Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט חג. איך להפוך את התח"צ שלנו לנורמלית ?

race driver
שימו לב! השרשור הזה בן 777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

בשביל הדבר השני יכול להיות שיהיה מספיק לקנות עוד אוטובוסים ולהעסיק עוד נהגים, ויכול גם להיות שצריך לתכנן עוד קווים, תחנות ונת"צים.

בתאריך 19.4.2022 בשעה 21:40, race driver כתב:

אין מצב שאוטובוס שאמור להגיע פשוט לא מגיע / מאחר / עמוס ולא מעלה נוסעים.

וממש לא מענין, אם זה בגלל רמאדן, חול המועד, לג בעומר, הפגנות, פקקים או ווטאבר.

אוטובוס שצריך להגיע, מגיע ומעלה נוסעים בזמן !

וזה יקח שנים להכשיר נהגים ולהוסיף אוטובוסים וחניונים ונתצי"ם

ולכן הפתרון הוא לצמצם שעות ולהשקיע את עיקר המשאבים בשעות העיקריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחלה איכות הפקה עשה הבחור, אבל רק שאלה איך זה שבשנת 2022 אנשים לא יודעים להפעיל moovit? 

בכל מקרה לי זה נראה כמו מקרה קלאסי של "מי הזיז את הגבינה שלי". 

עריכה אחרונה על ידי Crunchy27
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Crunchy27 כתב:

אחלה איכות הפקה עשה הבחור, אבל רק שאלה איך זה שבשנת 2022 אנשים לא יודעים להפעיל moovit? 

לא חסר אנשים לא טכניים.

כמו שבעידן הוייז יש עדיין אנשים שעוצרים לידך ושואלים איך להגיע לXYZ.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שכל הישראלים מפונקים. אני מאמין שאם היתה פה תח"צ טובה - הרוב היו משתמשים בה.
עד לפני שנה וחצי אני החזקתי רכב אחד, מהסיבה הפשוטה שלעבודה שלי היה אוטובוס כמעט ישיר  - ולא העליתי על דעתי לקחת את הרכב. למה שאני אעשה את זה?
לצערי אין תח"צ נורמלי בין העיר שאני גר בה לישוב בו אשתי עובדת, אז רכב נאלצנו להחזיק.
לאחר שהקורונה פרצה לחיינו ומצאתי את עצמי מפוטר עברתי לעבוד בעיר אחרת שאליה אין תח"צ נורמלית - ונאלצתי לקנות רכב נוסף.
אם מחר מסדרים לי תח"צ נורמלי לעבודה - אני מעיף מיד את אחד משני הרכבים.
אני מסכים שרכב נותן פרטיות ונוחות, אבל הנהיגה, והעלויות של רכב נוסף ודלק פשוט לא מצדיקות את זה.

אני גם חושב שאנשים מוכנים להתגמש בנוחות לטובת זמן ומקום. ויש לי הוכחה פשוטה - נוסע שעומד בצומת שילת בבוקר עם שלט "תל אביב" בשעות הבוקר - מועלה על טרמפ תוך דקות ספורות בגלל הנתיב המהיר.

מצד שני, קצת לא נעים לכתוב את זה, אבל הסיבה ההגיונית היחידה שיש לי למצב:
הנהג הישראלי הוא פרה חולבת שמכניס כמות עצומה של כסף לקופת המדינה.
מכיוון ש(לדעתי האישית, אני לא מייצג אף אחד חוץ מאת עצמי) אנחנו חיים במדינה שרואה באזרחיה אוסף של כספומטים מהלכים, ואת קובעי המדיניות לא מעניינת הנוחות שלנו, אז הסיכוי לראות פה תח"צ נורמלית, פשוט לא קיים.
ביום שנקודת המבט של פקידי הממשלה על האזרחים תשתנה - אולי יהיה סיכוי למשהו. עד אז - לא יקרה כלום.

ואנקדוטה קטנה לסיום (ממדינה שמתייחסת לאזרחיה קצת אחרת):
יום אחד הנסיך צ'ארלס, יורש העצר, היה אמור להגיע לבניין הפרלמנט לצורך כלשהו.
רכב השרד (ממש לא טויוטה קורולה...) שהיה אמור לקחת אותו מארמון באקינגהאם לפרלמנט - לא הגיע משום מה.
אז במקום להתעצבן, להרים טלפונים, לצעוק, לקלל ולהשתולל, יצא הנסיך (מדובר ביורש העצר, והוא עתיד להיות מלך בעתיד, כאשר אמו תפנה את הכסא שהיא דבוקה אליו) מארמון באקינהאם, ניגש לתחנת האנדרגראונד הסמוכה, קנה כרטיס נסיעה, ונסע ברכבת התחתית כאחד האדם את שתי התחנות שמובילות לפרלמנט.
ספרו לי מתי פעם אחרונה פרלמנטר ישראלי עשה משהו דומה...

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, G-רפי כתב:

רכב השרד (ממש לא טויוטה קורולה...) שהיה אמור לקחת אותו מארמון באקינגהאם לפרלמנט - לא הגיע משום מה.
אז במקום להתעצבן, להרים טלפונים, לצעוק, לקלל ולהשתולל, יצא הנסיך (מדובר ביורש העצר, והוא עתיד להיות מלך בעתיד, כאשר אמו תפנה את הכסא שהיא דבוקה אליו) מארמון באקינהאם, ניגש לתחנת האנדרגראונד הסמוכה, קנה כרטיס נסיעה, ונסע ברכבת התחתית כאחד האדם את שתי התחנות שמובילות לפרלמנט.

כשזה יקרה אני יצבוט את עצמי, 

ויבדוק אולי התעוררתי בטעות הבוקר בבריטניה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Crunchy27כמה שזה מפתיע - בישראל לרבים אין סמארטפון. זה כולל אוכלוסיה עצומה של חרדים שמוגבלים טכנולוגית על ידי המנהיגים שלהם, וגם אוכלוסיה מבוגרת שלא מסתדרת עם הטכנולוגיה. אבל חש להם פתרון שנקרא רב-קו, והוא פשוט אפילו יחסית למערכות דומות בעולם הגדול. החם שלי, בן 91 עם השכלה של 4 שנות לימוד טוען אותו במזומן בסופר הקרוב לביתו ונוסע אתו כמה נסיעות בכל יום.

ודרך אגב, בפינלנד נתקלתי במערכת תשלומים בתחב"צ מבוססת sms (זה היה לפני כ-8 שנים). הבעיה היא שאפילו הדבר הזה חסום בטלפונים "כשרים".

@G-רפיבכל מיני מקומות קראתי שבהולנד הנסיכים רוכבים לביה"ס על אופניים, מלכת דנמרק טסה ב-SAS במושב ליד אזרחים מן השורה ומלך הולנד, כאשר היה נסיך, היה טס כטייס משנה ב-KLM. לא יודע עד כמה הדברים האלה מבוססים, אבל נראה שאצילי אירופה נתונים להרבה פחות איומים ממנהיגי מדינת ישראל. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, G-רפי כתב:

בטח המאבטחים שלו מאוד אהבו את זה שהוא נעלם ללא יודע איפה, כשהם אלה שיקבלו על הראש אם יקרה לו משהו.

או, אם הם כן באו איתו, תחשוב שהם כל הזמן היו צריכים בהיכון לקפוץ על איזה מטורף עם סכין/אקדח/חגורת נפץ.

בשביל אישיות כזאת לנסוע בתח"צ זה סיכון מטורף.

הרבה יותר יעיל וזול לשנע אישיות בכירה בלימוזינה עם ג׳יפ ליווי, מאשר כל פעם להעמיד פלוגה של מאבטחים גלויים וסמויים כשהוד מעלתו ירצה להתערבב עם פשוטי העם.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.4.2022 בשעה 20:41, garicho כתב:

אחרי 5 שנים של מגורים בעיר עם תח״צ 24/7, אני יכול להגיד שלא ניתן לחזור למצב אחר. אז בכמה שנים הראשונות בכלל לא קנינו רכב. הספיק התח״צ + מוניות לפעמים + לשכור רכב לסופ״ש כמה פעמים בשנה אם רוצים לסוע מחוץ לעיר. 

כמובן, יש השכרת רכבים בכל פינה - רק נכנסים ונוסעים דרך אפליקציה, כולל צי של רנו קנגו ורנו הגדול (קראפטר?) שנמצאים בחניון של איקאה ועוד כמה חנויות כאלה בשביל להביא הביתה את הקניות. השכרה לפי שעות + ק״מ. מאוד משתלם.

לגבי התח״צ, אפילו היום, עם רכב, בימי שבת ראשון - כשאין פקקים - נוסעים למרכז העיר בתחבורה ציבורית. זה נוח יותר, שקט, לא צריך לחפש חניה, אפשר לטייל ואז לחזור ממקום אחר הביתה. ומדובר במשפחה. אז למה להזיז את המכונית מהחניה?

אז כן, תח״צ בשבת משהה קניה של רכב ראשון, מגיל 17-18 לגיל 24-25 ויותר מאוחר (הקמת משפחה) וזה מאוד משמעותי. כמה חברים היו לי בתל אביב שהחזיקו גרוטאות בעיר עם תו חניה שלא הזיזו אותם כל השבוע אבל היו צריכים אותם כדי לסוע בשישי להורים ולחזור הביתה (ולא להתקע אצלהם כל השבת)?

כולם לקרוא את זה טוב טוב.

במיוחד מי שאומר שתחב"צ בסוף שבוע לא תמנע מאנשים להחזיק רכב.

מרוב שאנחנו רגילים לרכב הפרטי אנחנו לא מסוגלים לדמיין חיים בלעדיו ואם הוא כבר בחנייה אז למה לנסוע באוטובוס?  הנה למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

בטח המאבטחים שלו מאוד אהבו את זה שהוא נעלם ללא יודע איפה, כשהם אלה שיקבלו על הראש אם יקרה לו משהו.

או, אם הם כן באו איתו, תחשוב שהם כל הזמן היו צריכים בהיכון לקפוץ על איזה מטורף עם סכין/אקדח/חגורת נפץ.

בשביל אישיות כזאת לנסוע בתח"צ זה סיכון מטורף.

הרבה יותר יעיל וזול לשנע אישיות בכירה בלימוזינה עם ג׳יפ ליווי, מאשר כל פעם להעמיד פלוגה של מאבטחים גלויים וסמויים כשהוד מעלתו ירצה להתערבב עם פשוטי העם.

אני מניח שאז הוא לא היה אישיות כזו מאובטחת.

מקסימום לוקח איתו שומר עם הכובע והחליפה (וגם הרובה עם הדוקרן מקדימה)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל ראשון באבטחה זה לבלבל את האויב.

אף מתנקש לא יחפש את הנסיך באנדרגראונד ולכן הסיכון מזערי. כמובן כשאין חוקיות מסוימת בהיתכנות לשימוש בתחב"צ.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, vadim6385 כתב:

לא חסר אנשים לא טכניים.

כמו שבעידן הוייז יש עדיין אנשים שעוצרים לידך ושואלים איך להגיע לXYZ.

מצד שני יש אנשים היום שלא מסוגלים לנסוע לשום מקום בלי להפעיל וויז.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 27.4.2022 בשעה 11:36, baer כתב:

כולם לקרוא את זה טוב טוב.

במיוחד מי שאומר שתחב"צ בסוף שבוע לא תמנע מאנשים להחזיק רכב.

מרוב שאנחנו רגילים לרכב הפרטי אנחנו לא מסוגלים לדמיין חיים בלעדיו ואם הוא כבר בחנייה אז למה לנסוע באוטובוס?  הנה למה.

שים לב שזה צריך לבוא יחד עם תחבורה ציבורית מתפקדת, לא מספיק רק להפעיל מה שיש עכשיו בשבת.

זה כמובן לא יזיק אבל לא יגרום לאנשים למכור את הרכב כי בילוי בסוף שבוע לא יכול להיות מוגבל רק לבילוי במרכז העיר. אנשים נוסעים לעשות פיקניקים בטבע, לצימרים ולכל מיני חורים.

המטרה היא לא שתוותר לגמרי על מכונית אלא שתשתמש בה כמה שפחות, ולא תצטרך 3 רכבים בתא משפחתי של 4 נפשות אלא 1.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, itsik170 כתב:

מצד שני יש אנשים היום שלא מסוגלים לנסוע לשום מקום בלי להפעיל וויז.

ויש אנשים שלא מצליחים להתנהל בחברה בלי קו טלפון ואימייל, לא יכולים לישון בקיץ בלי מזגן, לא יודעים לכבס ביד, ולא יכולים לחיות בבית בלי חשמל, ביוב, מים זורמים, וקו אינטרנט, אז?

מה אתה מנסה להגיד בזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...