשל כפול, כי איך יכול להיות שנותנים למישהו מימון למשהו שהוא גבולי/לא יכול לממן?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ברווז כתב:

זו חליבת כספים מציבור שבוי

זוהי מהות הכנסות המדינה.
יש לך מקור הכנסה אחר למדינה? שים לב שלמרות הכל המדינה, כמו רבות אחרות בעולם מתנהלת בגרעון מובנה וגיוס מקורות אשראי חיצוניים. שזה ח*ה של מודל אבל מחוייב המציאות בהעדר משאבי טבע כדוגמת המיפרציות.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...