Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כניסה מותרת לדיירי הרחוב בלבד

שימו לב! השרשור הזה בן 591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

האם לוחית עם כיתוב "כניסה מותרת לדיירי הרחוב בלבד", ללא תמרור "אין כניסה או "כביש סגור" זה דבר תקני, 

כמו בדוגמה הזו:

20220813_005358.thumb.jpg.5b20995cdf66396eb1f5b135520a9033.jpg

או שהיא חייבת להופיע כמו בדוגמה הזו?

20220813_003112.thumb.jpg.a515f44b10cff63618833feda809c25e.jpg

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוריאציה השניה נראית לי מוזרה, כשכן 401 פירושו "כביש סגור - בשני הכוונים - בפני כל רכב". הראשונה יותר הגיונית - 439 יכול להופיע עצמאית או כנספח לכל תמרור שהוא.

אני מכיר את הוריאציה הזו:

image.thumb.png.66088ea9043372affa7e4236d17fe6ad.png

שנראתה לי יותר מוזרה, שכן מדובר ברחוב ללא מוצא ולפיכך התנועה בו דו סטרית. אבל מתברר כי כמו כמה תמרורים אחרים הגדרת תמרור זה (402) השתנתה, וההתיחסות לדרך חס סטרית הוסרה - וההגדרה היא "אסורה הכניסה לכל רכב", ואז ה-439 מסייג אותה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנחיות הצבת תמרורים ניתן להציב סייגים לתמרורים 401 ו-402.

זה לא אומר שהצבת תמרור 439 לבד אינה נכונה. זהו קובץ ״הנחיות״, לא חוק ולא מחייב.

זה תמרור שמיודע למקרים שבהם אין תמרור יעודי וניתן לטעון שתמרורי 401 ו-402 נועדו להפוך רחוב לחד סטרי או ללא תנועה כלל, ולכן לסייג אותם זה לא נכון, או שסיוג לסוגי רכבים אינו דומה לסיוג נהגים (למשל ההבדל בין סיוג לרכב עבודה, או אוטובוסים לעומת דיירי רחוב)

בעבר הסכמתי עם דיעה זו, אבל לדעתי השימוש בתמרורים 401/2 הוא ברור יותר לנהגים. אלו תמרורי הוראה בולטים, ונהג שיבחין בהם יחשוב פעמיים ואז סיכוי שיראה את הסייג. בעוד שתמרור 439 בולט פחות גם ויזואלית וגם המסר שבו מצריך קריאה, כלשרוב אנשים מניחים שאלה הגבלות חניה.

image.thumb.png.a00a9bfb1766380cf875abc611e6a690.png

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אומר שהשילוב המנצח הוא 402 הכניסה אסורה מתחתיו  תמרור 439 המראה למי  מותר , והתחתון 618 דרך חד סטרית.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מזה שלא אסרו על הציבור להכנס, אסרו עליו להכנס עם רכב.

אתה מתפלא כאילו זו הפעם הראשונה שאתה נתקל בכך. יש הרבה מקומות ציבוריים שהגישה אליהם אסורה או מוגבלת (חופים, פארקים...)

או שאתה כועס על האפליה לטובת דיירי הרחוב בלבד? שגם זה לא דבר חדש (כמו תוי חניה איזוריים).

אין לי מושג על איזה מקום מדובר ולמה הציבו את המגבלה, לפעמים זה כי רחוב מסויים הופך לקיצור דרך להמוני רכבים שסותמים אותו או מסכנים את הדיירים כי במקור זה היה רחוב קטן ושקט. לפעמים כי יש איזו אישיות שגרה במקום... וכן לפעמים זו ביוזמה ודחיפה של בעלי אינטרס שיש להם קשרים. אבל כאמור, כל מקרה לגופו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, D1winner כתב:

באיזה זכות אוסרים לציבור להכנס לשטח ציבורי?

שני התמורים בשדרות יהודית בתל אביב, שהפכו לרחוב להולכי רגל ורוכבי אופניים, בהמשך לפרוייקט גשר יהודית. מכיוון שלדיירי הרחוב צריך לאפשר להכנס לחניה ליד ביתם, יש את ההחרגה הזו.

המוזר הוא שבנקודה שסימנתי בכחול יש את התמרור 618 "דרך חד סטרית" ובנקודה שסימנתי באדום יש את התמרור 401 "דרך סגורה"  ולא מובן לי מדוע ההבדל הזה. כמו כן לא ברור מדוע באחד המקרים אין  התייחסות לרוכבי אופניים שמותר להם לנוע בכל הרחוב, זה הרי יעודו.

1524570580_Screenshot_20220813-031509_(1)2.png.0091d6714b3b12db2d44774dbaa8f649.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום שאני הבאתי (תמונה מסטריט וויו) הוא רחוב מיכל בחיפה. מדובר בסימטה קטנה, שבסופה בית החולים "כרמל". האיסור סובל ממצוקת חניה קשה,  ואלמלא ההגבלה הרחוב היה הופך בלתי נגיש ברכב לתושביו. להולכי רגל אין הגבלת תנועה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Be roo כתב:

נתחיל מזה שלא אסרו על הציבור להכנס, אסרו עליו להכנס עם רכב.

אתה מתפלא כאילו זו הפעם הראשונה שאתה נתקל בכך. יש הרבה מקומות ציבוריים שהגישה אליהם אסורה או מוגבלת (חופים, פארקים...)

או שאתה כועס על האפליה לטובת דיירי הרחוב בלבד? שגם זה לא דבר חדש (כמו תוי חניה איזוריים).

אין לי מושג על איזה מקום מדובר ולמה הציבו את המגבלה, לפעמים זה כי רחוב מסויים הופך לקיצור דרך להמוני רכבים שסותמים אותו או מסכנים את הדיירים כי במקור זה היה רחוב קטן ושקט. לפעמים כי יש איזו אישיות שגרה במקום... וכן לפעמים זו ביוזמה ודחיפה של בעלי אינטרס שיש להם קשרים. אבל כאמור, כל מקרה לגופו.

כל עוד לא מדובר על דבר שעשו עבור בעל אינטרס, לא כועס על אף אחד ;)

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור הרחוב והגשר הפכו למרחב ציבורי שמאפשר תנועה של הולכי רגל ורוכבוי אופניים/כלים חשמליים מתחנת הרכבת הקלה "יהודית" לאיזור התעסוקה מסביב לרח' יגאל אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

618 ומתחתיו 439, כמו בגרסה הראשונה לא סביר ומאוד מבלבל, שכן הוא "מסתיר" מסר חשוב מאוד לעניין בטיחות התנועה במקום.

439 יכול להופיע לבד עם הוריה כלשהי, אך זו במקרים בהם אין תמרור "רגיל" בעל הוריה דומה.

ברור שאין זה המצב במקרה זה.

439, אם בא מתחת לתמרור אחר, נקרא כמקשה אחת, יחד עם התמרור מעליו. וכאן, אין משמעות משמעות לקריאת המסר כמקשה אחת - מדובר ב-2 הוראות שונות העומדות, כל אחת, בפני עצמן.

לטעמי הצבה של 401/402 ומתחתיו 439 עם ניסוח בסגנון: "למעט לרכב דרי הרחוב" היה הגיוני יותר. אם נחשוב על מקרה בו הנהג אינו קורא עברית והיה נקלע למקום - אם ההצבה היא כפי שאני חושב שראוי, הרי שאותו נהג לא היה נכנס לרחוב (כמו שהתכוון מי שהתקין את התימרור), אבל בהצבה כמו שצילם פותש, הוא היה נכנס לקטע הכביש (בניגוד לכוונת המתקין).

אשר ל-618, אם נחוץ, יכול לבוא מתחת ל-2 התמרורים (כלומר, מתחת ל-401/402 ומתחתיו ל-439).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה הראשונה מטרת התמרור לא ברורה כלל, ואינו מגביל או אוסר, למעשה, כניסה לכל רכב שהוא.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנות של חבר פורום.

אלה אבטיחים לצורך השוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, tinoki כתב:

ואינו מגביל או אוסר, למעשה, כניסה לכל רכב שהוא

ודאי שהוא אוסר, גם אם בדרך החיוב. אם מותר רק ל-x אז אסור לכל השאר.

זהו תמרור חוקי והכתוב בו תקף.

אפשר להתווכח אם זו הדרך הברורה להעביר את המסר, זה ענין אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...